Image default
מה חדש

כנס המרצים הראשון: כל העולם במה, ואתה… המרצה

כנס המרצים -הישראלי הראשון צילום יובל עוז

TalkMaster – הוא יוזמה מרתקת של מרכז המרצים לישראל יחד עם קבוצת גליץ, אשר נועדה לשתף בידע הנצבר של המרצים המובילים בישראל. הוא ייערך ביום רביעי, 15 במרץ, במשכן לאומניות הבמה בתל אביב. במעמד זה יושק בית הספר למרצים ודיבור בפני קהל טוקמאסטר.

את הכנס המקצועי הראשון בתחום אמנות ההרצאה ינחה רועי גליץ, מרצה מנוסה ושותף מייסד בטוקמאסטר, וישתתפו בו המרצים המובילים בישראל בתחומם שיחשפו את סודותיהם המקצועיים ביניהם: כלים חיוניים לדיבור בפני קהל, התגברות על פחד במה, העברת מסר, בניית הרצאה סוחפת ועוד טכניקות וטיפים חשובים.

הכנס הראשון בתחום מיועד למרצים, לנואמים ולדוברים בפני קהל גדול וקטן כאחד, לבעלי תפקידים כמו מנהלים, מנכ”לים ובעלי עסקים, ולכל מי שרוצה לשפר את כישורי ההרצאה שלו ודיבור מול קהל. “אמנות ההרצאה הצליחה להשיג הרבה יותר מחרבות ורובים- המרצים הגדולים בעולם סחפו אחריהם אומות ועולמות בעקבות רעיונות שיצרו תשוקה והניעו לפעולה, מסוקרטס ודמוסתנס ביוון העתיקה, דרך צ’רצ’יל, מרטין לותר קינג, ועד מרגרט תאצ’ר, ביל קלינטון, סטיב ג’ובס, מישל אובמה ואמנים כמו מריל סטריפ”, אומרת דליה הוכברג מנכ”לית מרכז המרצים לישראל מוסיפה, “לצד מרצים מנוסים, ישנם רבים מתחומי עיסוק שונים בעלי ידע רב ורעיונות מבריקים שחסרה להם היכולת להעביר רעיונות אלו הלאה, ונזקקים למיומנויות הרצאה ודיבור מול קהל. הכנס מיועד להקנות לאלו ולאלו את הכלים להיות מרצים מעולים ודוברים משפיעים”.

בין המרצים בכנס; אביגיל טננבאום, מאמנת המרצים ב TED העולמי שתחשוף את הסודות של דוברי TED, העיתונאי קווה שפרן שידבר על מחוות לא מילוליות, רני רהב שירצה על מיתוג הדובר כמוביל בתחומו, פרופ’ יורם יובל שירצה על פחד במה והתגברות עליו, אלוף העולם בדיבייט יוני כהן-אידוב שירצה על רטוריקה לריתוק הקהל, השחקנית שרה פון שוורצה שתרצה על רושם ראשוני שלא ישכח, הפרופ’ דן אריאלי בהרצאת וידאו מיוחדת לכנס בנושא הסוד שהופך מרצה לענק, ד”ר חיים שפירא, ערן כץ, ד”ר קרן אור חן ועו”ד רונית זיגלשטיין. לרגל האירוע, יישא מילות ברכה בקטע וידיאו מיוחד, כריס אנדרסון הבעלים והאוצר של TED.

במהלך הכנס יושק בית הספר למרצים ודיבור בפני קהל טוקמאסטר – אשר יספק תכניות הכשרה מקיפות ומגוונות למרצים. תכנית ההכשרה המקיפה “ממומחה למרצה”, מיועדת לאלו המעוניינים להפוך למרצים ולהתפרנס מכך. במקביל יתקיימו בביה”ס קורסים קצרים עם תכנים ממוקדים, ביניהם עמידה מול קהל, רטוריקה, התמודדות עם פחד קהל, אמנות הפיץ׳- הצגת פרויקט בדרך “מכירתית”, בניית מצגות, תכניות בהתאמה אישית “אחד על אחד” לקראת פרזנטציה, הרצאות ונאומים חשובים.

בראש בית הספר עומדים השותפים והמייסדים דליה הוכברג מנכ”לית “מרכז המרצים לישראל”, רועי גליץ מנכ”ל גליץ בית הספר לצילום וחברת “פוטוטבע” ומרצה מבוקש, ומנכ”לית בית הספר רותם שביט.

לו”ז הכנס: 17:00-22:30

17:00 – התכנסות ופתיחת דלתות.

18:30 – קטע פתיחה רועי אסף.

18:40 – דברי פתיחה דליה הוכברג, ורועי גליץ – מנחה הערב.

18:50 – מילות ברכה בוידיאו מפי כריס אנדרסון הבעלים והאוצר של TED.

19:00 – הסודות הגדולים של דוברי TED – אביגיל טננבאום.

19:15 – מה עושים עם הידיים? מחוות לא מילוליות – קווה שפרן.

19:30 – איך לספר סיפור סוחף? – עו״ד רונית זיגלשטיין. 19:45 – מיתוג הדובר כמוביל בתחומו – רני רהב.

20:00 – הומור בהרצאה – ערן כץ.

20:15 – הסוד שהופך מרצה לענק – פרופ׳ דן אריאלי – הרצאת וידאו מיוחדת לכנס.

20:25 – יציאה להפסקה ונטוורקינג.

21:00 – פחד במה והתגברות עליו – פרופ׳ יורם יובל.

21:15 – רושם ראשוני שלא ישכח – שרה פון שוורצה.

21:30 – לשכנע כמו אלופים – אלוף העולם בדיבייט יוני כהן-אידוב.

21:45 – יצירת כריזמה על הבמה – ד״ר קרן אור חן.

22:00 – לסחוף את הקהל אל הרעיון – ד״ר חיים שפירא.

22:15 – דברי סיכום.

22:30 – סיום הערב.

**

כנס המרצים הראשון: יום רביעי, 15 במרץ, בית האופרה- משכן לאומנויות הבמה בתל אביב, בשעה 17:00 כתובת :שדרות שאול המלך 19

עלות השתתפות בכנס: 245 ש״ח. הנרשמים יקבלו במתנה את הספר ״המדריך הרשמי של TED לדיבור בפני קהל״ של כריס אנדרסון, הבעלים והאוצר של TED. לפרטים ולהרשמה באתר: www.TalkMaster.co.il

אולי תאהב\י גם:

“תיאטרון בחצר” – מופעי תרבות ובידור בחצר במושב נטף מול הנוף

איטו אבירם

פסטיבל “חלום של תיאטרון” בקאמרי: בוחרים את הצגות הילדים והנוער הטובות ביותר

איטו אבירם

לחובבי אמנות הצילום: “ישראל בעין חדשה” – תערוכת צילומים בבר אילן

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן