Image default
לילדים מה חדש

2 הצגות ילדים חדשות באוגוסט במוזיאון תל אביב

"דברים שקרו באמת", צילום: כפיר בולוטון
“דברים שקרו באמת”, צילום: כפיר בולוטון

“חני- העמותה לקידום תיאטרון מובחר” מעלה 2 הצגות ילדים חדשות במוזיאון תל אביב ב- 10 לאוגוסט.

דברים שקרו באמת

שמוהאמיתישלגיבורהמחזה – תלמידכיתהב’- הואיונתן, אבלרקאמאשלווהמוריםבבית

הספרקוראיםלוככה. הסבתא , קוראתלו”פצפון”, והחבריםקוראיםלו”יומבללי” – “כיבכלפעם שהואמספרעלמשהומותחשקרהלו, הואקוראבהתפעלות”יו – יו – יו- יומבללי “.

חבריומאודאוהביםלשמועעלההרפתקאותהמסעירותשקרולו, כיכשיומבללימתארבהתרגשות אתהחוויותשלו לחבריו ולמשפחתו הסיפוריםקורמיםעורעלהבמה.

גיבור הסיפורים הוא אליהו – חבר כל יכול שמצרף אותו להרפתקאותיו המסעירות. בעזרת הבדיות הוא נחלץ ממצוקות וממצבים מביכים, אך הן גורמות לו לסיבוכים מביכים פי כמה.

כשחבריו מבינים שהוא “עובד” עליהם, הם מכריזים עליו “ברוגז”.

כדי לעגן את דמיונותיו במציאות הוא מחפש ומוצא אדם ששמו אליהו, שלא תואם בדיוק את הדמות שבדה, אך יוצר עימו קשר אנושי חם, שעדיף על כל השקרים בעולם.

בסוף, חוזרים אליו גם החברים שנוכחו לדעת כמה משעממים חייהם בלי הסיפורים הצבעוניים של יונתן.

כריסטינה נסטלינגר (1936) היא סופרת הילדים הידועה ביותר באוסטריה- בארצה ומחוצה לה. (כלת פרס אנדרסן לספרות ילדים) כתבה יותר ממאה ספרים ואת רובם גם איירה (בינייהם שמריהו הילד מקופסת הגפרורים). ספריה יוצאים באומץ בעד אינדיבידואליות, דמוקרטיה וזכויות ילדים. תמיד מנסה לדרבן את קוראיה לבדיקת מוסכמות, לחשיבה מחדש, לשינוי.

הילד בספריה אינו ילד תמים שמקבל בכניעות את החלטות המבוגרים, אלא ישות עצמאית, אדם הראוי לכבוד, למידה גדלה והולכת של אוטונומיה, וזכאי להיות שותף להחלטות. בספריה נמהלות הריאליה והפנטזיה, כשזו האחרונה מפצה על הסבל והקיפוח בחיים האמיתיים.

היא מיטיבה לספר סיפור, לעצב דמיות ולטוות דיאלוגים. סיפוריה שנונים, קולחים, דרמטיים וצבעונים. יש בהם שעשוע, פעולה וקצב, ורקמתם רוויה הומור ואירוניה.

 

יום ב’ 10.8.15 בשעה 12:00 – אולם רקנטי , מוזיאון ת”א

** 

מהפכת התפוזים של מתי 

ההצגה מהפכת התפוזים של מתי מגוללת את סיפורה של מתי קטלוני שלא יודעת קרוא וכתוב ומסתירה את לקות הלמידה שלה. אחותה הקטנה מאיימת לגלות את סודה וסבתה האהובה מבקשת שתקריא לה ידיעות מהעיתון. היא מחפשת ידיעות על זיהום האוויר שמפריע לה מאד. מזל שדוד שלה המגיש חדשות בטלויזיה חושף בפניה את החומר הדליק שיש בקליפות התפוזים.

למתי יש רעיון מהפכני להפיק דלק מקליפות של תפוזים ולשלוח הצעה לראש הממשלה … עכשיו מתי חייבת להעלות את הרעיון על הנייר ולשלוח מכתב לראש הממשלה. היא חייבת ללמוד לקרוא ולכתוב, חייבת לפתור את בעיית זיהום האוויר. האם תצליח?

זוהי הצגה על קושי והתגברות, על כוח רצון ודמיון, על ניצחון. המחזה הוא עיבוד חדש המבוסס על הספר מהפכת התפוזים של מתי (הקיבוץ המאוחד). את הספר והמחזה כתבה הסופרת תמי שם-טוב – כלת פרס ביאליק, פרס לאה גולדברג, פרס זאב ופרס ראש הממשלה לסופרים עבריים – שעד כיתה ג’ לא ידעה קרוא וכתוב.

מחזה: תמי שם טוב

בימוי: קארין סיגל

עיצוב תפאורה ותלבושות: דנה צרפתי

מוזיקה: נדב רובינשטיין

שחקנים: רותי לנדאו (בתפקיד הסבתא), שגיא לוי (בתפקיד הדוד), טל צדקוני (בתפקיד מתי) ולילך כספי צור (בתפקיד האחות)

גילאי 6 – 11

מחיר כרטיס: 70 ₪

יום ב’ 10.8.15 בשעה 10:30– אולם אסיה , מוזיאון ת”א

לפרטים ולכרטיסים: חני- העמותה לקידום תיאטרון מובחר. טל. 03-6443559 פקס. 03-6440720

http://www.hanitheater.com/

 

אולי תאהב\י גם:

במסגרת מופעי “ג’אז חם – החצוצרן טרל סטפורד  יופיע במחווה לרוי הרגרוב

איטו אבירם

ערן צפה ב”מהיר ועצבני 10″ ולא היה מופתע: “היה מעולה”!

איטו אבירם

“רקדני בת-שבע יוצרים” בפסטיבל אונליין בחינם!

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן