איטו אבירם

תיאטרון “דווקא” מציע: “האחווה” – דרמת מתח בהשראת “הגל”

המחזה שמתאים גם ל”סל תרבות” בנוי כדרמת מתח ישראלית עכשווית מאת ובבימוי רון ישועה, ובהשראת “הגל”- ספרו של מורטון רו. המטרה: יצירת אדם חדש שמסוגל להתמודד עם כל מכשול (חוקי, מוסרי?) אפשרי…

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

צילום: שלומי מנגר.

“האחווה” הינו מחזה מקורי העוסק באנשים הנמצאים בעמדת השפעה – ומתמכרים לכוח שיש מאחוריה, עד אשר הכוח מעוור אותם וגורם להם לסטות מן הערכים הבסיסיים ביותר שקבעה החברה.

מר דגן, מורה ישראלי להיסטוריה, אינו מצליח להתמודד עם כיתת השמיניסטים אותם הוא מחנך. השיא מגיע לאחר ששיעור היסטוריה העוסק במלה”ע השנייה “מתפוצץ” עקב הפרעה כיתתית. דגן מחליט להפעיל על הנערים מניפולציה מתוחכמת וללמד אותם שיעור במשמעת ובחשיבות כוח על ידי פעולה, זאת בהשפעת סרט המבוסס על ספרו של מורטון רו,”הגל”- בו צפה. תוצאות מעשיו מטלטלות את הכיתה והופכות אותה לכיתת מצטיינים ולגאוות בית הספר. השמועות על כך מגיעות עד משרד החינוך, שבוחר לאמץ את תוכניתו של דגן. נשמע כמו סוף טוב?

“דווקא-תיאטרון” הוקם באמצע 2017 במועדון ה”וונדרבר” בעיר התחתית בחיפה, וזו ההצגה השנייה שהוא מעלה במסגרת רפרטואר העונה הראשונה שלו.

“אחרי ההצגה הראשונה שהעלינו במסגרת ‘דווקא-תיאטרון’, אפשר לומר שמיצבנו את עצמנו כתיאטרון רלוונטי המעלה שאלות אוניברסליות ומהותיות בקשר למתרחש סביבנו”, אומר רון ישועה המנהל האומנותי של התיאטרון ומוסיף: “‘האחווה’, הוא נדבך נוסף בקו הזה”.

שחקנים: שמוליק שגב, איריס הרפז, חן לב, גל זמיר, שני דרורי, אביטל זר-אביב ומשה גוטליב

מוזיקה מקורית: איריס הרפז וגל זמיר

עריכה מוזיקלית ואפקטים: חן לב

צילום תמונות פוסטר: שלומי מנגר

עיצוב סמל האחווה ופוסטר: תום מנגר

הפקת ההצגה ותאורה: שלומי מנגר וצוות ה”וונדרבר”

ההצגות הקרובות:

19.6, “דווקא-תיאטרון”, חטיבת גולני 18, חיפה (פתיחת דלתות- 19:00, תחילת ההצגה- 20:00)

8.7, התיאטרון הקאמרי תל אביב (תחילת ההצגה- 21:00)

למידע נוסף בפייסבוק: “דווקא – תיאטרון”: https://www.facebook.com/Davka.Theatre

אתר התיאטרון בכתובת: https://davkatheatre.wixsite.com/davka

**

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *