Image default
מה חדש

תזמורת המהפכה מציגה: “הבשורה על-פי מונטי פייתון”

 

יצירה מקורית לתזמורת, מקהלה ותוכי מת, מאת זהר שרון ורועי אופנהיים, בשיתוף אנסמבל זמרי מקהלת מורן, היא קרקס מוזיקלי שחושף באופן חדש את ההומור והטירוף של חבורת ״מונטי פייתון״.

אם אהבתם את “מונטי פייטון” (ויש רבים כמוכם בישראל) ואם אתם נהנים לשמוע את “תזמורת המהפיכה” המרבה להופיע בהצגות תיאטרון ובקונצרטים משל עצמה, בוודאי תשמחו לשמוע שהלהקה פותחת עונה שביעית באופרה הישראלית עם “הבשורה על פי מונטי פייתון” – יצירה מקורית לתזמורת, מקהלה ותוכי מת מאת זהר שרון ורועי אופנהיים – קרקס מוזיקלי שחושף באופן חדש את ההומור והטירוף של החבורה הבריטית הפרועה.

המופע בהשתתפות תזמורת המהפכה בניצוחו של רועי אופנהיים השחקן בן פרי (ציפורלה), אנסמבל זמרי מורן ומקהלת מורן, על ההלחנה, העיבוד ועריכת הוידאו זהר שרון, על הדרמטורגיה והכתיבה אמון איתי זבולון ועל הבימוי איתי זבולון ורועי אופנהיים.

ה-DNA הפייתוני של חשיבה קומית אסוציאטיבית ומוטרפת, חיבורים הזויים בין עולמות תוכן רחוקים ומערכונים שנונים ללא פאנץ׳-ליין ברור משתקפים בבחירות האמנותיות של המופע “הבשורה על פי מונטי פייתון”. לדוגמה: הצעידה ברחוב של ג׳ון קליז לעבר ״המשרד להליכות מטופשות״ הופכת לריקוד ואלס לצלילי צ׳ייקובסקי, זמרי המקהלה מנסים להמליך את בריאן מתוך הסרט ״בריאן כוכב עליון״ כמשיח שלהם וכך הופכים מחבורה של זמרים אינדיבידואלים להמון פאשיסטי אובססיבי, צרחות וולגריות של דמויות גסות רוח במסעדה שמוכרת מזון שתמיד יש בו לוף (Spam) הופכות לחומרי גלם של רמיקס גרובי סוחף, ובן פרי מנסה להיחלץ על הבמה משק בתוכו הוא קשור בעודו מנגן קונצ׳רטו לפסנתר.

“בחצי השנה האחרונה יצרנו מופע חדש המבוסס על תוכן מתוך הארכיון השופע של חבורת הקומיקאים הבריטית המיתולוגית ״מונטי פייתון״ – מי שהצחיקו אותנו והשפיעו עלינו שנים ארוכות, ששברו שוב ושוב את הכלים, שינו את עולם הקומדיה וקבעו סטנדרטים חדשים של נונסנס קטלני”.

כך אומרים זהר שרון ורועי אופנהיים – מנהליה האמנותיים של תזמורת המהפכה ומוסיפים: “אצרנו מערכונים אייקוניים, קטעי אנימציה מבריקים ושירים מטורללים מתוך סדרת “הקרקס המעופף” והסרטים “ועכשיו למשהו אחר לגמרי”, “טעם החיים”, “הגביע הקדוש” ו”בריאן כוכב עליון”. התוכן הזה שימש עבורנו כחומר גלם ובסיס ליצירה של יצירות מקוריות ועיבודים לתזמורת, מקהלה ושחקן. תכני הוידאו משולבים ביצירות והעיבודים כך שהם נשזרים בנגינה והשירה החיה של התזמורת והמקהלה, בקרקס מוסיקלי חדש בפורמט Re:play.”

תודה מיוחדת לחבורת מונטי פייתון שהביעה בנו אמון לאורך הדרך ונתנה לנו לחתוך, לערוך, לנגן, לשחק, ולהשתולל כאוות נפשינו עם שלל החומרים הנפלאים”.

מנצח: רועי אופנהיים | שחקן: בן פרי | בהשתתפות אנסמבל זמרי מורן- מנצח: תם קרני

מקהלת מורן – מנצחת: כרמל אנטופולסקי – עמית מנהלת אמנותית מקהלות מורן: נעמי פארן |

מלחין, מעבד ועורך וידאו: זהר שרון | דרמטורגיה וכתיבה: איתי זבולון | בימוי: איתי זבולון ורועי אופנהיים

ע. במאי ומנהלת הצגה: נופר לוינגר | מעצב וידאו ארט: אורן גבאי | מעצב  תאורה: נדב ברנע |

מעצבת תלבושות ואביזרים: יעל סקידלסקי | עיצוב אובייקט: זוהר שואף | עיצוב פסקול: מיכאל אמת

תודה מיוחדת: מיקי רויטמן, יונתן גת

בחסות דיתי ואלכס לנדסברג – סנו.

 

המופע באנגלית וכולל כתוביות תרגום בעברית.

משך המופע: 90 דק’.

מחיר כרטיס: 160 – 220 שקלים.

 

הבשורה על-פי מונטי פייתון

מופע פתיחת העונה של סדרת המהפכה באופרה הישראלית
11.02.24, שעה 20:00

 

לרכישת כרטיסים

https://www.israel-opera.co.il/?CategoryID=1369&ArticleID=6166

אולי תאהב\י גם:

שלוש נשים צעירות וסימפונט רעננה בקונצרט פתיחה המוקדש ל”שומנים”

איטו אבירם

להקת המחול קמע מציעה: מופעי תיאטרון מחול למבוגרים, לילדים ולצעירים

איטו אבירם

פסטיבל ימי הפלמנקו 23-25 במרץ בסוזן דלל

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן