Image default
מעניין

שיניתי גישה ו(כמעט) מצאתי אהבה במפגשי –TWOgether

מאת ציפי שחרור  

 

אני תוהה כיצד  מצא האדם הקדמון  הצייד, את זוגתו  הלקטית והקים עימה דור המשך עד הגיענו הלום… ודאי לא נרשם  לאתרי הכרויות, וגם לא נבר בתמונות ובפרופילים עד שמצא את זאת שיקבע עימה דייט  מתחת לעץ או בפתחה של  מאורת האריה, להפגין בפניה את  מיומנותו בצייד…

אני נסחפת אחר דמיונותיי והרהורי המלווים אותי  בדרכי למפגש הראשון  אליו הוזמנתי (מתוך חמישה מפגשים שעוד נכונו לי) על ידי הלית חממי מקימת אתר ההיכרויות החדש  והמבטיח מבנה אחר וגישה חדשה בדרך להיכרויות.

הלית חממי, יוזמת האתר

אתר הבנוי על  גברים ונשים שלמדו כיצד להתנהל בתוך אתרי ההיכרויות  ושוק הפנויים פנויות, שכפטריות אחרי הגשם, צצים ואורבים  בכל נקישת מקלדת .

בדרכי אל המפגש הקבוצתי הראשון עם היועצת הזוגית  קרן גילת (MBA. מומחית לאימון לתקשורת  ולהתפתחות), ששמה הולך לפניה גם באמצעי התקשורת, עדיין מתרוצצים להם במוחי ציידים ולקטיות, הלא הם אבותינו ואימותינו הקדמוניים. האם אף הם התחבטו, התייסרו, תהו, בררו, התפשרו כעסו…קיוו, חלמו ופנטזו בעת  החיפוש אחר בן/בת זוג, ובחיפוש הנואש אחר האהבה…?

אני מגיעה אל המפגש  המתקיים באולם קטן, חמים ונעים במרכז תל אביב, יחד עם קבוצת נשים וקומץ גברים ולומדת את רזי המשחק של מציאת בן זוג שיוזמת אתר ההיכרויות החדש TWOgether הקימה בתבונה, ומציעה מפגשים מקדימים עם היועצת שתלווה אותנו בדרך החתחתים.

 

במהלך המפגשים אני מודה, אני נכבשת בכריזמה ובידע העצום וחום ליבה של המנחה קרן גילת, ומוצאת עצמי ממתינה  למפגש השני, השלישי ועד…החמישי והאחרון.

מיזם ראשון זה, מבוסס על תהליך  למידה מובנה, מלווה במצגת עשירה, הדגמות, סיפורים, סרטונים, ניתוחים פסיכולוגיים, משחקי סימולציה, ועוד. הייחוד של הפורמולה החדשה שמציעה הלית, יוזמת האתר והמפגשים עם  קרן גילת, מאפשרים לבוגרי הקורס להצטרף לאתר בו יכירו בני ובנות זוג שאף הם עברו כמותם את כור ההיתוך של למידה, תובנות ולקחים. האתר כמובן  פתוח לכל.

לאורך כל הקורס מתחזקת התחושה שלא טוב היות האדם לבדו… ובכל זאת הוא לבדו… כדברי השיר… ולמה ?  וכיצד בעידן של ניכור, ריחוק, החשש לדבר עם הזר. וכשאנו  כבר רחוקים מתקופת האוניברסיטה והצבא, וכל מסגרת צעירה משוחררת וקלה לתנועה, דיבור ומגע… היכן נפגוש את המיועד  ומה נאמר, ומה שפת הגוף שנשדר, וכיצד נשמור על אוטנטיות ונתגבר על מבוכה…

קרן גילת – יועצת הזוגיות.

 

אני מגלה כי אני, וגם אחרים, המשתתפים בסדנה, עוברים סוג של חינוך  מחדש. נשמע מפחיד? המנחה בחיוכה המאיר  פורטת את הכול לפרוטות ופרודות ומפיגה חששות עם שפע עצות ותובנות מחכימות. שכן ריבוי האתרים ואשליית האושר שהם משדרים, מייצרים סבך, שבתוכו קשה יותר לפנוי ולפנויה את דרכם.

התחושה  מתחזקת ומתפוגגת לסירוגין, כי העצים רבים  ביער זה אך אין אף לא אחד לחסות בצילו. אני מתבוננת סביב  והרי כולם כאן הגיעו ללמוד כיצד למצוא את האחד/האחת היחיד/היחידה…

 

אני שבה להרהר בצייד ובלקטית. איך הם השניים, כמעט ללא מילים  ובהמהומים  מגושמים המלווים במבטים, עשו זאת כל כך טבעי והופ וכבר הם על מצע הזרדים  במערה,  ממשיכים להוביל הלאה את הדורות הבאים… ולעומתם אנו שואלים, תוהים, בוררים ומלאי ספקות…

מחשבותיי סוחפות אותי. אך ככל שאני נעה  משיעור לשיעור, ממפגש למפגש עם קרן המנחה, אני נוטשת את המחשבות והמטאפורות הפואטיות ומתרכזת בהצעותיה ותובנותיה  על תהליכי ההיכרויות, על תעשה ואל תעשה, וכיצד להימנע מטעויות נשנות, כמו בקשרים קודמים,  ובעיקר על  הקיבעון שמרבית  הפנויים  שרויים בו בשל דפוסים  והנחות,  ועד למציאת האהבה.

וכאן מגיעות התובנות החדשות, יגעת? מצאת? עכשיו כיצד תשמרו את האהבה  שזאת מלאכה לא פשוטה. והלימוד  הזה  אודות התהליך  הנפשי, הרגשי, המנטאלי והאינטלקטואלי,  ובמימוש  ויצירת זוגיות לשמה, נראה קרוב מתמיד וניתן למימוש.

להלן כמה תובנות  מטרימות שעלו מהקורס:

– משנים גישה. מוצאים אהבה:

– מעבר  מבררנות לפתיחות

–  הימנעות מעלבון ופחד מפני דחייה

– מה  אתם רוצים

– מה  אתם מחפשים

– איזה בן זוג  תרצו

– לקיחת סיכונים

– פיתוח חוסן נפשי מדייטים וממערכות יחסים קצרות

– שחרור מדפוסים ועכבות

– שחרור מדימוי עצמי נמוך

– הקץ לתירוצים

– התגברות על ניסיונות  קודמים וטראומות, שברון לב וטעויות וממודל  זוגיות

– תפיסות שגויות

– פרדיגמות  מקבעות

– פחדים

– לקיחת אחריות ליצירת זוגיות

– כיצד מיצרים כימייה…וכו’

 

אלה אך חלק מהנושאים הרבים העולים בקורס, אשר מצליחים לנער את התאים האפורים במוחנו  בצאתנו לחפש בן זוג באתר ההיכרויות, על הבר, במסיבה  או מתחת לעץ ביער עבות.

הגעתי לכל המפגשים כדי לספר לכם על המיזם החדש  הזה, וכאישה פנויה, יצאתי נשכרת  בשפע כלים  ובמודעות  לגבי האפשרויות הגלומות שנפתחו בפניי. ועוד בונוס: השתתפותי בקורס מזכה אותי, כך מתברר לי, בכרטיס כניסה לאתר, שאינו פתוח לקהל הרחב.

ומילה על האתר עצמו: האתר נוצר, אמנם, עם כוונות להטיב ולהקל, אך ניתן לדעתי לשפר אותו, שכן בהשוואה לאתרים אחרים הוא אינו מפורט דיו ואינו  מאפשר דיוק בהצגת הפרופילים. יש לחדד את השאלות ויש לאפשר לכל גולש ללמוד על המועמד אפילו יותר, לפני שמחליטים  לפנות אליו או לקבל את פנייתו.

מקווה שיוזמת האתר עוד תשדרג אותו. Twogether

 

אולי תאהב\י גם:

מלון ליר סנס בגדרה :”אהבה בלב המושבה”

איטו אבירם

כללי המשחק/ רעות קידר *

איטו אבירם

 THE KING’S CAMERA – השארתם טעם של עוד…

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן