איטו אבירם

שווה לבקר: תערוכת הצילומים “ישראל בעין חדשה

30 אמנים עולים ותושבים חוזרים מציגים בגלריית מגדל שלום בתל אביב זווית ייחודית על מאפייני הישראליות.

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה
Daria Landa_4715

Daria Landa_4715

בימים אלה מתקיימת בגלריית מגדל שלום מאיר תערוכת צילום “ישראל בעין חדשה”, המציגה צילום אמנותי שצילמו אמנים-עולים ותושבים חוזרים שהגיעו מרחבי העולם. “עינם קולטת ומבחינה בחדות-יתר במאפייני הישראליות – דרך החיים, הטבע, האנשים והיחסים ביניהם”, מספר לאוניד פדרול, מנהל ואוצר התערוכה. “זוהי הזדמנות ייחודית בישראל להיחשף לעבודות של אמנים בתחום הצילום הקלאסי-ריאליסטי”.

מטרתו של התערוכה, כפי שמגדיר אותה פדרול, היא לשמר לדורות הבאים סממנים אופייניים למדינת ישראל בימינו, ולאפשר לקהל הרחב להכיר שמות חדשים בתחום הצילום. הפרויקט לא נועד למטרת רווח אלא לקידום התרבות בארץ. כמדי שנה מקבל התערוכה את תמיכת משרד העלייה והקליטה, המרכז לקליטת אמנים עולים ותושבים חוזרים, והעיתון “עולם הצילום”.

התערוכה החל בשנת 2007 מכיתת אמן של הצלם לאוניד פדרול, שתמונות נבחרות ממנה נתלו בתערוכה “קהילה מתחת לעצי דקל” בין דקלי פארק הירקון.

Josef Shelest_Tel Aviv

Josef Shelest_Tel Aviv

זהו למעשה התערוכה הראשון שהוקדש ליצירותיהם של אמנים-עולים, המתמקדות במדינת ישראל, שהיא ביתם החדש. בתערוכות הקודמות כבר הוצגו מאות עבודות ברמה אמנותית גבוהה. בזכות עבודת הנמלים של מארגני האירוע, ומסירת הקטלוגים שפורסמו לספרייה הלאומית בירושלים, נצרבו שמותיהם של האמנים בתודעה התרבותית הישראלית.

אנו מביעים תודה מיוחדת למשרד העלייה והקליטה, למרכז לקליטת אמנים-עולים ותושבים חוזרים ל מגדל שלום מאיר ולעיתון “עולם הצילום”, התומך בפרויקט מדי שנה. יש לציין גם את מארגני התערוכה: לאוניד פדרול, מנהל; אלינה קביטקובסקי, מפיקה מסוכנות קביטקובסקי ארט, ויוליאנה גורקורוב, מנהלת אמנותית.

התערוכה זוכה להצלחה בקרב חובבי צילום ואנו מקווים כי הוא ימשיך לצמוח ובשנים הקרובות יהפוך לתערוכה צילום אמנותי ישראלי רחב-היקף ראשון.

אתר התערוכה: http://www.artphotoisrael.co.il/2016/index.htm

לאוניד פדרול, מנהל התערוכה

מנהלת אמנותית, יוליאנה גורקורוב

הוועד המארגן של התערוכה “ישראל בעין חדשה”

www.artphotoisrael.co.il

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *