Image default
אטרקציות אטרקציות ופעילויות צפון מעניין

רעיון לטיול בצפון בחופש – סיורים מודרכים וסיורי עששיות לכל המשפחה* בראש הנקרה

ראש הנקרה צ. פאבל קלימקו (8)

לפעמים, כשאנו מתכננים טיול משפחתי, אטרקציה או פעילות, מרוב חיפושים אחרי שבילים נסתרים, שלוליות פכפוך שהציבור טרם גילה ומסלולי טיול שרק מעטים מכירים, אנו שוכחים את המובן מאליו. וראש הנקרה הוא בדיוק אחד שכזה. אתר תיירות מטופח ופנינת טבע בינלאומית שממוקמת על החוטם הצפוני של מישור החוף. נכון, הכניסה בתשלום – אבל גם התמורה שווה. בהחלט שווה. הרי אם הייתם תיירים לא הייתם מחמיצים ביקור במקום?!

האתר, בקצה כביש החוף צפונית לנהריה, פתוח 7 ימים בשבוע. צריך להחנות במגרש המסודר, ואז להתחיל מהמבנה בו נמצאות הקופות. בין לבין לוגמים מלוא הריאות אוויר ים צונן ומפנים את המבט דרומה. המראה משכר חושים, גם אם חווינו את הביקור בראש הנקרה עשרות פעמים. החוף הנושק לים נשקף דרומה עד הכרמל במרחק עשרות קילומטרים, הולם בחושים. אחרי שסיימנו להתפעל אפשר לרדת למטה, אל הנקרות, אחד מפלאי התיירות היותר מוכרים בישראל.

בין התפעמות וחרדה ב"מרפסת" הצופה אל זעם הגלים.
רומי הקטנה ואמה, בין התפעמות וחרדה ב”מרפסת” הצופה אל זעם הגלים.

את מסלול ההליכה המוביל בין הנקרות אפשר להתחיל בירידה ברכבל ובשנים האחרונות גם דרך גשר המוביל ישירות אל הנקרות. וכך יכולים גם נכים וקשישים לעשות את דרכם בקלות במסלול שייקח אותם קרוב-קרוב אל החורים הטבעיים שהים קרע בקירות הסידן של המצוק. אלה מאפשרים לראות כיצד ממשיך הים, אדיש ומנוכר, לעשות את מה שהוא עושה כבר עידנים – חובט וממשיך לחפור בסלע עד אין סוף…

הנקרות עצמן, ה”חלונות טבעיים” שהים יצר הן, כמובן, האטרקציה המרכזית. אנו, המבקרים, עומדים בתוך מרפסות טבעיות שנחצבו בצוק בכוחו של הים, ובסיועם של מתכנני האתר. משם ניתן לחוש את עוצמת הים, להתפעל מגעשו, לדמיין נפילה הזויה אל בין המערבולות ולא להאמין למראה גולש נועז, או זוג צוללנים, שבחרו לשוט ולשחות דווקא בצמוד למצוק ובין המערבולות.

אתר ראש הנקרה הוא מהאתרים היותר אהובים על הישראלים והתיירים, המרבים לפקוד אותו. אלה מכתיבים ניהול יעיל ומתקדם, תחזוקה בלתי פוסקת, ותכנון אטרקציות משלימות המיועדות להשאיר את שפע המבקרים במקום זמן רב יותר. בין האטרקציות: המסעדה, המיצג האור קולי והפעילויות האקטיביות המיוחדות המוצעות בחגים ובחופשות לקהל המגיע למקום, במיוחד הילדים שבינינו.

* אוגוסט לכל המשפחה באתר התיירות ראש הנקרה *

סיורי בוקר מודרכים:

מטיילים בצפון? בואו לנצל את היום בצורה הטובה ביותר! בימים א’-ה’ במהלך אוגוסט יתקיימו באתר התיירות ראש הנקרה שני סיורי בוקר מודרכים מותאמים לכל המשפחה, בשעות 9:30 ו-10:30. הסיורים נכללים במחיר פעילות היום באתר, הכולל ירידה ועלייה ברכבל התלול בארץ, צפיה במיצג מיוחד וכמובן ביקור בנקרות היפהפיות. שעות פתיחת האתר – בכל יום מהשעה 9:00 ועד 18:00 [ו’ – 16:00]. מחיר הכניסה – 48 ₪ למבוגר, 38 ₪ ילד (גילאי 3-18).

סיורי עששיות ליליים: 

לאחר סגירת האתר, במהלך אוגוסט – בכל יום ג’ וה’ לאחר רדת החשכה – נפתח אתר התיירות ראש הנקרה מחדש לסיורי עששיות ליליים בשעות שהטבע מתעורר לחיים מסתוריים. סיור העששיות כולל : נסיעה לילית ברכבל המואר אל הנקרות הימיות וסיור מודרך בתוך הנקרות החשוכות לאור עששיות. נלמד כיצד נוצרו הנקרות ולמה דווקא כאן, נעלה על הגשר המפורסם שעליו עברה הרכבת המנדטורית שאף הובילה לארץ מעפילים, נשמע את הסיפור המרתק על הלילה שבו המחתרות פוצצו את גשר הרכבת ונצפה במיצג האור קולי. סיורי העששיות הליליים הינם בהרשמה מראש באתר https://rosh-hanikra.com/ ופועלים בלילות ג’, ה’ עד סוף אוגוסט, מהשעה 19.45. משך הפעילות: שעה ורבע. עלות למבוגר 54 ₪, עלות לילד (3-18)  48 ₪. הסיור מותנה בהרשמה של 40 משתתפים לפחות.

זהירות – המקום עמוס במיוחד בסופי שבוע, בחופשות ובחגים, ולכן עדיף להגיע מוקדם.

ראש הנקרה ד.נ. גליל מערבי 22825, טל: 073-2710100, פקס: 073-2710131

 

 

 

אולי תאהב\י גם:

“מגשימים חלומות” במרכז למנהיגות עצמית

איטו אבירם

ספר הילדים: “הילדה שרצתה להיות חתול”. לפעמים חלומות מתגשמים.

איטו אבירם

מחול אינטימי… בגלריית מוזיאון ישראל בירושלים

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן