Image default
מה חדש

פסטיבל תמונע 2019 ליצירות מקור והשנה: “במה לקולות מושתקים”

“הנסיכה אבנר”. צילום – גדי ימפל

פסטיבל תמונע 2019 מיצב את עצמו בשנים האחרונות כבמה מרכזית ליצירות מקור עצמאיות ובועטות של יוצרים ויוצרות, הפועלים במהלך השנה בזירת התיאטרון העצמאי בכלל ובתמונע בפרט. 

השנה ממשיך הפסטיבל להיות ברומטר לבדיקת דופק היצירה העצמאית בארץ. לצד עבודות של יוצרים מוכרים, הממשיכים להעמיק ולשכלל את גוף עבודתם, משלב הפסטיבל כוחות צעירים מבטיחים, המביאים לבמה שפה חדשה ומאתגרת.

שילוב מיוחד זה בין יוצרים “וותיקים” ליוצרים חדשים, ביחד עם שיתופי פעולה מחו”ל, יצר השנה פסטיבל שנע בין הפוליטי לאישי ומשקף בתוך ספקטרום רחב זה מציאויות חיצוניות ופנימיות, דרך עיניהם של היוצרים. 

 

ניהול אמנותי: ניצן כהן ונאוה צוקרמן

 

אסור להשוות- השתלת מיקרו-פיגמנט

יום ה’ 21.11.19 בשעה 19:30

 

אירוע חד פעמי שבו סמדר יערון מקעקעת על זרוע יד ימין את חנד’לה, אייקון של העם הפלסטיני שצייר המאייר החשוב נאג’י אל עלי. חאנדל’ה הוא ילד פלסטיני פליט המתבונן מהצד בעוולת הנעשות לעמו. 

 

הקעקוע יתבצע ביד ימין, בדיוק באותו מקום שבו קעקעה יערון ביד שמאל, בשנת 1991 את תאריך פטירתו של אביה, כחלק מהעבודה על היצירה ארבאייט מאכט פריי.

 

לאחר שבשנות ה90 עסקה יערון בעבודתה בשואת העם היהודי והשפעתה על הדור השני והחברה הישראלית, פנתה בשנים האחרונות לעסוק בשואת העם הפלסטיני כפועל יוצא אורגני של השלמת עשיית חשבון עם ההיסטוריה ועם ההווה.

 

פרפורמרים: סמדר יערון, מוחסן אדוק // תודות: חיר פודי, הילה גולן, מייסרה מסרי, דודי מעיין

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

 

“בסוף האביב” –  פדאא זידאן

הזהות והנאמנות הדרוזית דרך סיפור חייה של היוצרת פדאא זידאן

יום ה’ 21.11.19 בשעה 20:00

יום שישי 22.11.19 בשעה 20:00

המשאלה המשפחתית להיקבר יחדיו באדמה שהייתה שייכת בעבר לסבא הינה בלתי אפשרית ליישום, משום שהאח קבור בחלקה הצבאית. מידי שנה, בסוף האביב, המשפחה משתתפת בטקס שמתבצע בבית הקברות בכפר. האבל הממושך הוביל את המשפחה לפעול למען השלום ולהצטרף לפורום המפגיש בין שני הצדדים, המפגשים עוררו אצל האחות שאלות שיובילו אותה להיאבק  במנהגים החושפים את זיופה של החברה ולממש רצון הוריה להיקבר יחדיו. 

מאת: פדאא זידאן // בימוי: סיואר עואד // יועץ אומנותי: ח’ליפה נאטור // דרמטורגיה: עלאא חליחל // עיצוב חלל/תפאורה: מג’דלה ח’ורי // עיצוב תאורה: מועאז אל- גועבי // מוסיקה: ערבית: חביב שחאדה חנא, עברית: עיסאם אליאס // ע. במאי/ניהול הצגה: ג’ורג’ינא עספור // שחקנית: פדאא זידאן

 

ההצגה תורגמה לשפה העברית במיוחד לפסטיבל מופעי גמר במסלול שחקן-יוצר-חוקר במסגרת טריבונה – אוניברסיטת תל אביב. “בסוף האביב” הינה הגרסה העברית של ההצגה.

היוצרות פדאא זידאן וסיוואר עוואד לקחו לעצמן את החופש לנסות ולבצע שינויים בגרסה העברית המיועדים להצגות החוג.

משך ההצגה: 50 דקות 

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

 

חדר ריק

ניסיון למצוא אהבה דרך עבודת פרפורמנס

יום ה’ 21.11.19 בשעה 20:00

מופע אישי אינטראקטיבי הבוחן מהם הפרטים הקטנים אשר משפיעים על הבחירות שלנו, עם מי נגור ואיך נחיה ביחד. בחיפוש אחר בן הזוג המושלם לחיים משותפים, תחת קורת גג אחת, ננסה לפענח ביחד את הפרקטיקה של האהבה בתקופתנו.

 

מאת: עלית קרייז // ליווי אומנותי: ניצן כהן // עיצוב תאורה: רותם אלרואי // תודות: נאווה צוקרמן, רבקה וולמן, מיכל ואעקנין, ליטל נמרוד, רותם וולק

 

משך המופע: 50 דקות

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

Out of Space

מחשבות על חלל מרחב ומרחק

יום שישי 22.11.19 בשעה 20:00

 

חללים, מרחבים ומרחקים מגדירים אותנו, מחברים ביננו ובאותה נשימה גם מפרידים. 

ארבעה חוקרי חלל, יוצרים ארכיון חי של מחשבות. על הבמה מתגלה פסיפס של רגעים פיוטיים עצובים ומצחיקים שמנסה למפות את המרחבים הסובבים אותנו. קטעי קרקס חדש, אקרובטיקה ולהטוטים שזורים ברגעים פרפורמטיבים ודוקומנטרים. 

 

אישה אחת, שלושה גברים ועשרות חפצים, מנסים להגדיר את הבמה מחדש ולהרחיב גבולות. מופע שנוצר בשתי יבשות במקביל. כל מה שתראו על הבמה קרה באמת.

 

עבודתם החדשה של נמר גולן ודניאל כהן לוי (על כל צרה שלא תבוא) – היא פרק ב’ בטרילוגיה פסאודו מדעית קרקסית, עצמאית ומפתיעה, הממשיכה את הפרק הראשון “23 מחשבות על קונפליקט” ומחפשת תשובות לא צפויות על שאלות גדולות מידי.

 

יצירתם של דניאל כהן לוי ונמר גולן // מוסיקה: גיל לביא // תנועה: תומיליו מינץ // עיצוב תאורה וחלל: יואב בראל // עיצוב תלבושות וניהול הצגה: רעות שייבה // עיצוב אביזרים: מעין רזניק // יעוץ אמנותי: מרית בן ישראל, נעמי יואלי, אסף אהרונסון // מבצעים: תומיליו מינץ, גיל לביא, נמר גולן, דניאל כהן לוי

 

משך המופע: 50 דקות

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

 

קרה באמת – מופע דוקו לייב על אהבה ללא הגנות

פודקאסט תיאטרלי על אהבה

יום שישי 22.11.19 בשעה 22:00

 

הרגע הזה שלא התכוננת, שלא ידעת שזה הולך להגיע. הרגע הזה שהרמת מבט ונלכדת בעיניים שממול. הרגע הזה שבמקום הכי לא צפוי ובזמן הכי לא צפוי התאהבת.
בעוצמה. 

בלי הגנות.

אספנו חמישה סיפורים על הרגע הזה. הקלטנו אותם, חיברנו להם מוסיקה יפיפייה ועכשיו אנחנו מביאים אותם לייב על הבמה, בערב שמורכב מסיפורים שקרו באמת.

 

חברי “קרה באמת”: איתי לאור, נמרוד דנישמן, סיון ליפשיץ  // מוסיקה: תום הררי, עדי קשת כהן, איתי לאור

 

משך המופע: 90 דקות

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

dust \ staub \ אבק

פערים גיאוגרפיים נפשיים נסגרים דרך סיפורי משפחה וזיכרונות אישיים

מוצ”ש 23.11.19 בשעה 17:00 ובשעה 20:00

 

איך הפכתי למי שאני?

ארבעה אמנים מתחומים שונים נפגשים כדי לדבר. בהתבסס על זכרונות אישיים, סיפורים משפחתיים וחלומות, הם מאירים רגעים שכולנו חולקים, אבל גם כאלה שבהם הזיכרון מתפצל. פרקים של תיאטרון חזותי, שימוש בחפצים, תנועה וסיפור נפרצים על-ידי מוזיקה ומפוסקים בשירת אנסמבל.

מופע שמתפרש בחלל ובזמן, מחבר בין מפצים גדולים וחורים שחורים של היסטוריות אישיות וקולקטיביות, ונשזר בעכשיו.

 

“צלצלתי לאמא בשבוע שעבר, כדי לבשר לה שהיא מופיעה ביצירה החדשה שאנחנו עושים בלייפציג, “אבק”.  מפחיד ליצור עבודה עם סיפורים משפחתיים. ויותר מזה, כשהסיפורים הם לא רק שלי, לא רק של ארי, אלא גם של מיכאל ושרלוטה. הסבים שלנו יכלו, תיאורטית, להיפגש אי-אז באירופה, אבל למרבה המזל או למרבה הצער – הם לא.”

פורסם ברשת החברתית ע”י Inbal Yomtovian ב-14/9/18, 20:49.

 

“אבק” הוא שיתוף הפעולה הראשון בין הצמד “גולדן דלישס” (ישראל, צרפת) והצמד Wilde&Vogel (לייפציג). 

הצמד Wilde&Vogel כולל את המוזיקאית שרלוטה וילדה והבובנאי מיכאל פוגל, אשר לוקחים חלק בעיצובו של נוף עולם תיאטרון הבובות הבינלאומי במשך למעלה מ-25 שנה. 

“גולדן דלישס” הם היוצרת והפרפורמרית ענבל יומטוביאן, והבמאי והיוצר ארי טפרברג אשר יוצרים יחד עבודות תיאטרון-חפצים שהציגו ברחבי העולם.

 

בימוי: הנדריק מאנס, אנטוניה כריסטל // מוסיקה חיה: שרלוטה וילדה // שחקנים: שרלוטה וילדה, ארי טפרברג, ענבל יומטוביאן, מיכאל פוגל // דרמטורגיה: יונס קלינקנברג

 

בתמיכת העיר לייפציג, Fonds Darstellende Künste ו-Kulturstiftung des Freistaats Sachsen

 

אנסמבל גולדן דלישס – נוסד ב- 2009 בירושלים ע״י היוצרים בוגרי ביה״ס לתיאטרון חזותי – ארי טפרברג, במאי אופרה ופרפורמר החי בתל אביב, וענבל יומטוביאן, טבחית ובובנאית החיה בצרפת.

עבודת האנסמבל נעה בין פרפורמנס, תיאטרון בובות וחפצים, עבודת במה מוסיקלית ועבודת גוף ומתאפיינת בשיוף וירטואוזי של מיומנויות מומצאות, שימוש בחפצים יומיומיים ככלי להמצאה של עולם פנטסטי, שימוש בחוקים משחקיים פרפורמטיביים והומור דק.

 

מעבודות האנסמבל:

יונתן והשולחן הכחול – תיאטרון חפצים עם כלי בית, תפוחים, סט סכינים וקרש חיתוך (2010)

כסף קטן – תיאטרון חפצים אקרובטי עם מטבעות (2010)

צלול – תיאטרון חפצים, תמונות פואטיות דרך זכוכית ומים (2011)

היידי – תיאטרון חפצים, פנטזיה מלאת חורים כגבינה שוויצרית (2012)

נישואי פיגארו – אופרה במסגרת האופרה הירושלמית (2012)

אקווריום 02 – יצירה בין תחומית תלוית מקום לפסטיבל לה סיטה, לוזאן, שוויץ (2018)

הנשיקה – פרפורמנס, חווית מציאות מדומה אירוטית למשתתף יחיד (2019)

 

יצירותיהם הוצגו בישראל, אירופה, אסיה ודרום אמריקה.

תיאטרון-בובות חזותי ׳וילדה ופוגל׳ (Wilde & Vogel) – הצמד נוסד בשנת 1997 בשטוטגרט, גרמניה, ע״י הבובנאי מיכאל פוגל והמוסיקאית שרלוטה וילדה, ופעל מאז כקבוצת תיאטרון עצמאית המסיירת ברחבי העולם. ב- 2003 השניים הקימו יחד את תיאטרון  Lindenfels Westflügel בלייפציג, בו הם מבוססים כיום ומשמשים מנהלים אמנותיים.
עבודות הצמד הוצגו בלמעלה מ- 30 מדינות ברחבי העולם, וזכו בפרסים רבים, ביניהם בפסטיבל תיאטרון הבובות הבינ״ל בורשה, ופרס ג׳ורג׳ טאבורי.
פעילות הצמד כוללת גם שיתופי פעולה נרחבים עם תיאטראות עירוניים, בבניית בובות וכתיבת מוסיקה, וכמו-כן הוראה ומתן סדנאות-אמן בשלל גופים אקדמיים, כגון האקדמיה לתיאטרון בובות בשטוטגאט, טריניטי קולג׳ בדבלין ועוד.

משך המופע: 90 דקות

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

 

We Blush

כנות, פגיעות וחשיפה דרך טכניקת “סינמפאסט”

מוצ”ש 23.11.19 בשעה 18:00 ובשעה 20:00

 

במשך שנים שיכללתי את היכולת שלי להיות בלתי קריאה לצופה מן הצד. הסודות שלי היו שמורים. אבל לכל תוכנית מושלמת יש נקודת תורפה: מדי פעם, הפנים הבלתי קריאות שלי נהיו ורודות- הסמקתי.

להסמיק זה כמו לגלות פתאום שאת עירומה באמצע שוק הומה אדם, זה גורם לך לחשוף לעולם כולו את הפרטים הכי אישיים ומביכים:

אני מסמיקה- כולם יודעים ששיקרתי

אני מסמיקה- כולם יודעים שקינאתי, הפלצתי או עשיתי סקס

אני מסמיקה- כולם צוחקים עלי ואז מגרשים אותי לאי בודד, לחיות בבושה עד סוף ימי.

 

אחרי שנים של חשש מתמיד מהסמקה, החלטתי לקבל את זה. בעיקר כי גיליתי שכנות, אנושיות ופגיעות נוגעות לנו בלב. אנחנו מתרגשים דווקא מהדברים עליהם אין לנו שליטה. אנחנו פוחדים פחד מוות מאינטימיות וגילוייה ובו זמנית אוהבים אותה באותה עוצמה.

עם הגילוי הזה מהדהד במוחי, פיסלתי קאסט של בובות עירומות וחברתי לשחקן והיוצר יוסף סוויד. יחד אנחנו חוקרים את הנושא, מנפישים את הבובות שלנו בלייב מול מצלמת וידאו, החושפת את הניואנסים הקטנים והנסתרים של הגוף והנפש האנושית. יחד אנחנו מסמיקים, כשאנו נכשלים שוב ושוב להסתתר מאחורי הבובות שלנו.

 

מאת ובהשתתפות: גוני פז // שחקן, יוצר ושותף ליצירה: יוסף סוויד // דרמטורג, מעצב תאורה ושותף ליצירה ולחיים: יאיר סגל // מוסיקה וסאונד: פיי שפירו // עיצוב חלל ובובות: גוני פז 

 

משך המופע: 60 דקות

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

 

על הכתפיים

תגובה מחאתית בימתית למציאות הישראלית

מוצ”ש 23.11.19 בשעה 22:00

פואטרי סלאם בסימן שיוויון

ערב תיאטרוני המשלב פואטרי סלאם ומערכונים בליווי מוזיקלי. 

זוהי יצירה חברתית שנולדה מתוך כאב ובשיתוף עם צוות השחקנים, מתוך סיפורים אישיים שלהם, כישראלים בני העדה האתיופית. 

ההצגה עוסקת בגזענות, שיוויון, זהות, ומבקשת לעשות שינוי תודעתי. משתתפי ההצגה, חיים כולם בבית העמק כחלק מ”גרעין איתן”. פרויקט זה התחיל כתגובה מחאתית למותו של סלומון טקה מירי שוטר, בכדי לעבד את הרגשות הקשים ובכדי להפוך את הכעס ליצירה בימתית. 

 

מאת: חן דנון זקס // מוסיקה: דני שרון סטריאן // ניהול הצגה: זהר גרוס // שחקנים: אביחי אלמו, רחל אבטה, ישראלה לוי, שרה נגש, דניאל שניידר, אליה פלקס, חן דנון זקס

 

משך המופע: 50 דקות

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

מצטיירת

יום א’ 24.11.19 בשעה 20:00

 

מצטיירת הוא מופע רב תחומי (פרפורמנס) העוסק בשכבות של קישוט המסתירות או דווקא מגלות את הפצע. אילנה בר, ציירת בעלת ניסיון בתחום האמנות הפלסטית והתנועה משלבת בין תחומי המיומנויות השונים שלה בכלים אמנותיים מגוונים ומפתיעים.

 

היצירה חודרת אל נבכי הזיכרון המשפחתי, ובמקביל מתנהלת מול מעצבי הזהות שלה כיוצרת.

 

זהו גם הזיכרון הקולקטיבי של אשה בת הדור השני החושפת שכבות של גילויים הבנויות מרצף של ניגודים פנימיים וחוויות מורכבות.

 

העבודה בוחנת את נושא היופי והקישוט על גווניו. תוך כדי עשייה מתמדת ורצף אובססיבי של פעולות ציור, מחיקה, נקוי דיבור וקישוט

 

מאת ובהשתתפות: אילנה בר // בימוי וליווי: ארי טפרברג

 

משך המופע: 60 דקות

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

 

הבלחות

ערב של שלושה מחזות קצרים על המוות ועל החיים ועל דברים אחרים

יום א’ 24.11.19 בשעה 20:00

יום ב’ 25.11.19 בשעה 20:00

יום ג’ 26.11.19 בשעה 20:00

 

דליה (יאיר שפירא) – פתאום דליה מחליטה שהיא מוכנה להגשים את חלומה להיות שחקנית, חלום שנטשה לפני שנים בעקבות טרגדיה מסתורית.

 

פנימה (מעין אבן) – בחור שוכב עם בחורה וזה לא מספיק. הוא רוצה עמוק יותר. אז הוא נכנס פנימה.

 

שקיעה כחולה (גל צ׳פסקי) – דמיינו את עצמכם יוצאים מלוויה. לוויה של ילדה בת 23, יפה ומלאת אור. גם אם לא הייתה יפה, בת 23. מה היה לכם להגיד? מניחה שכלום. גם לי אין כלום להגיד. וכל כך הרבה. כל כך הרבה להגיד. וכלום. 

מאת יאיר שפירא (“לוויתן”, “המסע לאי המוזר לפפה”), גל צ’פסקי (“יותר מזה אנחנו לא”) ומעין אבן (“החדירה”, “איך להיות מאושרים ב-10 שלבים”, “הנסיכה אבנר”)

משך המופע: 60 דקות 

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

בוקר טוב קיפוד

דרמה פיוטית דוקומנטרית

יום ה’ 28.11.19 בשעה 20:00

 

הצגה על קשר שנרקם ונפרם, על הקושי לדבר, על שני אנשים רגילים. 

 

״בדרך כלל מספרים פה סיפורים אמיתיים ומשנים את השמות. הערב, נשמור על השמות האמיתיים, אבל נשנה קצת את הסיפור…״

 

כתיבה, עיצוב ובימוי: רועי יוסף // שחקנים: רוי סער ושחף ברגר // דרמטורגיה והפקה: מעין אבן // עיצוב פסקול: רוי סער // עיצוב תאורה: רותם אלרואי // עוזרת במאי: מעיין אליה קמל // חניכה אומנותית: להב תימור והדר גלרון 

 

משך המופע: 60 דקות 

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

 

פסיכודרמה פוליטית

ירון מוטולה ועומר קריגר

יום שישי 22.11.19 בשעה 22:00

יום ד’ 27.11.19 בשעה 20:00

יום שישי 29.11.19 בשעה 22:00

 

טיפול חברתי המבקש לבדוק באמצעות כלים פסיכודרמטיים, כיצד ניתן להפעיל את הזיכרון הקולקטיבי שלנו כחברה, לגלם אותו בגופנו על במה בזמן הווה, וליצור סיטואציות חדשות המבוססות על דמיון פוליטי באשר לעתיד שאנחנו רוצים לממש ולחיות במקום הזה, בין הים לירדן. 

ירון מוטולה (יוצר תיאטרון ופסיכודרמטיסט מוסמך MA סמינר הקיבוצים, גהה, ביה״ח איכילוב) ועומר קריגר (אמן, מנהל 1:1 מרכז לאמנות ופוליטיקה), מנסים ליצור תיאטרון ציבורי חדש, למזג את האמנות הציבורית עם הפסיכותרפיה הדיסקרטית, לשלב יחד פרפורמנס וטיפול, ומזמינים אתכם להשתתף בניסוי רחב היקף, שמבקש לעצב את פני וגוף החברה. תיאטרון שימושי, על בסיס הפרקטיקה הפסיכודרמטית בת 100 השנים של יעקב לוי מורנו. זאת מתוך שאיפה להרחיב את תחום הפעולה של הפרקטיקה הפסיכולוגית מעבר לטיפול בעצמי, אל המישור החברתי והקולקטיבי, ויחד עם זאת לפרוץ ולחלל את גבולות האמנות והתיאטרון – כאמנויות בעלות ערך שימוש, שאינן לצפייה בלבד.

פיתוח פורמט: ירון מוטולה, עומר קריגר, ניצן כהן

מחיר כרטיס: 25 ₪  

 

אסירי הכיבוש

הטאבו הגדול ביותר בחברה הישראלית – אסירים פוליטיים

יום ב’ 25.11.19 בשעה 20:00

יום ג’ 26.11.19 בשעה 20:00

 

מאת עינת ויצמן ואסירים פוליטים

ההצגה “אסירי הכיבוש” עוסקת בקורבנות המוסתרים ביותר של הכיבוש הישראלי- האסירים הפוליטים. ההצגה נכנסת לתוך מקומות חשוכים אלו ומציגה את חווית הכלא הישראלי כפי שהיא מתוארת מפי אסירים ואסירים משוחררים. ההצגה הינה תיעוד חסר תקדים לעדויות שנמסרו בגוף ראשון כשהאסירים המשוחררים מעורבים בתהליך היצירה על כל שלביו, מכתיבת המחזה ועד לבימויו. חווית הכלא שתיחשף כוללת – חקירות ועינויים, שביתות רעב, בידוד, ביקורי משפחות וצלילה לתוך התודעה של האסיר הפלסטיני ושל ההתנגדות הפלסטינית. על הבמה תוצג מציאות קשה וברוטלית, אבל גם של סיבולת אנושית וסולידריות.

את ההצגה תלווה השחקנית עינת ויצמן, שבמקביל תספר את סיפור כתיבת ההצגה והמאבק שלה להעלות אותה על הבמה בישראל אחרי פסילתה ב2017 בפסטיבל עכו. 

משחק: קאמל באשה, ג’לאל מסארוה, רביע חורי, ביאן ענתיר, עינת ויצמן עיצוב במה: סלים שחאדה, עיצוב תאורה: איל דניאל, תרגום: דארין טאטור, דרמטורגיה: ניצן כהן, ליווי אמנותי: אבי גיבסון בר אל, עיצוב פוסטר: אמי ספרד

משך המופע: 60 דקות 

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

שירה בציבור עם מדונה

יום ב’ 25.11.19 בשעה 20:00

יחיאל חרמש במופע הצדעה לשירי הדודה הגדולה מאמריקה!

כיצד השפיעה מלחמת לבנון הראשונה על האלבום השני של מדונה? איך הלהיט like a virgin מתקשר לסמלה של ירושלים בירת הנצח שלנו? והכי חשוב, מהו השיר האהוב על שרה נתניהו?

לכל מי שמאס בשירים בערבי שירה בציבור אבל עדיין רוצה ליהנות משירה משותפת בקול רם – ערב לוהט של שירה בציבור של להיטי מדונה מכל הזמנים.  

 

פורמט תיאטרוני סאטירי מוקומנטרי המתחקה אחר ערבי השירה בציבור שהיו נהוגים בארץ, והיוו נדבך חשוב של התרבות בה. יחיאל חרמש, מנסה ביחד עם הקהל ובאמצעות ניכוס הטקסטים של מדונה, לנסח חזון ציוני מחודש ולחזק את ערכי אהבת הארץ. 

 

החוויה המשותפת והמאחדת של ישיבה בחברותא ושירה מתקיימת היום בעיקר כערבי קריוקי בהם יחיד מופיע מול רבים. בערב זה ננסה למצוא שוב את המכנה המשותף של שירה משותפת באמצעות הומור, מבט ביקורתי על המקום ממנו באנו ונוסטלגיה של מפגש עם שירים אהובים משנות ה-80 וה-90.                                                                                                                       

מאת: נדב בושם // עיבודים נגינה ושירה: מיכאל גוטליב

משך המופע: 60 דקות

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

אינסטינקט בסיסי

מופע מוסיקלי לא נורמאלי על מציאות נורמלית או להיפך..(לא זוכרות כרגע)

יום ג’ 26.11.19 בשעה 22:00

 

שרות מדברות ומארחות עדויות של חיילות מהשטחים. קיבלנו מיקרופונים אז כנראה נשיר. לא מפחדות כי הכל הגיע לנו עד פופ אז אפילו כתבנו שיר של נועה קירל נגד הכיבוש וכל הסטורי שלנו נה נה נה נה נה. ממליצות לבוא בלי פחד. גם אם זאת הפעם הראשונה שלכם בים, אל תדאגו, אם תפלו נציל אותכם. אפשר סודה? אפשר. אפשר לגלות סודות שלאחרונה פחות מספרים. מקסימום נשיר יחד. בחושך. עד שנמצא שוב. את האינסטינקט הבסיסי

 

בימוי: יעל טל // יוצרות ומופיעות: ענת דרימר, יעל טל, נעמה רדלר // עיצוב במה: נעה נשיא

 

צזארה הולך למלחמה

קברט אנטי מלחמתי

יום ה’ 28.11.19 בשעה 20:00

 

מחזה אוטוביוגרפי מאת צזארה טומשובסקי, במאי, כוריאוגרף ומבצע פולני.

מבוסס על ארבעה עמודי תווך: זיכרון הבמאי של ועדת הגיוס, “סימפוניות מלחמה” של שוסטקוביץ ‘, שירים פטריוטים של מוניושקו (מלחין פולני מהמאה ה -19) ווריאציות על הכוריאוגרפיה “אחר הצהריים של הפאונים” של ניז’ינסקי.

 

הכוח המדכא של אתוס האביר מהמאה התשע-עשרה שמטפחת מערכת החינוך, זיהוי הגבריות עם מלאכת מלחמה, ופטריוטיות עם מאבק ומוות להגנת המולדת, משולבים בגבריות עכשווית: מטרוסקסואלית, פציפיסטית, בעלת אירוניה פנימית.

התנגשות בין אידיאלים לבין המציאות, שיוצרת פנטזיה קווירית. יצירה בימתית שבמרכזה  עבודה נהדרת וקשה של חמישה מבצעים – שחקנים, רקדנים וזמרים. 

 

צזארה טומשובסקי  – נולד בשנת 1976, סיים לימודי תיאטרון באקדמיה הלאומית לאמנות דרמטית בוורשה ולמד כוריאוגרפיה בברוקנקר קונסרבטוריום לינץ באוסטריה. במשך 15 הופיע כזמר ב”תיאטר וילקי” – האופרה הלאומית הפולנית בוורשה. הוא יוצר עבודות תיאטרון ואופרה בהן הוא עושה וניסויים ביצירות קלאסיות. תומאשבסקי הצהיר בגלוי שמה שמעניין אותו באמנות הוא “בנאליות”.

 

משך המופע: 60 דקות

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

 

טרה אינקוגניטה

טרה אינקוגניטה – אדמה לא ידועה.

יום שישי 29.11.19 בשעה 20:00

מוצ”ש 30.11.19 בשעה 20:00

 

פרפורמנס מחקרי העוקב אחרי ומשחזר את עבודה של האמנית סופי מאר.

מאר, אמנית שנולדה בארץ אך חיה בגרמניה עסקה במיפוי המציאות כמעשה אמנות ומחאה. תוך עבודה עם האסתטיקה של המפה היא מנסה למפות את העיר, הגוף והנפש שלה כדי לגלות איפה היא נמצאת, מה הגבולות שלה ומהי הטרה אינקוגניטה של חייה. כך גם אנחנו. 

 

מאת: אפרת שטינלאוף ודנה אתגר // מוסיקה: יואב טלמור // וידאו: זיו אפלברג // שחקנים: דנה אתגר, יואב טלמור ואפרת שטינלאוף 

 

משך המופע: 60 דקות

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

על זה אין לנו ויכוח

שיטוט מבעד לספרו הקאנוני של מקיאוולי “הנסיך” לעבר בחינה של מנגנוני שליטה וביטוי בתוך מערכות יחסים.

מופע תיאטרון-מחול.

יום שישי 29.11.19 בשעה 20:00

מוצ”ש 30.11.19 בשעה 20:00

 

תהליך היצירה נבע מתוך טקסטים שהם לב לבם של כל מערכת יחסים אישית שמלאים ברגישות ואינטימיות לצד אסטרטגיה וחשבונאות בין-אישית. במפגש עם הפרפורמרים, המשפטים הללו, שהרגישו אישיים כל כך, התבררו כארסנל של מניפולציות גנריות, שמתקיימות במערכות שונות ורבות. משם יצא המופע לשיטוט מבעד לספרו הקאנוני של מקיאוולי “הנסיך” לעבר בחינה של מנגנוני שליטה וביטוי בתוך מערכות יחסים.

כמו במופעים קודמים של הקבוצה, המופע משלב ביקורת תרבותית נוקבת עם הומור בריא, ומשלב באופן חופשי בין אלמנטים של תיאטרון, מחול ופרפורמנס

 

מאת: ענת כ”ץ וארז מעין שלו // משתתפים: אורי דיקר, ירין יוסף, יובל גל, רוני בן חמו, ארז מעין שלו

תלבושות: ארז מעין שלו // מוזיקה: אייל לנזיני // תאורה: אמיר קסטרו // הפקה: שני צברי // ניהול חזרות: ענבר טנזר // מסיכות סיליקון: מעבדת הירח  

 

משך המופע: 50 דקות

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

הנסיכה אבנר – אופרת פופ

על זהות ומגדר בעידן האפליקציות וההכרויות

מוצ”ש 30.11.19 בשעה 22:00

 

מופע מוזיקלי עם שירים המספר על בחור בודד שמחליט בלילה קר ועצוב להתחזות לבחורה בטינדר ולשחק בבחורים בודדים אחרים. 

על רקע מוזיקה מתקתקה ועתירת קיטש מתגלה עולמו של אבנר, עולם שכבר אין בו אהבה אלא רק חיקויים שלה בדמות פורנוגרפיה ומשחקי טינדר. 

אבל אולי בכל זאת נשאר עוד מקום לאמת ולתמימות? אולי בכל זאת מותר להודות בעובדה המשפילה שכולנו פשוט רוצים אהבה?

 

מאת: מעין אבן // מוסיקה: תומר בר // שחקנים: ערן לחמן ורימון כרמי // נגנים: תומר בר, עמרי שני וניצן בר

 

משך המופע: 

מחיר כרטיס: 60 ₪ 

ז’ילבר והחתולים

מופע קברט סאטירי מוסיקלי בהשראה צרפתית קלאסית עם ניחוחות רומנטיים של הים התיכון

יום ד’ 27.11.19 בשעה 22:00

 

ג’ילברט עם “ג’ימל” שרוי בתרדמת בין חיים ומוות. בחזיונו הוא רואה את מלחמת סוף עולם המתרחשת בעקבות הקרע שנוצר בעם ישראל. בשיא החיזיון הוא מחליט להתעורר לחיים, אבל הפעם בתור ז’ילבר עם “ז’ין”. ביחד עם הכלב שלו ז’רארד, הם מגיעים לתל אביב ומקימים את להקת השמחות ז’ילבר והחתולים במטרה אחת: לאחד את העם ולמנוע את סוף העולם.

 

ז’ילבר והחתולים נוסעים בזמן ועושים “עלייה” לבמות התאטרון. אז תהדקו חגורות ותצטרפו למסע פסיכדלי ומיילל לגלגולים קודמים וכאלה שלא קיימים עדיין.

 

בימוי וכתיבה: אורן פסו (ז’ילבר אברג’יל) // החתולים: סיון צוף דהן (מימי), ג’ייק אסולין (ז’ק) – גיטרה בס, נמרוד גלבוע (נימי) – גיטרה חשמלית, דני בליך (דני) – תופים // הכלב: ז’רארד צ’אפלין // חתול אורח: דורון פלורנטין – טינור

 

סדנת כתיבה – קרסנטיה דונסר

בואו.

קחו כלי כתיבה.

כתבו ללא מגבלות, ללא שיפוטיות, ללא שליטה עצמית. 

תנו לעצמכם לזרום. לעזוב את המקומות המוכרים לכם ולהגיע לכאלה שבהם לא הייתם מעולם. תנו מילים ללא ידוע, למה שאינו מודע. צאו למסע. צפו לבלתי צפוי. ביחד.

סדנה ליוצרים, שחקנים ובמאים המעוניינים לגלות דרכים חדשות לכתיבה, במרחב בטוח ומאפשר.

נשאל את עצמו את השאלות החשובות ביותר בתהליך יצירה: על קונספט, נושאי כתיבה, חלומות וחזון. בעקבות הכתיבה נשתף את הקבוצה בחומרים שלנו. לא נדבר על נושאי הכתיבה, אלא נדון בדרכי הכתיבה. נשתמש בתרגילים של כתיבה אינטואיטיבית, באווירה אינטימית, משתפת ומאפשרת.

 

צפו לבלתי-צפוי

לגלות, לשתף, לשנות תבניות ידועות ע”י כתיבה.

למי מיועדת הסדנה?

הסדנה פתוחה לשחקנים ובמאים, המבקשים להתנסות ברעיונות ודחפים חדשים ע”י כתיבה.  היא פתוחה גם לאנשים יצירתיים באשר הם, הסקרנים לגלות היבטים שונים של עצמם ע”י כתיבה.

החלל

מסגרת העבודה מציעה מקום משחקי, מוגן, וחסוי.  אנו מחפשים אחר עקביות פנימית ולכידות עם אחרים.  אולי נמצא נושאים במשותף, אולי ניגודים, פוליטיים ו/או חברתיים.  (מה זה בעצם פוליטי?)

התהליך הקונקרטי של הסדנה

נשאל שאלות על אודות מונחים, מושגים, נושאים, חלומות וחזונות.  לאחר הכתיבה נוכל לשתף את מה שכתבנו. לא נדון בנושאים עצמם במסגרת הסדנה, רק בטכניקות של כתיבה.

כלים

אני עובדת בעזרת כלים של כתיבה יצירתית ואינטואיטיבית:  “גילוי על-ידי הכתיבה”.

ניסיון 

לפני כעשר שנים עברתי תקופה של שחיקה וכתוצאה מכך האטה בתהליכי היצירה שלי.  התחלתי לעבוד על החיבור האישי בין העבודה היצירתית שלי לבין היצרים והדחפים הטבעיים.  התחברות זו עזרה לי למצוא מקורות אנרגיה חדשים ואימפולסים מדהימים – אימפולס במובן התמריץ, הגירוי והתנופה.

המטרה

סדנה זו אמורה לשמש כחלל של משחק וגילוי, בו ניצור ונגדיר מחדש את עמדותינו.  מה בוער לנו? מה דוחף אותנו? ומהו הכאן והעכשיו שלנו.

הסדנה בשפה האנגלית.

תיאטרון תמונע

רח’ שונצינו 8 , ת”א

www.tmu-na.org.il

03-5611211

 

 

אולי תאהב\י גם:

מלון הבוטיק “שטרקמן ארנה” בנהרייה “בחזרה אל החופשות של “פעם”…

איטו אבירם

אילת למתפנקים: רשת מלונות JACOB פתחה מלון חדש שמציע לכם יותר.

איטו אבירם

חנוכה עם הילדים: פעילויות ואטרקציות, אירועים ומופעים דצמבר 2018

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן