Image default
איפה לאכול במרכז בתי קפה מהיר מעניין

פוזה-לקפה עגלת קפה בבורגתא – יקר ופסטורלי

 

האם שווה לשלם 49 ₪ על כריכון סלק בלחמניה קטנה + קפה בכוס חד פעמית גדולה, כדי ליהנות מפסטורליה של מקום?

בבוקר יום א של אחד מימי הקיץ החמים ביותר הייתי בודד בחורשה רחבת ידיים שהקיפה את עגלת הקפה. בלי מוסיקה קולנית ועם ציוץ של ציפורים. רוח בלתי מורגשת הפכה את השהייה לכמעט מענגת. פסלי ברזל כבדים של יגאל תומרקין קרצו אלי מפינות כר הדשא שבינות לחורשה, והתחושה היתה שאם רק ירים הקיץ את שתי ידיו החונקות מעל חלקת הדשא עטורת העצים הזאת, אפשר יהיה להמריא מכאן אל עולמות של עונג בטעם של קפה וכריך משובח.

להקת שקנאים נודדת מעל, ועגלת קפה מתחת.

מאז חלף הקיץ ואני למדתי להכיר גם את הסתיו, האביב והימים השמשיים של החורף. באחד מימים אלה נשאתי עיני אל השמיים, כמו באי המקום האחרים, כדי לעקוב במבטים משתאים אחר להקת שקנאים ארוכה שריחפה מעלינו, כמו היתה עדת מסוקי קרב משחרת לטרף. אלה, מקורם במצפור ויקר, הסמוך למאגר המים קצת צפונית לנו.

בינתיים דיברתי רק על הנוף הפסטורלי מרומם הנפש. עכשיו לעגלת הקפה עצמה. יש בה קפה טוב, כריכים שאינם מוצגים וניתן רק לשער את צורתם, או לבקש שיוציאו אותם בזה אחר זה ממקרר אחורי, וגם מאפי בוקר. הכריכים אינם נעשים במקום, במצוות משרד הבריאות, ופירושו של דבר שהם אינם טריים כמו שהיו יכולים להיות, כי נעשו במטבח אחר, ולא במקום. זוהי גם – אולי – הסיבה למחיר. אולי? שכן, בעגלות קפה אחרות בסביבה (עולש, חניאל, ינוב, מדרשת רופין ועוד…) מסתפקים במחיר הזול לפחות ברבע מהמחיר שדורשים כאן.

הישיבה היא בצד שולחנות קק”ל המפוזרים (די בקמצנות) מתחת לצל העצים וגם על כר הדשא. חוץ מזה ישנה ישיבה ליד הדלפק וכמה שולחנות וכסאות מתחת לסככה, שהיא עצמה חוסה בצל עצי האורן הגבוהים.

סגור בשבת ופתוח עד השקיעה. המקום שכמעט ולא היה מוכר לבאים מחוץ למושב התחיל למשוך, באחרונה, גם לקוחות מזדמנים. .

שווה לעצור, אם אתם על כביש 53 בין צומת בית-ליד לכביש שש ואולי – אם תעזו להתמקח על המחיר, תקבלו הנחה.

קפה גדול ולחמניית סלק – 49 ₪.

פוזה’לה (פוזה לקפה) ברחבת הדשא במרכז בורגתא.

אולי תאהב\י גם:

הספר “כתב סתרים” מאת שושי בריינר – מה שבין העורך לסופרת

איטו אבירם

הספר “להתראות עכו” – הסיפור “שיוסיף” לחופשה בעכו קצת טעם של דם…

איטו אבירם

המחזה “1984” ב”הבימה” – עידן הקרח…

איטו אבירם

תגובה אחת

מוטי מזרחי ינואר 6, 2023 at 2:05 pm

מר איטו אבירם שלום
אני מוטי מזרחי הבעלים של פוזה לקפה בבורגתה, וכשמה של העגלה נראה מהכתובים הלא מדויקים שלך שגם אתה עוטה על עצמך פוזה של “דעתן” שכל עיקרו הוא למקם את עצמך במרכז סביב הילת הגואל.
ברשותך אני אתיחס..
1. “האם שווה לשלם 49 ₪ על כריכון סלק בלחמניה קטנה + קפה בכוס חד פעמית גדולה, כדי ליהנות מפסטורליה של מקום?” בעגלה שלנו אין חד”פ, ההגשה היא בזכוכיות וצלחות רב פעמיות כמו כן מעולם לא היה בתפריט שלנו “כריכון”!!! אבל הלו.. כדי להיות פופולרי.. צריך להשמיץ
2.” הכריכים אינם נעשים במקום, במצוות משרד הבריאות, ופירושו של דבר שהם אינם טריים כמו שהיו יכולים להיות, כי נעשו במטבח אחר, ולא במקום.” על אף שהם נעשים כמצוות משרד הבריאות במקום אחר, הכריכים מגיעים אלינו כל בוקר, אם נדמה את זה את אהבת אם / אב לילדיה אזי שכולנו שולחים את הילדים שלנו עם כריכים “לא טריים לבית הספר – שוב המגמה המוגזמת כדי להיות מעל אתר “רלוונטי”
3. “הישיבה היא בצד שולחנות קק”ל המפוזרים (די בקמצנות) מתחת לצל העצים וגם על כר הדשא.” – אם היית יודע שגם כמות השולחנות הינה ע”פ נהלי המועצה אולי המשפט עם המילה “קמצנות” היה יכול להיות קצת יותר אמיתי…
4. אני חושב שהכתבה / פוסט שלך הוא הלכה למעשה המשמעות של “יד קלה על המקלדת”
לא אסיים באומרי שאתה מוזמן להיווכח על שכתבת באי דיוק ולא אזמין אותך להתרשם שכן שכשאני קורא את שכתבת ומקשר את האדם שעמד מולי יותר מפעם אחד אני לגמרי מבין את אופייך שכך מילותך על הכתוב לא רחוקות מהתנהגותך בעגלה בעת שבקרת.

מקווה בשבילך שתמצא להיות רלוונטי גם במילים טובות או לפחות לכתוב אמת.

השב

הגב לפוסט

דילוג לתוכן