Image default
לילדים

פארק הקרח באילת – אטרקציה להורים וכיף לילדים

3688624

שורה תחתונה: קניון “כמו בחו”ל”, נאה, צבעוני, ממותג ו… חינם למי שיכול להתגבר ולא לקנות. מפלט נהדר לימי החום הלוהטים ואטרקציה לילדים, שיכולים להעסיק את עצמם בתחביב ספורטיבי מענג

מבנה כיפתי ענק דמוי אצטדיון, ממוזג ומקורה, גוזל בימים אלה את הבכורה מכל האטרקציות האחרות באילת. זהו פארק הקרח, הממוקם בפינה הצפון מזרחית של אזור המלונות, ליד עיר המלכים, ומהווה אבן שואבת לכל תייר ונופש המגיע לעיר לחופשה.

הקונספט פשוט וחכם: מדוע לא לשלב בעיר החמה בישראל את האפשרות הקרירה לשוטט בין עשרות חנויות מותגים, להתיישב במסעדה ולאכול, או לשתות כוס קפה בתוך מבנה ענק ומעוצב ובמקביל, להחליק על הקרח או ללמוד להחליק על הקרח על פני משטח ההחלקה המוקף בחנויות. מעליך חלל ענק ממוזג וקריר, כל אחד רואה את כולם כל הזמן, והחוויה מצליחה להשכיח כליל את העובדה שאתה נמצא, בעצם, בלב המדבר.

במעגל החיצוני, בשני מפלסים פתוחים הנראים כמו טבעות המקיפות את משטח ההחלקה, מוקמו חנויות אופנה ואלקטרוניקה, משחקים, בתי קפה, מסעדות ועוד. במרכז, על פני משטח קפוא ובוהק המשתרע על פני 1800 מ”ר ניתן להחליק על הקרח מהבוקר ועד הלילה. במשך כמה פעמים ביום נעצרת המולת ההחלקה ולהקת מחליקים מקצועית מעלה מופע הנמשך כרבע שעה. אז גם נעצרת המולת הקונים ומאות רבות של נופשים, צעירים ומבוגרים, צופים במופע ממרומי הארנה.

הגענו לפארק ביום ה’ של שבוע לא חם במיוחד, ומצאנו את עצמנו נסחפים אחרי המוני נופשים נלהבים, שממש כמונו באו בעיקר לראות ולהתרשם, ומצאו את עצמם מבלים במקום שעה ארוכה, שבסופה הם שבו למכוניותיהם עם לא מעט שקיות קנייה בידיהם.

התחושה הכללית היא של הפתעה מהמרחב הגדול, משפע החנויות ומהעובדה שהכל נמצא בטווח העין, בתוך המעגל, באין אפשרות להתברבר בין מסדרונות ואגפים, כך שאין גם מקום ללכת לאיבוד. הולכים בתוך המעגל עד ששבים לנקודה ממנה יצאת.

הילדים העדיפו, כמובן, את משטח ההחלקה, שהוא אמנם גדול אך גם חלק במיוחד. והתוצאה – עשרות מחליקים חובבנים שבים ומשתרעים אפיים ארצה על פני הקרח מתוך אמונה סיזיפית שבהקפה הבאה, הם יהיו טובים יותר ואולי לא ישובו ליפול. ורק כדי “להוציא את העיניים” לרוב החובבני, עולה על המשטח מדי שעתיים להקה של להטוטני קרח צעירים הרוקדים ומשלבים טכניקות החלקה בהופעה בת כרבע שעה. ניתן לשכור נעליים, שמצבן הכללי טוב והן מצויות בכמות מספקת בכל המספרים.

מעבר למשטח ההחלקה יש בפארק עוד כמה אטרקציות, כולן בתשלום, כמובן, ורובן עדיין לא פועלות. אחד מהן הוא איגלו שלג. מבנה גדול, שקוף, שבתוכו מחוללי שלג אמיתי היורים את השלג ויוצרים אווירה של חורף. במרכז המבנה ניצבת מגלשת ענק קפואה ומפותלת, שעליה ניתן לגלוש מגובה רב. עוד אטרקצה שאינה פועלת עדיין הוא הסימולטור. אטרקציה אחרת, שכן פועלת, לשם שינוי, היא רכבת הילדים, המיועדת לפעוטות, ועושה את דרכה בסיבוב מסביב לארנה.

שעות הפתיחה של הקניון מותאמות ללוח הזמנים של התייר הנופש: מעשר בבוקר ועד אחת עשרה בלילה, למעט יום שבת. במוצאי שבת וחג נפתח הקניון שעה מצאת השבת, או החג.

פארק הקרח – רח’ קאופמן 8 אילת. טלפון: 08-637-9552

אולי תאהב\י גם:

אטרקציה לילדים באצבע הגליל: “דרך החלב” בבית הילל – מאכילים, טועמים ונהנים

איטו אבירם

הצגת ילדים בחופש: “האביר והגבירה המכושפת” במוזיאון ת”א

איטו אבירם

פעילות לילדים בחינם ב”רביעיית פלורנטין” בתל אביב

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן