Image default
מה חדש

“סקופ” דרמה חדשה בתיאטרון הבימה

 

צילום: איציק שוקל.
צילום: איציק שוקל.

 

כשג’ורג’ אורוול כתב את 1984 הספר נדמה כחזון אפוקליפטי*, וכך “רצח” של חנוך לוין… יש הרואים ב”סקופ” של יאיר פקר פרובוקציה דומה, סיפור בלתי יאמן או אפשרי. כיום האח הגדול יודע עלינו הכל דרך הגוגל, הפייסבוק ודרכונים ביומטריים, ומעשי נקמה של יהודים בערבים אינם בגדר אפוקליפסה. האם ניתן לומר שמעשיו הקיצוניים של עיתונאי במירוץ אחר סקופ הם בגדר מחזה שלעולם לא יתגשם? המחזה סקופ מביא את סיפורם הדרמטי של עבדול רחים, ערבי ישראלי  שנכדו זקוק לניתוח מציל חיים ושל בני מינטוב, עיתונאי במשבר תעסוקתי ונפשי אחרי שנים ארוכות של נסיונות עקרים להוליד פרי בטן בתקופה לחוצה לפני נסיעה לברזיל לאמץ ילד. עד כמה רחוק  ילכו השניים כדי להציל את היקרים להם?

הכל מתגלה 19 שנה מאוחר יותר, כאשר הנכד של עבדול – מייק – סטודנט בארה”ב פוגש בישראל את בני מינטוב עתה סופר מצליח שמתכונן לבכורה של סרט שנעשה ע”פ רב המכר שלו. אלבום בולים שהוטמן באדמתו של עבדול רחים מאיים לגלות את הסוד ולמוטט את הכל.

המחזה “סקופ” תורגם לאנגלית עלה בהקראה בתיאטרון Inplays באמסטרדם בינואר 2016, יעלה בהקראה בלונדון בנובמבר 2016 ויוצג בברלין בינואר 2017.

המחזאי יאיר פקר צבעונית ומיוחדת במינה. הוא סופר, תסריטאי ומחזאי. בעברו איש עסקים. יליד 1934. בצעירותו עבד בעסק המשפחתי “פקר פלדה”. בשנת 1967  כשקרא בעיתון טיימס הבריטי שרק 5% מהאנשים נהנים מעבודתם החליט לצאת לדרך עצמאית.

הוא נהפך לנציג של חברת הפקות בריטית בישראל ובהמשך הפך לנציג זכויות מסחריות של תכניות טלוויזיה ומותגים רבים בהם: נציג בלעדי בישראל של דמויות חברת וולט דיסני, החבובות, הדרדסים, משפחת סימפסון, משפחת קדמוני והרובוטריקים (שהוא הגה את שמם בעברית המקור היה transformers). בשנת 1997 חברת וולט דיסני ביקשה למנות אותו למנהל של משרד בישראל מטעמם, הוא סירב להצעה ( ” אני פקיד גרוע ” ) והחליט לממש את היצירתיות שלו בכתיבה. במהלך השנים כתב 4 ספרי ילדים וארבעה ספרי מתבגרים, שנמכרו יפה.

בהמשך כתב מחזות קצרים, אחד מהם מולחן לאופרה בגרמניה, אחר “קוקי הקופץ” זכה לשבחים בפסטיבל “קצרים” בתיאטרון צוותא. פקר אומר כי ניסיונו הבשיל לכתיבת המחזה “סקופ”, ובו נעזר בדרמטורגית גורן אגמון. המחזה תורגם לאנגלית ונמצא בקריאה ובבחינה גם בתיאטראות באירופה ובארצות הברית.
אסף ניב – בנימין מינטוב – עיתונאי בן 35

תמרה סטיל – דורית מינטוב – רואת חשבון בת 32

רוני ששון – עבדול רחים – מורה – בן 52

בועז נחום – מייק מרסי – סטודנט מארה”ב – בן 23

איתי וולמן – אנטוניו –בן 21

עומרי גילאון – עמי מנור – עורך עיתון – בן 37

 

סקופ” מאת: יאיר פקר, במאי: סהר לחמי

דרמטורגית : גורן אגמון שחקנים: אסף ניב, תמרה סטיל, רוני ששון, בועז נחום, איתי וולמן, עומרי גילאון

 

יום ב’ 30.5.2016 בשעה 20:30 תיאטרון הבימה, תרס”ט 2 ת”א   כרטיסים בקופת הבימה במחיר  80 ₪ . 03-6207777

אולי תאהב\י גם:

פסטיבל תמונע בדיגיטל: “יוצרים.ות מציאות”, “ובכל זאת” ב- 19-21 נוב’

איטו אבירם

רשת מלונות ACCOR פותחת מלונות חדשים נוספים בישראל תחת מותגים שונים

איטו אבירם

“הסנדק” Live באירוע הנעילה של פסטיבל הקולנוע ה- 32 בירושלים

איטו אבירם

תגובה אחת

מיכל לבני מאי 19, 2016 at 11:01 pm

הצגה לא פשוטה לעיכול, על ערכים שפשטו את הרגל תאוות פרסום וכסף שמעבירה אנשים על דעתם
וחיינו כאן…עם צוות מעולה שמציג את הקונפליקט ברגישות רבה.
רוצו לראות…

השב

הגב לפוסט

דילוג לתוכן