איטו אבירם

 ספר ילדים חדש: נוֹיָה  וַאֲגַם  וּמִרַנְדֶּלָה  פּוֹמְפָּרֶלָה

ציפי שחרור כתבה, אלי יעקוב אייר והוצאת ספרי צמרת הוציאה לאור ספר מצחיק ועשיר בדמיון, המתאים במיוחד לילדי “ראשית קריאה”. מנוקד, צבעוני ומאויר.

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

את ספר הילדים הזה רקחה ציפי שחרור כמחווה לנכדותיה הגאות. שתי הנכדות, המתגוררות בצורן, הן גם גיבורות הספר, ביחד עם מכשפה שהיא גם פיה ועוד כמה יצורים, חלקם רשעים כפי שיצורים יכולים להיות באגדות ילדים.

רק שתבינו במה מדובר: מירנדלה פומפרלה היא פיה אבל גם מכשפה…יש לה חתול ורוד  בשם מירנדלו פומפרלו.  פעם בשנה כשהירח נעשה צהוב, זהו סימן לפתיחת חגיגת ליל המכשפיות וזהו הזמן של מירנדלה לטוס בעזרת המטאטא המכושף ולחפש לחתול שלה חברים.

המכשף הגדול והרע מירררר שמאוהב במירנדלה, עוקב אחריה . מירנדלה פומפרלה מבחינה לפתע באור בוקע מחלון רחוק, ובתוך האור, בתוך חדר קטן שתי ילדות אחיות. המכשף מירררר, בעזרת כישוף, מעיף את מירנדלה אל תוך חדרן.

נויה ואגם, שתי הילדות, נבהלות מהאישה שקופצת לתוך  החדר על גבי מטאטא. אך חיש קל חששותיהן מתפוגגות כשמירנדלה פותחת בשיחה נעימה ומציגה את עצמה כפיה טובה. הן מתפעלות מקולה הרך, עיניה הזוהרות וריח השוקולד העולה מהבל פיה. העלילה נמשכת, מסתבכת, ומצטרפים אליה גם פסנתר, חתול ומטרייה, המאחדים כוחות נגד המכשף וביחד, שלא כמו מה שקורה בדרך כלל במזרח התיכון, העניינים מסתדרים מצוין.

ציפי היא סופרת ומשוררת עסוקה ביותר. את רוב השנה היא מבלה במפגשים עם תלמידים בגילאים שונים, הנהנים לשמוע על “אחורי הקלעים” של העבודה הספרותית וכתיבת השירים. היא, אמנם, לא כותבת רק לילדים, אלא הוציאה כבר לא מעט ספרי שירה ופרוזה למבוגרים, אבל את הילדים היא אוהבת במיוחד. היא זכתה בפרסים רבים על יצירתה העניפה.

מבין ספריה: “אימא היא גם אבא”, “קרסוליה בחלל”, “קרסוליה –  עלילותיה של ילדת פלא”, “הנסיכה השקרנית”, “החיה שבפנים” “יער הגעגועים”, “הבית של גילי”, “התזמורת של גילי”,”עבמצוציק והכוכב הירוק” , “ילדה של קיץ”, “עוד סיפור ועוד שיר  , ועוד.

את ספרה האחרון תוכלו להשיג בספרי צמרת http://www.netbook.co.il/DigitalFormatsForm.aspx     support@netbook.co.il

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *