איטו אבירם

יש לך סיפור בראש? סדנאות כתיבה יוצרת וסיפור חיים עם הסופר איטו אבירם

סדנאות כתיבה יוצרת לחובבי כתיבה מתחילים ומתקדמים בשרון: בקדימה, ברעננה, בהוד השרון, בפרדס חנה ובחיפה, וסדנת כתיבה לילדים ולנוער בשרון.

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה
איטו אבירם

איטו אבירם: “אם יש לך סיפורים בראש…!”

כבר כמה שנים מושכות סדנאות הכתיבה של הסופר איטו אבירם, המיועדות לסופרים חובבים, מתחילים ומתקדמים קהל מגוון ואקלקטי של משתתפים. סדנאות שבועיות שהסופר מנחה מתקיימות במהלך השנה במקומות הבאים: המדרשה העירונית (הקתדרה) ברעננה, הקתדרה בפרדס חנה, הספרייה העירונית ביד לבנים בחיפה, ויצו בהוד השרון וסדנת “הדגל” בביתו של הסופר בישוב קדימה. 

בלב השרון, בישוב קדימה, נפגשים בכל שבוע בערבי יום שלישי, סופרים חובבים המגיעים אל המפגש מישובי השרון, ואף ממקומות מרוחקים יותר. יש ביניהם כאלה שכותבים כבר שנים, ואף פרסמו את כתביהם בספרים או באתרי אינטרנט. לצידם אחרים – שחיידק הכתיבה הציק להם, ועתה הם עושים את צעדיהם הראשונים בכתיבה. במשך שעתיים הם מקריאים את מה שכתבו, עובדים על טקסט חדש, משתפים חוות דעת והתרשמות מטקסטים של חבריהם ובעיקר נהנים להיות ביחד. הכל – במסגרת סדנת הכתיבה היוצרת של איטו אבירם.

סדנאות הכתיבה ברעננה ובפרדס חנה מזכות את משתתפיהן בגמול השתלמות מטעם משרד החינוך, והן מציעות מגוון של נושאים כולל כתיבת סיפור חיים.

רבים מכם קראו בנעוריהם את ספריו וכתבותיו של הסופר והעיתונאי איטו אבירם. הוא כתב עשרות ספרים שזוכים למקום כבוד בכל ספרייה ציבורית והשפיע על דור שלם של בני נוער בכתבות ובסדרות הסיפורים שלו שהתפרסמו במשך יותר מ-20 שנה ב”מעריב לנוער” וב”ראש 1″. ספרים לא מעטים שלו נחשבים עד היום לרבי מכר, ובין העיתונים שהוא ערך אפשר למנות גם את “טבע הדברים”, “פילון” ועוד…

אחרי שעבר איטו עם משפחתו מרעננה לקדימה, היה זה אך טבעי מבחינתו לפתוח סדנת כתיבה יוצרת לסופרים חובבים ולאוהבי כתיבה בישוב. הסדנה מיועדת לתושבי האזור, והיא מתקיימת בכל יום ג’ בשבוע, בשבע בערב, בקדימה. אחר כך נוספו סדנאות גם בישובים אחרים בשרון, כשכל סדנה היא מיוחדת במינה, שונה ועם זאת נאמנה לקו האיכותי והייחודי, המאפיין את סדנאות הכתיבה של הסופר.

“ישנם כותבים מוכשרים רבים בשרון שאינם עוסקים באופן מקצועי בכתיבה”, מסביר אבירם, שהכשיר דורות של כותבים, מהם רבים המוכרים לכל בתחום הספרות והתקשורת בישראל. “אני מחפש אנשים מוכשרים כדי לתת להם כלים מקצועיים יותר וכדי לבנות אצלם את הביטחון העצמי ביכולותיהם ולסייע להם לצלוח משברי כתיבה ומחסומים. לפיכך גם הסדנה שונה וייחודית: היא נושאת אופי אינטימי, תוך שימת דגש על האושר הנובע מכתיבה יצירתית ומטפלת בתחומי הכתיבה היצירתית השונים בעת ובעונה אחת. מטרתנו היא לעזור למשתתפי הסדנה להגיש יצירות באופן מקצועי להוצאות לאור, וגם ללמד אותם להוציא לאור את יצירותיהם בכוחות עצמם.”

הסדנה בביתו של איטו אבירם בקדימה, למשל, עוסקת בעיקר בפרוזה, אך ניתנת בה התייחסות הולמת גם לשירה, לכתיבה לילדים ולכתיבת ביוגרפיה וזיכרונות אישיים. הסדנה מתאימה למתחילים ולמתקדמים יותר, והיא מתקיימת במתכונת דומה לסדנאות שהסופר מקיים במוסדות אקדמאים ובספריות ברחבי הארץ.

“חשוב לי לציין”, הוא מוסיף, “שהסדנה מציגה דרכים לקידום כתבי היד לשלב ההוצאה לאור, ולפרסומם בכלי תקשורת ובאינטרנט. בנושאים הללו חלו שינויים רבים בשנים האחרונות, והאפשרויות כיום הן רבות ומרתקות. כותבים מוכשרים יכולים להגיע אל קוראים רבים בארץ ובעולם בלי להזדקק לתיווך של ההוצאות לאור המוכרות לציבור.

איטו אבירם היה במשך שנים רבות עורך מגזינים לנוער, מבוגרים וילדים, מוכר לדורות רבים של ילדים ובני נוער שהיו קוראי “מעריב לנוער” ובלעו את ספריו. בשנים האחרונות מקיים הסופר סדנאות כתיבה גם במדרשות, אוניברסיטאות וספריות ברחבי הארץ.

* כל הסדנאות ייפתחו מיד אחרי החגים *

 

הסדנה בביתו של הסופר מתקיימת השנה בספריית תל מונד בימי שלישי בשבוע, החל מ- 19:30 ועד 21:30. לפרטים נוספים ולהרשמה לסדנה: טלפון: 054-4311075 או במייל:  hitrashmut@gmail.com

 

 • הסדנה בהוד השרון מתקיימת בסניף ויצו המקומי בימי א’ ב- 10:30 בבוקר ונמשכת שעתיים. 09-7417263
 • הסדנה בקתדרה ברעננה מתקיימת בימי שלישי ב- 10:30 בבוקר ונמשכת שעתיים. 09-7713161/ 09-7719793
 • הסדנה בקתדרה בפרדס חנה מתקיימת בימי רביעי ב- 17:30 ונמשכת שעתיים. 052-6504587
 • הסדנה בספריית יד לבנים בחיפה מתקיימת בימי שני ב- 19:15 ונמשכת שעתיים. 054-4311075.
 • סדנה לילדים ולנוער במתנס תל מונד, בימי חמישי אח”צ. 054-4311075

10 תגובות על יש לך סיפור בראש? סדנאות כתיבה יוצרת וסיפור חיים עם הסופר איטו אבירם

 1. מרגלית פרי אוקטובר 14, 2017 בשעה 5:22 pm

  אשמח לדעת אם מתקיימת סדנה נוספת בתל מונד, תודה מראש

  הגב
 2. לאה כרמלי נובמבר 8, 2017 בשעה 6:48 pm

  אני מבקשת מידע על סדנאות בשעות הבוקר ו/או ערב, באיזור השרון. אנא ציינו מחיר.
  תודה

  הגב
 3. ראובן דצמבר 10, 2017 בשעה 6:04 pm

  ככל הידוע לי יש כבר סדנה ביד לבנים חיפה שיצאה לדרכה וכנראה איחרתי את הרכבת
  האם תהיה עוד בעתיד עם אפשרות להתרשמות לפני תחילת הסדנה?תכנים,טכניקות
  ומהם פרטי התשלום ומספר מפגשים?
  תודה

  איטו אבירם משיב: אכן, הסדנה יצאה לדרך. אשלח למייל שלך חומרים נוספים. ניתן להצטרף בתום המחזור הראשון, וזה יוצא בחודש פברואר, בעוד כחודש וחצי. אני מציע שתיצור קשר עם חיה אשכנזי, בספריית יד לבנים 054-9528149.

  הגב
 4. אורית יוני 11, 2018 בשעה 8:16 pm

  ערב טוב,
  אשמח לקבל פרטים על הסדנה.
  ימים, מס. מפגשים, מס. שעות לכל מפגש (מתחילים ב 10:30…), וכמובן מה עלות הסדנה.

  היי, אורית.
  אני מנחה כמה סדנאות כתיבה, בספריות, במדרשות ואצלי בבית. בין השאר: ברעננה ובהוד השרון בשעות הבוקר, בפרדס חנה ובחיפה בשעות אח”צ והערב ואצלי בבית בכל יום ג’ בערב.
  עתה, לקראת חופשת הקיץ, מסתיימות הסדנאות פרט לזו שבביתי, שתימשך גם בקיץ.
  בחופש הגדול תתקיים, כנראה, גם סדנה שבועית לילדים ולנוער ברעננה.
  אשמח לתת לך פרטים בהתאם לזמינות ולמקום מושבך. צרפי בבקשה את פרטייך המלאים, טלפון וכן מקצועך וניסיונך בכתיבה, פרסום או השתתפות בסדנאות כתיבה.
  אשמח לשמוע ממך.

  איטו אבירם, סופר ועיתונאי
  ת.ד 1717 קדימה, 60920 https://www.hitrashmut.co.il

  הגב
 5. מיכל חטואל יולי 2, 2018 בשעה 10:01 pm

  מעוניינת בפרטים להשתתפות בסדנאת ערב. מתגוררת בכפר סבא. ללא רקע מקצועי בכתיבה. (מעט כתיבה שיווקית בעבר)

  איטו אבירם משיב: שולח לך פרטים.

  הגב
 6. עירית פרידמן אוגוסט 15, 2018 בשעה 4:33 pm

  מעוניינת בסדנת כתיבה באזור הצפון
  **
  איטו אבירם משיב: תוכלי לברר אצל רונית ברזילי, מנהלת מחלקת סיפריות בעיריית חיפה, או בבית יד לבנים על הכרמל על סדנאות הכתיבה שאני מתחיל להעביר מיד אחרי החגים.

  הגב
 7. עופר וינשטוק ספטמבר 17, 2018 בשעה 2:19 pm

  ,שלום רב

  מתעניין בסדנת כתיבה
  בן 57 ,תושב פרדסיה ,
  קופירייטר בעבר
  מבקש לקבל פרטים : תאריכי הסדנאות בקדימה או רעננה
  שעות הסדנא בקדימה או ברעננה
  ועלויות .
  בברכה ובשמחה רבה
  עופר וינשטוק
  איטו אבירם: השבתי לך למייל הפרטי. בהצלחה.

  הגב
 8. רוני עובדיה נובמבר 23, 2018 בשעה 9:55 am

  אשמח לקבל פרטים ומועדים לסדנה בקדימה למבוגרים כולל מחיר וכו

  הגב
 9. רוני עובדיה נובמבר 23, 2018 בשעה 11:11 am

  תושב פרדסיה,מבקש פרטים על הסדנה בקדימה, מועדים,משך קורס,מחיר והאם מתאים למבוגרים חובבים
  רוני

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *