איטו אבירם

“נהר המיסיסיפי – פסיפס אנושי מרהיב”

הרצאה על הנהרות המרתקים בעולמנו, כחלק משיתוף פעולה בין “קשרי תרבות תבל” ל”מוזיאון האדם והחי” ברמת גן. יום שישי 19 יוני בשעה 10:00

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

Lake_Itasca_Mississippi_Source

עופר גולדשטיין מרצה על אחד הנהרות המרתקים בתבל, המיסיסיפי. זאת, ההרצאה תתקיים במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי ברמת גן. תוכלו לשמוע על בלוז וג’אז, טבק ומטעי כותנה, רכבות הקיטור על רקע קהילות שחורות, אוונגליסטיות וקריאוליות – פסיפס אנושי מרהיב, עם מוזיקה מיסטיקה ועוד.

מרק טווין שנולד על גדת המיסיסיפי כתב עליו ” …הנהר היה מבודד להפליא…לכל אורכו… בוהק בשמש… שקט ומרהיב ביופיו…” הנהר שליווה את הרפתקאותיהם של טום סוייר והאקלברי פין מספריו של מרק טווין. המיסיסיפי שעבור העבדים של הדרום היה הדרך אל החופש. ערוץ מים שספינות קיטור שטות לאורכו.

כיום זהו נתיב מים שומם למדי שמאכלס בעיקר ספינות הימורים ומאפשר הצצה לעיירות עם עבר היסטורי מפואר ועתיד מוטל בספק. נהר המיסיסיפי שאורכו כ- 3,800 ק”מ חוצה ועובר על פני 10 מדינות ומספק מי שתייה ליותר מ- 18 מיליון אנשים.         

מחיר להרצאה בודדת 75 שקל, 50 שקל לאזרחים ותיקים. הטבות גם למכותבי “אוצר תרבות” וללקוחות “קשרי תרבות תבל” פרטים והרשמה במוזיאון האדם והחי, רמת-גן טל. 03-6315010.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *