Image default
לילדים לילדים

מופע המחול לילדים “כמויות” – מבוא למחול לכל המשפחה

מאת: צוות התרשמות

כמויות עם רומי
הרקדנית דניאל בן חמו עם “הרקדנית לעתיד” רומי אבירם

לך תעביר למילים חוויה רב-חושית שפוגעת בך ובילדיך באותה עוצמה וסוחפת את שניכם אל רגעים שווים של התרגשות וכיף. כמה כוח יש במופע מחול שמצליח לרגש דורות של צופים באמצעות אותה התנועה ואותם הצלילים ולהלהיב אותם במידה שווה?! זהו מחול במיטבו. מתפרע, בועט, פורץ עד אליך, עוצר במפתיע והולם בך במגוון תנועות הנעות בין הנאצל והגרוטסקי.

בתחילת המופע של הכוריאוגרף אוהד נהרין, נכנסת חבורה צעירה ותוססת של רקדנים לתוך אולם גדול שמוקף מארבעת צדדיו בשתי שורות ספסלים, האחורית מוגבהת מעט. הילדים הצופים יושבים עם הוריהם והרקדנים תופסים מקום ביניהם, במקומות מסומנים מראש.

ביחד עם המוסיקה מתרוממים הרקדנים ומתחילים את המופע, אבל די מהר הם חוזרים אל מקומותיהם בתוך הקהל ומושכים משם (לא בתוקפנות, בעדינות וברכות) צופים קטנים כדי לשתף אותם לצדם במחול, אבל רק לקטעים קצרים. המגע הקרוב של הצופה עם הרקדנים – יש לו את הקסם משלו. המרחק נעלם, והזיעה מתקרבת. נשימותיו המתנשפות של הרקדן, בין גיחת ריקודים אחת לשנייה. המתח שאתה, הצופה, חש כשהוא יושב קפוא, ממתין לתורו לשוב אל רחבת הריקודים.

הדחף ללכוד את מבטו, לומר לו מילה, לחייך אליו. והנה הוא שוב בתוך הקבוצה, רוקד כגוש אחד עם האחרים, אבל בינתיים כבר פיתחת אליו קשר, והוא הנציג שלך בתוך המופע. אתה חרד לו, לצעדיו, לייחודו או להתבטלותו בתוך השאר… אכן, ‘כמויות’ מאפשרת לצופים מעורבות אישית ושותפות מלאה בחוויה רבת-עוצמה. אני קורא על ‘כמויות’, שהיא נוצרה כעבודה קלה לניוד, הקמה ופירוק, היכולה להתאים לכל אולם ספורט בכל בית ספר ומרכז קהילתי. מ

אז נוצרה, העלה אנסמבל בת-שבע את ‘כמויות’ מאות רבות של פעמים בפני קהל צעיר מכל קצוות הארץ, פעמים רבות בפריפריה כלכלית וגיאוגרפית. בנוסף, ‘כמויות’ הוצגה בפסטיבלים ופורומים של אמנויות במה לילדים בליסבון, ברלין, רג’יו אמיליה, סידני וניו יורק. מופעי ‘כמויות’ בניו-יורק, למרות היותם מופעים לכול המשפחה, דורגו ע”י טיים אאוט ניו יורק כמופע המחול הטוב ביותר לשנת 2008.

עוד אני קורא כי בשנת 2008 חנכה בת-שבע שיתוף פעולה מיוחד במינו עם הריקסתיאטרן, הארגון הממלכתי השבדי הפועל, בדומה ל”אמנות לעם” הישראלי, להבאת אמנויות הבמה לכול רחבי שבדיה. שיתוף הפעולה כלל הקמת להקה בינלאומית שנבחרה והוכשרה ע”י בת-שבע. להקה זו קיימה סיור של למעלה מחצי שנה, במהלכו הציגה 120 מופעים בפני קהל של כ– 30 אלף ילדים.

פרויקט כמויות בשבדיה זכה לכיסוי נרחב בעיתונות והיה האירוע המרכזי של היום למניעת אלימות בבני נוער שהתקיים בחסות מלכת שבדיה. אכן, הישגים הולמים למופע מעניק חוויה הפוגעת בול בכל צופה בן-כל-גיל. כמויות, מופע לכל המשפחה 05.03 בשעה 11:00/ 12:30  חופשת פורים 28.03 בשעה 11:00/ 12:30 באולם ורדה, סוזן דלל מחיר: 70-80 ש”ח מכירת כרטיסים: באתר הלהקה www.batsheva.co.il או בטלפון: 03-5171471 מתוך המופע:

 

אולי תאהב\י גם:

הסרט “פלא” – נוגע בכל המשפחה

איטו אבירם

איזה סרט ילדכם יעדיף: רובינזון, ספר הג’ונגל, בארבי, זוטרופוליס או קונג פו 3

איטו אבירם

נופשים בגליל? ב”יקב רימון” מציעים לכם פעילות משפחתית

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן