איטו אבירם

מופע המחול “הפנינה” – מרגש!

בחוץ, סירות דייגים ובמחסן 2 בנמל ת”א מחוללות 3 רקדניות צעירות ומוכשרות את האינטרפרטציה של סאלי אן פרידלנדר – ללידתה של פנינה.

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

PNINA by pnina evental (2)

מאת ציפי שחרור

במחסן 2 בנמל תל אביב, בין רשתות דייגים, סירות מסעדות דגים וריח ים חריף, צומחת “פנינה”, וזהו גם שמה של יצירה חדשה מאת הכוריאוגרפית סאלי אן פרידלנד.

“הפנינה” היא יצירה צנועה בת 45 דקות בלבד העוקבת אחר תהליך הולדתה של הפנינה מתוך הצדפה, אותה מגלמות 3 רקדניות צעירות, נמרצות ואנרגטיות – דנה ספיר, מיי קסם ערמון   ורוני חריש. הרקדניות נעות על במה שחורה נזירית בתלבושות פשוטות, כאילו בטלו את הנוכחות החיצונית כדי להתמקד בלידת הפנינה, ובמחול מודרני ביזארי משהו, ממחישות את מסעה של הפנינה כאבן חן ובהתייחסות לשכבות הרבות היוצרות אותה.

על פי הידוע, הפנינה מתחילה את מסעה על ידי גירוי של גרגר חול החודר לתוך הצדפה, ובסופו של דבר הופכת לאבן חן. וכך, באנלוגיה מעניינת, יוצרת הכוריאוגרפית יצירת מחול רבת שכבות, כמו הפנינה ומאפשרת לצדפה להגיע לכדי מימוש, כשהיא יולדת מתוכה אבן חן רבת יופי.

את המסע הזה סאלי אן מביאה לבמה באמצעות שלוש רקדניות צעירות ומוכשרות , על שפת ימה של יפו, ובחוץ קשורות סירות למזח ורשתות דיג, כאילו אמרו לדוג את הפנינה יקרת הערך. מופע מרגש.

רקדניות יוצרות:

דנה ספיר, מיי קסם ערמון,  רוני חדש

מנהלת חזרות ועוזרת לכוריאוגרפית – דנה שובל

תאורה– תמראור

מוזיקה – קולאז’

תלבושות – סאליאן

מנהלת הצגה– מיכל בן בסט

* היצירה PNINA – “פנינה” נקראת על שם ידידה ותומכת – פנינה אבן-טל.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *