איטו אבירם

“מוזיאון ינקו דאדא בעין הוד מציג: ג’ואנה ואני

היא כלואה בעת המגפה בביתה ועורגת לאמן/ מאהב דמיוני בלתי מושג. זוהי עבודת הוידאו המשותפת של אמן ומשוררת מתקופת הסגר.

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

עבודת וידיאו – יצירה משותפת של הצלם שחר מרקוס והמשוררת חגית גרוסמן על תקופת הסגר. התערוכה של שחר מרקוס במוזיאון ינקו דאדא מציגה את עבודת הוידיאו “ג’ואנה ואני” – יצירה משותפת של האמן שחר מרקוס והמשוררת חגית גרוסמן.

באתר המוזיאון מלבד עבודת הוידיאו מוצגים גם סדרת התצלומים ממנה מורכבת עבודת הוידיאו. עבודת הוידיאו היא קולאז’ המורכב מתצלומי סטילס ומשיר של המשוררת חגית גרוסמן. העבודה, כמו גם השיר, נוצרו בעת הנוכחית, בתקופת הסגר, ומתוך התייחסות אליו.

בעבודותיו של שחר מרקוס יש תמיד אלמנטים בשפת הפרפורמנס. הוא מרבה להשתמש בגופו. גם בעבודה זו רוב הדימויים מקורם בתצלומים שהיו חלק מעבודת מיצג בשנת 2005, אז הם הוקרנו על גופו הלבוש בשמלת כלה. בעת הסגר, ספון בביתו, חזר האמן לתצלומים המקוריים ויצר חיבור עם שירה של חגית גרוסמן “ג’ואנה”.

העבודה משדרת בדידות. הצילומים ממוקדים בדמותו של האמן בפעולה בפינות שונות בביתו: עירום, מתרחץ, מתלבש, אוכל לבדו. הטקסט בפיה של המשוררת מספר על אישה הכלואה בעת המגפה בביתה ועורגת לאמן/ מאהב דמיוני בלתי מושג. החיבור בין דימוי גוף הגבר וקול המשוררת אינו מבשר בהכרח על אפשרות של מפגש ביניהם. הטקסט הקרוע מודבק לדימוי והתוצאה מעלה מספר אפשרויות קריאה: האם זהו אהובה הנכסף של המשוררת או פנטזיה בלבד? ואולי זוהי דווקא זוגיותו ואהבתו של האמן עם ולעצמו בלבד?

https://www.jancodadדאדא a.co.il/?page_id=3577

פתיחה: יום שישי 11.9.20 בשעה 12:00 במוזיאון ובאתר

התערוכה תמשך עד 17.10.20

אוצרת התערוכה: רעיה זומר טל

שעות הפתיחה במוזיאון ינקו-דאדא: ימים א’ – ה’ בשעות 10:00 – 15:00

יום ו’ וערבי חג בשעות10:00 – 14:00

שבתות וחגים בשעות 10:00 –15:30

מחיר כניסה: 28 ₪ למבוגר; הנחות לאזרחים ותיקים, ילדים, חיילים ועוד

מוזיאון ינקו-דאדא, כפר האמנים עין הוד, ד”נ חוף הכרמל 30890. טל’: 04-9842350

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *