Image default
איפה לישון בצפון לינה

כפר נופש רמות – חופשה בירוק ובכחול

איזה כוח יש למרחבי הדשא, נופי הכינרת, ההרים ושילוב כל אלה בבקתות העץ.

כשעמדנו בתוך חדר האוכל הממוזג של כפר הנופש רמות והבטנו דרך החלונות הפנוראמיים מערבה, אל הכינרת, חלף בנו “דז’ה-וו”, שהרי בעצם אנו נמצאים ליד האגמים בצפון איטליה ועומדים להתחיל חופשה אירופאית קיצית, רטובה ונעימה. תחושת הגעגוע אל חופשה משפחתית באירופה נגוזה כליל כמה דקות מאוחר יותר, כשנכנסנו לתוך ה”שָאלֶה” המפוארת שהמתינה לנו, ממוזגת ומזמינה, בחלקו הצפוני של כפר הנופש.

נודה על האמת, לא היינו בכפר הנופש רמות כמה שנים טובות, בהחלט יותר מעשור, אולי אפילו שניים… במילים אחרות, אנו זוכרים היטב את “המשולשים”, אותם בתי נופש לא מספיק ממוזגים, לא מספיק מרווחים, שהיו “המילה האחרונה” במקום עד שהחליפו אותם הבקתות ההולנדיות, שגם הן לא היו מי-יודע-מה… אבל זה היה לפני עידנים, ומה שקרה לבקתות  ולחדרי האירוח בבית המלון הכפרי הזה מאז – זה עניין של שמיים וארץ.

ramot bikta in
מרחב גדול מהמצופה, ריהוט איכותי, עיצוב אירופאי ותוספות קטנות שעושות את ההבדל – ה”שאלה” ברמות 

 

הנה משהו שלא הכרנו באירוח הכפרי בישראל – הצ’ק-אין נעשה בתוך ה”שָאלֶה” על ידי פקידת קבלה זריזה וחייכנית שחוסכת לך לעמוד בתור בלובי של המלון. זאת, אחרי שתודרכת לחנות בחנייה “יוקרתית” השמורה לך, האורח. היא גם מזדרזת להכיר לך את מכמני בקתת ה”רולס-רויס” שקיבלת כרגע לידיך, כדי שתדע להפעיל אל כל מה שצריך כדי למקסם את הנאתך מהמקום. ובהחלט יש מה ללמוד.

וכשהשיעור הסתיים גילינו שהסוויטה שלנו כוללת, בין השאר, סאונה פרטית ספונת עץ, שהרגשנו חובה לנסות אותה למרות שבחוץ השתולל הקיץ הישראלי במלוא עוזו. גם על הג’קוזי המרווח, הפונה אל הנוף המדהים של הכינרת לא ויתרו הילדים, ו”חבל על כל טיפה” נדחה למועד אחר. הופתענו מאד מהמקלחת המשודרגת עם ג’טים להידרו מסאז’ ומקלחון מרובע בעל שטח פנים ענק שיצר אצלנו תחושה של עמידה בתוך יער גשם בעת סופה.

אחר כך גילינו את מכשיר המיקרו והפעלנו, לחוד, את שני מכשירי הטלוויזיה שאחד מהם הוא מסך פלזמה 42 אינץ’ המחובר למערכת שמע, שאותה אתם פשוט חייבים ללמוד להפעיל, אחרת היא תשגע אתכם. הילדים, בחדרם המרווח עם המיטה הדו-קומתית, למדו להפעיל במהירות את הטלוויזיה הפרטית שלהם והסתגרו בחדרם שעה ארוכה.

ramot pool
בריכות השחיה ממוקמות מול הנוף. ב”רדודים” היתה עוזרת סככת צל לרוחצים הצעירים.

בקתת ה”שָאלֶה” היתה כל כך מפתיעה ומפתה, שכמעט ושכחנו שאנו נמצאים בכפר נופש, ובחוץ יש מדשאות, בריכת שחיה, מסעדה ופעילות לילדים. במקום זאת השתעשענו במכונת הקפה, שגם אותה כדאי ללמוד להפעיל (למרות שאיכות הקפה שיצרנו בעצמנו לא היתה מדהימה, ובמפתיע – גם איכותו בלובי המלון היתה בינונית. האם ייתכן שסוד הכנת הקפוצ’ינו טרם הגיעה למזרח הכינרת?!). לפני כן נהנינו לגלות את החלוקים הרכים, נעלי הבית ומיטת ה”קינג-סייז” שמשכה אותנו אליה באצבעות בלתי נראות. התאפקנו, ויצאנו אל המרפסת הפרטית הנשקפת אל הנוף. עמדנו מהורהרים מול הרי הגליל וחזרנו אל הסלון הקטן והמעוצב שבו גילינו את קמין העצים… לא, לא הצתנו בו אש.

כשסוף סוף יצאנו אל בריכת השחיה הגדולה גילתה אותנו רוח אחר הצהרים המפורסמת של הכינרת. אך אנו התעקשנו על זכותנו ליהנות במימי הבריכה, והיטבנו להתגונן מפני הרוח בעזרת המגבות המחולקות לבאי הבריכה. גילינו שבריכת הפעוטות במקום היא גדולה גם כן, מוצלת וסביבה בנוי מעין אמפי, בשביל ההורים. חשבנו שסככה מעל המים הרדודים בבריכה של הגדולים היתה יכולה גם היא לעזור בקיץ הישראלי לילדים החשופים לטפריה של השמש ולהוריהם המודאגים, ובצדק! אגב, מעל הבריכה ובצמוד ישנו מבנה מקורה יפהפה שלידו מזנון המציע ארוחות קלות. קשה לעבור במקום בלי להתיישב ולהזמין, ולו רק בגלל האסתטיות, הצל הקריר וריהוט העץ האיכותי שקושרים אותך בנימים בלתי נראים אל המקום.

חדר האוכל הוא מבנה מוגבה, עגול ובולט כמו מצפור מעל הנוף. השולחנות נפתחים אל הנוף כמעט במעגל שלם של חלונות פנורמיים ואפילו עיצובו יפה בעינינו, למרות ששמענו שיש כוונה לשנות את התקרה האקוסטית שיש החושבים שהיא “איומה”. בעינינו היא היתה בסדר גמור. ממש כמו ארוחת הערב, שהיתה טעימה, אסתטית ומגוונת והזכירה לנו ארוחות שאכלנו במלונות חמישה כוכבים די נחשבים.

ובזמן שהילדים ניסו למצוא היכן מופיעה הליצנית, אנחנו נלקחנו לסיור בין אגפי המלון השונים. חדרי הקומה התחתונה במלון עומדים בפני שיפוץ ולמרות זאת הופתענו לטובה מאחידות העיצוב המתקדם בחדרים שהם ברמות שונות של איכות ומחיר. במלון יש גם שני סוגי בקתות. ה”שָאלֶה” היא סוויטה כפרית יוקרתית, ובקתת הטבע גם היא מפתיעה ברמת הגימור שלה, אם כי פחות משכנתה היוקרתית.

באותו שלב הגענו למסקנה כי בעצם, לא מדובר ב”כפר נופש” ישראלי, אלא במשהו אירופאי יותר, אולי אפילו אמריקאי, שניטע בטעות על הרכס המזרחי מעל הכינרת. זאת גם בזכות מגוון הפינוקים, שכוללים ארוחות בוקר בהגשה לחדר, שירות חדרים מפנק, זרי פרחים, שמפניה, מגוון יינות, מאפים מתוקים ועוד (בתשלום, כמובן…).

והערה אחת לסיום: פעילות הילדים המוצעת במקום מוגבלת בשעות וברמה. צריך להוסיף שעות פעילות אל תוך הערב ואף הלילה, ולהציע מגוון גדול יותר של מדריכים, משחקים (גם אלקטרוניים) והפעלות.

כפר הנופש רמות – ramot@ramot-nofesh.co.il ד.נ צפון מזרח הכנרת, 12948

טל. 04-6732636

 

אולי תאהב\י גם:

קיבוץ יראון: חופשה עם בריכה, עם יער, עם אגם, וגם…

איטו אבירם

מלון בצפון: אחוזת אסיינדה ביער – גבוה מעל כולם. ועכשיו – מבצע סופ”ש רומנטי עם אורלי וגיא *

איטו אבירם

אירוח כפרי בקיבוץ מנרה – גבוה שקשה לִשְבֹּוע

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן