Image default
אטרקציות ופעילויות מרכז מעניין

אטרקציה משפחתית בירושלים: מיצג אור קולי במגדל דוד בתכנית חדשה.

חזיון במגדל דויד

אל הפרטים על המופע החדש “דויד המלך”

כל עוד נשימתנו באפינו הגענו אל קופת מוזיאון מגדל דוד. השעה היתה חמישה לשמונה, והמופע היה אמור להתחיל בעוד חמש דקות. לפנינו עמדו לא מעט ממתינים שחיכו גם הם לכרטיסיהם. איש-איש ובעיותיו. כרטיס אשראי שנשכח בבית, תיאום טלפוני שלא צלח… אופ, כמה נלחצנו. אבל, כמו בפעם הקודמת, גם הפעם התברר שהמופע יחל רק בשמונה ורבע, אז אין מה לדאוג.

בדרך כלל מתקיימים שני מופעים מדי ערב: בשמונה ובתשע. המופע הראשון הוא הקולני יותר, מבחינת הצופיים. שם תמצאו אין-ספור זאטוטים שהובאו למקום בזרועות הוריהם, או כאלה שכבר מצליחים ללכת בכוחות עצמם, אבל עדיין אין להם את היכולת ליהנות מחזיון מופשט יחסית, המציג אך ברמזים ובצורה מקוטעת וקופצנית מדי את ההיסטוריה המפוארת של ירושלים.

הבעיה העיקרית של החיזיון – העובדה שיוצריו העדיפו את השפה הויזואלית והווקאלית, וקיוו ששתי אלה יספיקו להעביר את ההיסטוריה המוצגת בצורה נהירה מספיק, כך שתובן היטב לעיני תיירים מרחבי העולם, ממש כמו לישראלים המצויים יותר ברזיה.

החיזיון נפתח בקטע ארוך מדי של צללית נשית המנגנת בחליל. בשלב זה מסיימים המאחרים להתיישב במקומות הפנויים, הפזורים כאיים בלב ים הכיסאות. (אגב,הצופים מתבקשים להגיע לקופות חצי שעה לפני תחילת המופע, שמתחיל למעשה רק רבע שעה אחרי שמונה, ורבע שעה אחרי תשע, כלומר כמעט שעה תמימה קודם לחזיון, שאורכו כמחצית השעה.)

אחר כך מתחילים המקרנים להטיח את המראות על החומות הפנימיות של מגדל דויד, המקיפות את קהל הצופים מכל עבריו. ללא מילת הסבר, מנצלים הצופים את כל הידע שצברו בשיעורי התנ”ך וההיסטוריה כדי לקשר את המראות אל האירועים. הנה ההתחלה, גן עדן, ואולי עקידת יצחק, ואחר כך גלות בבל, וכבר היוונים פולשים אל המקדש, ואולי אלה בכלל הרומאים. עוד שריפה, עוד חורבן, וסוסים שעליהם יושבים לוחמים שמראם מוסלמי פולשים בתורם, וצלילי המוסיקה מתערבבים במראות, והפירושים מתבלבלים בתוך הראש: האם אלה הסלג’וקים, או אולי העותמנים, והמכוניות שמופיעות לפתע, האם הן קשורות לאלנבי או למנדט הבריטי, ומדוע אין בחזיון מאומה על מלחמת ששת הימים ושחרור העיר העתיקה, או שיש, אבל לא הצלחנו להבין שזה קיים…

כך או כך, החיזיון משאיר רושם עז בלב צופיו. עובדה שתמיד בסיומו מוחא הקהל כפיים למקרנים ולרמקולים רבי העוצמה…

החיזיון הלילי עשוי בטכניקה של “אחיזת עיניים”, אבני החומות והמבנים נמוגים לתוך התמונות והדימויים המוקרנים עוטפים את הצופה בחוויה רב חושית יחידה מסוגה. טכניקות חדשניות ומערכת מחשוב משוכללת מפעילות 20 מקרנים, 10 נגני וידאו, 14 מחשבים ו-14 רמקולים. אליהם מצטרפים כ-10 קילומטרים של כבלים ושני בתי הקרנה. יוצריו מעידים עליו, שהוא הראשון מסוגו בעולם ומיועד לכול – לתיירים ישראלים ומחו”ל, לקהל משפחות, דוברי כל השפות – ולכל אוהבי ירושלים!

1חזיון במגדל דויד

מידע על המופע

 • משך המופע כ-45 דקות והוא מתקיים תחת כיפת השמים. מומלץ להצטייד בלבוש חם.
 • חלקו הראשון של המופע בהליכה בחצר המצודה עד לתחילת המופע המרכזי.
 • המופע נגיש למוגבלים בתנועה.
 • המופע אינו מתקיים בעת תנאי מזג אויר סוער.
 • המוזיאון וחדרי תצוגת הקבע סגורים משעה 16:00 (במהלך יולי-אוגוסט משעה 17:00).
 • הצילום בזמן החיזיון בכל שטחי המצודה אסור.

מחירים

החיזיון הלילי כרטיס משולב*: ביקור במוזיאון וחיזיון לילי
מבוגר 55 ₪ 70 ₪
אזרח ותיק / סטודנט 50 ₪ 55 ₪
ילד (3-18) 45 ₪ 55 ₪
חייל / נכה 30 ₪ 40 ₪

*  הכרטיס המשולב: מחיר מוזל לכניסה לחיזיון הלילי וכניסה נפרדת לביקור יום במוזיאון מגדל דוד. ביקור היום במוזיאון מגדל דוד ניתן למימוש במשך שנה מיום רכישת הכרטיס המשולב. הכניסה לחיזיון הלילי אפשרית בתיאום מועד מראש במרכז ההזמנות או על בסיס מקום פנוי. המוזיאון אינו פתוח בשעות אחר הצהריים והערב ולא במהלך החיזיון הלילי.

 • כרטיסים למופע בהזמנה מראש במרכז ההזמנות, טל’: 02-6265333 או 2884*.
 • בערב המופע הכרטיסים על בסיס מקום פנוי.
 • ביטולים יתקבלו במרכז ההזמנות עד השעה 12:00 בצהרים ביום המופע.
 • למופעים בשבתות ובחגים הביטול עד יום קודם בשעה 12:00.
 • שעות פעילות מרכז ההזמנות בימים א’-ה’ בין השעות 08:00-16:00.
 • הזמנת קבוצות בטלפון: 02-6265327 או בדוא”ל: bracha@tower.org.il, טלפקס: 02-6265311 או דוא”ל: yakir@tower.org.il

הנה עוד אטרקציות ופעילויות, מסעדות ובתי מלון בירושלים, המומלצים באתר “התרשמות”

 

 

אולי תאהב\י גם:

קרקס פלורנטין מציג: “גיבורי על 2” – המופע מוצלח ומהנה, הארגון והלוגיסטיקה – בעייתיים.

איטו אבירם

תיאטרון קליפה מציג: רוחות רפאים בבית ביאליק

איטו אבירם

צימר “מול אדום” – לינה, אטרקציות ופעילות משפחתית בים המלח

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן