Image default
בימה ומחול מעניין

הקליפ “על האושר” של הזמר דוד ישראלי – אחרי שגייס את “הדסטארט” והוציא אלבום הראשון ולקראת הופעה בנמל ת”א החלום התגשם…

דוד ישראלי, המגדל כבר שנים דורות של נגני גיטרה והוא בעצמו צעיר נצחי, הזמין לפני כשנה את הקהל הרחב לקחת חלק במיזם “הדסטארט”  כדי לעזור לו להוציא את האלבום הראשון שלו. לצורך העניין ביקש דויד לגייס 24,000 ₪ שאותם הצליח להשיג. לא הרבה, בשביל מי שמשפיע על עשרות רבות של נגני גיטרה צעירים ובעצמו מציע מוסיקת רוק מקורית בקולו המיוחד.

בימים אלה, ולקראת ההופעה שלו ביום ד’ הקרוב, הוציא דויד את הקליפ – הראשון מתוך האלבום החדש, המשלב וידאו ואנימציה של הסינגל השני ״על האושר״. השיר נוגע בנושא ה״אושר״ שהגיע, לדבריו של דויד, למעמד מקודש, כזה שכולם, בעולם המודרני, רודפים ומנסים להשיג אותו בכל מחיר, גם במחיר… האושר.

ביום רביעי, 7 לאוגוסט 2019, הוא עולה על במת בית היוצר בנמל תל אביב להופעה, ביחד עם להקה מלווה, של שירים מתוך האלבום. הנה לינק לרכישת כרטיסים במכירה מוקדמת . מספר המקומות מוגבל.

 

דוד נולד בהרצליה, והמוסיקה שלו, אכן, מושפעת מפס-קול ילדותו, שמשולבים בו צלילים שבקעו מהדירה שלמטה, שם מורה ממוצא רוסי למדה דורות של ילדים את הנגינה בפסנתר, (ושגם הכירה מורה זקן ונחמד לכינור מעבר לרחוב). אמו של חברו הטוב, ציירת, היתה מכורה לרוק, ומהבלוק שממול הדהדה בעוצמה מוזיקה של זוהר ארגוב, מתוך שני רמקולים שהיו מכוונים אל הרחוב, כשמלווה אותם בחור בשם שוקי, המתופף במרץ על דרבוקה, ללא חולצה, כמובן.

בגיל 18 קפץ דוד מתוך הערסל המוסיקלי עליו גדל והתגייס לחטיבת הנח״ל, שם חילק את שירותו הקרבי עם שנתיים של חברות בקיבוץ בית הערבה. אלא שאז גברו עליו געגועיו לעולם המוסיקה והוא עזב את הקיבוץ ופנה ללימוד מוזיקה בבית הספר רימון.

עם תום לימודיו, עבר לתל אביב והחל לנגן ולהופיע כגיטריסט עם אמנים שונים. במקביל, החל להדריך תלמידים בנגינת גיטרה ולהנחות הרכבים במסגרות לימוד. בה בעת החל להופיע עם להקה משלו בחומרים מקוריים.

על האלבום הראשון התחיל לעבוד לפני 4 שנים עם המפיק המוזיקלי אור בהיר, ובמהלך עבודתם המשותפת נבחרו השירים שייכנסו לאלבום, שירים המסכמים 13 שנים של של אהבות, פרידות, ידידות וחברות.

דוד ולהקתו בהופעה בכפר האמנים עין הוד.

על התהליך המוסיקלי שהוא עבר מספר דוד באתר הדסטארט (הקלק כדי להיכנס לקישור): “ניגנתי והופעתי עם המוזיקה, אך עדיין היו הרמוניות ויצירות שלמות שהתרוצצו אצלי בראש ולא ידעתי איך להגיע אליהן בקלות, החיפוש אחר הצלילים נמשך. עם לימודי המוזיקה ואחריהם, התחלתי לנגן גם כגיטריסט ומהמקום הזה התחלתי לשמוע וליצור מוזיקה מזוויות ומקומות חדשים, ופתאום יכולתי לפרק את המוזיקה לגורמים ולהרכיב אותה מחדש כפי שאני מדמיין אותה.”

“לפני כארבע שנים משהו בשירים הבשיל והיה מוכן לצאת החוצה, זה השלב שבו אור בהיר המפיק של האלבום  הצטרף למסע, בחרנו 12 שירים מתוך 13 שנים של כתיבה, אהבות, פרידות ויחסים בין האדם לחברה. אור ואני דיברנו בינינו בשפה שהיא אם כל השפות, וראינו שהשילוב בין הרעיונות המוזיקליים שלנו מועצם והחיפוש אחר הצלילים נהיה למציאות יפה שהפתיעה ועלתה על הדמיון. עוד נגנים ומוזיקאים מוכשרים נתנו את כל כולם, הביאו למוזיקה את עצמם, ואני גיליתי שבדרך לחיפוש הצלילים מצאתי את הקול שלי.”

דוד הזמין את הציבור הרחב לקחת חלק בהולדתו של האלבום, בו השקיע המון מחשבה, אהבה וכמובן זמן וכסף. עד היום מימן את הפרויקט מתקציב שחסך, והיה כרוך בויתורים רבים באורח חייו.

לצורך העניין ביקש דויד לגייס 24,000 ₪ שאותם הוא קווה להשיג באמצעות מכירת האלבום מראש, מכירת כרטיסים להופעות, שיעורי נגינה פרטיים, הופעות פרטיות ועוד. עתה נכנס הציבור הרחב ואמר את דברו. ביום סיום הפרויקט עמד סך הסכום שדוד הצליח לקבל כתמיכה במפעלו על כמעט 26,000 ש”ח.  הדסטארט

https://goo.gl/mxUoUD לינק להדסטארט

לינק לאיוונט בפייסבוק: shorturl.at/GLRT2
על האושר בהופעה: https://bit.ly/2NCoz3J
הזדמנות לטעום מהזדמנות: https://bit.ly/2PWya6R
  • גילוי נאות: דוד הוא קרוב משפחה שלי.

 

אולי תאהב\י גם:

“האשמים” – אחד הסרטים הטובים ביותר שתראו השנה

איטו אבירם

פסטיבל ג’אז מקוון כפר יונה הראשון – לצפייה חינם הקליקו כאן 

איטו אבירם

“להתראות שם למעלה” פותח את פסטיבל הקולנוע הצרפתי בישראל.

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן