Image default
ללא קטגוריה מה חדש

חגי תשרי עם ילדים: חוויה לכל המשפחה בקיבוץ יד מרדכי

קיבוץ יד מרדכי מזמין משפחות לחגוג את חג הדבש בקיבוץ בשלל פעילויות חווייתיות לכל הגילאים.

בערב חג ראש השנה ובשבתות שלפני 01/09, 08-11/09, 15-09 ו-09/09 המשפחות ייהנו מסדנת אפייה מתוקה, בה יכינו הילדים עוגת דבש אותה ייקחו הביתה. כל אופה צעיר ילבש סינר עם מתכון עוגת הדבש*, את הסינר ניתן לקשט ולקחת הביתה לאפיה ביתית. בנוסף לסדנה, “בית הדבש והדבורה” של יד מרדכי, יארח את המשפחות להצצה מלהיבה לעולמן המרתק של הדבורים ולעבודת הדבוראים.

הילדים יקבלו הסבר חווייתי מפי דבוראי מנוסה אודות המלכה והפועלות, אורח חיי הדבורים, תהליך ההאבקה, תהליך ייצור הדבש ועל תרומת הדבש לגוף האדם. במהלך הפעילות, הילדים יצפו בפתיחת כוורת אמיתית ולאחר שילמדו איך מייצרים דבש, יוכלו לטעום ממנו כשהוא טרי-טרי, ואף להכין נרות מדונג שמייצרות הדבורים.

חדש!! תערוכה חדשה המוצגת “בבית הדבש והדבורה” מציגה שחזור של כוורת עתיקה שנתגלתה בעמק בית שאן ומתוארכת לסביבות שנת 900 לפנה”ס. מדובר בכוורת הקדומה ביותר שהתגלתה בארץ, עדות ראשונה לכך שבארץ-ישראל, “ארץ זבת חלב ודבש”, גידלו דבורים להפקת דבש, כבר לפני 3000 שנה. מדובר במפגש מרתק עם ממצאי החפירות בעיר רחוב שבעמק בית שאן, מימי מלכות דוד ושלמה וממלכת ישראל.  שחזור הכוורת מוצג בבית הדבש והדבורה, באדיבות “מוזיאון ארץ ישראל” בתל אביב.

טיול חוויתי על הטרקטור ועגלה: עם סיום הפעילות בבית הדבש והדבורה יוצאים המבקרים לסיור מלהיב בעגלה רתומה לטרקטור ברוח קיבוצית בין ענפי הקיבוץ- הרפת, בית האריזה ופרדסי הקיבוץ, במהלכו לומדים המשתתפים על תהליכי הגידול והפעילות שמאפיינים כל אחד מהם. בסיור ילמדו המשתתפים על חיי הפרות ברפת, תהליך הפקת החלב, גידולי הפרדס בקיבוץ, בית האריזה, המכוורת החקלאית וסיפורו המרתק של קיבוץ יד מרדכי.

את הסיור יסיימו האורחים בבית קיבוץ של פעם, אשר מספק הצצה נדירה לחיי הקיבוץ הנוסטלגי. שם יתקיים סיור מודרך והסבר על הפריטים. בין הפרטים המוצגים: חדר הילדים וספר המטפלת, פריטי חדר האוכל הקיבוצי, כלי העבודה, גן החול ועוד. הביקור בבית קיבוץ של פעם, המספר את סיפורו של הקיבוץ והחלוצים הראשונים, מאפשר חגיגה של נוסטלגיה והתרפקאות על העבר.

בנוסף לפעילויות, יוכלו המבקרים לבקר גם באתר שחזור הקרב. באתר הילדים יזכו להתחפר בעמדות ההגנה של קומץ חברי הקיבוץ ואנשי הפלמ”ח, לשחזר את מהלך הקרבות באזור וללמוד על הלחימה העיקשת שנמשכה 6 ימים. המבקרים יתרשמו מכלי הנשק מהתקופה, יתגנבו בתעלות הקשר ואף יטפסו על הטנק ההיסטורי. האתר שופץ לאחרונה באמצעות המועצה לשימור אתרים והינו אתר מורשת לאומית.

תיירות יד מרדכי- לא לילדים בלבד: לקראת ראש השנה, מציגה תיירות יד מרדכי, פעילות חדשה המותאמת גם לקהל המבוגר.  מי גנב את חלת הדבש שלי?  אפליקציית משחק חדשה שדרכה ניתן לשחק בקבוצות\ כיחידים משחק משימות מאתגר. בכל תחנה תמתין לשחקנים משימה. לאחר ביצוע המשימה בצורה טובה, יקבלו המשתתפים רמז אשר יוביל אותם לתחנה הבאה (טקסט, תמונה, קישור וכדו’).

מתי: בראש השנה ובשבתות שלפניה 01/09, 08-11/09, 15/09 בין השעות 09:30-16:00

בערב ראש השנה – 09/09 בין השעות 09:30-14:00 בכל שעה עגולה מתחילה פעילות. משך הפעילות כ-3 שעות.

כמה זה עולה?: כרטיס משולב לכל האתרים והפעילויות- 55 ₪  לילד מגיל שלוש, 50 ₪
למבוגר. סדנת אפיית עוגות דבש 15 ₪ למשתתפים בפעילות.

לפרטים נוספים, תיירות יד מרדכי: 08-6720559 | 052-3923104 | www.facebook.com/tourym | tym.co.il

photographer – Gilad Kavalerchik
www.Giladka.com
052338799
giladka@netvision.net.il

אולי תאהב\י גם:

תערוכת איורי ספרי ילדים “חוקים ושבירתם” בבית מיכל ברחובות

איטו אבירם

סיפורה של החיטה – בגן הבוטני בשבועות

איטו אבירם

“נשים שבעים” – תערוכת צילום חדשה בתיאטרון ירושלים

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן