Image default
חיים בריאים

איך עוזרים לנער שהיה קורבן הטרור להחלים גם מהסרטן

בר אולי (משמאל)
בר אולי (משמאל)

בר אולי בן ה- 17.5 ממושב בר גיורא בהרי ירושלים חווה לא מעט קשיים בחייו, בר הוא נפגע טרור- כשהיה ילד נסע עם אביו ואחיו הגדול בכביש המנהרות, הרכב נרגם באבנים והמשפחה נפגעה, בר עצמו נפגע ואחיו איבד את עינו. אביו של בר החלים בעצמו ממסרטן המעי הגס לפני מספר שנים.

כל מה שעברה המשפחה רק הכין אותה למאבק הקשה על חייו של בר. בשלוש וחצי השנים האחרונות בר מתמודד עם מחלת הסרטן. בקיץ 2011 נסע בר למחנה קיץ מטעם נפגעי פעולות איבה בקנדה, שם הרגיש ברע ואיבד את ההכרה. בבית החולים בקנדה התגלה הסרטן. בר קיבל בארץ כימותרפיה ועבר השתלת מח עצם מאחיו בתחילת ינואר 2012. במשך שנתיים עבר טיפולים שונים ונראה כאילו הרע מאחוריו.

אולם לצערו, במרץ 2014 אובחנה חזרה של המחלה וגוש שישב על חוט השדרה גרם לבר לכאבים עזים. בר חזר לבית החולים לטיפולים כימותרפיים, קיבל הקרנות וביולי 2014 עבר השתלה מתורמת מחו”ל. הבדיקות היו טובות ונראה כי השתל נקלט.

בסוף פברואר 2015 אובחנה שוב חזרה של המחלה במוח העצם, כאשר הפעם נראה כי סוג הסרטן הינו מוטציה נדירה שאינה מגיבה ולמעשה עמידה לטיפולים המוכרים כיום בארץ.

לפני כחודש, הבהירו הרופאים למשפחה כי האפשרות היחידה להציל את בר הינה טיפול חדשני -T CAR CELL במרכז הרפואי בסיאטל. עלות הטיפול והשהייה במשך מספר חודשים בסיאטל יכולה להגיע לכמיליון ש”ח.

וקצת על בר: בר בן 17.5, תושב מושב בר גיורא הסמוך לירושלים, תלמיד יב’ בבית הספר למחוננים “בויאר” בירושלים. בן לנחמה (העובדת בבית חולים הדסה, אחות בטיפול נמרץ) וששי טכנאי שיניים. אח לארבעה: שלומי, מעיין, אראל ורון ודוד גאה להילל בן ה4.

בר הוא אחד האוהדים השרופים של הפועל ירושלים בכדורסל וכל אימת שיכול מגיע למשחקי הקבוצה. לבר יש חברה בשם אורי בת 16.5. אורי ובר נפגשו לפני שנתיים וקצת בטיול של עמותה לילדים חולי סרטן, התאהבו ולא עזבו מאז זו את זה. אורי החלימה מסרטן ומלווה את בר במסירות. השניים גילו שעברו השתלת מח עצם בדיוק באותו שבוע- הוא בהדסה עין כרם בירושלים והיא ברמב”ם בחיפה. אורי נמצאת עם בר כמה שיותר ומאמינה שהאהבה באמת תנצח…

ששי אולי, אביו של בר יצא בקריאה נרגשת: ” מעולם לא ביקשתי דבר מאיש אך הפעם אני קורא לכם בארץ ובעולם לפתוח את הלב ולתרום להצלתו של בר, מה שלא עושות חברות הביטוח בהן בר מבוטח. עברנו ארבע שנים של סבל גדול, של טיפולים ממושכים שמנעו מבר וממני לעשות את הדברים של אבא ונער מתבגר. החלום שלי הוא להשלים את החסר, שבר יחלים ושנצליח לחוות הרבה חוויות מרגשות וטובות ביחד”.

עמותת להושיט יד, שמלווה את בר ומשפחתו מזה כמה שנים, החליטה להתגייס ולפתוח במבצע התרמה להצלת חייו של בר. עמותת “להושיט יד” נוסדה בשנת 2006 ע”י מספר מתנדבים שתרמו מכספם וזמנם למען ילדים חולים ובני משפחותיהם. העמותה פועלת ועומדת לרשות ילדים חולים בכל רחבי הארץ. את העמותה מנהל אדם מיוחד וצנוע בשם אברהם עטר, אשר מקדיש את חייו למען הילדים החולים ואשר עושה ימים כלילות למען רווחתם ושמחתם.

מדי יום פוגשים אנשי העמותה ילדים חדשים שנתבשרו כי חלו במחלת הסרטן וחייהם שרויים בסכנה. הוריהם, אשר ברגעים אלו חווים את הקשה מכל, נתקלים בבעיות חדשות, הן נפשיות והן כלכליות, שעימן חלקם לא התמודדו עד כה. העמותה עוזרת ותומכת בכל דבר אפשרי בין היתר, בגיוס תרומות עבור תרופות שאינן בסל התרופות לפי מרשמים , בפאות ובתחזוקה של השיער עבור הילדות וכמובן הסעות לטיפולים ולימי כיף בארץ ובחו”ל.

אתר העמותה: www.leoshityad.com

תרומות יתקבלו בברכה גם דרך הלינק , או תרומות בכרטיס אשראי מחו”ל, או בבנק הפועלים סניף 614 חשבון 529506 לציין עבור הילד בר אולי, או בדואר לכתובת: עמותת להושיט יד, רחוב יהודה הנשיא 81/5 אלעד מיקוד 40800 או בטלפון 24 שעות ביממה: 03-9090882

אולי תאהב\י גם:

אם הבריאות חשובה לכם – “קהילה מדברת בריאות” – מיטב המומחים בקדימה-צורן מתגייסים לשבוע של הרצאות, סדנאות ופעילויות בחינם לתושבי האזור.

איטו אבירם

דיקור סיני לריפוי ולהקלה בכאב – אורנה מהמירפאה לרפואה סינית תעזור לכם

איטו אבירם

חוף חוקוק בכינרת – משפחתי וזוכה “חוף דגל כחול”, אך לא תמיד מטופח *

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן