Image default
איפה לישון בדרום לינה

קלאב רמון – המלון “הביתי” שלך במצפה רמון?

ילדים ויעלים על שפת מכתש רמון.
רומי, אדר ויעלים על שפת מכתש רמון.

הבהרה: במשך שנים התפרסמה באתר זה כתבת התרשמות שלנו על מלון “קלאב רמון”, שהיתה בה ביקורת על מתקני המלון, האוכל שהוא מציע ודרך ניהולו. עתה החלטנו לשוב ולבקר במקום, והפעם שלחנו את ציפי שחרור, סופרת ומשוררת, שדווקא מאד נהנתה מחופשתה. אנחנו שמחים לפרסם את התרשמותה החיובית. עם זאת, שימו לב לתגובות הגולשים, בסוף הכתבה, שממשיכים להביע ביקורת ואכזבה מחוויית הביקור במלון.  

התרשמה וכתבה: ציפי שחרור

קלאב רמון הוא מלון ביתי  בכל מובן: האוכל אוריינטלי,  מתובל וטעים. לי הוא הזכיר את טעמי המזון שהכינה אימי. החדרים נקיים, הסדינים צחים, המים חמים וזורמים בעוצמה. ומשה מזרחי, בעל המלון , מקבל בעצמו את האורחים המגיעים למלון. וכיון שהמלון מארח אורחים מכל המגזרים, הוא מקפיד על כשרות למהדרין, ואף מפגיש את המקפידים עם משגיח הכשרות. וגם בית כנסת קטן יש בתוך המלון, שלאחר תפילת השבת הוא מגיש לאורחיו אלה  שלוש סעודות כמקובל, ובשעות המקובלות עליהם. כחילונית זכיתי לאירוח שתאם את אורחות חיי, כך שהמלון בהחלט מעניק לכל אורח את טעמיו ומנהגיו.

בעבר היה כאן בית דירות נטוש בן שלוש קומות, ומשה מזרחי, בעליו של המלון, הפך אותו למלון בן חמש קומות (עם מעלית… זו שהפכה כבר לסמלו של המקום), ובו עובדים 15 עובדים מסורים, תושבי מצפה רמון.

בעבר היה כאן בניין מגורים.

אוכל ביתי ועובדים מסורים

העובדים של משה עושים כל מלאכה, ועל כן המלון אף נראה כך – הום מייד בכל מובן – החל מהכנת המזון  הביתי והערב, ועד לפריסת הסדינים הצחים  בחדרים, תיקוני טיח, ומלט, תיקון מרצפת רעועה, יישור שיש שורר או מנעול רופף, או כיור שנסדק, כי  לדברי משה, חשוב לו לפרנס את עובדיו בכבוד, ולכן גם יעבדו  יותר ממשמרת אחת  ויזכו למשכורת מאפשרת, מפרנסת ומכבדת והכול על טהרת המקום והמקומיים, כשהם מרוחקים ומנותקים מכל ישוב או מרכז.

כל מי שגדל באחת מערי הפריפריה  שלא פונקו  בידי הממסד יבין לליבותיהם  של תושבי מצפה רמון, שעל אף הכול בחרו להישאר  בביתם המרוחק, לבנות אותו ולקיים בו חיים נורמטיביים. שהרי כמה מאמצים דרושים  לו לאדם  להוציא לחמו מאדמה קשה, שלא כמו המגורים בערי המרכז, שהכול פרוש לפניך.

אז כמי שנמנית על  אלה שצמחו בפריפריה,  כשאני מגיעה לישוב כמצפה רמון, אני יודעת להעריך את המאמצים שתושבי המקום משקיעים, לראות בפרי עמלם. וכך קרה לי  כשהגעתי בסוף שבוע האחרון לקלאב רמון שבמצפה  רמון, מקום המרוחק  מכל ישוב, ובו מלון אורחים פשוט, נעים וביתי. מלון אורחים בלב מדבר, שאינו מתיימר להיות יותר ממה שהוא, מלון שאינו מתיימר להתחרות במלון בראשית הסמוך- מלון יוקרתי ומנקר עיניים.

הדתיים חוזרים שוב ושוב

בסוף שבוע בו שהיתי במלון, הגיעה קבוצת דתיים מירושלים ששמחו לספר לי שחלקם מגיע למקום בפעם שנייה, וחלקם זאת להם פעם שלישית, והם שמחים לחזור שוב ושוב. הדרך שבה משה, בעלי המלון, גומל לאורחיו על נאמנותם, היא בשפע של פעילויות נוספות וברוחב לב המאפיין את הארוחות המוגשות בחדר האוכל.  ואכן, בנוסף לאירוח ובאותו מחיר, זוכה המתארח  גם לטיולי ג’יפים, הרצאות, סיורים וצפייה לילית באמצעות טלסקופים משוכללים בכוכבי השמים.

לכל זה דואג בעל בית המלון עצמו, בליווי מדריכים מיומנים. ויפה הוא עושה, שהרי מי שמגיע למצפה רמון, מלבד  פאב אחד, מועדון אחד באזור התעשייה, מתנ”ס וספריה, לאן ילך כשכל ישוב מרוחק ממנו  מרחק רב? לכן טיולים במכתשים  ובערוצי הנחלים, מלווים במדריך מיומן, צפייה בכוכבים והרצאות, הריהם פיצוי נאות.

מי שמגיע בפעם הראשונה למלון, וודאי יתפלא למצוא עצמו מוקף בכלי נחושת, צלחות, סמוברים עשויים נחושת, כלים  מחומרים שונים תלויים על כל הקירות ומונחים בצפיפות על מדפים וגומחות, שכן זהו  תחביבו של משה, לאסוף, לקשט ולהציג זאת בכל פינה. יש שאוהבים זאת, יש שלא, אך זה אינו מפריע ואינו מעורר  התנגדות.

אוסף כלי הנחושת והטלסקופים – בלילה יוצאים לצפות בכוכבים.

החדר ומה שנשקף מעבר לחלון

ובכל זאת, בכל אותם ימים שם שהיתי, נהניתי מהמזון, האווירה. החדר מרווח, נקי מאוד, פשוט וללא יומרות, בו  מיטות נוחות הניתנות להפרדה. בחדר מקרר קטן, טלוויזיה רב ערוצית, מקלחת קטנה, לטעמי קטנה מדי – הכיור, השירותים והאמבטיה נושקים וללא מרווח כמעט, מה שמקשה על ההתנהלות שם, אך שפע של מגבות נקיות ושמפו.

קיר דקורטיבי בלובי המלון.

יש לציין שבאמבטיה יש ג’קוזי. גילוי נאות – לא השתמשתי בו כך שאיני יודעת איך הוא פועל. מהחלון נשקפת שכונה טיפוסית של עיירת פיתוח שהמדינה קצת שכחה אותה וחבל… ואם מתחת נשקפים אותם שיכונים  שניבנו לפנים בחופזה עבור העולים, הרי שמעבר להם עוטף אותך נוף מדברי מרהיב – נחמה פורתא. וברחוב בשעת בוקר מוקדמת כשיצאתי להליכה לעבר הר הגמל, פסעו  לצידי מעדנות לא מעט יעלים, זכרים ונקבות. מראה מלבב שאין לו אח ורע במקומות אחרים בארץ .

אוכל בשפע, אך אין מתקני ספורט

המזון כאמור משובח ועשיר וההגשה הינה עצמית  וניתן לאכול ככל יכולתך. ארוחת הבוקר גדולה, פשוטה ומזינה. מכילה ירקות, סלטים טריים, גבינות, ביצים, פירות וקרןאסונים, ובשבת גם ג’חנון.

קלאב רמון לא חשב על מתקני משחקים לילדים, ולא מתקני ספורט למבוגרים, למעט מכשיר הליכה אחד שעמד לו בפינת הלובי… במלון, ראוי לציין, יש סאונה יבשה ורטובה וחדר מלח. אין במלון בריכה, אך במרחק חמש דקות נסיעה, אפשר תמורת תשלום, להיכנס לבריכה של מלון בראשית. ובכל זאת, בכל אותם ימים שם שהיתי ונהניתי מהמזון, האווירה, החדר המרווח, הטיולים והקרבה לכל מקום בו ממקומם המלון, צרם לי שהמלון, שכנראה זכה לשיפוץ, עדיין נראה כערב רב של תיקוני טלאים.

אבל משה מעדיף כנראה להשקיע באורחיו, מה שאפשר  לו לגבות סכומים נמוכים מהמתארחים, ולעיתים קרובות להתחשב במשפחות גדולות הבאות להתארח, ולהעניק להן הנחות משמעותיות, לוותר על תשלום לחייל או לילד שלישי בחדר, לתרום ארוחות מלון לקשישים בישוב, בחגים ומועדים  ועוד. כל אלה,  והאווירה  הביתית  שמעניק ריח חמין מהביל וטעם הדגים של אימא, השרו  בי נעימות ורצון טוב.

מרחק חמש דקות נסיעה מכאן, ממוקם מלון בראשית היוקרתי, שמעטים המלונות בארץ נמצאים ברמתו. כמובן שכל מי שמגיע למצפה רמון, ואין הוא מתכוון לשלם אלפי שקלים ללילה או שאין סכומי העתק הנדרשים, מצויים בכיסו, ילך ולו להציץ לרגע בשכיית החמדה הממוקמת בין טרשים, סלעים ומכתשים. גם אני עשיתי כך. מצאתי את עצמי פוסעת בין אורות מעומעמים, מזרקה, בריכות  וספא, ובכל זאת, עם כל יופיו של המקום, הניכור ניבט בי מכל עבר.

לאחר  משקה וסלט  שהזמנתי על הבר המצוחצח  של בראשית, שמחתי לשוב אל הפשטות העממית והאנושית של קלאב רמון, שהיה בה כדי לנחם אותי על כך שלא הייתה מזיקה למקום יד מקצועית של שיפוצניק שיתקן טיח נושר, מנעול רופף, דלת שמוטה או פנלים הנוטים על בלימה. והרי, זה מה שקורה כש- 15 עובדיו הנאמנים של המקום  עושים את כל המלאכות. סבלנות. גם תורה של הדלת השמוטה יגיע.

מלון קלאב רמון:  נחל גרופית 5 מצפה רמון  טל’ 08-6586107 פקס 08-6586168 .

בפייסבוק – https://www.facebook.com/ClubRamonmitpe?ref=hl

מצגת מכתבי תודה- http://www.youtube.com/watch?v=q2qGMlzIR98

 

בתי מלון, מסעדות ואטרקציות נוספות שאהבנו במצפה רמון ובדרך לשם.

 

שלולית חורף במכתש רמון

מלון רמון במצפה רמון – סוויטות, בריכה מחוממת ומכתש רמון מעבר לגדר…

מלון דירות סמוך למכתש, נותן תמורה הוגנת לכסף הכוללת: בריכת שחיה מחוממת, אופני הרים, ארוחות בוקר ועוד.

פונדק רמון – חופשה משפחתית ליד מכתש רמון

פונדק רמון של ישרוטל הוא בית מלון משפחתי מיוחד במינו, מפנק ומפתיע, עם בריכת שחיה מחוממת, שממוקם בתוך בניין שיכון ישן, בלב שכונה בעיירה.

מסעדת צוקים מעל מכתש רמון – לא רק הנוף מפתיע…

למרות המיקום התיירותי המסעדה מאתגרת את באיה ומציעה תפריט מגוון עם מנות מוצלחות בהגשה ידידותית. מקום ששווה לעצור בו גם כשנוסעים מאילת או אליה.

לפני, או אחרי הטיול במכתש רמון – שווה לבקר במרכז המבקרים

בקצה המצוק הצופה על המכתש במצפה רמון עומד המבנה הארכיטקטוני של מרכז המבקרים. רשות הטבע והגנים המפעילה אותו מציעה תערוכה קבועה על המכתש ועל אילן רמון, מיצגים שונים וגם יעוץ בבחירת מסלולי טיול במכתש הענק, שכולו שמורת טבע, 7 ימים בשבוע.

חופשה משפחתית במלון אירוס המדבר בירוחם: מסלולי טיולים, אטרקציות, מסעדות ופעילויות בנגב הצפוני

הנגב הצפוני מציע המון מסלולי טיול, אטרקציות אקסטרים וטבע ומעט בתי מלון ומסעדות ראויים. התארחנו במלון אחד שמבטיח וגם מקיים, והיתה לנו חופשה נהדרת.

גו ענק בעין עקב. המים קרים, צלולים ועמוקים.

טיול בג’יפ אל עין עקב: עין עקב הוא גו מים גדול, צלול, קר כקרח גם בקיץ ועמוק. פנינת טבע אמיתית שאליה ניתן להגיע ממגרש החנייה של מדרשת שדה בוקר, כחצי שעה צפונית למצפה רמון. הבריכה האטרקטיבית, המלאה כל השנה, נוצרה בזכות שני מעיינות הבוקעים על ערוץ נחל עקב שבנגב התיכון, דרומית-מזרחית ליישוב הקהילתי מדרשת בן-גוריון וסמוך לנחל צין ועין עבדת.

אנחנו נהנינו מנסיעה למקום בג’יפ הלנד-רובר של אדם סלע (050-5308272) בעל חברת טיולי שטח, שהתברר כאדם חביב ונעים הליכות, שהיה סבלני ונחמד בכל רגע, ולא רק אלינו, אלא גם אל המהמורות ואל המטיילים שמדי פעם חסמו את דרכו הצרה והמשובשת של ג’יפנו.

אפשר בהחלט לטייל ברגל אל עין עקב. לשם כך צריך להחנות את הרכב בחניון נחל צין ליד שער הכניסה למדרשה. הטיול הרגלי אורך כשעה וחצי לכל כיוון. אנחנו נסענו בשופי כחצי שעה, ואף עצרנו פה ושם לשמוע הסברים. 

טיול רגלי עם ילדים לעין עבדת: אם אתם רוצים להנחיל לילדיכם הקטנים את אהבת הטיול הרגלי בנוף מדברי, אם אתם רוצים לראות אותם מפזזים לפניכם באושר, נהנים מכל רגע, נושמים אוויר מדבר צח ופותחים את העיניים והלב אל נופים קדמוניים עוצרי נשימה, קחו אותם לטיול רגלי בשמורת עין עבדת ליד שדה בוקר.

עין עבדת הוא אותו קטע קניוני שבו עובר תוואי נחל צין, אחד הנחלים הגדולים בישראל אם לא הגדול שבהם. הנחל האכזב הזה, שרוב השנים מונח שם בין המצוקים כמו פאטה מורגנה, מתעורר כמעט מדי שנה בשיטפון אופייני, וממלא אפיק ברוחב מאות מטרים במים שוצפים, עכורים ובסלעים מדלגים ומסוכנים. אל הצעת הטיול הזה, המומלץ באתר התרשמות, תגיעו דרך הקישור כאן.

 

מה דעתכם לטפס על הר?

 

 

שלושה הרים, שלושה אתגרים במרחק חצי עד שעת נסיעה מהמלון. שניים מהם מתאימים גם לילדים, אחד מתאים גם לקטנטנים.

 

 

אולי תאהב\י גם:

חוות מִדְבָּרא – צימר מדברי בוילה מפנקת

איטו אבירם

גרנד ויסטה – מלון בוטיק בכפר יובל

איטו אבירם

כרי דשא – אכסניה בצמוד לכינרת, ברמה של מלון

איטו אבירם

2 תגובות

יוסי עזרא אפריל 19, 2017 at 10:26 pm

היינו במלון 3 לילות בפסח 2017. המלון מוזנח, מטונף ועלוב. הרבה הבטחות לפעילויות שאינן תואמות את ההבטחות. לא ממליצים להתקרב אליהם. עדיף ללון באוהל בשטח.

השב
ארז טל פברואר 2, 2019 at 11:49 pm

בדרך כלל לא כותב פוסטים, אבל באמת כדי לסייע לאנשים ולמנוע מהם עוגמת נפש, הייתי ממליץ להתרחק.
מלוכלך, מסריח.
סתימות בשרותים
אוכל לא אכיל ובכמויות קטנות בכל הארוחות.
באנו לשבת משפחתית וממש פגמו לנו בחוויה

השב

הגב לפוסט

דילוג לתוכן