איטו אבירם

יש לך סיפור בראש? סדנת כתיבה יוצרת עם הסופר איטו אבירם

סדנת כתיבה יוצרת לחובבי כתיבה מתחילים ומתקדמים בתל מונד, ברעננה, בחיפה, בהוד השרון ובפרדס חנה, וסדנת כתיבה לילדים ולנוער בשרון.

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה
איטו אבירם

איטו אבירם: "אם יש לך סיפורים בראש…!"

איטו אבירם מתחיל סדנת כתיבה שבועית חדשה בספריית תל מונד, המיועדת לסופרים חובבים, מתחילים ומתקדמים בשרון. סדנאות שבועיות נוספות שהסופר מנחה מתחילות מיד אחרי סוכות במקומות הבאים: הקתדרה במדרשה ברעננה, הקתדרה במדרשה בפרדס חנה, הספרייה העירונית ביד לבנים בחיפה, ויצו בהוד השרון וספריית תל מונד (גם לילדים ולנוער!) ועוד…

 

בלב השרון, בישוב קדימה, נפגשים בכל שבוע בערבי יום שלישי, סופרים חובבים המגיעים אל המפגש מישובי השרון, ואף ממקומות מרוחקים יותר. יש ביניהם כאלה שכותבים כבר שנים, ואף פרסמו את כתביהם בספרים או באתרי אינטרנט. לצידם אחרים – שחיידק הכתיבה הציק להם, ועתה הם עושים את צעדיהם הראשונים בכתיבה. במשך שעתיים הם מקריאים את מה שכתבו, עובדים על טקסט חדש, משתפים חוות דעת והתרשמות מטקסטים של חבריהם ובעיקר נהנים להיות ביחד. הכל – במסגרת סדנת הכתיבה היוצרת של איטו אבירם.

רבים מכם קראו בנעוריהם את ספריו וכתבותיו של הסופר והעיתונאי איטו אבירם. הוא כתב עשרות ספרים שזוכים למקום כבוד בכל ספרייה ציבורית והשפיע על דור שלם של בני נוער בכתבות ובסדרות הסיפורים שלו שהתפרסמו במשך יותר מ-20 שנה ב"מעריב לנוער" וב"ראש 1". ספרים לא מעטים שלו נחשבים עד היום לרבי מכר, ובין העיתונים שהוא ערך אפשר למנות גם את "טבע הדברים", "פילון" ועוד…

אחרי שעבר איטו עם משפחתו מרעננה לקדימה, ויה זה אך טבעי מבחינתו לפתוח סדנת כתיבה יוצרת לסופרים חובבים ולאוהבי כתיבה בישוב. הסדנה מיועדת לתושבי האזור, והיא מתקיימת בכל יום ג' בשבוע, בשבע בערב, בקדימה.

"ישנם כותבים מוכשרים רבים בשרון שאינם עוסקים באופן מקצועי בכתיבה", מסביר אבירם, שהכשיר דורות של כותבים, מהם רבים המוכרים לכל בתחום הספרות והתקשורת בישראל. "אני מחפש אנשים מוכשרים כדי לתת להם כלים מקצועיים יותר וכדי לבנות אצלם את הביטחון העצמי ביכולותיהם ולסייע להם לצלוח משברי כתיבה ומחסומים. לפיכך גם הסדנה שונה וייחודית: היא נושאת אופי אינטימי, תוך שימת דגש על האושר הנובע מכתיבה יצירתית ומטפלת בתחומי הכתיבה היצירתית השונים בעת ובעונה אחת. מטרתנו היא לעזור למשתתפי הסדנה להגיש יצירות באופן מקצועי להוצאות לאור, וגם ללמד אותם להוציא לאור את יצירותיהם בכוחות עצמם."

הסדנה עוסקת בעיקר בפרוזה, אך ניתנת בה התייחסות הולמת גם לשירה, לכתיבה לילדים ולכתיבת ביוגרפיה וזיכרונות אישיים. הסדנה מתאימה למתחילים ולמתקדמים יותר, והיא מתקיימת במתכונת דומה לסדנאות שהסופר מקיים במוסדות אקדמאים ובספריות ברחבי הארץ.

"חשוב לי לציין", הוא מוסיף, "שהסדנה מציגה דרכים לקידום כתבי היד לשלב ההוצאה לאור, ולפרסומם בכלי תקשורת ובאינטרנט. בנושאים הללו חלו שינויים רבים בשנים האחרונות, והאפשרויות כיום הן רבות ומרתקות. כותבים מוכשרים יכולים להגיע אל קוראים רבים בארץ ובעולם בלי להזדקק לתיווך של ההוצאות לאור המוכרות לציבור.

איטו אבירם, שהיה במשך שנים רבות עורך מגזינים לנוער, מבוגרים וילדים, מוכר לדורות רבים של ילדים ובני נוער שהיו קוראי "מעריב לנוער" ובלעו את ספריו. בשנים האחרונות מקיים הסופר סדנאות כתיבה גם במדרשות, אוניברסיטאות וספריות ברחבי הארץ.

הסדנה במתנס תל מונד מתקיימת בימי שלישי בשבוע, החל מ- 19:30 ועד 21:30. לפרטים נוספים ולהרשמה לסדנה: טלפון: 054-4311075 או במייל:  hitrashmut@gmail.com

 • הסדנה בקתדרה ברעננה מתקיימת בימי שלישי ב- 10:30 בבוקר ונמשכת שעתיים. 09-7713161/ 09-7719793
 • הסדנה בקתדרה בפרדס חנה מתקיימת בימי רביעי ב- 17:30 ונמשכת שעתיים. 052-6504587
 • הסדנה בספריית יד לבנים בחיפה מתקיימת בימי שני ב- 19:15 ונמשכת שעתיים. 054-4311075.
 • סדנה לילדים ולנוער במתנס תל מונד, בימי חמישי אח"צ. 054-4311075

5 תגובות על יש לך סיפור בראש? סדנת כתיבה יוצרת עם הסופר איטו אבירם

 1. יעל אלמור יוני 3, 2017 בשעה 8:45 am

  אשמח לקבלת פרטי התשלום. יעל

  הגב
  • איטו אבירם יוני 3, 2017 בשעה 12:24 pm

   הפרטים נשלחו אליך.

   הגב
 2. מרגלית פרי אוקטובר 14, 2017 בשעה 5:22 pm

  אשמח לדעת אם מתקיימת סדנה נוספת בתל מונד, תודה מראש

  הגב
 3. לאה כרמלי נובמבר 8, 2017 בשעה 6:48 pm

  אני מבקשת מידע על סדנאות בשעות הבוקר ו/או ערב, באיזור השרון. אנא ציינו מחיר.
  תודה

  הגב
 4. ראובן דצמבר 10, 2017 בשעה 6:04 pm

  ככל הידוע לי יש כבר סדנה ביד לבנים חיפה שיצאה לדרכה וכנראה איחרתי את הרכבת
  האם תהיה עוד בעתיד עם אפשרות להתרשמות לפני תחילת הסדנה?תכנים,טכניקות
  ומהם פרטי התשלום ומספר מפגשים?
  תודה

  איטו אבירם משיב: אכן, הסדנה יצאה לדרך. אשלח למייל שלך חומרים נוספים. ניתן להצטרף בתום המחזור הראשון, וזה יוצא בחודש פברואר, בעוד כחודש וחצי. אני מציע שתיצור קשר עם חיה אשכנזי, בספריית יד לבנים 054-9528149.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *