Image default
אטרקציות ופעילויות צפון מעניין

מחפשים רעיון למסלול טיול בצפון? לכו אל יוסי בנופי גונן

מצגת, מפות והסברים סבלניים - סוד ההצלחה של מרכז הטיולים בנופי גונן
מצגת, מפות והסברים סבלניים – סוד ההצלחה של מרכז הטיולים בנופי גונן

 

מה מייחד כפר נופש גלילי אחד מכפר נופש גלילי אחר? תאמרו – היחס, רמת התחזוקה, אולי איכות הבקתות והחדרים, מגוון הארוחות, בריכת השחייה, הנוף? כל זה נכון, וגם חשוב מאד. מבחינתו של יוסי ורון, ממנהלי כפר הנופש נופי גונן שבקיבוץ גונן, ישנו עוד יתרון חשוב, הנוסף על כל האחרים, שעליהם שוקד הצוות של נופי גונן – מרכז הטיולים. כן, זה המציע תכנית אטרקציות, פעילויות וטיולים אישית לכל אורח ואורח… וגם למי שלא אורח.

התמזל מזלו של כפר הנופש, והוא נמצא בפינה מאד אטרקטיבית של אצבע הגליל. זוהי הפינה הצפון מזרחית של אצבע הגליל, שהיא צדדית ושקטה דיה, אך גם מרכזית וקרובה דיה לכל האטרקציות. כבר כמה שנים שכפר הנופש מפעיל, באמצעות יוסי ורון, מרכז טיולים ואטרקציות שבאמצעותו יכול כל אורח לבנות לעצמו תכנית פעילות מהנה לכל ימי שהותו בצפון.

יוסי עצמו, מדריך טיולים בלתי נלאה בנשמתו, מסתובב בכפר הנופש ומחכה שתבואו כבר לבקש ממנו עצה: לאן לטייל?איפה לאכול? מה לעשות בערב כשלא רוצים לשבת בחדר, וכגון אלה. את הידע שלו אסף יוסי בשקדנות במשך שנים רבות של שוטטות ברחבי הגליל ורמת הגולן. זוהי כבר נטייה אישית לטייל, פרי אופי סקרן במיוחד. אבל לכך נוספו שתי תכונות חשובות נוספות: האופי החברותי, והאינסטינקט הגיאוגרפי, ובעזרתן נהפך יוסי למדריך האולטימטיבי לטיולים ולבילויים בצפון.

סיורים במשאיות ספארי אל פינות נידחות ברמת הגולן
סיורים במשאיות ספארי אל פינות נידחות ברמת הגולן

ברגע בו יצרתם קשר עם “מרכז הטיולים” יוסי יחזור אליכם טלפונית, וימהר להציע לכם, כבר בדרככם צפונה, ועוד טרם הגעתכם, כמה רעיונות שווים ל”תחנות דרך”. הכל – בחייטות אישית הבנויה על התאמת הפעילות לגיל המשתתפים ולהעדפותיהם.

מגיעים מהמרכז? ייתכן ועדיף לכם לנסוע צפונה דווקא דרך עמק המעיינות, כי שם מצפה לכם חוויה מהנה עוד בטרם הגעתם לחדר המלון באצבע הגליל. או אולי תעדיפו סדנת מרציפן, או הפסקת קפה מהנה בכפר תבור, ואולי ביקור, על הדרך, באתר ארכיאולוגי מיוחד במינו יעשה לכם את זה…

ליד משרדי הקבלה בכפר הנופש בנה יוסי מרחב ממוזג, כולל כורסאות, מסך טלוויזיה ומדפים גדושי מפות וקומוניקטים, קופונים ופרסומים שבהם נמצאים כל ספקי האטרקציות, הקולינריה, הפעילויות והנופש בצפון.

הרעיון הוא שאתם מתרווחים מול המסך, ויוסי מפעיל את תכנת הפעילויות, המציעה סרטוני וידאו לכל מסלול ופעילות, כדי שתראו בעיניים ותתרשמו. ומה יש שם? מסלולי טיול עשירים ואטרקטיביים בין נופי מים, מעיינות ונחלים; אתרי מורשת ונקודות תצפית מרהיבות; שמורות טבע; אטרקציות, אתגרים, פעילויות אקסטרים גדושות אדרנלין ומגוון הרפתקאות; וכן מרכזי בילוי ועניין לילדים ולמבוגרים כאחד.

יוסי עצמו יוצא בראש טיולי מכוניות כמעט מדי יום ביומו, ובעונה החמה גם כמה פעמים ביום, אל המסלולים האטרקטיביים יותר. טיולים אלה, הפתוחים בפני אורחי כפר הנופש בחינם, עולים 50₪ לכל מכונית מצטרפת של מי שאינם אורחי המלון.

עמק יעפאורי וברכת רם. ברקע - הר דב הסמוך לחרמון
עמק יעפאורי וברכת רם. ברקע – הר דב הסמוך לחרמון

אחד הטיולים הפופולאריים יותר שיוסי מדריך, הוא סיור מכוניות פרטיות אל “טוסקנה” של רמת הגולן, הלא הוא עמק יעאפורי שבמרכזו ברכת רם. העמק הפורה הזה, שבו מגדלים האיכרים הדרוזים ממג’דל שמס, בוקעתא ומסעאדה את מיטב התפוחים, האפרסקים, הנקטרינות והדובדבנים, הוא אטרקציה מיוחדת במינה.

מסלול הנסיעה ייקח אתכם דרך שבילי עפר בין מטעי הפירות הקורצים. אתם תעלו על גבעות תצפית מהן תוכלו להתרשם מנופו של החרמון וממראה שדות הקרב של שכננו הסורים. אחר כך יגיע הרגע שבו תעצרו בשוק האיכרים הדרוזי, חוויה צבעונית, תוססת ומפתה. מול דוכנים גדושי פירות, מדפים עמוסי בקבוקי סילאן, דבש ותרכיזי שקד, ועוד פיתויים כגון אלה, תוזמנו להפעיל את יכולת המיקוח שלכם, כדי לסחוט מחיר נמוך יותר בתמורה לכספכם, ולשקיות הפרי שאותן תניחו בתאי המטען של מכוניותיכם.

מרכז הטיולים ב”נופי גונן”, קיבוץ גונן, גליל עליון, מיקוד: 12130. טלפון: 073-7598823 nofeygonen@gmail.com

שוק האיכרים ליד ברכת רם. כאן לא תזיק יכולת מיקוח...
שוק האיכרים ליד ברכת רם. כאן לא תזיק יכולת מיקוח…

אולי תאהב\י גם:

מיקה שלי – מחזמר מוסיקלי עפ”י שיריו של יאיר רוזנבלום – נהנינו!

איטו אבירם

“מראת ההפתעות” – שירתה הרגישה של אביטל הררי

איטו אבירם

הספר “להתראות אללה” מאת לי-אור אמיר – כמו שדה מוקשים

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן