Image default
אטרקציות ופעילויות דרום

אטרקציה באילת? – “טופ-94” ומסלול קרטינג – פעילות אתגרית לכל המשפחה

טיפוס צוקים עם רתמת הפלא המאפשרת נפילה בשיטת הנחיתה הרכה.
טיפוס צוקים עם רתמת הפלא המאפשרת נפילה בשיטת הנחיתה הרכה.

האם ניתן לדמיין את החופשה באילת בלי בריכת השחייה וחוף הים? אנחנו, שהגענו בסופ”ש קר במיוחד, שבו גם הרוח הצפונית הפגינה את שריריה וציננה כל מה שזז בשטח, גילינו במהירות שרחצה בים האדום או בבריכה ה”ספק” מחוממת והחיצונית במלון היא אופציה שאיננה קיימת.

טופ אילת מבוגר על קיר טיפוסאז מה לעשות עם או בלי הילדים באילת בחורף? למזלנו הטוב שמענו במקרה על המרכז האתגרי החדש “טופ-94” שבצמוד לו נמצא גם מגרש המרוצים – הקרטינג, וכך מצאנו את עצמנו מבלים כמה שעות בפעילות גופנית מהנה שבסופה חזרנו, עייפים אך מרוצים, אל ישרוטל ים-סוף, המלון שבו שהינו. כל כך מרוצים היינו, עד שכשחזרנו, העזנו לקפוץ לבריכת השחיה ה”מחוממת” שסביבה רבצו, על כסאות הנוח, כל הנופשים האחרים. מגע הרוח בתוספת טמפרטורת המים הלא סלחנית, הבריחו אותנו חיש-קל אל האמבטיה והמקלחת החמה שבחדר-הגן המקסים, ושם כבר מצאנו את המנוחה האמיתית.

 

“טופ-94″ בניהולו של האיש המוכשר עם השם המצחיק חיים רוגטקה, הוא מרכז אתגרי השוכן בתוך מבנה גבוה ובולט, בקצה הצפוני של אילת, באזור התעשייה. קל לפספס את המקום, שכן כדי להגיע אליו צריך לנסוע ברכב, מכל מלון שבו אתם נמצאים, אלא אם כן בחרתם לשהות בקיבוץ אילות הסמוך. המקום פתוח 7 ימים בשבוע, מבוקר ועד לילה.

הגענו למקום בשבת בבוקר, וכבר מצאנו שם כמה משפחות עם ילדים, שהיו חרוצות יותר מאיתנו. צמידי פעילות צבעוניים הוצמדו לזרועותינו, בהתאם לרמת הקושי שבה בחרנו, ועוד הספקנו ללגום קפה וללעוס בייגלה חם בבית הקפה שליד הקופות, לפני ש”קפצנו” אל המעלית שהניפה אותנו שתי קומות גבוה יותר, היכן שמצויים קירות הטיפוס.

 

מדרגות מאתגרות ומקפצת באנג'י.
מדרגות מאתגרות ומקפצת באנג’י.

המדריכים ליד קירות הטיפוס מיהרו להלביש אותנו ברתמות, והנחו אותנו בקצרה איך לבצע את הטיפוס על הקירות השונים באופן עצמאי. כך גילינו, כי כל מטפס מתחבר אל כבל המשתלשל ממכשיר מיוחד, שבדומה לחגורת הבטיחות ברכב, מאפשר לו תנועה חופשית כלפי מעלה, אך ברגע שהמטפס בוחר לסיים את הטיפוס על הקיר וקופץ למטה, הכבל מאט את נפילתו והופך אותה לרכה וידידותית. קצת מפחיד, אך מאד יעיל.

הילדים התחברו חיש-קל אל הרעיון, וכמו ילדים אחרים, חלקם ממש פעוטים, הם למדו לסמוך על כבל הבטיחות, שיסייע להם לצנוח בחזרה על אימא אדמה באיטיות ובכיף.

אחרי קירות הטיפוס (כולל מגדל טיפוס אימתני בגובה 3 קומות במרכז המבנה) עברנו אל מסלול חבלים הצמוד לתקרה ומתחתיו תהום של 3 קומות המבנה. לא פחות מפחיד. מפחידה אפילו יותר היתה מקפצת הבאנג’י. זו הציעה אפשרות קפיצה אל שק תלוי באוויר שאליו צריך לנסות להיצמד. אפשר לוותר על השק ולקפוץ אל התהום שלמטה, תוך אמונה שכבל הבטיחות יאט את הנפילה ויהפוך אותה לרכה ונעימה.

בשלב זה העדפנו לרדת לקומת הקרקע ולנסות את המטווח בחץ וקשת. הקשתות והחיצים מקצועיים לגמרי, והפעלתם, תוך קליעה למטרה, אינה מובנת מאליה. לצערנו מטווח הפיינתבול היה סגור לילדינו בני ה- 12. “פגיעת הכדורים תכאב להם”, הסבירה לי האחראית, בלחישה ידידותית. “נסו את המטווח בעוד כמה שנים”.

מסלול הקרטינג – היה גם אתה נהג מרוצים

את חווית הנהיגה במכונית מרוץ שמרנו לסוף “התכנית”. מסלול המרוצים הצמוד ל”טופ-94″ מציע חווית נהיגה משובחת יחסית למגרשי קרטינג אחרים בישראל, את זאת גילינו רק אחרי שזוהר, המדריך, הצליח לדחוס בנו את כל תורת הנהיגה והוראות הבטיחות במהלך הסבר מזורז בסגנון צבאי, עוד לפני העלייה על המכוניות.

קרטינג אילת - צלם זוהר רביבו (6)

החוויה הזאת פתוחה במחיר המתחיל מ- 60 ₪ לעשר דקות נהיגה, לכל מי שגובהו מעל 1.35 מטרים, כלומר, ילדים בני 11 ומעלה. מכונית הקרטינג מונעת על בנזין, רועשת מאד ומפתיעה במהירותה. אין סכנת התהפכות, אך בהחלט קיימת סכנת התנגשות במכוניות אחרות או בצמיגים שבצידי המסלול. כדי למנוע את זה ישנם דגלים בצבעים שונים שבעזרתם מזהירים המדריכים אותנו, הנהגים, מפני ההפתעות, ההתפתחויות והשינויים הצפויים לנו במהלך ה”לופים” של מסלול הנהיגה שלנו.

על הראש קסדה צמודה, הישיבה במושב הנהג שכמעט נושק לאספלט, וחוץ מהגה ישנן שתי דוושות נפרדות – אחת לכל רגל: לגז ולעצירה. יוצאים לדרך. כאן יש יתרון ברור למבוגרים, בעלי ניסיון בנהיגה, על פני הילדים. ואולם, הזריזים שבילדים קולטים את הרעיון מהר יחסית, וכבר בסיבוב השלישי (מתוך השמונה, שאותן מציע הכרטיס הסטנדרטי) הם מעיזים לקצר, לחסום, לזנק ולנסות לעבור את אלה שאינם לוחצים כמו שצריך על דוושת התאוצה.

מסלול הקארטינג צופה אל שמורת הרי “שחורת” באוויר הפתוח. מסלול ביציאה של הקארטינג –“הפיט” – ממוזג ומקורה. מדובר במסלול באורך 230 מ’, רוחב סיבוב גדול במיוחד ולוח תוצאות ממוחשב.

ניתן ליהנות ממדידת זמן אלקטרונית, שתאתגר במיוחד קבוצות מאורגנות או בני משפחה מורחבת. לאלה מומלץ ה”מגה דרייב” – 10 סיבובי היכרות, חלוקה לקבוצות. 40 דקות נטו של נהיגה שבמהלכן יוטלו משימות של : מדידת לחץ אוויר, החלפת נהגים וכו’ .הקבוצה שצברה את מספר הנקודות הגדול ביותר זוכה בגביע .

מתאים ליחידים, למשפחות ולקבוצות מאורגנות.
מתאים ליחידים, למשפחות ולקבוצות מאורגנות.

פארק אתגרים טופ-94 – טלפון: 08-610-9009. השרברב 1, איזור התעשיה שחורת, אילת

מחירים: בהתאם למסלול האתגרי ולבחירה בין שעתיים או שלוש של פעילות. בין 60 ל- 100 ₪ לאדם.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אולי תאהב\י גם:

“טיולים ואתגרים” – קורעים את השבילים, לא את הכיס!

איטו אבירם

מסלול טיול מומלץ בנגב: במעלה הנחל בעין עבדת

איטו אבירם

אטרקציה לאירוע – שרון ציפיס. להטוטן

איטו אבירם

תגובה אחת

שמרית אפריל 25, 2016 at 11:37 am

לא ייאמן, אבל הייתי שם עם המשפחה לפני לא הרבה זמן. יצאנו לחופשה משפחתית במלון סנטרל פארק באילת, ובמקרה גילינו את מתחם האטרקציות המעולה הזה 10 דקות נסיעה מהמלון. תענוג של ממש, ואני שמחה לראות שאתם מסכימים 🙂

השב

הגב לפוסט

דילוג לתוכן