Image default
בימה ומחול מעניין

 THE KING’S CAMERA – השארתם טעם של עוד…

התרשמה, התרגשה וכתבה: אוולין יפרח.

מסך מלבני קטן בצד השמאלי של הבמה ומחיאות כפיים סוערות מאד ברקע, אני מרגישה את החיוך שלי נמתח טרם הופעתך מולנו, הוד מלכותך אנדראה מרטיני, הרקדן והבוקסר.

מצלמת הקסמים של סינדי סשה נדלקת ומכניסה אותנו אל מאחורי הקלעים של עולם הבמה, מראה לנו אותך נרגש ומתכונן להופעה. אתה מסרק שפם, קופץ, מתנשף משפריץ ספריי על השיער, נושם עמוק  וההתרגשות שלך מאיצה את פעימות ליבי. אתה מתקרב אל דלת הקסמים המובילה אותך אל הבמה, ובתנועה אצילית נעמד בעמידה חמישית  ולוקח אותנו אל ארץ הפלאות שיצרת יחד עם אמנית המצלמה המוכשרת סינדי סשה.

בקומוניקט לקראת המופע נכתב :

במסגרת שיתוף הפעולה הראשון שלהם אי פעם, אנדראה קוסטנזו מרטיני וסינדי סשה יצאו לחקור את היחסים המורכבים בין שחקן לבין הדימוי שלו. בהשתלבות של סרט חי וריקוד הם פותחים את הדלת לממלכה הנשלטת על ידי המבט, שבה קיומו של האחר הופך להיות מוטל בספק .

הצלחתם לסחוף אותי אל מסע תלת מימדי של יחסים מורכבים בין שחקן לבין תדמית ,בין שחקן לבין קהל ובין שחקן גבר לאישה צלמת. האחד וירטואוז מנוסה וטורף במה, האחרת  רגילה להסתתר מאחורי מצלמה.

רוקד גראנד אלגרו ועושה פרצופים, נעמד  במסווה של איש חשוב או עצוב, מפזז בגופך הקליל ומדבר עם הדלת המפרידה בין שני העולמות, מכניס את סינדי והמצלמה לבמה לעוד רגעים מרתקים של ריקוד חי מול מצלמה המתעדת פרספקטיבה רחבה.

התיאום בין שני היוצרים היה מושלם, מעניין ומרגש. צניעותה של הצלמת והפשטות בתנועותיה, אל מול המוחצנות של רקדן-שחקן סיפקו לי לא מעט עניין.

יחד עם כל אלה, הרגשתי פספוס קל. ציפיתי ורציתי לראות את אנדראה קוסטנזו מרטיני רוקד  עד הקצוות, ומביא את מלוא עוצמתו  בשפה עשירה  ומגוונת יותר, כפי שהשכיל לעשות בשיתוף הפעולה עם  אבשלום פולק ולהקתו. הייתי שמחה לראות עוד קצת ריקוד ביצירה המופלאה הזו.

לסיכום אוסיף, כי הדיאלוג הרב גוני המפותח ביצירה זו ניגן אצלי על תאים רדומים שמבקשים להתעורר, לכן לא הייתי מתנגדת לחוויית צפייה נוספת.

חשוב לי גם לציין, שהאירוח של תיאטרון הבית, אכן גרם לי להרגיש בבית והיה נעים להפליא.

המלצתי היא: לכו לראות ולחוות!

יצירה:  אנדראה קוסטנזו מרטיני וסינדי סשה משתתפים: אנדראה קוסטנזו מרטיני וסינדי סשה סרטון: סינדי סשה עיצוב אור: יואב בראל  דרמטורגיה: יעל ביגון-סיטרון מוסיקאים: ז’אן פיליפ ראמאו, ג’יי אס באך, Audiomachine, Aphex תאומים, לורה פאוזיני, לורד, אנדראה קוסטנזו מרטיני הפקה :הילה גמילי בתמיכת: מפעל הפיס, עיריית תל אביב, קרן קרן רבינוביץ, איגוד הכוריאוגרפים הישראלי, פיימונטה דאל ויו

 

 THE KINGS CAMERA 7, 8 באוגוסט 2019 – בשעה 20:00 

תיאטרון הבית- רחוב נועם 5- תל אביב-יפו- עלות כרטיס- 80-90 ש”ח

https://www.habait-theatre.org.il/he/366

  • אוולין יפרח היא כוריאוגרפית, רקדנית ומורה למחול.

אולי תאהב\י גם:

המופע “הדבּרן” ב”ורטיגו” כפר האמנות האקולוגי, קיבוץ נתיב הל”ה

איטו אבירם

הספר “נעורים ללא אל” – “הייתי מורה בבית ספר בגרמניה הנאצית”…

איטו אבירם

מופע המחול “ברכט”  BRECHT – כשברט רקד את ברכט…

איטו אבירם

תגובה אחת

דורית לוי אוגוסט 9, 2019 at 8:48 am

אוולין יקרה ומופלאה!!!!
סוחפת, מרגשת וחכמה!!!
את פורטת על כל מילה כמו בכלי נגינה …כמו התייחסות לכל נים ותא בגוף….
משלבת באופן רגיש בשילוב ניסיון ניכר בכל כך הרבה תחומים ורבדים שבאים לידי ביטוי בכתיבה יצירתית, נגישה וברורה.
בהחלט מסקרן לראות, כדי גם לחוות.
תודה!!!! מחכה לעוד….

השב

הגב לפוסט