Image default
מה חדש

3 ימים של חגיגה אתיופית ב”הבימה”

הרכב אתיוביט. צילום באדיבות תיאטרון הנפש
הרכב אתיוביט. צילום באדיבות תיאטרון הנפש

פסטיבל ‘הסיגדיאדה’ חוזר לתיאטרון הלאומי הבימה. הפסטיבל לתרבות אתיופית- “הסיגדיאדה” שמתקיים זו השנה החמישית, מציין את חג הסיגד של קהילת ‘ביתא ישראל’ ומאפשר לקהל הרחב להיחשף לתרבות של יהודי אתיופיה, להיסטוריה והיצירה של בני הקהילה

פסטיבל ‘הסיגדיאדה’ יתקיים בין התאריכים ה-10-12 לנובמבר. שלושה ימים של חגיגה של אתיופית אמיתית, עם מיטב היוצרים והמופעים: הרצאות, תיאטרון, קולנוע, מופעים מוזיקליים, סדנאות ריקוד, דוכני אוכל, רחבת דוכני בגדים ומוצרי עבודות יד הפתוחים לקהל הרחב.

בין המופעים: ערב סטנד-אפ חד פעמי בהנחיית צביקה הדר, ‘אתיוביט’ במופע עשיר של מוזיקה וריקוד בקצב אתיופי- אפריקאי, הופעת בכורה מיוחדת של הזמרת העולה אבבה דסה, אביאור מלסה עם הלהיט ‘קיץ’ ועוד.

פסטיבל ה’סיגדיאדה’ הינו פרי יוזמתו ובניהולו האומנותי של השחקן והיוצר שי פרדו. מטרת הפסטיבל היא חשיפה וחיבור של הקהל הישראלי לתרבות של יוצאי אתיופיה. לפסטיבל שותף ‘תיאטרון הנפש’, בניהולם של הווארד ריפ וביאטריס הל, שמעל 30 שנה יוזם ומקדם את היצירה הרב תרבותית בישראל.

“התרבות האתיופית הינה תרבות ותיקה ועשירה שצדדיה היפים לא נגלו דיו בפני הקהל הרחב בישראל”. אומרת אודליה פרידמן מנכ”לית הבימה ומוסיפה, “ההיסטוריה היהודית האתיופית עתיקה ומרתקת ולה צדדים רבים ומרשימים. מטרת הפסטיבל לחשוף את יופי העדה בפני הקהל הרחב ואין מקום ראוי מהתיאטרון הלאומי הבימה אשר שם לו למטרה להוות אכסניה לפסטיבל זה ודומיו ולפאר תרבויות שונות ומגוונות”.

לוח הפעילויות:

  • יום חמישי 10/11, בשעה 20:30, אולם מסקין – ערב גאלה ובו חגיגה חד-פעמית שבאה להציג את עושרה וגווניה של המוזיקה האתיופית האותנטית, עם מיטב היוצרים הישראלים: אתיוביט, להקת מחול ביתא בניהולה של הכוראוגרפית והרקדנית דגה פדר. הסטנדפיסט שלמה שמואל, הזמרת אבבה דסה, אתיוביט אורקסטרה בהשתתפות 14 נגנים. חברי ההודנא אורקסטרה, עם מוזיקה מקורית והשפעות מקצבים אפריקאים, יחד עם אנסמבל ‘עד-יבוא’ (ADYABO), המנגן מוזיקה אתיופית מסורתית, הזמר טספייה נגטו והרקדנית אביב אבבה יוסף.

מחיר: כרטיס 150 ₪

  • יום שישי  11/11, בשעה 11:45, אולם רובינא – הומור שחור – מופע סטנד-אפ בלתי נשכח עם מיטב הסטנדאפיסטים והשחקנים הקומיים של הקהילה האתיופית: ברקו זרו, שלמה שמואל, בני גטהון, בהנחיית צביקה הדר. המופע עוסק באופן הומוריסטי בחברה הישראלית, קשיי ההשתלבות, הגזענות והדעות הקדומות.

מחיר:כרטיס 90 ₪.

  • יום שישי 11/11בשעה 13:30, אולם רובינא – מופע מוסיקלי מרהיב עם שלושה אומנים פורצי דרך בקהילה האתיופית: אבבה דסה, זמרת מוכשרת אשר שיריה משלבים בין השפעות מאתיופיה ואפרוביט למוסיקת נשמה אפרו אמריקאית בת ימינו. אביאור מלסה – הזמר שהגיע לראש המצעדים השבועיים בגלגל”צ עם הלהיט “קיץ. ודוד בשך ולהקתו המביאים סגנון סול, בלוז, ג’אז ופאנק. בנוסף הצגת תיאטרון שאריות של יוסי וואסה, הקרנת הסרט “אחות זרה” של דן וולמן ועוד…

מחיר: כרטיס 90 ₪

  • מוצאי שבת 12/11 בשעה 20:30 – הקרנת הסרט “חלום ירושלים” מאת מני אלייס. העלילה מתרכזת בסוף שנות השבעים – סיפור עלייתם של אנשי הקהילה האתיופית שהפך למיתוס אך עבור העולים מדובר בסיפור כואב וקשה. זו הפעם הראשונה שהם  נפתחים בסיפוריהם ועולה השאלה שלא העזו לגעת בה מעולם: “האם זה היה שווה?”

הפסטיבל יתקיים ב-10-12 לנובמבר בתיאטרון הלאומי הבימה. לפרטים נוספים והזמנות: www.habima.co.il או בטלפון- 03-6295555

אולי תאהב\י גם:

מחול קינה על אובדן חיים ואמונה – “אל אטלאל” ביוני, בתל אביב

איטו אבירם

פסטיבל ימי הפלמנקו 23-25 במרץ בסוזן דלל

איטו אבירם

חופשה משפחתית בחנוכה ובכריסמס בדובאי ואבו דאבי

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן