Image default
בימה ומחול תרבות ובידור

“רשימו” של ורטיגו – הכוח, הרגש והתשוקה – ובקרוב: בסוזן דלל

מאת: צוות התרשמות  צילום מעיין חותם

רשימו

הופעה של ורטיגו היא, בעיני רוב חובבי המחול המודרני, חגיגה על בטוח. לכן, גם כשהורם המסך על הבכורה החדשה של הלהקה אפשר היה לחוש את ריחה הלח של הציפייה לאיכות, התרגשות ותענוג בקרב הצופים. תארו לעצמכם… כמה משקל על כתפיה הענוגות של הכוריאוגרפית המנוסה נועה ורטהיים.

ואמנם, ב’רֶשִימוֹ’ – (Reshimo), אף שלא היתה בו בשורה חדשה, היה כל מה שזקוק לו חובב מחול היושב באולם החשוך כדי ליהנות. נתחיל עם המוסיקה, זו של רן בגנו, שבכל פעם אנו מגלים מחדש את יכולות ההלחנה שלו, והוא כבר נחשב, כשלעצמו, לפחות בעינינו, כהימור בטוח. גם הפעם היתה המוסיקה רבגונית, בעלת מנעד רחב של הבעה, ועדיין היה בה מספיק התרפקות על הקלסיקה, ואחיזה איתנה דיה במה שאינו מוגדר על ידי אוזניו של הצופה כניסור ועינוי מכוון, אלא כהשמעה של צלילים המכוונת ליצור הנאה. שאפו.

דומה שהרקדנים התחרו בינם ובין עצמם מי ימשוך יותר תשומת לב. הם לא עשו זאת ביודעין, כמובן, אולם עינו של הצופה נדדה כל העת, משריריו המשתרגים של הרקדן חשוף החזה, אל רגליה הארוכות של הרקדנית ההיא, או אל שערה הבהיר ופניה היפים של האחרת. רמה אמנותית גבוהה מלווה בכושר גופני שדומה לעיתים כי איננו אנושי, מאפיינת את הרקדנים האלה, ושוב אתה שואל את עצמך שם, בחשיכה, בעומקיה של שורה 7, איך לעזאזל יכולים החבר’ה האלה להגיע לכזה כושר עילאי…

רשימו  - צילום מעיין חותם
רשימו – צילום מעיין חותם

רֶשִימוֹ – רושם של הדבר, שנותר בנו פנימה, לאחר הסתלקותו, כך מוסבר לצופה בקומוניקט המצורף למופע. זהו מושג קבלי שמהותו הינה: רושם האור – הקו הדק המשוך על הכלי, שנותר עם הסתלקות האורות. ההתגלות של מה שנותר בחלל הפנוי. המסע בחלל הפנוי הוא הזמן בו הנפש מזומנת לכל. הרשימו מעורר את התשוקה למצב העתידי.

ואמנם, הכוריאוגרפית נעה ורטהיים מעבירה את הרקדנים במסע החולף על פני התנועה האינסופית, הכאוטית, המופשטת, עד לרגע הקונקרטי.

אהבנו ללוות מתוך חשכת האולם את המסע הזה. בדקות הראשונות התענגנו על המחשבה שהוא רק החל, באמצע המופע, שהיה ארוך מעט מהמקובל, שמחנו לגלות שהוא רק באמצעיתו, ולקראת הסוף, האמת? שבענו מהנאה, ושמחנו לגלות שהמופע מסתיים היכן שהסתיים, ולא התארך אף יותר. אולי כי ריחמנו על הרקדנים “המסכנים” שקורעים את עצמם על הבמה… מחיאות הכפיים היו בהתאם.

הבכורה החדשה הינה שיאה של שנה פוריה במיוחד בה חגגו הלהקה ומייסדיה 20 שנות פעילות, ופתיחתה של שנה רווית עשייה בה תסייר הלהקה ברחבי הארץ עם המופע החדש, ובקיץ תתכבד הלהקה לפתוח שלושה פסטיבלים חשובים בתחום התרבות: פסטיבל מרסיי בצרפת,American Dance Festival בארצות הברית ופסטיבל נאפולי באיטליה. לאחרונה אף זכתה הלהקה בפרס שרת התרבות לביצוע של להקה במחול אמנותי לשנת 2013.

 

הופעות קרובות בתל אביב דאנס:

רגע לפני סיבוב הופעות רחב באיטליה, ארצות הברית וקולומביה להקת המחול ורטיגו חוזרת לסוזן דלל עם היצירה .

לוח ההופעות: ימים ג’-ד’, 18-19/8/2015, בשעה 21:00, תל אביב, סוזן דלל במסגרת פסטיבל תל אביב דאנס 2015

 

 

כוריאוגרפיה: נעה ורטהיים

ע. כוריאוגרפית, יוצרת שותפה: רינה ורטהיים-קורן

רקדנים ושותפים ליצירה:  שון אולס, איל ויזנר, אמי וילונסקי, יובל לב, תומר נבות, מריה סלבק, מיכה עמוס, יעל ציבולסקי

מוסיקה:רן בגנו

עיצוב תלבושות:רוזי כנען

עיצוב במה ותאורה:  דני פישוף – מג’נטה

www.vertigo.org.il

אולי תאהב\י גם:

הפגנה מול משרדי התאגיד: מחזירים את “”FM 88 למאזינים!

איטו אבירם

אחרי פסטיבל חיפה להצגות ילדים – אז לאיזה הצגות שווה לקחת את הקטנים?

איטו אבירם

בכורה לערב המחול “קרואסון על האש”

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן