איטו אבירם

רצח באוריינט אקספרס – קודם הספר, אחר כך לכו לסרט…

קודם בא הספר, אחר כך בא הסרט, ואז עוד פעם סרט, והעיבוד העכשווי נעשה השנה, בבימויו ובכיכובו של קנת בראנה ובהשתתפות ג’ודי דנץ, ג’וני דפ ומישל פייפר. אבל עדיף להתחיל עם הספר ולתת לדמיון להתפרע. אחר כך לכו לראות גם את הסרט…

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

אחד מהדובדבנים שבקצפת – כך ממליץ על הספר גדי איידלהייט באתר “עם עובד”, שבה יצא לאור בימים אלה ובמקביל לסרט, ספרה הנודע של אמנית הבלש והמתח הבריטית – אגתה כריסטי.

“סיימתי את הספר במהירות. מה זה מהירות”, הוא כותב. “בלעתי בשקיקה ובהנאה, כריסטי עשתה זאת שוב ובגדול. אם לא קראתם או שכחתם, כריסטי מוכיחה שאב הטיפוס לספרי הבלש של ימינו לא איבד מחיוניותו ומה שהיה טוב פעם נשאר טוב עד היום. קראתם? קראו שוב, […] בכל מקרה ההנאה מובטחת.”

וזו העלילה:
סמוך לחצות הליל רכבת האוריינט אקספרס המפורסמת נעצרת על המסילה מפאת השלג הכבד. עם בוקר מתגלה גופתו של המיליונר סמואל אדוארד ראצ’ט בתאו הנעול, הוא נדקר תריסר פעמים. הרכבת מבודדת בשלג, איש לא עלה לקרון בסּופה – אחד מן הנוסעים האחרים מוכרח להיות הרוצח.

הבלש הרקול פוארו, שנמצא ברכבת בדרכו מאיסטנבול ללונדון, חייב לפתור את התעלומה לפני שיהיה עוד רצח – מי משנים עשר הנוסעים ירצה לפגוע בראצ’ט? מתברר כי לכל אחד ואחד מהם עשוי להיות מניע משלו.

ספרה הנודע של אגתה כריסטי רואה כעת אור בהוצאת עם עובד בתרגום חדש ועדכני של מיכל אלפון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *