Image default
לילדים לילדים

צלילי הקסם: “בוא נרקוד עד אור הבוקר”

מאת: עדה אופיר
צלילי הקסם הינה סדרת מופעים, ותיקה, הלוקחת את צופייה הצעירים כבר שנים רבות אל סיפורי הילדות של המלחינים הקלאסיים. הרבה צעירים ובני נוער חייבים את השכלתם הבסיסית במוסיקה קלאסית לניצה שאול, היוזמת, השחקנית והרוח החיה מאחורי המופע המצליח.

magic nitza shaul

המופע הראשון בעונה הנוכחית נקרא “בוא נרקוד עד אור הבוקר”, ולשם שינוי הוא מוקדש כולו למחול. גל היא ילדה שמקבלת כרטיסים ליום ההולדת ופוגשת במפצח האגוזים, הוא ילמד אותה שריקוד, הוא משהו עולמי, שפה משותפת לכולם, אפשר לרקוד בכל מקום, לבטא דרכו רגשות.

סיפור המופע כולו הוא מסע בין תרבויות באמצעות הריקוד והשירים הקלאסיים. כך למשל פגשנו את אנשי המערות וזכינו לראות ריקודים שבטיים, ריקוד עם, בלט, הכרנו את מרתה גרהאם ובילי פורסיית’ במחול המודרני, ראינו ריקודים אירים, צועניים, כל אלו לוו במוסיקה קלאסית תואמת.

 

ניצה שאול מלווה את קטעי הריקוד והסיפורים, כמו מנצחת על במה, מספרת את הסיפור, יוצרת הקשרים, מדברים אל הילדים בשפתם, מסבירה היטב על מונחים שונים מעולם הריקוד (כוריאוגרף למשל), מוודאת הבנה, משתפת את הילדים, הופכת אותם לחלק מהמופע. היא חושפת אותם לעולם אחר, לחוויות שונות, מלמדת, מאיפה הגיעו ריקודי עם, איך התחיל הבלט. על הבמה, היא פורחת, העיניים שלה נוצצות, מהפנטת אותנו לבמה, הורים וילדים כאחד.

 

להקת הרקדנים “סבוטאז”, המלווה את המופע, הייתה מקצועית מאוד, מדויקת עד הפרטים הקטנים. הריקודים היו מרהיבים, מושקעים, כל סגנון בייחודיות שלו ואף תנועה לא חזרה על עצמה. התלבושות היפיפיות שליוו אותם, חיברו אותנו לתקופה, לחוויה, לסיפור.

 

שירה, בתי בת השבע שגם רוקדת מספר שנים, נהנתה מאוד, ראיתי אותה לא מעט פעמים מתנועעת עם הקצב. בסוף המופע ספרה לי כי מאוד נהנתה וכי התחברה מאוד לסגנונות השונים של הריקוד, לתלבושות המיוחדות. שני, הקטנה שלי בת הארבע, איבדה את סבלנותה כעבור 40 דקות, וייתכן כי זהו מופע המותאם לילדים מעט יותר גדולים משום שלא כל הילדים בשלים לראות מופע ריקודים וסיפורים באורך של כשעה, בלי שיהיה מתח או אקשן מיוחד על הבמה.

 

לי, כאימא, זו הייתה גם כן חוויה. מלבד יופיו של המופע, ראוי להעריך את העבודה שנעשתה מאחורי הקלעים, החשיבה היצירתית, הרצון של צוות ההפקה להעביר מופע שונה, של למידה, לחשוף אותם למוסיקה קלאסית, ליצור ערך מוסף אחר עבורם.

 

בשורה התחתונה, נהנינו וזה הכי חשוב. היה קסם על הבמה שעשה לנו נעים בלב.

 

המופעים הקרובים:

יום ג’ 21.1.14 17:00, 18:30

יום ד’ 22.1.14 17:00, 18:30

יום ה’ 23.1.14 17:00, 18:30

המופעים מיועדים לגילאי 4 ומעלה

מחיר מנוי לחמשת המופעים: 335 ₪, מחיר למופע: 85 ש”ח

רכישת מנוי וכרטיסים בטלפון: 03-6927777

בסטודיו בית האופרה – המשכן לאמנויות הבמה, שד’ שאול המלך 19 ת”א

www.israel-opera.co.il

לכל הכתבות בנושא >>

 

אולי תאהב\י גם:

הסרט והספר “רמי – ילד של אף אחד” קלאסיקה צרפתית לילדים ולהוריהם

איטו אבירם

פעילויות “קצת אחרות” לכל המשפחה בסוף החופש, בצפון

איטו אבירם

ג’אז לילדים: נינו ופרינצ’יפסה – המוסיקה המרגשת מהסרטים האיטלקים

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן