Image default
מה חדש

צלילים וטעמים – סוף שבוע של מוזיקה ותרבות במלון המלך דוד בירושלים

ניקולאי חוזיאינוב, בצילום של מארי סטאגט.

עמותת ארתור רובינשטיין תקיים בתאריכים 24-26 בספטמבר, את חגיגות “צלילים וטעמים”, סוף שבוע של     מוזיקה ותרבות במלון דוד בירושלים. במסגרת סוף השבוע ייהנו המשתתפים מסיור, הרצאות ומוזיקה ביניהם: מחווה לבטהובן במלאת 250 להולדתו, רסיטל לפסנתר עם הפסנתרן ניקולאי חוזיאינוב, רוסיה.

בשנת 1842 ,עשרה מגדולי הפסנתרנים בדורם: הנסלט, דהלר, מנדלסון, מושלס, ליסט, קלקברנר, שופן, צ’רני, טאוברט ותלברג, לקחו על עצמם משימה להלחין אלבום פסנתר קולקטיבי, שתמורתו  תוקדש להקמת פסל לזכרו של בטהובן, שהלך לעולמו 15 שנה לפני כן. הפסל, שנחשף במלאת 75 שנה להולדת המלחין, במהלך פסטיבל בטהובן הראשון (1845) עדיין ניצב במינסטרפלאץ בבון.

תוכנית הרסיטל שהגה הפסנתרן ניקולאי חוזיאינוב כוללת יצירות שהולחנו במיוחד לאלבום משל שופן ומנדלסון, יצירות משל ליסט ושומאן (עיבוד של פרק מסימפוניה של בטהובן וואריאציות על נושא של בטהובן) ועוד.

ניקולאי חוזיאינוב הוא אחד הפסנתרנים המדהימים בדורו. היכולות המוזיקליות והטכניות האדירות שלו ריגשו את הקהל ברחבי העולם. עדיין בתחילת שנות ה-20 של חייו, חוזיאינוב הופיע  על כמה מהבמות המובילות בעולם כגון קרנגי הול ומרכז לינקולן בניו יורק, מרכז קנדי ​​בוושינגטון, וויגמור הול בלונדון, הלובר ותיאטרון שאנז אליזה, סאל גאוו בפריס, אולם צ’ייקובסקי במוסקבה, אולם סנטורי בטוקיו, בית האופרה של סידני, טונהלה בציריך, פאלאצו קווירינאל ברומא ורבים אחרים. רשימת הפרסים ההולכת וגדלה של חוזיאינוב כוללת את היותו המתחרה הצעיר ביותר בגמר של התחרות הבינלאומית לפסנתר על שם שופן בפולין באוקטובר 2010. באירוע תיארו המבקרים את חוזיאינוב כ”אמן מדהים בקנה מידה  גדול להפליא. אפשר לחוש שהוא המשך למסורת הרוסית הגדולה של נגינה בפסנתר. חוזיאינוב היה הקרוב ביותר בתחרות לרגישותו של שופן. להופעה שֶׁלוֹ היה צליל רוחני”.

עוד בתכנית סוף השבוע, “כל האהבות כולן”, אריה ורדי מספר ומנגן  על היצירות שהקדיש בטהובן לאהובות לבו, מסע בלשי בעקבות האהובה בת האלמוות. בין היצירות בתכנית : “סונטה קלה״ , המוקדשת לאלאונורה פון ברוינינג, “לעליזה”, סונטת “ליל ירח”, המוקדשת לנסיכה ג’ולייטה גואיצ’רדי, ״אני חושב עליך״,  המוקדש ליוזפינה ותרזה ברונשויק. וסונטה אופוס 78  –  מוקדשת לנסיכה פון ברונשויק.

“אופרה בטירוף” פרודיה וירטואוזית מלאת הומור על עולם האופרה, מכלול יוצא דופן של שירה ונגינה, הסברים מטורפים והדגמות של קולות ודמויות אופראיות שיצאו מגדרן… עם הזמר, המלחין והפסנתרן דוד זבה והפסנתרנית אירית רוב על הפסנתר.

את סוף השבוע יחתום סיור רגלי מודרך בסמטאות העיר עם הארכיאולוג המקראי, ד”ר חיים כהן “היציאה מהחומות – שכונות ונעימות”

בנוסף יתקיים מפגש “על גג מרכז העולם” – תצפית 360 מעלות מגג המלון, עם ד”ר חיים כהן.

את חגיגת הטעמים המוזיקלית תשלים חגיגת טעמים קולינארית, עם סיור טעימות בשוק מחנה יהודה (אליו יקבלו המשתתפים שובר), ארוחת ערב בסגנון מוזיקלי, פרי יצירתו של שף המלון רועי ענתבי וצוותו ועוד.

מחיר חבילת סוף השבוע לזוג, על בסיס חצי פנסיון, לשני לילות, כולל כל הקונצרטים והפעילות המפורטת בתוכנית הוא 4,508 ש”ח כולל מע”מ לזוג לחברי מועדון e-Dan. כל אחד יכול להצטרף למועדון e-DAN ללא עלות.

להזמנות: https://www.danhotels.co.il/JerusalemHotels

אולי תאהב\י גם:

מחפשים הצגת ילדים טובה? לכו לאחת מהצגות הילדים של תיאטרון אורנה פורת

איטו אבירם

 “תל אביב דאנס” מסדר את הקיץ לחובבי המחול בישראל

איטו אבירם

רשת אוליב מציעה: חופשה חורפית בתל אביב

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן