Image default
אטרקציות ופעילויות מרכז

פארק אוטופיה – אטרקציה טרופית עם סחלבים, מפלי מים והמון לחות בשרון…

אוטופיה

 

 

 

 

 

יער טרופי קטן, לח ונושם בלב השרון: יש שם בעיקר שיחים, שרכים והמוני-המונים של סחלבים מדהימים מכל הצורות והמינים. אלה צומחים ליד מפלי מים המתנקזים אל בריכות נופר וצמחי מים אחרים וברקע פוסעים מיני עופות גרגרניים כשמעל הכל מכסה תקרת הענק של החממה. מחוץ לחממה יש מרחבי דשא בינוניים בגודלם, שני מבוכים – אחד מוצלח ואחד לא, מצפור הצופה על הדשא והבטחה שפעם יהיה כאן הרבה יותר. כל זאת, אין פירושו של דבר שמה שהעיניים רואות איננו מרשים. ההיפך הוא הנכון.

זהו פארק אוטופיה, ממש בכניסה לקיבוץ בחן. ממש בשרון ותודו שגם אתם לא ידעתם היכן בשרון יש כל כך הרבה סחלבים שצומחים לאורך כל השנה. אגב, זה שרבים מאיתנו אינם יודעים היכן קיבוץ בחן זו בעיה אחרת. הוא הרבה יותר קרוב לכל מקום מאשר מקובל לחשוב. פארק אוטופיה אינו נראה ממש כמו פארק, אלא יותר כמו משתלה/חממה עם גינה צמודה. הכניסה היא בתשלום, והביקור בו מתאים גם לילדים, בתנאי שכשהסבלנות שלהם לראות סחלבים תפקע תמהרו לקחת אותם למבוך, ומשם, אחרי ריצה קלה על המדשאות, תמשיכו החוצה, אל אטרקציה אחרת.

הכניסה מכניסה אותך, האורח, למצב רוח מתגונן, מכיוון שהיא מתבצעת דרך משתלה גדולה, שבה אינסוף מוצרים למכירה. המוצרים דווקא מעניינים, אלא שאתה שילמת כרטיס כניסה, ורוצה ליהנות מהפארק ולא לגלות ששילמת כסף כדי להגיע לסופרמרקט של עציצים, כלי עבודה ופסלוני גינה בסגנון שלגיה, פטריות, גמדים וכו… אגב, המחירים במקום סבירים, ואם תצליחו להתגבר על הרתיעה המיידית לשלוף את הארנק, אחרי שכבר שלפתם אותו בקופה, תגלו שאפשר לצאת מכאן עם מתנות מקוריות במחירים שפויים לגמרי. למשל? מגוון עציצי קקטוסים מדהימים, זוחלים מפוסלים מעץ ועוד.

utopia in

 העופות בטוחים שהם חיים באמזונס…

יש במשתלה מזנון לא מרשים, ובכניסה לפארק עצמו ישנו בית קפה מעוצב. מיקומו של בית הקפה הזה הוא פספוס גדול. זה המקום שדרכו צריך היה להיכנס לפארק. אנחנו בטוחים שאין ברדיוס של עשרה קילומטרים מהמקום עוד בית קפה נעים כמו בית הקפה התמיד-מצפה-למבקרים והעצוב למראה כמו זה שפגשנו בכניסה לחממת פארק אוטופיה.

ביציאה מחממת הסחלבים מחכים לכם שני מבוכים. אחד, ששיחיו נמוכים והוא בעל מראה “אנגלי” רק שאין כל אתגר בהליכה בו. השני, בעל שתי קומות, מאתגר יותר. ילדינו, למשל, לא רצו לעזוב את המקום, והיו מוקסמים מהרעיון שהם יכולים ללכת לאיבוד בתוך גינה קטנה, ולהצליח לצאת ממנה בשלום, בכל פעם מחדש.

באתם בעונת הרחצה? תוכלו להמשיך מכאן אל הבריכה של קיבוץ בחן ולשלם מחיר כניסה מוזל ביותר, מה שנראה כדיל משתלם ביותר. הביקור בפארק ביחד עם הרחצה בבריכה, זה כבר נשמע כבילוי סביר ליום חופש. אלא שאנו מזהירים אתכם בזאת להימנע ממפח נפש. הבריכה של קיבוץ בחן היא אחת הבריכות המוזנחות ביותר שפגשנו בשיטוטנו הרבים ברחבי הארץ. מה יפריע לכם? מיקומה של הבריכה בירכתי הקיבוץ, העובדה שלידה הולך ונבנה שיכון וענן אבק עומד באוויר, הגינון המוזנח ובעיקר – מבנה הבריכה הישן המזכיר יותר בריכת השקייה מאשר בריכה.

מהתרשמות שלנו, קיבוץ בחן עומד בעיצומם של שינויים גדולים. יש כניסה של תושבים רבים וחדשים, ולכן אנו מאמינים שיש לאטרקציות שהמקום מציע פוטנציאל גדול. בינתיים זו בעיקר הבטחה, עם תענוג קטן ומחמם לב של סחלבים יפהפיים.

utopia maze

פארק אוטופיה -09-8782191 או במייל: utopia@utopiapark.co.il

שימו לב לתגובה המאוכזבת של מבקר במקום, בסוף הכתבה *

 

שעות פעילות:

חורף (נובמבר – פברואר):

ימים א-ה: 8:30-17:00 (כניסה אחרונה בשעה 15:00)

שבתות וחגים: 8:30-19:00 (כניסה אחרונה בשעה 17:00)

ימי ו וערבי חג: 8:30-15:00 (כניסה אחרונה בשעה 13:30)

קיץ (מרץ – אוקטובר)

ימים א-ה: 8:30-18:00 (כניסה אחרונה בשעה 16:00)

שבתות וחגים: 8:30-19:00 (כניסה אחרונה בשעה 17:00)

ימי ו וערבי חג: 8:30-15:00 (כניסה אחרונה בשעה 13:30)

 

אולי תאהב\י גם:

הדובדבן פורח בגן הבוטני בירושלים, ויש גם פסטיבל ופעילויות למשפחה…

איטו אבירם

מבלים יום כיף עם הילדים ברמלה ב”פסטיבל רמלה” בסוכות

איטו אבירם

אטרקציה חדשה ביפו לכל המשפחה: “יפו אקספרס”

איטו אבירם

4 תגובות

יואל בן יהושע אוגוסט 9, 2018 at 3:40 pm

זכרתי בעבר פרק מרהיב, והנה נסעתי היום עם אשתי לאחר מספר שנים לחזור על החוויה והאכזבה היתה גדול:
הזנחה נוראית, צמחייה לא מטופלת, לא מושקת, לכלוך ברחבת הצפייה של המזרקות חבל.
כמי שאוהב להביא את חבריי למקום לא אעשה זאת בזמן הקרוב. גם המשתלה במצב גרוע מאד, אין טיפול, אין מחירים ונראה שהמקום סובל מניהול כושל.

השב
יוגב נחמה אוקטובר 10, 2022 at 3:05 pm

מי שעושה ביקןר בפארק צריך לצפות לאכזבה. הן מבחינת הטיפול של ההנהלה כולל מר דניאלי שזכה לתביעה ולפסק דין כנגדו : הן מבחינת הצמחיה שלא מטופלת , הן מבחינת המשתלה שמוכרת סחלבים שאחרי זמן קצר קמלים .
על כן לא מומלץ לבקר בפאר הסחלבים. על החתום עו”ד נחמה יוגב

השב
יוגב שלומית אוקטובר 10, 2022 at 3:05 pm

מי שעושה ביקןר בפארק צריך לצפות לאכזבה. הן מבחינת הטיפול של ההנהלה כולל מר דניאלי שזכה לתביעה ולפסק דין כנגדו : הן מבחינת הצמחייה שלא מטופלת , הן מבחינת המשתלה שמוכרת סחלבים שאחרי זמן קצר קמלים .
על כן לא מומלץ לבקר בפאר הסחלבים.

על החתום עו”ד נחמה יוגב

השב
לופשין נטליה יוני 15, 2023 at 10:20 am

אני עם בעלי 25 שנים בארץ.
מיזמן רצינו לבוא לפארק , חשבנו שנראה משהו באמת מיויד.
אנחנו מאוד מאוד מאוכזבים מפארק מלוכלח לא מסודר.
אין סחלבים מיוחדים. אווירה לא נעימה.
כניסה 70₪ לבן אדם זו פשוט גניבה.
לא ממליצה לאף אחד לבוא למקום.
לופשין נטליה

השב

הגב לפוסט

דילוג לתוכן