Image default
מה חדש

פעילות ואטרקציות לכל המשפחה בעמק המעיינות ב”ליל ירח מלא”

הסחנה (גן השלושה) לעת ערב

שווה להגיע לעמק המעיינות כשהלבנה במילואה, כדי ליהנות מחוויה יוצאת דופן בעמק הקסום: טיולים רכובים, סיורים, סדנאות, עששיות, אוכל, ספורט ועוד. רוב הפעילויות במחיר סמלי של 15 ₪.

הקליקו והגיעו אל כתבות התרשמות אישיות מפארק המעיינות: מסעדות, לינה ואטרקציות

ביום חמישי 18.7, – אמצע החודש בו הירח מלא – הוא המועד שבו יתקיים לילה שכולו פעילויות ליליות. במסגרת הלילה המיוחד שמארגנת המועצה האזורית עמק המעיינות, אתרי התיירות ברחבי המועצה יפתחו את שעריהם בשעות לא רגילות ויקיימו שלל אירועים עם פעילויות מיוחדות למשפחות, רובם במחירים סמליים של 15 ₪ בלבד למשתתף.

במהלך הערב ועד השעות הקטנות יתקיימו בנוסף אירועי תרבות, טיולי עששיות ועוד חוויות רבות ונוספות במזג האוויר האידיאלי של שעות הערב והלילה בעמק המעיינות.

בפארק המעיינות במסגרת ליל הירח המלא ייצאו סיורים מודרכים ברכבים חשמליים בשעות 20:00 ו-22:00 וסיור זריחה בשעה 05:00. הסיורים כוללים עליה לתצפית מתל השלושה, סיור הזריחה כולל גם הליכה בשביל הרטוב ותה צמחים על התל.

באגף חומה ומגדל בגן הלאומי גן השלושה-הסחנה -באתר השחזור בגודל טבעי של ‘תל עמל’ (ניר דוד), ראשון יישובי חומה ומגדל, יתקיים סיור מודרך ופעיל בצריפי המגורים וחדר האוכל, פעילות בכביסה בגיגית ומים מהתעלה, תצפית ממגדל השמירה ופענוח צופן מורס. במהלך הסיור – כניסה למיצג האורקולי החדש הממחיש את חיי החלוצים והאתגרים שעמדו בפניהם בעת הקמת יישובי חומה ומגדל והשתתפות בקומזיץ עם שירים וסיפורים מתקופת החלוצים לצד קינוח של תפוח אדמה מהאש וכוס תה צמחים מתוק. שעות הפעילות 20:00-22:00 , המחיר למשתתף: 20 ₪.

באתר התיירות נהריים בגשר  יתקיימו שני סיורי עששיות אל גדר המערכת, גשרי הירדן והחאן הממלוכי – (20:00, 21:30), ובנוסף סדנאות אפיית פוקאצ’ות ריחניות וטעימות על תנור לבנים ששרד מאז 1924 ושופץ להנאת המבקרים באתר (19:00,20:30);

סיורים מודרכים ברחבי העמק  – במרכז סיור גלבוע מעיינות יקיימו סיורים שונים ביניהם סיור עששיות משפחתי בנחל אבוקה, פעילות פלמ”ח חווייתית באזור תל צמד ועין צמד. שעות הפעילויות – 19:00, 21:00, 23:00, הפעילות אינה מתאימה לעגלות.

באתר “החוויה האתיופית” – האתר החדש מביא לעמק את תרבותה הייחודית והאותנטית של יהדות אתיופיה וסיפורה המרגש והמטלטל של חווה אלמו על עלייתה לישראל. משך המפגש בחוויה האתיופית כשעה וכולל את סיפורה האישי של חווה, טקס קפה, ולימוד ריקוד אתיופי. שעות המפגשים: 20.00 ו 22.00.

במרכז הצפרות ‘מקור החסידה’ בכפר רופין יתקיים סיור ערב מרתק בעקבות בעלי החיים בעמק המעיינות – בזמן שבני האדם מתארגנים לסיום היום יש בעלי-חיים שרק מתחילים אותו: יציאה לסיור ממרכז הצפרות ברכבים פרטיים הכולל עצירות והליכות קצרות. משך הסיור – כשעתיים וחצי, שעות הסיור: 19:30-22:00. מתאים למשפחות עם ילדים מגיל 5 ומעלה. יש להצטייד בנעליים סגורות, מים ופנסים. מומלץ ללבוש בגדים ארוכים.

במרכז הספורט הולצר בקיבוץ ניר דוד –  שחייה לילית ופעילות לכל המשפחה בבריכה המקורה, בין השעות 21:00-23:00

בחוויית הכפר הכורדי בירדנה באתר המיוחד הפותח צוהר לתרבותם וחייהם של בני העדה הכורדית מאז ועד היום יחגגו ברוח המורשת הכורדית. בשעה 19:00 הכפר הכורדי יקבל אורחים בחדר מורשת עם מצגת וסרטון, 19:45 יציאה לסיור על הגבול בתצפית על הירדן.

במרכז המבקרים ‘ביו-תור’ בקיבוץ שדה אליהו יקיימו שני סיורים (20:15, 20:45) בין השדות והמטעים של הקיבוץ בעקבות החקלאות האורגנית וההדברה הביולוגית, היכרות עם פעילות התנשמת בשדות, מפגש עם החרקים המועילים ועם דבורי הבומבוס המשמשות להאבקה. משך כל סיור שעה וחצי, מתאים לעגלות.

מבקרים ליד שובך תנשמות בשדות העמק.

בפארק החיות האוסטרלי ‘גן גורו’ שבו חיים בעלי חיים אוסטרליים וקנגורו באופן חופשי יתקיימו סיורים מודרכים בשעות 20:00 ו-22:00.

וברחבי העמק: אירועי תרבות מיוחדים לקהל הרחב – ‘אפטרשוק’ – ערב של מוזיקה-אוכל-חברים עם פורום צעירים עמק המעיינות בשיתוף מרכז צעירים בית שאן שמזמין לערב קייצי של מוזיקה חיה עם להקת ‘שמע יזרעאל’, דוכני אוכל מפתיעים, ריקודים וחברים (החל מהשעה 21:00 במתחם השוק בצים סנטר, כניסה ובירה ראשונה 25 ₪); ערב “שיר ישראלי” – בהובלת הרכב “פרשת דרכים” ואורחים מקומיים, כניסה חופשית (20:30 – ‘אוכלים ברון’, מושב רחוב); מעגלי ריקוד וריקודי עם כורדיים בחוויית הכפר הכורדי בירדנה (במחיר 15ש”ח לאדם, מהשעה 20:00).

עוד יתקיימו פעילויות נוספות ביניהן תפריטים מיוחדים במסעדות מקומיות, 25% הנחה על כניסה למיצג ‘לילות שאן’ בגן הלאומי בית שאן בין השעות 22:00-24:00 [מיצג בכל חצי שעה, בהרשמה מראש]; פעילות בסימן ‘אבירים מתעוררים לחיים’ בגן הלאומי כוכב בירדן עם סיורי עששיות במבצר הצלבני, משחק ניווט נושא פרסים, סולמות וחבלים מעולם האבירים ועוד;   סדנה להכנת פמוטים וכלי אור בסטודיו נגיעה במעלה גלבוע (70 ₪ למשתתף, סדנאות ייפתחו בין השעות 18:00-21:00 בהרשמה מראש) ועוד.

רוב הפעילויות במחיר 15 ₪ וברישום מראש באתר –  http://maianot.smarticket.co.il/ 

אולי תאהב\י גם:

“דייט ראשון” – מחזמר קומי ציני ושנון בסטודיו לוינשטיין

איטו אבירם

פסטיבל הקולנוע ירושלים ה-37 יתקיים השנה בתאריכים 20-30 באוגוסט

איטו אבירם

פסטיבל העוּד הבינלאומי בירושלים – צלילים מהמזרח התיכון

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן