Image default
לילדים לילדים מה חדש תרבות ובידור

פסטיבל הצגות הילדים הבינלאומי בחיפה בפסח והשנה – גם הצגות לנוער!

"הבלרינות" תיאטרון רחוב הולנדי בפסטיבל ההצגות הבינלאומי בחיפה אשתקד
“הבלרינות” תיאטרון רחוב הולנדי בפסטיבל ההצגות הבינלאומי בחיפה אשתקד

 

מאת: חגית עזרא

למרות שפורים עדיין לפנינו אפשר כבר להתחיל לתכנן את חופשת פסח. מה הכינו לנו השנה בפסטיבל חיפה להצגות ילדים? זו שנתו ה-26 של הפסטיבל שמו כבר הולך לפניו בישראל ובעולם.

גם הפעם צפויות לנו הצגות מקור שיוצגו לראשונה בפסטיבל, עשר במספר. שפע הצגות אורחות בהן אורחת כבוד בהצגת מחווה ובהופעתה של ליא קניג. ו-16 מופעי תיאטרון רחוב באוויר הפתוח מ-9 מדינות שונות ביניהן ישראל כמובן. מופעים שמכבדים את המבקרים ולא נופלים באיכותם מההצגות המוצגות באולמות הסגורים.

תחושת החמצה עולה כמסתכלים על התוכנייה הצבעונית ומגלים שגם השנה לא השכילו בתיאטרון להציב בקדמת הבמה הצגת מקור בערבית. יש תוכנייה מקבילה בערבית אך התוכן התיאטרוני הוא שחסר, במיוחד בפסטיבל שמייצג בארץ ובעולם את חיפה עיר ישראלית מרכזית ומעורבת במהותה, יהודית-ערבית.

החלטה מעניינת נפלה השנה בהפקת הפסטיבל, תחום בני הנוער הופרד מתחום הילדים. אח בוגר חדש נולד לפסטיבל, “תאט. תרבות” פסטיבל תרבות לנוער. שלוש הצגות מקור נכתבו במיוחד עבור פסטיבל “תאט. תרבות”, “הגשם והרוח” הפקת תיאטרון מחול מולטימדיה על שיריו וחייו של בוב דילן. “הנשיקה הראשונה” עיבוד לספרו של יורם טהרלב, סיפור מסע ההתבגרות רצוף אהבות אכזבות של בני הנעורים. “סבא שלי רמטכ”ל” הצגת יחיד של נכד לסבא רואה חשבון לשעבר החושב שהוא הרמטכ”ל.

אנשי הפסטיבל לא נתנו הקלות לבני הנעורים, לא ניסו “להתנחמד” ושילבו נושאים כמו זמר ענק אך ממאה קודמת, אהבה ויחסים ואלצהיימר. לא הנושאים היומיומיים ביותר שאפשר לעלות על הדעת כשחושבים על בני הנעורים שלנו הצופים בתוכניות ריאליטי ומחוברים למסכים חלקים גדולים מיומם ומגדירים את תרבות הפנאי שלהם.

בני הנוער עצמם שולבו בהפקת פסטיבל התרבות, עזרו בבחירת נושאי ואופי ההצגות ואף לקחו חלק פעיל כאמנים מופיעים. מסקרן לראות האם יצליח הפסטיבל ליצור את המרחב המתאים לבני הנעורים.

בשלושת ימי הפסטיבל יתקיימו כ-200 אירועים שיכללו הצגות תחרות ומתחם בינלאומי של מופעי תיאטרון רחוב באוויר הפתוח שיהיו פתוחים לקהל הרחב, מ- 9 מדינות בעולם: איטליה, ברזיל, פינלנד, צרפת, גרמניה, הולנד ,ספרד, פורטוגל וכמובן ישראל. בין ההצגות שיוצגו יהיו גם הצגות בשפה הערבית. הקהל הרחב ייהנה ממופעי תיאטרון רחוב באוויר הפתוח הנבחרים בקפידה, ובהם מיטב אמני הרחוב מהארץ ומחו”ל. מופעי הרחוב ללא תשלום נוסף ומתקיימים לאורך כל שעות היום. כמו כן, יועלו מגון של הצגות אורחות לקבוצות גיל שונות החל מפעוטות ועד נוער.

כ-150 יוצרים שלחו השנה הצעות לפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים. הוועדה האמנותית שכללה השנה את איציק ויינגרטן, רועי שגב, נויה לנצ’ט ועמית זרקא בחרה עשר הצגות שיתחרו בתחרות הכללית, פרי עטם של יוצרים צעירים שהשפה התיאטרלית שלהם הינה ייחודית. הם יקבלו תמיכה וליווי אמנותי ויועלו בבכורה עולמית בפסטיבל.

השנה לראשונה, פרס ההצגה הטובה ביותר יחולק בשתי קטגוריית נפרדות: קטגוריית הילדים וקטגוריית הנוער. 

 

הצגות תחרות: הצגות שהופקו במיוחד לפסטיבל, בעלות שפה תיאטרלית ייחודית, מתוחכמת ופורצת דרך. 

 

 

קטגוריית הילדים

 

צ’יצ’ה- אגדת קצב  A Rhythm Tale                    

 

תיאטרון מחול אפריקאי שלא משאיר אף רגל אדישה. הצגה מוזיקלית מלב ליבה של אפריקה.

כל צליל, כל עבודה, כל דבר – הוא קצב. התופים מספרים את הסיפור המדהים על צ’יצ’ה – ילדה קטנה-גדולה שידעה לרקוד, לפני שלמדה ללכת. חיות פרא נפלאות, כלי נגינה מסתוריים וריקודים סוחפים. הצגה מוזיקלית מלב ליבה של אפריקה. נגינה חיה על הבמה, בביצוע נגנים אפריקאים.

 

מחזה: חנוך רעים רעיון ובימוי: גוני שהם עיצוב תפאורה ותלבושות: שי אהרון עיצוב תאורה: רותם אלרועי מוסיקה ולחנים מקוריים: רוני פרנס כוריאוגרפיה: יעל שרוני ע. במאי: עומר עזרתי ניהול מוזיקאלי: כרמל עמית ניהול הפקה: רואי גורמזאנו ניהול אומנותי: יניב גוטוירט שחקנים: מורן ארביב גנס, אבי גולומב, רוני עינב מוסיקאים: פרדריק דרבו (גאנה), סנאסיטראורה (גיניאה), נתן נגמבה (קונגו)

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי: 4-10 | מוזיאון חיפה

יום  א’ 24.4 – 10:30, 12:30 , 15:00, 17:30

 

יום ב’  25.4-  10:30, 12:00 , 15:00, 17:30

 

משך ההצגה: כ-60 דקות

 

 

אופוריה- העיר השמחה בעולם Euphoria- The World’s Happiest City     

 

ילד נרגש עובר עם משפחתו ל”אופוריה”, העיר השמחה בעולם, “עיר בה השמש תמיד זורחת והגשם נעים כמו מקלחת”. לאט לאט הוא מגלה את החוקים שמחייבים אותו להיות מאושר גם כשהוא לא רוצה, ומתחיל למרוד בהם. מחזמר מצחיק ומרגש על עיר “מבריקה, מדליקה ומתקתקה” ועל ילד מיוחד שמסרב לחייך כמו כולם.

 

מחזאי: נבו זיו  במאית: דפנה זילברג מלחין ומנהל מוסיקלי: אהוד פרידמן כוריאוגרף: אנדראה מרטיני מעצב תפאורה: ניב מנורמעצבת תלבושות: שירה וייזמעצב תאורה: אמיר קסטרו מפיק: אהוד ורדי פסנתרנית ומדריכת שירה: מיכל סולומוןמדריכת תנועה: מאמי שימאזאקי ע. במאית: מיכל פינטו בהשתתפות: יוסף אלון, אפרת ארנון, איציק גולן, יואב היימן, כנרת לימוני, נעמה נחום ומספר שחקנים ילדים.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי: 6-12 |  אולם קריגר

 

יום א’ 24.4 – 10:00, 13:00, 16:30

 

יום ב’ 25.4-  10:00, 13:00, 16:30

 

יום ג’ 26.4- 10:30, 13:00

 

משך ההצגה: כשעה ורבע

 

 

הקסם של מוצארט The Magic of Mozart  

 

וולפגנג מוצרט הוא ילד פלא מוזיקלי, אבל לכישרון הפנומנלי שלו יש מחיר, הוא גורם לו לאבד את ילדותו ולבלות רק בחברת מבוגרים, או הפסנתר. ומעמיד בצל את אחותו המבוגרת ממנו, גם היא מוזיקאית כשרונית.

המתח הזה מוליך למשבר גדול, שמאלץ את כל בני הבית ללמוד להסתדר יחד, כדי ליהנות מהברכה שמביא אתו הכישרון.

 

כתב: שי להב במאי: אורי אומנותי דרמטורגית: דפנה אנגל מוסיקה: חגי דוידוף עיצוב תפאורה: בתיה ומיכאל פיק עיצוב תלבושות: מאור צבר.

 

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי: 4-10 | ביתנו עליון 

 

יום א’ 24.4- 10:30, 12:00, 15:00, 16:30

יום ב’ 25.4- 10:30, 12:30, 15:00, 16:30

 

זָהָב,  בָּצָל  ושׁוּם  דָּבָר  בִּכְלָל Gold, Onion, Garlic and Nothing At All 

 

עזרא, צלם הטלוויזיה חסר התשוקה, נגרר בקושי ונסחב

אחר נחמן, חוקר הארצות הסקרן ובעל הלב הרחב

מאז שיצאו לדרך כבר זמן רב עבר

מחפשים, מחפשים, ולא מוצאים שום דבר

עד שהם נתקלים במָזוֹנְיַה, העיר הנסתרת,

שכל תושביה בשלנים לתפארת

ומכירים כל תבלין, כל ירק וכל מאכל,

אך להפתעתם של עזרא ונחמן, הם מעולם לא שמעו על… בצל.

 

קומדיה מוזיקאלית בהשראת “אלוף בצלות ואלוף שום” של חיים נחמן ביאליק

 

מחזה ופזמונים: מיכל קליין במאי: איתי בלייברג מוסיקה מקורית: עמוס עבר- הדני ואלון נדל שחקנים: נירית אהרוני, אופיר וייל, איציק לילך, ורדי מוסקוביץ מאור ממן, אלעד רביב.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

 

לגילאי: מגיל 5 ומעלה | מדעטק

 

יום  א’ 24.4-  שעה 10:30 , 12:30 , 14:30, 16:00 

 

יום ב’  25.4 –  שעה 10:30 , 13:30 , 15:30, 17:30

 

משך ההצגה: כשעה

 

 

ים קטן  Tiny Ocean  

 

תאטרון בובות בתוך אקווריום.

בעמקי האוקיינוס, בלב ספינה טרופה, חבוי אוצר נפלא.

דגיג כסוף ודגיגה אדומה יוצאים לחפש אותו.

האם ימצאו את האוצר? האם יהפכו לחברים?  הרפתקה מסעירה, מסוכנת ומצחיקה המתרחשת כל כולה בתוך מים.

 

יצירתן של ליאת שבתאי ומעין רזניק כתיבה, רעיון ופיתוח: ליאת שבתאי משחק, בימוי ועיצוב: ליאת שבתאי ומעין רזניק מוסיקה ועיצוב תאורה: דן קרגר , טקסט: ציפור פרומקין, ליווי אמנותי: מרית בן ישראל מפיקה: תמי יצחקי. הפקה: תיאטרון הקרון

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

מגיל 4 ומעלה | חדר הפלאות

 

יום א’ 24.4 –  10:00, 12:00, 14:00, 17:00   

 

יום ב’ 25.4 –  10:00, 12:00, 14:30, 17:00

 

משך ההצגה: כ- 50 דקות

 

 

משך ההצגה:

 

 

למה רק כבשים?  “Why Only Sheep?”    

 

טל מתלבט אם להוסיף עוד חבר בחבורה שלו. בלילה הוא לא מצליח להירדם. “לפעמים בחלומות מוצאים פתרונות”, אומרת אמא ומציעה שיספור כבשים עד שיירדם. טל מתחיל לספור אבל- פתאום מגיעות חיות אחרות שרוצות שטל יספור אותן. צבים ג’ירפות, תוכים, קופים ואפילו פיל- כולם רוצים להשתתף כי עם טל הכי כיף.

 

מאת: אלינוער קלר ואלמה וייך חושן על פי הספר “למה רק כבשים” מאת: אלינוער קלר במאית: אלמה וייך חושן דרמטורגית: נעמה שפירא מוסיקה: אורי אפרת תנועה: נוגה אפרת עיצובתפאורה ותלבושות: איה באך עיצוב תאורה: נדב ברנע שחקניות: עמית עוזר, גילי שחר, סתיו גרופר, אורן דיקמן

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי: 3-7| במה 3

 

יום א’ 24.4 – 10:00, 12:00, 15:30,  17:00 

 

יום ב’ 25.4 – 10:00, 12:00, 15:30,  17:00

 

משך ההצגה: כ- 50 דקות

 

 

מדף הספרים The Book Shelf

 

רוני מקבל המון מתנות ליומולדת: טאבלט, פליסטיישן, סמרטפון וגם… ספר. ספר? מה יעשה עם ספר? כשרוני יוצא מהחדר, הקסם קורה וספרי הילדות שלו מתעוררים לחיים ונחרדים לגלות שמקומם כבר לא על מדף הספרים אלא… בפח האשפה! מה יעשו? איך יצילו את עצמם?

 

הצגה קסומה המעודדת את חדוות הקריאה. עם הרבה דמיון וסיפור מרתק, יצלול רוני לעולמו הקסום של הספר החדש ויגלה בו משהו שלא ידע על עצמו…

 

כתיבה ובימוי: הילה מצקר- הלוי מוסיקה: דורון שברצטוך עיצוב תפאורה: ארנה ברנט שמעוני עיצוב תלבושות: מאי ברנע עיצוב תאורה: דניה זמר ע. במאי: יריב פרלמוטר יעוץ אומנותי: הדס גלבוע שחקנים: שירי אלרז, דודי גזית, דורון עמית, דנה קיילה

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי: 5-9 | במה 2

 

יום א’ 24.4 – 10:30, 12:30, 14:30,  16:30 

 

יום ב’ 25.4 – 10:00, 12:00, 14:30,  16:30

 

משך ההצגה: כשעה

 

 

קטגוריית הנוער

 

הגשם והרוח The Wind and the Rain

 

הפקת תיאטרון מחול מולטימדיה על שיריו וחיו של בוב דילן. ההפקה מציגה ציוני דרך בקריירה הכבירה וביצירותיו של דילן אשר והשפיעו ושינו את עולם המוזיקה והשירה מאז תחילת דרכו. שלושה שחקנים שונים משחקים את דילן בתקופות שונות בחייו וחמישה רקדנים מפרשים את שיריו בתנועה.

 

עיבוד ובימוי: הווארד ריפ תרגום: ניצה כהן כוריאוגרפיה: דני רחום, צחי פטיש -להקת שקטק עיבוד מוסיקאלי: אוהד ריין עיצוב: מעיין ריף וידאו: עידן יצחייק תאורה: סטפן פלוטקין תפעול: נועם טופליאןבמאי משנה: לבאיזיטנרמנהלת הצגה: שירן שחרשחקנים: האוורדריפ, אוהד ריין, לביא זיטנר רקדנים: טל בנאורי, דנה חפוטה, רעות וינברג, דור אלדר, רותם וינר צ׳יקובסקי

 

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

אולם רפפורט, מרכז הכרמל

 

יום א’ 24.4- 17:30, 19:00

 

יום ב’ 25.4- 12:30, 14:30

 

משך ההצגה: 65 דקות

 

 

הנשיקה הראשונה The First Kiss

 

קבוצת נערים ונערות חווים אהבות, אכזבות, חששות ותקוות, במסע התבגרות משבב נפש. על פי ספרו של יורם טהרלב. מופע המתאר את הצד המשעשע, הנאיבי, המרגש והיפה של גיל הנעורים, בשילוב מוזיקה חיה.

 

שירים ופזמונים: יורם טהרלב עיבוד ובימוי: יערה רשף נהור תפאורה ותלבושות: בתיה ומיכאל פיק מוזיקה: עמרי דגן תנועה: רוני ברנדשטטר תאורה: יניר ליברמן ע. במאי: קרן שפט שחקנים: אמיר שחם, יואב אמיר, לי מסיקה, מור ענטר

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

אולם רפפורט, מרכז הכרמל

 

יום א’ 24.4- 12:30, 14:30

 

יום ב’ 25.4- 17:00, 18:30

 

משך ההצגה:

 

 

סבא שלי רמטכ”לColonel Grandpa

סבא של ערן מוזמן לכיתה ללמד את המקצוע שלו, ראיית חשבון, אבל סבא לא מגיע. סבא משוכנע שהוא הרמטכ”ל. במסע התבגרות אל מול הכיתה, ערן חוזר אל סיפורי הילדות הקרובים והמחבקים עם הסבא שגידל אותו כמו אבא עד שאיבד את הזיכרון, ועובר שיעור בלתי נשכח.

 

מאת: ניר שטראוס בימוי : אלירן כספי שחקן: ניר שטראוסתפאורה: מאיה בר ניב מוזיקה ותאורה: נדב ברנע דרמטורגיה: ניר ארז

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

בית הכט, מרכז הכרמל

 

יום א’ 24.4- 16:00, 17:30

 

יום ב’ 25.4- 16:30, 18:00

 

משך ההצגה:כשעה

 

 

 

 

מתחם בינלאומי של תיאטרון רחוב באוויר הפתוח

 

זו השנה הרביעית בה קבוצת התיאטרון ORTO-Da המנוהלת על ידי ינון צפריר וגיבסון בר-אל מקבלת על עצמה את ניהולו האמנותי של מתחם תאטרון הרחוב באוויר הפתוח, שהפך לשם דבר בקרב הקהל שמגיע אליו בהמוניו, ובקרב היוצרים מכל העולם שלוקחים בו חלק.

 

מצד אחד הטבע, מצד שני המופעים,

כאשר התאורה לגמרי באחריותו של אלוהים!

בתיאטרון האוויר הפתוח, כולנו צוללים אל תוך המציאות של ה”כאן ועכשיו”,

רק כדי להבטיח, לעצמנו שעוד יותר חזק את החיים האלה נמשיך ונאהב.

כי בתיאטרון באוויר הפתוח אף פעם לא חשוך, אין קיר רביעי והקהל תמיד שותף במופע!

 

16 פרויקטים מובחרים מ- 9 מדינות שונות : איטליה, ברזיל, פינלנד, צרפת, גרמניה, הולנד ,ספרד, פורטוגלוכמובן ישראל, מגיעים לגן בנימין המקסים לשלושה ימי חגיגה כדי לשטוף את העיר חיפה בדמיון מהפנט, במופעים עוצרי נשימה, ליצנות פרועה ופיוטית, צבע, הומור סוחף ,קצב, וחופש עד קצה גבול השמיים והעננים.

 

הפרויקטים במתחם הם מהאיכותיים ביותר, וכוללים את כל תחומי אמנות תאטרון הרחוב, מהקלאסית ועד המודרנית: אנשי קרקס, פנטומימאים, “בופונים”, בובנאים, שחקנים והולכי קביים מהטובים בעולם, שהמשותף לכולם הוא גישה מקורית וייחודית לתיאטרון ודרך מיוחדת ובלתי צפויה בה הם יוצרים קשר עם הקהל.

 

יוצרים אלה הם מהטובים והוותיקים בעולם, אשר פעילותם בתחום זה היא לחם חוק עבורם, דרך חיים ומיומנות לשמה.

 

 • נרניה ParadaNarrnia- Germany

 

 1.  

גרמניה | GrotestMaru

 

שחקנים: אורסולה מריה, מרטין ארטל, קלרה גרציה,אקסלמאיר סרג’יו גוני סראנו, ג’פרסון פריירה דה סילבה מנהלת אומנותית, תלבושות: אורסולה מריה

 

“נרניה” – תהלוכה בהשראת העולם החורפי של ממלכת נרניה.

מארץ הכפור והלובן, מתוך עולם הפנטזיה של ממלכת נרניה מגיעים אלינו זרים ושונים סקרנים ונדיבים: ציפור לבנה, הנסיך העצוב, הנסיכה חדת הקרן וחבריהם. הם שוברים את חוקי הטבע – הולכים על קירות, נמתחים לגובה ובעיקר, מזמינים אותנו להציץ אל תוך עולמם הקסום ולשחק איתם את משחקם.

משך המופע:  30 דקות

גילאים: לכל המשפחה

 

 • הגן של רוזס- Walking Roses- Germany

 

 

גרמניה | קבוצת Zebra

 

הם מרהיבים, ריחניים, עושים אנשים שמחים וגם… זזים! לשיחי הורדים הענקיים, נמאס לקשט את הקיר והרחוב והם מחפשים קשר קרוב… הם צל צבעוני, זר עצום וחינני, שער פרחים, סוכה לאורחים, לשיחי הורדים יש המון משחקים! אז כדאי לבקר בגן הורדים, רק לזכור- אם לא נזהרים הם יכולים גם לדקור…

 

משך המופע: 40 דקות

גילאים: לכל המשפחה

 

 • ספר לסבתא The Grannies- France

 

 

צרפת | Les Deguindes

 

בניית הבובה: פסקל פורנר ותיאטרון Bouldegom תלבושות: סילבאןצ’יקראלישחקנים: צ’ארלס סלאבי, אוליבר לאודפין, דניס הורטהבנט, ניקולס ויאולין

 

אין כמו סבתא! אז למה שלא יהיו שלוש…? אצל הסבתות האלה הכל מותר: לצחוק, להשתולל, סתם לשתוק או ללכת לטייל. הן נדיבות ומצחיקות, מלאות בסקרנות ולמרות גילן- הן עוד לא סיימו לגדול! הן כבר בגובה של שלושה מטרים וזה עוד לא הכל! כי זה לא סתם שהן הגיעו לגיל כזה מופלג, הן דואגות שכל יום יהיה יום חג.

 

משך המופע: 35 דקות

גילאים: לכל המשפחה

 

 1. נא לא להפריע!   Do Not Disturb! – France

צרפת | VaivenCirco

 

בימוי: רוזה דיאז מנהל טכני: חבייר לונה כוריאוגרפיה: רחל פרטל מוסיקה: איוון מונג’י עיצוב תלבושות: חוספינהאלפונסו עיצוב תפאורה: פפה דל פינו שחקנים: מיגל מורנו “בולו”, חמה מרטין הררה, רחל פרטלפרננדיז, אמיליו לופז ארקוילו

 

יום שגרתי במפעל הופך לקרקס מטורף של רעיונות כאשר ארבעה פועלים מחליטים לבנות מכונה אשר טרם נראתה כמותה, רק שיש בעיה אחת- אין להם הוראת הפעלה… די מהר הם מוצאים את עצמם במצבים מצחיקים, מסוכנים ומרגשים, תוך שהם יוצרים קרקס מודרני, מלהיב ואנרגטי של אקרובטיקה, ריקוד, ליצנות פיוטית ו… נא לא להפריע.

 

משך המופע: 35 דקות

גילאים: לכל המשפחה

 

 • לבד Loneliness- Portugal

 

 

פורטוגל |Teatro SO

 

בימוי ודרמטורגיה: סרג’יופרננדס מוסיקה: פרדיננד בריל ניהול וע. הפקה: מרגריטקניטל ניגון בויולה: תסטה אלנבוגן מסכה: ברנרדו ריי/ סרג’יופרננדס תלבושות: טויה הרמן אביזרים: אולגה דומובה תפאורה: אדי דרונר הפקה: מאיה קמפה שחקן: סרג’יופרננדס טכנאי: ספירוספטרקיס

 

פיסה נדירה של תיאטרון פיוטי. שירה ללא מילים שמלאה ביופי, רגש עדין ותקווה. זקן בודד בעל פנים מקומטים יושב על ספסל בגן, זנוח ונשכח. הכל מסביבו נע במהירות, לאף אחד אין זמן, והוא- הוא שייך לעבר. אבל לזקן הזה עוד יש חלומות להגשים, וצחוק לצחוק והכי חשוב, לאהוב. כיוון שזהו היום הראשון בשארית חייו- הוא מתכוון לחגוג אותו!

סיפור יפיפה, חזותי, מלא שירה, כוח ובעיקר מלא חיים. תיאטרון SO הוא אחד מסוגו!

 

משך המופע:30 דקות

גילאים:4 ומעלה

 

 • הכובען המטורף The Mad Hatter- Brazil

 

 

ברזיל | Euzébio Santos

 

יוצר ושחקן: אוזביו דו סנטוס
היישר מארץ הפלאות, הכובען המטורף מביא לכם עולם של הפכים! הוא תמים וגם קצת מטורף, מלא עידון אבל חצוף , וכשאתה מקבל את הזמנתו לכוס תה, הכול יכול לקרות! בואו לשתות איתו כוס מלאה בדמיון ולבקר, אפילו רק לכמה לגימות, בעולם של טירוף ופנטזיה!

 

משך המופע:  35 דקות

גילאים: לכל המשפחה

 

 1. ביג באג שואוBig Bugs Show- Netherlands –

 

הולנד | Mr. Image Theatre

 

יוצרים: איווה והפטר מנדיק שחקנים: אנסמבל תיאטרון Mr.Image

 

הם רגישים, הם טובים, הם אוהבי אדם ויותר מכל- משתוקקים לאהבה! אז מה אם הם חרקים ענקיים ….?

מקק ענק, פרת משה רבנו עצומה, חיפושית איילית וחיפושית זבל שמנה יכולים להיות חברים שלכם! תהלוכה “קפקאית” שלא תשאיר אף אחד אדיש! תרגיל בחשיבה מחוץ לקופסא שיכול להפוך את המפחיד- לידיד ואת המטריד- לחבר לעתיד! לא צריך לברוח או לרדוף עם הנעל, פשוט לפתוח את הלב, להכיר, להתקרב. אז כדי לחתום את הפרק, זכרו שידידו הטוב ביותר של האדם- הוא החרק.

משך המופע: 30 דקות

גילאים: לכל המשפחה

 

 • המשרד- Uber- Marionetten- Italy

 

 

איטליה| קבוצת DuoDorant Clown

 

בימוי: ג’נגו אדוארדס נכתב ובוצע על ידי: ג’וזפה ווטיוסלווטורהקג’יארי תפאורה: סלווטורהקג’יארי מוסיקה: ג’וזפה ווטי תלבושות: ברברה קג’יארי לוגיסטיקה: פדריקו טוסו הפקה והפצה: רביס הפקות 

 

שני פקידים מקצועיים למדי אך משועממים ביותר, בקומדיית ליצנות משובחת על התעלולים היומיומיים והמתיחות המצחיקות בין חברים לעבודה.

רגעים קטנים, שלעיתים נדירות מגיעים לבמה, מקבלים פרשנות מקורית, חכמה ונועזת! הגיבורים שלנו יחוו קרבות, אהבה, שנאה טרגדיה ותחרות. הם יצחקו ויבכו ביחד וימציאו דמויות בדיוניות להפתיע אחד את השני. הרפתקאות מסעירות נולדות בשנינות סביב שולחן העבודה שלהם, כשהם לובשים ופושטים דמויות מופרעות אבל הכל, הכל- בחולצות מגוהצות ועניבה!

מופע ללא מילים מלא מוסיקה ואופטימיות, מבוצע בווירטואוזיות ומבוים על ידי ג’אנגו אדוארדס, מגדולי הליצנים המודרניים.

 

משך המופע: 30 דקות

גילאים: כל המשפחה

 

 • ללא שיניים- Toothless- Italy

 

 

איטליה| Le Due Un Quarto

 

מאת ובהשתתפות: מרטינה סורניה וסילביה לניאדותפאורה: ברונו גדה בובות: מרטינה סורניה

 

בלי שיניים, בלי מילים וחמור מזה – בלי שום מבוגר אחראי, שני תינוקות נמרצות, שובבות, סקרניות וגם צווחניות, מטייליות ללא השגחה בעגלות שלהם! הן רק הגיחו לעולם וכבר רוצות לגעת, לטעום, לראות ולהתנסות בהכל! מעניין איך ייגמר הטיול הראשון שלהן בלי אמא….? ושמישהו ידווח כבר לרשויות הרווחה!

 

משך המופע: 30 דקות

גילאים: לכל המשפחה

 

 • שיני חלב- Milk Teeth- Italy

 

 1.  

איטליה | Le Due Un Quatro

 

מאת ובהשתתפות: מרטינה סורניה וסילביה לניאדותפאורה: ברונו גדה בובות: מרטינה סורניה

 

מה קורה כששני תינוקות סקרניות מדי וזהירות פחות, שרק עכשיו למדו ללכת ולעמוד, מחליטות פתאום להיפרד מהמוצץ??.. אמא’לה!!! הן עושות סלטות, שפגאט, מרחפות באוויר ורוקדות בקצב מטריף! מופע קצבי ומהפנט ו… הורים, אנא השגיחו על התינוקות שלכם… שלא ינסו את זה בבית…

 

משך המופע: 20 דקות

גילאים: לכל המשפחה

 

 1. הגבירות המעופפות- Flying Ladies- Finland

 

פינלנד / Wise Fools

 

מאת ובהשתתפות: רוניהוילפונן, ולפוריקרנינן ומריה פלטולה

 

שלוש נערות אצילות, פקחיות ושובבות משתעשעות בין שמיים לארץ- על הטרפז! הן רוקדות, משחקות, נזרקות ונתפסות באוויר בקצב מהפנט במופע עוצר נשימה מלא בהומור וביופי. הן בלתי צפויות ונעות על הטרפז בחן רב ובביצועים מרהיבים.

 

משך המופע: 10 דקות

גילאים: לכל המשפחה

 

 • זמן אויר- Air Street- Spain

 

 

ספרד | El Retrete De Dorian Gray

 

במאי: ג’ורדיפארס מוסיקה: פבלו רגה תלבושות: קלוטי ואלו שחקנים: עזרא מורנו אסקודרו, מרקוס גונזלס קרבלידו טכנאי: אנטוניו קמינוס

 

מכונה עתיקה לניפוח בלונים, נופחת בהם גם נשמה! קונצרט של בלונים וחפצים שמתעוררים לחיים ויוצרים עולם קסום ומהפנט של  דמיון, פליאה, צחוק וגרוב! מגבעת עם רגליים, ריקוד שיקפיץ אתכם לשמיים, איש עגמומי, מספריים עם רעיון זדוני וסיפור של אהבה במופע פיוטי מלא מעוף ותקווה.

אז תשאירו את הסיכות בבית ובואו להתלוצץ כי את הפנטזיה הזאת אי אפשר לפוצץ!

 

משך המופע: 30 דקות

גילאים: 8 ומעלה

 

 1. לילה טוב הילל –Good Night Hilel- Israel   בכורה!

 

ישראל | גבריאל נויהאוס ועודד צדוק

 

מאת ובביצוע: גבריאל נויהאוס ועודד צדוק מוסיקה מקורית : יוני טל על פי סיפור מאת מתן זרחיה

תודה מיוחדת ליעל צוקר, ציון גיל אליאן ואלג’י ותאטרון קליפה.

 

הילל אוהב את הלילה ומעדיף שלא לישון. אבל לאמא, כמו לכל המבוגרים, הרעיון הזה נשמע לא כל כך טוב…. הילל סופר כבשים לפי הסדר, עד שפתאום מגיעה כבשה קצת אחרת! אפשר לומר, סוררת. היא הופכת סדרים ומשנה את הכל בקצב מסחרר, והחדר שלו הופך פתאום – לעולם אחר! מחול, מוסיקה, בובות וחפצים ייקחו אתכם ואת הילל לעולם מקסים.

 

משך המופע: 35 דקות

גילאים: 3-8

 

 •  סינקופה-  – Israel Syncope

 

 

ישראל | נעמי מגני

 

מאת ובביצוע: נעמי מגני עיצוב תלבושת: יסמין וולק

 

סינקופה היא דמות ביישנית ומופנמת שהגיעה אלינו מרחוק … מימי הביניים … היא זרה ואחרת, ולא מבינה את השפה ואת המנהגים… אבל יש לה דרך אחת להתגבר על הכל – המוסיקה! בעזרת אלמנטים מוסיקליים שהביאה איתה, היא יוצרת צלילים והרמוניה ונכנסת ישר אל תוך הלב.

 

משך המופע: 25 דקות

גילאים: לכל המשפחה

 

 1. מאמאאאאא!!!  MAMAAAA!!!- Israel

 

ישראל | קבוצת DAVAI

 

מאת ובהשתתפות: ויטלי אזרין, לושה גבריאלוב, פיודור מקרוב

 

שלושה גברים מזוקנים ומגודלים פשוט מסרבים להתבגר !!!! הם אומנם פראיים אבל מלאים בתום, נקלעים למצבים מביכים מאוד אבל רק מכוונות טובות… למה להם לגדול אם אפשר להתבונן על העולם כמו ילדים ? ולמה להיות אנשים אחראיים אם אפשר להישאר אינפנטיליים ?

ולא משנה כמה מבוגרים הם יהיו תמיד תמיד הם יתגעגעו למאמאאאאא !!!!

 

משך המופע: 30 דקות

גילאים: 4 ומעלה

 

 • אגדות מטיילות Walking Tales- Israel

 

 

ישראל | קבוצת “פופא”

 

בהנחיית: קבוצת “פופא”- תמי ורזגר ואיתי גרליץ

 

הן חמודות, הן חשובות, ולשחק איתנו הן הכי אוהבות! בואו ליצור ולבנות בסדנא של בובות! סדנא פתוחה לקהל הרחב, שבמהלכה נבנה ונפעיל בובות ענק של דמויות מוכרות מהאגדות. הבנייה נעשית על ידי שימוש בטכניקות קלות ונגישות- כל אחד יכול להשתתף! כל יום תתעורר לחיים דמות חדשה. היא תתערה עם באי הפסטיבל ותכיר דמויות נוספות. ביחד הן יצרו אגדה חדשה משל עצמן.

 

משך הסדנא: לאורך כל היום

גילאים: לכל המשפחה

 

תאט.תרבות

פסטיבל תרבות ותיאטרון לנוער

אירועים ומופעים פתוחים

  • ספוקנוער – בני נוער מבטאים את עצמם באמצעות ספוקן וורד – שירה מדוברת.  
  • מופע אנסמבל נוער ארצי ומופע ספוקן פתוח
  • מופע אימפרו – פלייבק – שחקני תיאטרון מפעילים את הנוער בסוגיות מצחיקות שלקוחות מעולמם בשילוב מוסיקה.
  • שיחות על הבר – מונולוגים על הבר שיחות עם הברמן בר שכונתי.
  • תצוגת אופנההשנתית – תיכון “רעות לאמנויות” – תצוגת האופנה השנתית היא שיאו של תהליך מחקר עיוני, פיתוח רעיון קונספטואלי ותרגומו לכדי “מיני קולקציה”, בת שלוש מערכות לבוש. פרויקט הגמר נותן ביטוי אישי למחקר באמצעות עיצוב אופנה. הדוגמנים והדוגמניות הם תלמידי בית הספר ודוגמנים חיצוניים. בתצוגה מופיעים גם הרכב הג’אז של בית הספר ורקדני כיתה י’, של מגמת המחול. תערוכת עבודות צילום של מגמת הצילום, תוצג בקבלת הפנים. תצוגת האופנה השנתית היא מיפגן ראווה של שיתופי פעולה רבים בין מגמות התיכון השונות.
  • “שלמה בריבוע” – המופע המרכזי של כיתה י”א, “שלמה בריבוע”, מציג מבחר שירים ישראליים שנכתבו על ידי יוצרים ואמנים גדולים: שלמה גרוניך, שלמה ארצי, שלמה יידוב ועוד. מגמת התיאטרון של בית הספר השש-שנתי “רעות לאמנויות”
  • פסלים חיים – מופע פסלים חיים של מגמת התיאטרון , מרכז חינוך ליאו באק
  • שחקנים אינטראקטיביים – שחקנים כדמויות שטח יוצרות “טיזינג” ואינטראקציה עם הקהל
  •  
  • Red nose Shakespeare” – חמישה שחקנים/ ליצנים מגיעים לאודישן למחזה השייקספירי “רומיאו ויוליה”. היות והם הנבחנים היחידים, נאלץ הבמאי, בלית ברירה, לקבלם. מופע ליצנות קצבי, קליל, ומפתיע שמתכתב עם היצירה הקלאסית של שייקספיר, וכמו בכל מופע ליצנות כל מה שיכול להשתבש בדרך- משתבש. בהשתתפות: תלמידי מגמת התיאטרון. כיתות י’. תיכון עירוני ג’. חיפה. כתיבה ובימוי: רזי ישראלי.
  • שייקספירמנט – ווריאציות על “חלום לייל קיץ”, מגמת התיאטרון תיכון ריאלי בירם
 • חנוך לוין ואחרים – קטעים מתוך “חתונה מושלמת” של חנוךלוין – תלמידי י”א, מגמת תיאטרון תיכון עירוני א

 

  •  
 • עבודת גמר בעקבות מפגשים עם ניצולי שואה – תלמידי מגמת תיאטרון תיכון עירוני א

 

 •  
 • “צילום חי ונושם” – מגמות הצילום מבית הספר השש-שנתי “רעות לאמנויות” וממרכז חינוך ליאו באק
 • מתחם “ציור חי” – תלמידי אמנות מציירים מודלים תיאטרליים ברחבת הפסטיבל – מגמות האומנות מבית הספר השש-שנתי “רעות לאמנויות” וממרכז חינוך ליאו באק
 • מתחם סרטי גמר של מגמות קולונוע – מרכז חינוך ליאו באק
 • מופע היפהופברייקדנס – חניכי רשות הספורט חיפה
 • מופע קפוארה – חניכי רשות הספורט חיפה

 

הרכבים מוזיקליים

 • Les Paulklor – נוער מנגן תרבויות – הרכב ערבי יהודי מגוון עם ביט בועט והרבה צבע – מתנ”ס ליאו באק מרכז רות
 • הרכב שאלות – pddהרכב נוער אוטיסטים- אספרגר במופע המכיל סיפורים אישיים וקטעי קישור- מתנ”ס ליאו באק מרכז רות
 • אנחנו אני והתווים – קטעים מקוריים וקאברים לביצועים מוכרים – מתנ”ס ליאו באק מרכז רות
 • סינדרום– הרכב רוק ישראלי חי ובועט – ביה”ס למוזיקה ביט
 • Venus In Fear– הרכב מטאל סימפוני – ביה”ס למוזיקה ביט
 • Dissonance – מוזיקה גרובית מקפיצה – ביה”ס למוזיקה ביט
 • וסת – הרכב רוק נשי – ביה”ס למוזיקה ביט
 • Rad Label – הרכב ותיק בהופעה מלאה אחרי צאת אלבומם השני – ביה”ס למוזיקה ביט

 

סרטים _ בשיתוף הסינמטק

 • מיסטר גאגא – (ישראל 2015) – בימוי: תומר הימן – על ידי שפה קולנועית מהפנטת, שמורכבת משהייה אינטימית בחדרי החזרות, מקטעי מחול ממגנטים ומחומרי ארכיון נדירים – משרטט הבמאי תומר הימן את דמותו המורכבת ואת סיפור חייו המרתק של אוהד נהרין. כמות בלתי נידלית של כשרון וכריזמה יוצאת ממנהלה האמנותי של להקת המחול בת-שבע ומי שהמציא את שפת הגאגא, ונחשב לאחד הכוריאוגרפים החשובים שפועלים כיום בעולם.
 • “מי מפחד משייקספיר” – (בריטניה 2013) – סרטם של דן פול וגיילסטררה – איאןמק’קלן, ג’ודי דנץ’, בן קינגסלי ועוד. שני חברים יצאו לדרך, שניהם שחקנים צעירים, שהחליטו לברר למה וכמה שייקספיר מפחיד. הם עצמם היו נערים- נרתעי-שייקספיר, עד שפגשו את “רומיאו ויוליה” בגרסה הקולנועית של באז לורמן והבינו את הגאונות הטמונה במחזאי האליזבתני. מנקודת ראותם כשחקנים, הטקסט השייקספירי הוא האתגר הגדול ביותר לשחקן, והם רוצים לדבר עם כל אלה שהתגברו. זה מקסים, לעיתים מצחיק ובהחלט מעורר השראה – סינמטק חיפה

 

סדנאות (עלות השתתפות 5 ₪ בהרשמה מראש)

 • סדנת גאגא עם רקדן “להקת בת שבע” – דרך לחזק את הגוף, לשכלל את הגמישות, הזריזות, היעילות, להעיר את החושים והדמיון. חוויה של חופש ותענוג כל אחד לעצמו ועם אחרים
 • סדנת ספוקן וורד – ביטוי עצמי באמצעות שירה מדוברת. סדנאות תהליכיות לביטוי עצמי והגשת טקסט.

 

הצגות אורחות פסטיבל תאט.תרבות

 

“יצא משליטה”-  מופע אלתורים חדש לבני נוער וצעירים

תיבת נוח

 

שבעת כוכבי הצעירים הגדולים ביותר – במופע בימתי מופרע וקורע שעוסק בנושאים הכי חמים ורלוונטיים בקרב צעירים ובני נוער. ללא מסכות, מגלמים הכוכבים את עצמם על הבמה. קהל הצופים במופע הוא אקטיבי , כאשר נציגים ממנו אף ישתתפו באופן פעיל על הבמה לצד הכוכבים.

 

מאת: ניר ממון ושחר סגל  במאי: דני קרפל  שחקנים: תובל שפיר (“גאליס” ),  נוה צור (“גאליס”), דר זוזובסקי (“החממה”),  עדי הימלבלוי, גאיה שליטא כץ (“החממה”), אוריאל יקותיאל (“המרוץ למיליון”), אורי ליזרוביץ (אלבז מ”זגורי”)

 

יום א, 24 אפריל 20:30

אולם האודיטוריום

 

“העיר הזאת” – מחזמר ראפ בלשי

תיאטרון האינקובטור

 

העלילה מספרת את קורותיו של הבלש ג’ו, בלש ציני ומריר בעיר מושחתת ומנוונת, אשר נשבה בקסמיה של אשה בשם שרה בנט, המגיעה למשרדו ומשכנעת אותו לחקור את היעלמותה המסתורית של אחותה. העלילה מסתבכת כאשר מתגלה שהאחות נרצחה וששרה לא סיפרה את כל האמת. מכאן ואילך אנו עדים להידרדרותו של הבלש ג’ו, דרך מות השותף שלו ג’ק, הסתבכותו עם גורמי פשע בעיר ועד מעצרו על ידי המשטרה, שם מצליח הבלש לפענח את התעלומה.

סיפור הסתבכותו של הבלש ג’ו בפרשיות רצח מיסתורית אשר תוביל אותו כמעט לחבל תליה. מחווה בראפ לסרטי פילם נואר ולסגנון בלשי בכלל.

כתיבה: להקת “ויקטור ג’קסון” שחקנים יוצרים: להקת “ויקטור ג’קסון”  (עמית אולמן, עומר הברון, עומר מור), דורית ליליין, רוני רוקט.

יום ב’ 25 אפריל 20:30

אולם האודיטוריום

 

דוכני מזון ומכירות

 

 

 

 

הצגות אורחות

 

הצגות ילדים הטובות ביותר ממיטב תיאטרוני הילדים בישראל

 

 

על כל פלא Ever Wonder

 

תיאטרון חיפה בשיתוף עם אור חכים ואילית מרום

 

יוצרות: אור חכים ואילית מרום רקדניות ומוסיקאים שותפים: ליאת גבאי, מקיקואיטו,אור חכים, אילית מרום מבוסס על קונספט מאת מקיקואיטו.

 

אורחת מיוחד בפסטיבל- מקיקואיטו, רקדנית ויוצרת מיפן המתמחה במופעי אלתור אינטראקטיביים לילדים ועושה זאת בהצלחה מזה עשור ברחבי אירופה.

 

מופע דינמי, צבעוני וקסום של מחול ומוסיקה חיה בו הילדים הופכים מצופים ליוצרים ונכנסים להרפתקה המתהווה ע”פ דמיונם, סקרנותם והיצירתיות שלהם. דרך תנועה וצליל נרקמת עלילת המופע שמתפתח על ידי שימוש באמנות האלתור וההקשבה. במהלך המופע נשבר ה״קיר״ הדמיוני שבין השחקנים והרקדנים לקהל, והילדים הופכים לחלק בלתי נפרד מהמופע. מפגש זה יוצר חוויה ייחודית גם להורים אשר צופים בילדיהם מבטאים את עצמם בחופש ובתעוזה ולוקחים חלק פעיל על הבמה.

 

אורחת מיוחד בפסטיבל- מקיקואיטו, רקדנית ויוצרת מיפן המתמחה במופעי אלתור אינטראקטיביים לילדים ועושה זאת בהצלחה מזה עשור ברחבי אירופה.

 

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 2-4 | ביתנו תחתון

 

יום א’ 24.4- 10:30, 12:30, 16:00

 

יום ב’ 25.4- 10:30, 12:30, 16:00

 

לגילאי 5-8 | ביתנו תחתון

 

יום א’ 24.4- 18:00

 

יום ב’ 25.4- 18:00

 

משך ההצגה: 35 דקות

 

 

סבתא חבל על הזמן Grandma Rocks

 

תיאטרון ארצי לילדים ולנוער

 

מחווה לליא קניג!

 

הצגת יחיד בביצוע ליא קניג מאת נאוה סמל בימוי ועיצוב רועי הורוביץ מוסיקה שמוליק נויפלד תאורה זיו וולושין

 

למירל’ה יש יום הולדת. היא אלמנה שכבר חצתה את גיל ה-80, ומתגוררת בדיור מוגן, שם מארגנים לה ולשאר הדיירים מסיבה.

גם בנה נמרוד והנכד עידו יגיעו לביקור, אבל לכלת השמחה יש תכניות אחרות, על חגיגה אחרת, “סבתא חבל על הזמן” הוא שיר הלל לרוח צעירה שמסרבת להיכנע למוסכמות ולגיל.

 

בתפקיד מירל’ה: כלת פרס ישראל, ואהובת הקהל ליא קניג.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 8-11| במה 2

 

יום ג’ 26.4- 10:30, 12:00

 

משך ההצגה: כשעה

 

אמת או חובה- Truth or dare

 

תיאטרון מופע בשיתוף ברלינר הפקות

 

כתיבה: גליה בארי בימוי: עופר שפרירלחנים: קובי אושרת הפקה מוסיקאלית ועיבודים: גדי גולדמן כוריאוגרפיה: קלוד דדיה תפאורה:במבי פרידמן תלבושות: אלה קולסניק

 

השם לקוח משירה של שמרית אור

המחזה מבוסס על שירים שהולחנו ע”י קובי אושרת.

 

זהו סיפורה של חבורת זמר של ילדים מוכשרים ושאפתניים שמתכוננים להופעה

אל חבורה זו מגיעה ילדה חדשה ( גלי ) ומנסה להשתלב ביניהם , הופעתה של גלי משנה את מערכת היחסים ומעמידה את החבורה כולה בפני שאלות של חברות ונאמנותבדרך להכנת ההופעה , הם לומדים שהצלחה ופרסום אינם באים במקום חברות ונאמנות.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 5-9| במה 1

 

יום א’ 24.4- 17:00, 18:30.

 

 

אי המטמוןTreasure Island-  

 

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער

 

מחזה: אפרים סידון בימוי: משה בן שושן, רענן ניסים פררה מוסיקה מקורית: ליאור רונן תפאורה: סאשה ליסיאנסקי תלבושות: לימור הרשקו כוריאוגרפיה: עומר זימרי תאורה: מאיר אלון וידאו: נמרוד צין אנימציה: גיל קדוש הדרכת טקסט: מרגלית גז אביזרים: נרקיס אלבה ע. במאי: כינר דר

בהשתתפות:  בן רביד, ניסו כאביה, שרון צור, דויד בילנקה/בן פרי, רוית יעקב כהן, הילה שלו/עדי רביד, אמיר שורוש, תום חודורוב 

 

ההרפתקה הסוחפת של ג’ים וחבריו, ג’ני וטוני, שמוצאים מפה מסתורית המרמזת על מיקומו של אוצר, ומחליטים למצוא אותו. המסע לאי המטמון הופך להרפתקה מסמרת שיער, רצופת סכנות ומכשולים, אשר בסופה מגלים ג’ים וחבריו אומץ לב, תושייה ויצירתיות, זוכים באוצר הנכסף, ומעל לכל – מגלים מחדש את החברות.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 6 ומעלה ולכל המשפחה| במה 1

 

יום א’ 24.4- 12:00, 10:00

 

משך ההצגה: כ-60 דקות

 

 

שרלוק הולמס – התעלומה הראשונה- Sherlock Holmes- The First Mystery

 

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער

 

מחזה: שירילי דשא ורועי שגב בימוי: רועי שגב תפאורה: זאב לוי תלבושות: אביה בשמוסיקה: בן זיידמן תאורה: זיו וולושין הדרכת טקסט: מרגלית גז אביזרים: נרקיס אלבה ע. במאי: טל ראובני בהשתתפות: איתמר שרון, לירית בלבן, איתן צלניק, יובל כהן, סיון מסט, ערן בן צבי, יניב בומברג

 

ג’ון ווטסון הנער מגיע כתלמיד חדש לפנימייה היוקרתית בלונדון, ומגלה ששותפו לחדר הוא שרלוק הולמס, נער כריזמטי, חריף ומלא קסם, אך גם יהיר ועקשן. כך מתחיל סיפור על הצורך האמיתי והאנושי שלנו בחברות, ובחברים. זהו גם סיפור היכרותם של שני הנערים, כשהם נפגשים לראשונה ונסחפים יחד אל תוך סיפור חקירה בלשי סבוך ומותח.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 7 ומעלה| במה 1

 

יום ב’ 25.4- 10:00, 11:30

 

משך ההצגה: כ-60 דקות

 

הכוכבים של סבא  Grandpa’s Strars 

 

תיאטרון השעה הישראלי

 

מחזה: דפנה אנג’ל בימוי: משה קפטן מוסיקה: טל בלכרוביץ’ כוריאוגרפיה: אביחי חכם תפאורה: אנה זיו תלבושות: שירה וייז בהשתתפות:

הצגה מרגשת בה מגלים הילדים את ערכה הנפלא של החברות ושל ארץ ישראל הישנה והטובה. ההצגה מלווה בשיריה המקסימים של המלחינה נורית הירש.

 

מחיר כרטיס: 55-110 ₪

 

לגילאי 5-9| במה 1

 

יום ג’ 26.4- 10:30, 12:00

 

משך ההצגה:כ-50 דקות

 

חתול תעלול   The Cat in the Hat 

 

מדיטק חולון

 

על  פי ספרו של ד”ר סוס. המחזה הופק במקור על ידי התיאטרון הלאומי הבריטי

 

עיבוד ובימוי במקור: קטי מיטשל  

 

תרגום: לאה נאור בימוי: רוני פינקוביץתנועה: עוז מורג ייצור תפאורה ותלבושות: רוני וגנר, ירון בראלי “סטודיו רומא” בהשתתפות: דני לשמן, יגאל ברנר, עומר קרן, ליאור בלאוס, ענבל ניר, אורי אטייה.

 

מי לא שמע על חתול תעלול? ביום אחד גשום, כשטלי ואני נשארנו בבית לבד, משתגעים משעמום, הוא הופיע פתאום, כך משום מקום!

והפך את היום המשעמם ליום מלא הפתעות, יום עם המון תעלולים והמצאות, הוא הביא עוד חברים ושיחקנו המון,  אבל אני לא כל כך בטוח אם זה היה באמת או רק בדמיון…

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי: 3 ומעלה | במה 1

 

יום ג’ 26.4 – 18:30 ,17:00 

 

משך ההצגה: 50 דקות

 

האוצר שאינו נגמר  The Never Ending Treasure 

 

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער

 

מחזה: גיל צרנוביץ ומיטל סלקמון – רטן במאי: גיל צרנוביץ תפאורה ותלבושות: לירון מינק איורים: יעל ארליך ייצור בובה: מוריה בן אבות מוסיקה: גיל נגלהדרכת טקסט: מרגלית גז ייצור ופטנטים:דידי אלון אביזרים: נרקיס אלבה ע. במאי: יעל צ’חנוברבהשתתפות: מיטל סלקמון-רטן, אלעד מזרחי

 

אח ואחות מקבלים מאביהם במתנה שטח אדמה צחיח ומוזנח, והאב מבטיח להם שבאדמה חבוי אוצר. שני האחים חופרים והופכים בכל כוחם את האדמה אך אינם מוצאים כלום. בעוד האח מתייאש ומנסה לחפש קיצורי דרך להשיג “אוצר” משלו במקום אחר, אחותו מתחילה להבין מהו בדיוק האוצר שאביהם התכוון אליו ברוב חכמתו.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 4-7 | ביתנו תחתון

 

יום ג’ 26.4-  10:30, 12:00

 

משך ההצגה: כ-45 דקות

 

הברווזון המכוער   The Ugly Duckling

 

תיאטרון השעה הישראלי

 

עיבוד ובימוי: עודד אהרליךשירה ולחן:דוריס נמני תפאורה ותלבושות: לימור הרשקו צילום ועריכה:Kogmediaייעוץ אומנותי: דניאלה מיכאלי ייעוץ דרמטולוגי: אורלי אופנהייםמשחק וידאו: דני לשמן, אור מאיר ודוריס נמני בהשתתפות: אור מאיר

 

סיפורו המוכר והאהוב של הנס כריסטיאן אנדרסן. הילדים עוברים מסע מרתק עם הברווזון ומגלים שבכל אחד מאיתנו מסתתר ברבור.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 3-7| במה 3

 

יום ג’ 26.4- 16:00

 

משך ההצגה: 45 דקות

 

הזמיר  The Nightingale 

 

תיאטרון השעה הישראלי

 

מאת: עודד אהרליךבימוי:דוריס נמני שירה ולחן:דוריס נמני תפאורה ותלבושות: לימור הרשקו בהשתתפות: אור מאיר ועודד אהרליך

 

ע”פ הסיפור הקלאסי והאהוב מאת הנס כריסטיאן אנדרסן.

 

הצגה סוחפת על מסע משותף וחברות מופלאה בין מלך סין וזמיר אחד קטן.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 4-8| במה 3

 

יום ג’ 26.4- 17:30

 

משך ההצגה: 50 דקות

 

החתול במגפיים Puss in Boots

 

תיאטרון הקיבוץ

 

עיבוד בימוי וכוריאוגרפיה: שיר גולדברג מוסיקה: דניאל סולומון תפאורה ותלבושות: מאור צבר עיצוב בובות: שרה פלי  רקדנית: עופרה מטייס  שחקנית: אביב טרנר

 

המעשייה המפורסמת של האחים גרים שבמרכזה סיפורו של בן הטוחן, המקבל בירושה חתול פיקח. זהו סיפור משעשע על חברות ועל האפשרויות שייפתחו בפנינו אם רק נעז לחלום.

כל זאת במופע מחול לילדים המשלב בובות, טקסט ומוסיקה מקורית.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי | במה 2

 

יום ג’ 26.4 – 16:00, 17:30

 

משך ההצגה: 50 דקות

 

הקרקס של סבתא פשקה Grandma Peshka’s Circus

 

תיאטרון הגברת

 

כתיבה: אורנת למפרט שחקנים יוצרים: אורנת למפרט ויונתן סולאג’ תלבושות: ליאת רמון עריכה מוזיקלית: ארז טודרסכוריאוגרפיה: אנה וייסמן ולירון לסרי

 

סיפור צבעוני על זוג פולני וקרקס ציוני. סיפור עלייתם השובב של בונק, הליצן הציוני הראשון ופשקה זמרת קברט חלוצית…

קומדיה מרגשת לילדים להורים ולסבים בשילוב אלמנטים קרקסיים, מוזיקליות עשירה וניחוח של פעם על הימים בהם לטלפון היתה אפרכסת והקומקום עוד שרק.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 4 ומעלה| ספריה

 

יום א’ 24.4 – 17:30, 16:00

 

משך ההצגה: כ- 45 דקות

 

במעמקי הים Under The Sea

 

תיאטרון באבלינג

 

כתיבה ובימוי: קרן כהן ישראלי שחקנים: לי נחת שלום, דניאל כהן בוונסי

מספר: יואב ברלבמוסיקה מקורית: אמיר פרי ורז בורג תפאורה, בובות ותלבושות: יסמין וולק

 

תיאטרון תנועה בשילוב בובות ובועות.

 

אי שם במעמקי הים שוכנת תיבת אוצר יפה, ששקעה במצולות מספינה שנטרפה.

מי גר בתוכה?

מתמנון זקן ומלומד ועד מדוזות תזזיתיות, מחתול ים מלכותי ורגוע ועד אבו נפחא מנוזל ופרוע- איך מסתדרים יחד בתיבה אחת יצורים כל כך שונים? ומה קורה כשעל התיבה מאיים כריש גדול ונורא???

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 3-7 | ספריה

 

יום ב’ 25.4- 17:00 ,15:30

 

משך ההצגה: כ-40 דקות 

 

הכל בגלל עכבר קטןIt’s all Because a Little Mouse

 

תיאטרון המטמון 

 

משחק הפעלה ושירה: שרית מזון מוסיקה מקורית: ארז גרוס תפאורה: איתי בוקע

מופע דו מימד ההופך לתלת מימד ומרובה בהפתעות מרהיבות. ביער קטן, בבית קטן, עם גינה קטנה, ומלונה לעכבר גרו שלושה גמדים. מקס הגמד הגדול, מקסי הגמד הבינוני ומקסימום הגמד הקטן קטן קטן.

שלושה גמדים קטנטנים במפגש עם גשם גדול אחד,

שלוש פטריות, הרבה שלוליות גדולות ומפחידות והכל כדי למצוא את רון העכברון.

המופע כולל שיתוף הצופים בהתרחשויות מרתקות ובהחלטות חשובות.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 3-7| ביתנו תחתון

 

יום ג’ 26.4- 17:30 ,16:00

 

משך ההצגה: כ-45 דקות

 

פרדיננד ואני Ferdinand and Me

 

רינת שטרנברג

 

יוצרת, מעצבת, מפעילה ומשחקת רינת שטרנברג

 

עפ”י ובהשראת “סיפורו של הפר פרדיננד” מונרו ליף.

 

 

אלדור הוא מספר סיפורים גדול ומוכר מטפחות בזול. פוגש את הקהל בפינת רחוב צמוד לזירת מלחמות השוורים מספר את סיפורו של הפר פרדיננד שרצה להריח פרחים ולא להלחם כמו כל האחרים. בעזרת מטפחות, מניפות, פרחים ומזוודות חוגג אלדור את רגעי הקסם בסיפור ואת החיים.

 

מפגיש את הקהל עם עולם התרבות הספרדי ומדגיש את החוזק והיופי בבחירה החופשית והאישית.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 5-10 | ספריה

 

יום ג’ 26.4- 16:00, 17:30

 

משך ההצגה: 45 דקות

 

משפחה שכזאת   Such a Family

 

חני העמותה לקידום תיאטרון מובחר

 

 

בימוי ועריכה: עופר שפריר תפאורה: בתיה סגל ומיכאל פיק תלבושות: אלה קולסניק מוזיקה: אורי שלזינגר תאורה: זיו וולושין בהשתתפות: מתן גורן/לירן קנטרוביץ, יעל יקל,עדי רביד, אסף שגב, מתן קליגר

 

מתן בן ה- 8 מקבל מאביו, שנוסע לחו”ל, מצלמת וידיאו עם משימה סודית: לצלם קליפ ברכות לאחותו שעולה לכיתה א’. בביתם של סבא וסבתא במושב, מגלים הילדים שסבא שוכח דברים ונעלם… האם יצליחו למצוא אותו? והאם אבא יחזור בזמן לחגוג את יום ההולדת?

הרפתקה מוסיקלית המלווה בשירי המשפחה שכולנו מכירים ואוהבים.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 4-8 | מדעטק

 

יום ג’ 26.4- 17:30

 

משך ההצגה:כ-55 דקות

 

אליעזר בן יהודה – מסע אל לב השפה העברית- A Journey to The Heart of the Hebrew Language

 

חני העמותה לקידום תיאטרון מובחר

 

מאת: ציפי ליכטנשטיין ועופר שלחין בימוי: עופר שלחין שחקנים: ציפי ליכטנשטיין ועופר שלחין מוסיקה: עופר שלחין

 

תחילת ההתרחשות – מאה וחמישים שנה אחורה בזמן. השפה העברית נחשבת לשפת קודש ואסורה לדיבור יום יומי.

יהודים פזורים בארצות שונות בכל רחבי העולם ומדברים את השפה של אותה ארץ בה הם חיים. ברוסיה, נחשף בחשאי ילד יהודי דתי, ליכולתה של השפה העברית לתאר דברים אחרים חוץ מתורה ותפילות. הגילוי הזה מעביר אותו מסע של הרפתקאות שונות. בבגרותו הוא עולה ביחד עם אהובתו לארץ ישראל, כדי לפתח את השפה העברית ולהנחילה כשפה חיה, מדוברת ומאחדת את העם היהודי.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 6-11 | ספריה

 

יום ג’ 26.4- 10:00, 11:30

 

משך ההצגה: כ-50 דקות

 

 

הרפתקאות חמור שכולו תכלת  The Adventures of a True Blue Donkey

 

תיאטרון חיפה

 

הצגת הדגל של פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2015.

עיבוד לספרו המופלא של נחום גוטמן.

 

עיבוד ובימוי: שי פיטובסקי תפאורה: ניב מנור תלבושות: נטשה טוכמןפוליאק תאורה: זיו וולושין מוסיקה: אלברטו שוורץ עיצוב בובות: אמירה פנקס וגילי אולמר-קוזיןכוריאוגרפיה: שרון גל הדרכה קולית: היידי ליפמן יוסף

 

בהשתתפות: יואב בר לב ושחקני “החיפאית”: קרן אור, ארז ביטון, נגבה מאור, מיטל נר, ולדיסלבפסחוביץ’, רון ריכטר, ארז שהרבני. הפעלת החמור: גוני פז/ אופיר צויבל

 

זהו סיפור על חמור, חמור אפור ופשוט שאיש לא רצה בו, אפילו לא אדונו שקיבל אותו במתנה. החמור מתהלך בודד בין שדות הקוצים, עד שיום אחד נאלץ הוא לזקוף ראשו, לפרוס רגליו, לחצות את גבול המושבה ולדהור בנתיב הפלאות אל עבר גורלו.

מכאן מתחיל חמורנו במסע פיוטי, מצחיק ונוגע ללב, אשר במהלכו פוגש החמור שלל דמויות המגלות לו את סגולותיו.

סיפור על גורל, על שליחות, על המשמעות שלנו בעיניי עצמנו ובעיני אחרים, על הדברים הקטנים בחיים ועל המשמעות העמוקה שהם טומנים בחובם.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 5-10 | במה 1

 

יום ב’ 25.4- 17:00

 

משך ההצגה: כ-55 דקות

 

מה הסיפור שלך תמר?Tamar’s Story

 

תיאטרון חיפה 

 

הצגת ילדים מזן חדש ועכשווי שנוצרה בהשראת רעיונותיהם של ילדים מכל רחבי הארץ שניחנו בעולם דמיון עשיר ופורץ גבולות.

 

מחזה מאת: יונתן אסתרקין, נדב זילברמן, גיה באר גורביץ’, יקיר שוקרון , תמר ווסר, עמית עוזר בימוי: יונתן אסתרקין תלבושות: דפנה פרץ תנועה: גיה באר גורביץ’ עיבוד מוסיקלי ולחנים: נמרוד גורביץ’ הלחנת שירים: יקיר שוקרון תאורה: אלי אשכנזי בהשתתפות: נדב זילברמן, גיה באר גורביץ’ (משחק והלחנת ”השיר של תמר”), יקיר שוקרון, תמר ווסר, עמית עוזר

 

הצגה מוסיקלית. תמר היא ילדה בכיתה ג’ שיש לה אמא, אבא, אחות גדולה מעצבנת בשם לי-גל וכלב בשם במבה. ביום שישי בערב הייתה לתמר מסיבת יום הולדת. רגע לפני שפתחה את המתנה הגדולה והמסתורית של סבתא, האורות כבו. הפסקת חשמל! כל בני המשפחה קפצו והתרוצצו בכדי לתקן את התקלה והתחיל בלגן שלם. תמר נתקעה בחדר שלה משועממת…איך היא תעבור את הערב בלי מחשב, אייפון, טלוויזיה ואינטרנט? נראה מסובך… אבל אז היא גילתה שבזכות המתנה של סבתא, וקצת דמיון, יש לה את הכוח להמציא לעצמה אין סוף של עולמות ומשחקים!

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 5-10 | במה 3

 

יום ג’ 26.4- 10:30, 12:30

 

משך הצגה: כ-60 דקות

 

 

מוף ומוריס Muf&Moris

 

תיאטרון המדיטק

 

מחזה: יענקלה יעקובסון בימוי ותנועה: ארז שפריר מוסיקה: רן בגנו תפאורה: דנה צרפתי תלבושות: מאור צבר תאורה: עדי שימרוני ע. במאי: נופר משה בהשתתפות: ויטלי פרידלנד, יואב בר-לב

 

מוף ומוריס הם חברים טובים. מוריס הוא איש. מוף הוא כלב. בעקבות תמונה בה ראה מוף את עצמו מצולם עם אחיו הגורים , יוצאים הוא ומוריס למסע סוחף למציאת בני משפחתו של מוף.

המפגשים עם הגורים שגדלו מספקים נקודת מבט משעשעת על החיים האנושיים והכלביים.

הרפתקה מלאת דמיון, קצת על חיות והרבה על אנשים.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 5-10| מדעטק

 

יום ג’ 26.4- 10:30, 11:30

 

משך הצגה: כ-60 דקות

 

 

על שלוש פנדות וזהבה אחת Three Pandas and one Goldilocks

 

תיאטרון הקרון

 

כתיבה ובימוי: ירון אדלשטיין כתיבה, משחק, הפעלה ושירה: אילה דנגורעיצוב ובובות: אוקסנהיאנוביצקי, לאונידאליסובליווי אמנותי: נעמי יואלי ורחל דנגור

מוסיקה מקורית: סטיב פאסקוףעיצוב תאורה: דב מיאלניק

 

עיבוד מפתיע וססגוני לאגדה הקלאסית “זהבה ושלושת הדובים”.

לילה אחד מיקי מבינה שהיא גדלה: השן מתנדנדת, החולצה לוחצת… בקרוב כבר לא תוכל לשחק עם חברתה הבובה זהבה.

יחד הן בורחות ליער קסום ומסתורי: ממה צוחקות הפטריות? מהו סוד הדייסה של אימא-דובה?

חמש בובות, ארבעה שירים, שלוש פנדות, זהבה אדמונית אחת, וילדה אמיצה במסע מרגש ומצחיק אל היער ובחזרה.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 3-7| חדר הפלאות

 

יום ג’ 26.4- 16:30, 18:00

 

משך הצגה: כ-45 דקות  

 

ציפור מהספרים Story Bird

 

תיאטרון הקרון

 

יצירתה של מורן אביב-דביר בימוי כתיבה עיצוב וביצוע: מורן אביב-דביר שותף לכתיבה: תום דביר עיצוב ספר: בר דביר יעוץ אמנותי: נעמי יואלי, מרית בן ישראל

עיצוב תפאורה: עדי ברודסלי, אורליאן פיק

 

המורה ציפורה היא גם מחנכת וגם מורה לטבע, גרה על העץ כדרך קבע.

ציפורה יודעת לדבר בציפורית ומתרגמת צ׳יק צ׳ק לעברית.

לציפורה יש קן של אוצרות, וספר מלא בציפורים והפתעות.

כשתבואו תוכלו גם אתם אוצר לקבל ולפגוש את המורה המצחיקה בתבל.

בואו לעוף ולנדוד עם המורה ציפורה למחוזות הציפורים החרוזים והדמיון.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 4-8| חדר הפלאות

 

יום ג’ 26.4- 11:00, 12:30

 

משך הצגה: כ-60 דקות

 

 

פטר והזאב- בערבית  Peter and the Wolf- Arabic

 

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער בשיתוף בית הספר לאמנויות הבמה של סמינר הקיבוצים

 

ההצגה זוכת 3 פרסי הבמה לילדים 2009.

 

עיבוד למחזה: איציק ויינגרטןבימוי ותנועה: נועה לב עיבודים וניהול מוזיקלי: נדב ויקינסקיהדרכה קולית:יהלי תורן תפאורה ותלבושות: לירון גת תאורה: זיו וולושיןחונכת עיצוב: פרידה שהם ע. במאי: יוסי כהן ושירי אמבין

בהשתתפות: אתי וקנין/מונאחוא, יניב חן, רובי קסוס, ורד אבידן, סיון ברונשטיין/ניצן נאור פסנתר: נדב ויקינסקי/מיכל סולומון

 

פטר חי בסמוך ליער הגדול עם סבא שלו, וחבריו החיות. יום אחד מגיע למקום הזאב, ומקלקל את האווירה הטובה. פטר מחליט ללכוד אותו ולהחזיר את השקט לאחו. יצירה מוזיקלית אהובה המספרת על אומץ לב, חברות ופחדים.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 4-8| ביתנו עליון

 

יום ג’ 26.4- 16:30

 

משך ההצגה: כ-50 דקות

 

פטר והזאב- בעברית  Peter and the Wolf- Hebrew

 

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער בשיתוף בית הספר לאמנויות הבמה של סמינר הקיבוצים

 

ההצגה זוכת 3 פרסי הבמה לילדים 2009.

 

עיבוד למחזה: איציק ויינגרטן בימוי ותנועה: נועה לב עיבודים וניהול מוזיקלי: נדב ויקינסקי הדרכה קולית: יהלי תורן תפאורה ותלבושות: לירון גת תאורה: זיו וולושין חונכת עיצוב: פרידה שהם ע. במאי: יוסי כהן ושירי אמבין

בהשתתפות: אתי וקנין/מונאחוא, יניב חן, רובי קסוס, ורד אבידן, סיון ברונשטיין/ניצן נאור פסנתר: נדב ויקינסקי/מיכל סולומון

 

פטר חי בסמוך ליער הגדול עם סבא שלו, וחבריו החיות. יום אחד מגיע למקום הזאב, ומקלקל את האווירה הטובה. פטר מחליט ללכוד אותו ולהחזיר את השקט לאחו. יצירה מוזיקלית אהובה המספרת על אומץ לב, חברות ופחדים.

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 4-8| ביתנו עליון

 

יום ג’ 26.4- 18:00

 

משך ההצגה: כ-50 דקות

 

בגדי המלך החדשים- ערביתThe Emperor’s New Clothes- Arabic

 

תיאטרון אלחיאת – רמלה

 

מחזה בעברית: אפרים סידוןעפ”י סיפור מאת הנס כריסטיאן אנדרסן תרגום ערבית: תגרידגהשאן בימוי: גדי צדקה עיצוב תפאורה ותלבושות: בנו פרידל מוסיקה: אורי וידסלבסקי תאורה וסאונד: ראני סעיד שחקנים: חאוולהדיבסי, גסאן אשכר , מונה חווא , אברהיםסאקאללה, מחמד קונדס.

 

הסיפור מספר על מלך אשר היה עסוק אך ורק בבגדיו. כאשר שמע על שני חייטים המסוגלים לתפור בגד מיוחד, אשר לעיני אנשים טיפשים ובעלי מעמד נחות יהיה בלתי נראה, ציווה עליהם לתפור לו בגד כזה בתקציב בלתי מוגבל. לאחר שבועות רבים של “עמל” החייטים וציפייה מצד המלך והממלכה כולה, היה הבגד מוכן. המלך כינס את העם כולו כדי שיחזו בו בתפארת בגדו החדש, וכאשר עלה על הבמה והציג את בגדו המיוחד, הפגינו כולם התפעלות כדי שלא ייחשבו חלילה לטיפשים או כבעלי מעמד נמוך. רק ילד אחד צעק “המלך הוא עירום!”

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 5-12| ביתנו עליון 

 

יום ג’ 26.4- 10:00, 11:30

 

משך ההצגה: כ-60 דקות

 

בגדי המלך החדשים- עברית The Emperor’s New Clothes- Hebrew

 

תיאטרון אלחיאת – רמלה

 

מחזה בעברית: אפרים סידוןעפ”י סיפור מאת הנס כריסטיאן אנדרסן תרגום ערבית: תגרידגהשאן בימוי: גדי צדקה עיצוב תפאורה ותלבושות: בנו פרידל מוסיקה: אורי וידסלבסקי תאורה וסאונד: ראני סעיד שחקנים: חאוולהדיבסי, גסאן אשכר , מונה חווא , אברהיםסאקאללה, מחמד קונדס.

 

הסיפור מספר על מלך אשר היה עסוק אך ורק בבגדיו. כאשר שמע על שני חייטים המסוגלים לתפור בגד מיוחד, אשר לעיני אנשים טיפשים ובעלי מעמד נחות יהיה בלתי נראה, ציווה עליהם לתפור לו בגד כזה בתקציב בלתי מוגבל. לאחר שבועות רבים של “עמל” החייטים וציפייה מצד המלך והממלכה כולה, היה הבגד מוכן. המלך כינס את העם כולו כדי שיחזו בו בתפארת בגדו החדש, וכאשר עלה על הבמה והציג את בגדו המיוחד, הפגינו כולם התפעלות כדי שלא ייחשבו חלילה לטיפשים או כבעלי מעמד נמוך. רק ילד אחד צעק “המלך הוא עירום!”

 

מחיר כרטיס: החל מ-55 ש”ח

לגילאי 5-12 | ביתנו עליון

 

יום ג’ 26.4- 11:30

 

משך ההצגה: כ-60 דקות

 

 

הצגות לפעוטות 

 

תיאטרון פצפון 

 

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער

 

יוצר ובמאי: גיל צרנוביץתפאורה ותלבושות: שני טור איורים: ריקי מוספי מוסיקה: נדב רובינשטיין אביזרים: נרקיס אלבה ייצור ופטנטים:דידי אלון ע. במאי: יונתן פיינסודבהשתתפות: גילה פוליצר / מיכל אלמוגי, גניה סנופ / סמדר חרפק

 

שתי ילדות נפגשות לראשונה. המפגש ביניהן מוליד משחק שחושף עולם עשיר בדמיון, מוסיקה, תנועה, צבעים, קולות, אביזרים, צלליות והקרנות וידאו. השפה והמרכיבים התיאטרליים מגרים את סקרנותם של הקטנטנים, גורמים להם להתרגש ולעבור בפעם הראשונה בחייהם, חוויה של תיאטרון.

 

ייעוץ מקצועי: המרפאה לשפה, דיבור ותקשורת, מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל

 

מחיר כרטיס: 35-70 ₪

 

לגילאי עשרה חודשים עד שנתיים וחצי | ספריה

 

יום א’ 24.4 – 10:00, 11:00, 12:00

 

משך ההצגה: כ- 30 דקות

 

צוציקים  Tots

 

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער

 

יוצר ובמאי: גיל צרנוביץ תפאורה ותלבושות: אדם קלר מוסיקה: רונן ויטמן עריכת וידאו: אודליה חדד אביזרים: נרקיס אלבה ייצור ופטנטים: דידי אלון ע. במאי: עופר שחורי שחקניות יוצרות: גילה פוליצר/ענת גופמן, גניה סנופ/ליאת שטרן

 

מופע תיאטרלי ייחודי לפעוטות, שהוא מופע ההמשך ל”תיאטרון פצפון” המצליח. שתי השחקניות מעבירות את הפעוטות מסע חווייתי עשיר בדמיון המשלב תנועה, מוסיקה, צבעים, אביזרים, בובות והקרנות וידאו. האלמנטים התיאטרליים מותאמים ולקוחים מעולמם של הפעוטות ומעניקים להם בפעם הראשונה בחייהם, חוויה של תיאטרון.

 

מחיר כרטיס: 35-70 ₪

 

לגילאי עשרה חודשים עד שנתיים וחצי | ספריה

 

יום ב’ 25.4- 10:00, 11:00, 11:45

 

משך ההצגה: כ-30 דקות

 

 

הפסטיבל מופק ע” התיאטרון העירוני חיפה.

מנכל”ית הפסטיבל: ניצה בן צבי

מנהל אמנותי תיאטרון חיפה: משה נאור

מנהל אמנותי פסטיבל: איציק ויינגרטן

מנהלים אמנותיים של המתחם הבינלאומי לתיאטרון רחוב באוויר הפתוח: ינון צפריר, גיבסון בר-אל – קבוצתORTO-DA

 

 

לרכישת כרטיסים: –www.haifakids.co.il / www.ht1.co.il

 

 

 

 

 

אולי תאהב\י גם:

פסטיבל המשוררים ה- 22 במטולה, בחג השבועות

איטו אבירם

AVALANCHE – אלבום חדש לבלקן ביט בוקס, וגם שני מופעים בשוני

איטו אבירם

לראשונה בראש הנקרה – ספינינג המוני

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן