Image default
מה חדש

פסטיבל ”הכל אודות ספרד” במשכנות שאננים

פאבלו סוארז, פסנתר. 

מרכז תרבות משכנות שאננים יערוך את פסטיבל ”הכל אודות ספרד”, שלושה ימי מסע אל האש, התשוקה והדרמה של עולם התרבות העכשווית של ספרד על פניה השונים: הופעות מוסיקה ומחול, שיחות על כדורגל ופוליטיקה ואירועי אוכל, אמנות, ספרות, אופנה וקולנוע של פדרו אלמודובר, בהשתתפות מיטב המוזיקאים, הרקדנים, המרצים והשפים.
בין האורחים שייקחו חלק: מיגל מורטינוס, לשעבר שר החוץ של ספרד, השליח המיוחד של האיחוד האירופי לתהליך השלום במזרח התיכון ושגריר ספרד בישראל וכיום הנציג העליון של האו”ם בפורום ברית התרבויות, הזמרת יסמין לוי, השפים ויקטור גלוגר, יוסף זוזו חנא וסמואל פראה (ספרד), העיתונאי הנריקה צימרמן, יוצרת המחול והפלמנקו הבינלאומית אדוה ירמיהו, ראש עיריית ירושלים משה ליאון, שגריר ספרד בישראל מנואל גומז-אסבו ועוד משתתפים רבים מהארץ ומספרד.

לו”ז אירועים בפסטיבל:

יום ד’ 27.11.19

פוליטיקה וספורט: סופר-קלאסיקו – מהזירה הפוליטית למגרש הכדורגל

19:00-17:30, אודיטוריום דה-בוטון, מרכז תרבות משכנות שאננים, 50-40 ש”ח

הפסטיבל ייפתח בהרצאה “בארסה – מדריד: יריבות ומצוינות בספרד” של העיתונאי הנריקה צימרמן, על הסופר קלאסיקו הגדול והיוקרתי של הכדורגל האירופי: המפגש הטעון פוליטית בין מועדוני הפאר של ברצלונה לריאל מדריד והיריבות ארוכת השנים על הכתר של הכדורגל הספרדי והאירופאי.

לאחר ההרצאה יתקיים ראיון עם מיגל מורטינוס, לשעבר שר החוץ של ספרד, השליח המיוחד של האיחוד האירופי לתהליך השלום במזרח התיכון ושגריר ספרד בישראל וכיום הנציג העליון של האו”ם בפורום ברית התרבויות.

דברי פתיחה: משה ליאון, ראש העיר ירושלים, מנואל גומז-אסבו, שגריר ספרד בישראל.

האירוע יתקיים באנגלית
מוזיקה: Colores – יסמין לוי והפסנתרן הספרדי פאבלו סוארז בהופעה מיוחדת לפסטיבל

22:00-21:00, אודיטוריום דה-בוטון, מרכז תרבות משכנות שאננים, 70-60 ש”ח

זמרת הלדינו הבינלאומית יסמין לוי מארחת את פסנתרן הג’אז והפלמנקו ממדריד פאבלו סוארז, במופע ייחודי שהופק במיוחד לרגל הפסטיבל: חגיגה אינטימית של מוסיקה ספרדית, לאדינו וקלאסיקות לטיניות בעיבודים חדשים. לצד הביצועים המשותפים יופיעו לוי וסוארז גם בקטעי סולו.

יום ה’ 28.11.19:

ספרות ותיאטרון: שירי ערש וחתונת דמים – מחווה תיאטרלית לפדריקו גרסיה לורקה

19:00-18:00, אולם ג’ינוגלי, מרכז תרבות משכנות שאננים, 50-40 ש”ח

המשוררת והמתרגמת טל ניצן פותחת צוהר לעולמו של המשורר והמחזאי הספרדי פדריקו גרסיה לורקה, בליווי הקראות וקטעים מההצגה “הלוואי שהיית אישה”, המפרקת את המחזה “חתונת דמים” ומרכיבה אותו מחדש לביצוע בידי קאסט נשי שבוחן את התהליך של היעשוּת אשה בתרבות גברית של אובדן ושכול.

שחקניות: שירי גולן, מיכל ויינברג וענת פדרשניידר. עיבוד ובימוי: עירא אבנרי.

אמנות: תערוכת “אנוכי במזרח: ספרד-ירושלים” – שיח גלריה עם האמן הספרדי חורחה גיל והאוצרים ורה פלפול ורם עוזרי

20:00-19:00, גלריה דואק, מרכז תרבות משכנות שאננים, הכניסה חופשית

בספרד של המאה ה-12 כתב רבי יהודה הלוי כי “לבי במזרח ואנוכי בסוף מערב”. בהתאם לכך, משתתפי התערוכה הקבוצתית ”אנוכי במזרח: ספרד–ירושלים” שמוצגת בימים אלו בגלריה דואק במשכנות שאננים בשיתוף הביאנלה של ירושלים לאמנות יהודית עכשווית, הינם אמנים ישראלים וספרדים המציגים את המתח בין העבודה במרחב המקומי המזרח תיכוני לבין ההשפעה של תרבות המערב בכלל ותרבות ספרד בפרט. משתתפי התערוכה: חורחה גיל וסילביה ג’פקין הספרדים ולצדם דניאלה ושי אזולאי, מידד אליהו, נטע אלקיים, שי עבאדי ולידה שרת מסד. אוצרים: ורה פלפול, רם עוזרי.

האירוע יתקיים בספרדית עם תרגום לעברית

מחול: Espacio Potencial – מופע פלמנקו עכשווי של אדוה ירמיהו בבכורה מיוחדת בפסטיבל

22:00-21:00, אודיטוריום דה-בוטון, מרכז תרבות משכנות שאננים, 70-60 ש”ח

אדוה ירמיהו, יוצרת, רקדנית וכוריאוגרפית בינלאומית המחלקת את זמנה בין ספרד לישראל, בבכורה ל-Espacio Potencial (“מרחב פוטנציאלי” בעברית) השוכן בין המציאות לפטנזיה, מופע חדש שהופק במיוחד לרגל הפסטיבל בשיתוף פעולה בין אמני פלמנקו ספרדים בולטים לאמנים ישראלים מובילים. היצירה מפגישה בין מרכיבי היסוד של הפלמנקו – השירה, הגיטרה, הקצב, הריקוד ושמלת שובל באורך שבעה מטרים – לבין אמנות המיצג, המחול העכשווי והתיאטרון החזותי. המפגש בין המסורת של הפלמנקו לעקרונות מתוך אמנויות עכשוויות כמו מיצג, מחול עכשווי ותיאטרון חזותי, הופך את המופע ל’מרחב פוטנציאלי’ שמחבר גם כן בין מצבים ודימויים מנוגדים – סטטי ותנועתי, אינטימי וציבורי, עוצמה ושחרור, במה וחיים, מבצע וצופה – כדי לממש דיאלוג ביניהם.

ניהול מוסיקלי וגיטרה: מנואל קאסאס (Manuel Cazas) (ספרד), רקדן אורח: אבל הראנהAbel Harana)) (ספרד), שירה: יהודה “שוקי” שוויקי, קונטרבס: גל מאסטרו, מנהלת אומנותית, כוריאוגרפית ורקדנית: אדוה ירמיהו (ישראל/ספרד).

יום ו’ 29.11.19:

אוכל וקולינריה: פייסטה ספרדית – סדנת טעימות טאפאסים מהמטבח הספרדי והים תיכוני בהשתתפות שפים מובילים מספרד וישראל

12:30-11:00, מסעדת טורו, משכנות שאננים, 70-60 ש”ח

השפים המובילים ויקטור גלוגר (לשעבר מסעדות “הולה” ו”קלואליס”), יוסף זוזו חנא (מסעדת “מגדלנה”) וסמואל פראה הספרדי (מסעדת ”אל פימפי” המוערכת ממלאגה בחבל אנדלוסיה), נודדים ברחבי העולם בשאיפה לחבר אנשים דרך האוכל. בכיתת האמן הקולינרית שיקיימו במשותף לרגל הפסטיבל, יציגו שלושתם השפעות קולינריות ותרבותיות מהמטבחים הספרדי, היהודי והערבי, בשילוב סיפורים ממסעותיהם בספרד ובעולם וטעימות טאפאס מהמנות הנבחרות שיציגו את הדמיון התרבותי שבין המטבחים השונים, כשבין היתר גלוגר יגיש קבב בורי (אלבונדוקיה) ים תיכוני על טאבולה וכרובית, פראה יגיש אחו-בלנקו שקדים ותרמוסים על פירות העונה וחנא יגיש קטאייף אגוזים.

קולנוע ואופנה: פדרו אלמודובר – עקבים גבוהים ונשים על סף התמוטטות עצבים. הרצאה והקרנת הסרט “לחזור”

15:30-13:00, סינמטק ירושלים, רחוב דרך חברון 11, 40 ש”ח

הפסטיבל יוצא לאירוע סיום בסינמטק ירושלים: מבקר האופנה, איש התקשורת, המעצב ויזם התרבות שחר אטואן, בהרצאה גדושת סטייל על נשיות ומבוך התשוקות בסרטיו של גדול הבמאים הספרדים פדרו אלמודובר. בתום ההרצאה יוקרן סרטו של אלמודובר משנת 2006 “לחזור” (Volver) בכיכובה של פנלופה קרוז, המספר על שלושה דורות של נשים שסבלו והתמודדו עם שוביניזם.
אתר הפסטיבל: http://mishkenot.org.il/spain/
**

אולי תאהב\י גם:

האופרה הישראלית מציגה: “הטרובדור” בשיתוף האופרה של וינה

איטו אבירם

מסעות מפרכים אל אתרים קדושים מעל העננים

איטו אבירם

מה עושים עם ילדים בחנוכה: סרטי ילדים חדשים

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן