Image default
מה חדש

פסטיבל “דרך הגוף” בגבעת חביבה והשנה עם להקת קולבן דאנס

 

קולבן דאנס מתוך "על הקצה"
קולבן דאנס מתוך “על הקצה”

דמיינו לעצמכם עולם בו הגוף הוא המכחול, התנועה היא השפה והריקוד הוא הדרך. אוהבי הריקוד והתנועה יתכנסו יחד לשלושה ימים של חגיגה בפסטיבל ‘דרך גוף’. השנה נבחרה ‘קולבן דאנס’ כלהקת המחול של הפסטיבל, אשר תציג את מופעה ‘על הקצה’ הרץ בבמות המרכזיות בארץ ובעולם מזה שנים, זכה למיטב שבחי הביקורת, ומגיע לפסטיבל הישר ממסע הופעות במוסקבה, וקצת לפני מסע הופעות בבייג’ין ושנחאי. בנוסף תעביר הלהקה סדנאות אימפרוביזציה וכוריאוגרפיה בהנחיית אמיר קולבן, המנהל האומנותי והכוראוגרף, ופאנל הכולל קטעים נבחרים מיצירותיה, ומפגש עם אמיר קולבן והלהקה.

פסטיבל ‘דרך גוף’ – BodyWays Festival שיתקיים במהלך סופ”ש שלאחר ראש השנה, ב- 6-8 באוקטובר, כולל עשרות סדנאות ואירועים בכל יום ב-12 מתחמי סדנאות, לצד הפנינג צבעוני, מופעי חוצות, הופעות אינטימיות ומפגשי אמן. בכל ערב, הפסטיבל יתכנס לבמה המרכזית לצפייה ברצף הופעות מחול, מוזיקה חיה מרקידה וסוחפת, מסיבות ריקוד חופשי אל תוך הלילה, מופע אקרובטי מעולם הקרקס, מופעי בכורה מיוחדים לפסטיבל, ושיתוף פעולה ייחודי ובלעדי עם להקת ‘קולבן דאנס’, שנבחרה ללהקת המחול שתוביל את הפסטיבל.

עשרות תחומים, סגנונות ועולמות משתלבים יחד בפסטיבל – גאגא ומחול עכשווי, אקרו-יוגה, אקרובטיקה וקרקס, תיאטרון פיזי ואמנות המופע, ריקוד אתיופי, טרייבל ובטן, טנגו ופלמנקו, שיאצו זוגות, יוגה, טאי צ’י וצי קונג, תבונת הגוף בגישות שונות, חמשת המקצבים, ביודאנסה, קול, תיאטרון, ריו אבירטו ועוד. כמו כן, מפעיל הפסטיבל מתחם עשיר ומגוון במיוחד לילדים , שם יוכלו להתנסות בעבודה עם הגוף בהדרכה ובגישה מותאמת לגיל, לצד הצגות, הפעלות ויצירה מודרכת. הפסטיבל מתקיים בקמפוס ירוק ורחב ידיים המכיל בריכת שחייה גדולה, חורשה לקמפינג, חדרי אירוח ממוזגים לאורחים, מתחם טיפולים, מופעי רחוב וקרקס, דוכני אוכל ושתייה לצמחוניים וטבעוניים ועוד. אתר `דרך גוף BodyWays` מהווה מפגש לאוהבי תנועה ויצירה, חובבים ומקצועיים, ומאפשר לכל אחד למצוא, להצטרף או לעדכן סדנאות, אירועים, שיעורים ומפגשים בכל הארץ, כתבות ומאמרים בכל הגישות למודעות, ביטוי ויצירה דרך גוף ותנועה.

המופע המרכזי שיפתח את הפסטיבל הוא ‘על הקצה’ של להקת ‘קולבן דאנס’, אשר רץ בבמות הארץ והעולם מזה שנים, זכה למיטב שבחי הביקורת, ומגיע לפסטיבל הישר ממסע הופעות במוסקבה וקצת לפני מסע הופעות בבייג’ין ושנחאי. מופע חצוף וסוער המקרב את הקהל לחוויית מחול מחבקת ובועטת, ובוחן את החיים בעולם בו כולנו בובות על חוט של אנשים אחרים, לעיתים בלתי נראים, ובכל זאת נאחזים באשליה של שליטה בגורלנו. המופע נפתח מחוץ לאולם המופעים במפגש בלתי אמצעי ואינטראקטיבי בין הרקדנים לקהל, תוך חציית הגבולות המוסכמים.

‘איך לאכול מחול’ – ביום שישי בשעה 18:00 יתקיים באודיטוריום של הפסטיבל פאנל בנושא תהליכי יצירה, שיכלול מפגש עם אמיר קולבן, כוריאוגרף ומנהל להקת קולבן דאנס ודיקן הפקולטה למחול באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, ועם רקדני להקת ‘קולבן דאנס’ החוגגת בימים אלו 20 שנות פעילות. משתתפי הפאנל ייחשפו לתהליכי היצירה של אמיר קולבן ולהקתו, יפרקו וירכיבו מחדש קטעים  מרפרטואר הלהקה, חלקם מתוך היצירה ‘כמהין’, אשר עסקה במפגש שבין אוכל למחול, ובהקשרים התרבותיים, החברתיים והאישיים של האוכל כתהליך חיברות, כמבדיל בין מעמדות חברתיים, כאמצעי לביטוי עצמי, וכגילוי הראשוני והבסיסי ביותר של אהבה. בפאנל יוצגו שני קטעים מהיצירה ‘כמהין’, ותתקיים שיחה על תהליכי היצירה ומקורות ההשראה שלהם, בהם משתתפים רקדני הלהקה באופן פעיל, יוצרים בעצמם את החומרים התנועתיים, ובונים את האינטרפרטציה עבורם, המבוססת על עולמם הפנימי. המפגש יאפשר מבט מבפנים על יצירת המחול כתהליך וכמוצר מוגמר, ויעניק לצופים הזדמנות נדירה לצפות בתהליכים המתרחשים מאחורי הקלעים.

דיאלוג בתנועה- אני והאחר – ביום שישי בשעה 17:00 יקיים הפסטיבל סדנת אימפרוביזציה בהנחיית אמיר קולבן, המוקדשת לחיפוש תנועתי אישי כבסיס לדיאלוג עם האחר. בסדנה יוכל כל אחד להתנסות בחיפוש תנועתי המבוסס על הנחיות פשוטות. הסדנה מתאימה לחסרי ניסיון ולרקדנים כאחד, שכן היא מבוססת על חיפוש אישי ומייצרת מפגשים בלתי צפויים בין משתתפי הסדנה, תוך יצירת דיאלוגים וקשב שבמהלכם נוצר ידע משותף. ביום חמישי בשעה 16:00 תתקיים סדנת רפרטואר של להקת ‘קולבן דאנס’ בהנחיית יעל כהן, רקדנית הלהקה ומורה למחול עכשווי בבית הספר למחול של קולבן דאנס. בסדנה המיועדת לבעלי ניסיון במחול, ילמדו המשתתפים קטע מתוך היצירה ‘צל לבן’ מאת אמיר קולבן, ויתנסו באופן בלתי אמצעי עם פן אחד בשפת התנועה של הלהקה. הסדנאות פתוחות ללא תשלום לבאי הפסטיבל.

להקת קולבן דאנס חוגגת בימים אלו 20 שנות יצירה. אמיר קולבן, המנהל האומנותי והכוריאוגרף של הלהקה, מונה השנה לתפקיד דיקן הפקולטה למחול באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. קולבן שימש כרקדן בלהקות שונות בארץ (להקת בת שבע, הבלט הישראלי) ובעולם (גרמניה, ארה”ב). הוא העלה עשרות יצירות על במות רבות בארץ ובסיורי להקתו בחו”ל. אמיר קולבן מחפש בהתמדה דרכי ביטוי אמנותיות חדשות, תוך שהוא מאתגר את הקהל הן ברמה האמנותית והן ברמה האישית. עיסוקו בחינוך למחול בכל הרמות משלים את פעילותו, כמי שרואה במחול סוג ייחודי ומהותי של תקשורת אנושית.

פתיחת שערים ביום חמישי בשעה 14:00 בצהריים. סיום הפסטיבל: ביום שבת בשעה 20:00 בערב.

כרטיסים לשלושה ימים או ליומיים ברכישה ישירה באתר הפסטיבל:

http://www.bodyways.org/index/flyer_index.asp?details_new_id=4931

הרשמה טלפונית והזמנת מקום לינה בחדרים בטלפון 052-7720200

* חדרים לזוגות או למשפחות, וכן ניתן להזמין מקום לינה ליחידים בחדרים משותפים

למידע נוסף ולהזמנת כרטיסים לפסטיבל במחיר מוזל: https://app.activetrail.com/S/eiwizatewjz.htm

אולי תאהב\י גם:

“מעלית הזמן” – אטרקציה קרירה ומרעננת לנופשים בירושלים

איטו אבירם

המופע: VIVALDIANNO – “עיר המראות” – מצ’כיה אל היכל התרבות

איטו אבירם

CONTEXT  – בכורה ישראלית לפסטיבל הבלט מסנט פטרסבורג

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן