איטו אבירם

על הר מירון, בשלג, באוהל…

הבילוי המקורי ביותר בשלג שמור לערן ולשירן, שהטו אוהל מטיילים על פסגת המירון ובילו שם את הלילה המושלג של החורף

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה
אוהל כתום אחד והמון שלג, על פסגת המירון. צילום: ערן מנשרוב

אוהל כתום אחד והמון שלג, על פסגת המירון. צילום: ערן מנשרוב

כל אלה שכבר עתה מתכננים לחרף נפשם ונפש ילדיהם ולנסוע בעקבות השלג, אל הפקקים והקור, והם, ללא ספק, אמיצים, לפחות בעיני עצמם.

קבלו בני זוג אמיצים קצת יותר: שירן וערן מנשרוב. בני הזוג (היא זמרת ומורה לפיתוח קול, והוא קצין חיל האוויר במי”ל, ויצרן תרמילי גב “סברה” האיכותיים בהווה) החליטו שהכי רומנטי יהיה לבלות את ליל השלג הגדול דווקא בתוך אוהל דק, על פסגתו המושלגת של הר מירון.

אמרו ועשו. גדשו את תרמיליהם בשקי שינה, פנסי ראש וציוד מחנאות הכרחי אחר, עזבו את  קיבוץ גבעת חיים איחוד שבו הם מתגוררים, עלו על המכונית ומקץ שעתיים מצאו את עצמם על פסגתו המושלגת של הר מירון, בגליל העליון. את הלילה כולו העבירו בתוך האוהל, שאותו פרסו על האדמה המושלגת קלות. מתחת לשקי השינה פרסו מזרוני שטח, ומעל – שמיכת פוך שהביאו מהבית. את הבטן מילאו באוכל, אותו בישלו על גזיה שעמדה מחוץ לאוהל, ולתכנית האמנותית העשירה דאגו בעצמם.

אומרים כי אין שלווה גדולה משלוותם של אוהבים. בבוקר, כשקמו משנתם, גילו כי השלג הקל נהפך לשלג כבד, שכיסה את האוהל, את הקרקע ואת העצים במעטה כבד. ואז, אחרי שגמרו להתפעל מהשלג ולצלם, פירקו את האוהל וחזרו הביתה. מולם, לאורך כל הדרך חזרה, הם ראו את השיירות הבלתי נגמרות של מכוניות,עמוסות מטיילים, בדרך אל השלג.

 

 

 

תגובה אחת עבור על הר מירון, בשלג, באוהל…

  1. נרקומן שלג ינואר 12, 2015 בשעה 8:16 am

    אכן, תיקי הגב סברה שווים. יצאתי לטרק במונט בלאן שבאלפים עם אחד כזה וחזרתי לפני שבוע. התיק עמד במשימה בכבוד. שאפו, ערן.

    הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *