Image default
מה חדש

עונת המחול הבינלאומית בסוזן דלל – יולי עד אוקטובר 2018

להקת אמיליו אוצ’נדו. צילום אילדה סנדרין

מרכז סוזן דלל, יארח בחודשים יולי-אוקטובר, להקות בינלאומיות ומופעי מחול במסגרת עונת המחול הבינלאומית של המרכז שמשקפת פסטיבל רבגוני ומרתק ובו יופיעו יוצרים עכשוויים מרחבי העולם במסגרת אירועי תל אביב דאנס, יוצרים מספרד במסגרת “דאנס אספניה” ויוצרים מצרפת במסגרת עונה המצטלבת עם צרפת “דאנס פרנס”.

אירועי העונה הבינלאומית יפתחו בשני מופעים משני קצוות שונים – הודו וקולומביה:

תיאטרון המחול נבדהרה – הודו- אגני

תיאטרון המחול נבדהרה הודו חוזר בפעם השלישית למרכז סוזן דלל עם היצירה אגני. משמעות המילה “אגני” בהינדית היא “אש”, סמל החורבן וההיטהרות, הסוף וההתחלה. האש מפיצה אור, ויחד עם זאת משמידה את כל מה שנקרה בדרכה עד לחשכה מוחלטת. ככל שהלהט גובר, חומות פוליטיות ואישיות נהרסות ובמקומן נבנות חומות חדשות. ביצירה זו, רקדני התיאטרון ההודי למחול עכשווי חוקרים את מושג ה”אגני”, הגוף והמוות בביטוייהם השונים. אגני הוא מסע של אש אותו יש לחוות יותר מאשר לראות, לחוש יותר מאשר להבין.

תיאטרון המחול נבדהרה הודו הוא להקת מחול עכשווי המבוססת במומבאי והידועה בזכות הופעותיה הססגוניות בהשראת בוליווד. הלהקה הוקמה על-ידי הכוריאוגרף עטור השבחים אשלי לובו במטרה לחשוף רקדנים בעלי אנרגיות יצירתיות ולהעניק להם את ההזדמנות להופיע בפני קהל בינלאומי. הסגנון האוניברסלי של הלהקה משלב בתוכו טכניקת מחול מערבי, פילוסופיה ורוחניות הודית ומחול הודי מסורתי – אלמנטים המשקפים את ה”נב-דהרה” – “הזרם החדש”. לא מערבית ולאו דווקא מזרחית מטבעה, הלהקה נאמנה אך ורק לאמת של הנשימה וכוח ה”פראנה”, היא אנרגיית החיים.

ב’│ 23.7.18 │ 21:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 210-180 שקלים

ג’│ 24.7.18 │ 19:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 210-180 שקלים        

 

להקת המחול סלסה ויוה – קולומביה

סלסה ויוה הוא מופע מחול צבעוני ולוהט המלווה במוזיקה קצבית, הישר מלבה הפועם של קולומביה. להקת המחול סלסה ויוה מפתיעה את קהל צופיה שוב ושוב מזה 23 שנה, במפגנים צבעוניים של מחול קצבי וסלסה אקרובטית. הרקדנים המוכשרים מפגינים יכולות מרהיבות בסגנונות כמו סלסה, ממבו, בוגלו, צ’ה צ’ה צ’ה, בולרו, בצ’אטה, מילונגה, סמבה ומחול קולומביאני. הרקדנים לבושים מכף רגל ועד ראש בתלבושות מהודרות בצבעים תוססים ונוצצים, כשכל ריקוד מלא באנרגיית סלסה מתפרצת. המופעים מציגים את מהותו של המחול הלטיני בכלל והקולומביאני בפרט, ומשלבים אלמנטים מסלסה-קברט, קומביה ,מחול קולומביאני מסורתי, סלסה אקרובטית ועוד. רגליהם המהירות להפליא ומרצם של רקדני הלהקה יוצרים מחזה אנרגטי עוצר נשימה.

ש’│ 28.7.18 │ 21:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 270-220 שקלים  – לאחר המופע שיחה עם האמנים

א’│ 29.7.18 │ 21:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 270-220 שקלים

ב’│ 30.7.18 │ 18:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 270-220 שקלים        

**

במסגרת אירועי דאנס אספניה , יארח המרכז להקות ויוצרים מובילים מספרד חלקם הנותנים פרשנות עכשווית לפלמנקו וחלקם מייצגים את סצנת המחול העכשווי בספרד.

 

רוחאס ורודריגס – ספרד- אזול וידה (חיים כחולים) – בכורה עולמית

בליווי הרכב מוסיקלי

הכל אפשרי בחיים כל עוד להבת התשוקה ממשיכה לבעור בנשמה. אזול וידה, יצירתם החדשה של צמד הפלמנקו המפורסם רוחאס ורודריגס, תעלה על במת סוזן דלל במופע בכורה עולמית. נקודת המוצא של היצירה היא האושר – משהו כה פשוט, אך בו-בזמן מסובך מאוד. בליווי מוזיקה חיה, רוחאס ורודריגס רוקדים בתשוקה לאורך מסע מרתק המואר באור כחול חדש הנקרא אזול וידה. הצטרפו למסע אל עולם יוצא דופן של תנועה ופלמנקו דרך מוזיקה ורגש, בו אתם מוזמנים לא רק לצפות, אלא גם להרגיש ומעל לכל להיות.

רוחאס ורודריגס ידועים כיוצרי הפלמנקו הדינאמי ביותר בספרד. לאחר 21 שנים של עבודה משותפת, הם יוצאים יחדיו למבוך היצירתי הנקרא אזול וידה, ובכך מציינים את תחילתו של עידן חדש, תוך שמירה על כבוד והערצה הדדיים. תפיסת עולמם מתבססת על החיפוש אחר גישות חדשות לתנועה, ליצירה ולבמה, ובכך מעניקה ממד חדש למחול הספרדי בכלל ולפלמנקו בפרט. שיתוף פעולה זה התחיל ב-1996 ומשמש כיום דוגמה לדורות הבאים. רוחאס ורודריגס איחדו על הבמה את הקלסי והעכשווי יחד עם הפרוקה, הפנדנגו, האלגריה, המערב הפרוע ומעילים מהודרים המעשירים את הפלמנקו יותר מאי פעם.

ג’│ 31.7.18│ 21:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 285-225 שקלים– לאחר המופע – שיחה עם האמנים

ד’│ 01.8.18 │ 19:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 285-225 שקלים

 

מנואל ליניאן – ספרד  Baile de Autor(ריקוד המחבר)

בליווי הרכב מוסיקלי

ריקוד המחבר היא יצירת מחול אישית מאת הסולן וכוריאוגרף הפלמנקו הנודע – מנואל ליניאן. כבמאי שחולם על ריקודו של רקדן, ליניאן מציג מקום בו הבמאי, שהוא גם התסריטאי, מפיח רוח חיים בכל אלמנט: האור, הסאונד, השירה, הגיטרה, המוזיקה והמחול. זוהי פנטזיה שבה דמויות הכוריאוגרף והרקדן מתאחדות. אדם אחד, המגלם שני תפקידים המתחככים זה עם זה, נמצא בעולם המתחלק לכוריאוגרפיות שונות שאינן קשורות זו לזו. זהו מופע שחי במחשבותיו של המבצע. חלום שבוא רק הוא מדמיין, חלום שאנו עדים בו להתעוררות וריקנות.

 

מנואל ליניאן הוא רקדן, כוריאוגרף ובמאי פלמנקו. הוא הוזמן ליצור כוריאוגרפיות ללהקות ידועות כמו הבלט הלאומי של ספרד, רפאלה קרסקו, טרסה נייטו ונואבו בלט אספניול. את פריצת דרכו כסולן עשה ביצירה TAURO ב- 2008. מאוחר יותר, הציג את היצירות MUNDO APARTE, ו- SYNERGY, איתן השתתף בפסטיבלי מחול מכובדים רבים. אחד מהם היה פסטיבל חרס, שם זכה בפרס הרקדן הטוב ביותר לשנת 2012. בין היתר, זכה בפרסים נוספים, כגון: פרס מקס למבצע הטוב ביותר, פרס מטעם מבקרי הפלמנקו של Flamenco Hoy לרקדן הפלמנקו הטוב ביותר, ובפרס בחירת המבקרים בפסטיבל חרס. יצירותיו מועלות על במות בפסטיבלי פלמנקו מכובדים מסביב לעולם, ביניהם פסטיבל נים (צרפת), הביאנלה של הולנד, ופסטיבל הפלמנקו לונדון.

ו’│ 03.8.18│ 21:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 285-225 שקלים – לאחר המופע – שיחה עם האמנים

ש’│ 04.8.18 │ 19:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 285-225 שקלים

 

נובה גלגה דה דאנסה – ספרד- SON  (להיות)

SON  משמעו “להיות”, אך SON הוא גם משהו שמעבר להגדרות. במופע פורץ הדרך של נובה גלגה דה דאנסה, להקת הרקדנים מציגה תערובת של שפות כוריאוגרפיות הכוללות מחול גליסיאני מסורתי, מחול ספרדי מסוגנן, מחול עכשווי ופלמנקו. ביצירה חושנית ומרתקת הם מאחדים את הישן עם החדש, את הגברי עם הנשי, ואת המחול המסורתי עם העכשווי.

 

“…אנחנו מגיעים למפגש זה עם זה. אלה הרוקדים ואלה הצופים בפתיחות של נוודים משולים לקצוות ענפים שונים, המתכופפים לעבר האדמה התומכת בהם ומגלים גזע משותף ואינסוף שורשים הממשיכים לגדול ולהשתנות. השורשים הם אלה הגורמים לענפים לצמוח, והענפים לא יכולים להפסיק את תנועתם, אם ברצונם להמשיך בחיים… כך, האמן נשאר פתוח, בגלל שהם קיימים בשבילו. מכיוון שעבורו, הם חיים והווים (SON).” – מריטה קרמונה.

 

להקת נובה גלגה דה דאנסה הוקמה בספרד ב-2003 ויצרה פרויקט ייחודי לחלוטין המאחד מחול גליסיאני, ספרדי ועכשווי. חיימה פבלו דיאס, כוריאוגרף הלהקה, בוגר בית הספר המלכותי למחול בבריטניה, בית הספר למחול ולמוזיקה של גליסיה והקונסרבטוריון המקצועי למחול במדריד. כמבצע, רקד בלהקות פולקלור גליסיאני כמו Etnográfico das Mariñas ו- Ballet Galego Rey de Viana. בנוסף, ניהל את בית הספר העירוני למחול Xuncos ו- Mulleres da fin da terra, וזכה בפרסים בפסטיבלי פולקלור רבים.

ב’│ 06.8.18│ 21:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 285-225 שקלים – לאחר המופע – שיחה עם האמנים

ג’│ 07.8.18│ 19:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 285-225 שקלים

 

להקת אמיליו אוצ’נדו – ספרד- שִׁירוֹקוֹ (סופת חול)

בליווי הרכב מוסיקלי

“שִׁירוֹקוֹ” היא רוח מדברית יבשה וחמה הנושבת מכיוון צפון אפריקה אל מרכז הים התיכון במהירות רבה. היצירה שירוקו (סופת חול) מוקדשת לגאות ולשפל של הרוח, לשינוי ולתנועה, ומרחיבה את גבולות המחול המסורתי תוך שהיא מאתגרת סטריאוטיפים ותוויות. היצירה מציגה ארבעה רקדנים הלבושים בלבוש הנשים המסורתי של הפלמנקו, שמלות ארוכות-זנב. מוצגים גם ארבעה יסודות של הפלמנקו: שאל, מניפה, השמלה הארוכה וקסטנייטות. בכל מזג אוויר, מרכיבי מפתח אלה מתעוררים לחיים בהתאם לרוחות המשתנות. לצד שלושה מוזיקאים ברמה עולמית, הרקדנים לוקחים אותנו למסע על גבי רוח שירוקו משלהם.

להקת אמיליו אוצ’נדו הוקמה בשנת 2012 ומאז זכתה בפרסים רבים ושבחים מצד מבקרי מחול שונים. אמיליו אוצ’נדו, יליד ולנסיה, הופיע יחד עם הבלט הלאומי של ספרד, מה שגרם למעברו למדריד, שם המשיך ללמוד בקונסרבטוריון הממלכתי למחול. אוצ’נדו הופיע מסביב לעולם כרקדן קור דה בלט ולאחר מכן כסולן בלהקות מחול מובילות כגון: להקת דומינגו אורטגה, רפאל אגילר, נואבו בלט אספניול ואאידה גומס. הוא המשיך כרקדן ויוצר פלמנקו והוזמן כאמן אורח להופיע על במות מסביב לעולם. ב-2015 הוזמן לאולפני יוניברסל סטודיוס ביפן, שם התחיל לעבוד על יצירתו שירוקו שזכתה לשני פרסים ראשונים בפסטיבל הכישרונות במדריד ב-2017.

ו’│ 10.8.18│ 22:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 285-225 שקלים – לאחר המופע – שיחה עם האמנים

ש’│ 11.8.18 │ 21:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 285-225 שקלים

 

להקת המחול שרון פרידמן – ספרד- All Ways – (כל הדרכים)

בליווי מוסיקלי של עידן שמעוני

“ציפור שחורה, יונה לבנה, הפחד אינו חי ברוח. אל תסטה מן הקן, חזור אל אגן המים להרוות צימאונך.”

כל הדרכים חוקרת את האוטופיה של ההרמוניה הנצחית, מצב אליו מגיעים לאחר פתרון סכסוכים אישיים ומציאת מקומנו הראוי על פני האדמה. מלפנינו סלולות דרכים רבות, אך רק אחת מהן תוביל אותנו אל עצמנו. בלי דרך, אנו מרגישים אבודים, מלאים בעלטה ובלבול, חסרי כיוון, עפים כציפור עיוורת ללא מצפן או כוכבים שיובילו אותנו בלילות חשוכים. ביצירה כל הדרכים, שבעת הרקדנים מגלמים מטיילים הצועדים לאורך דרכים מרובות המשתלבות במרדף אחר ההרמוניה. עיקרון ההתמדה מורה עליהם “הרמוניה”, אך עליהם לעבור תחילה בנתיבים בלתי יציבים ולעתים מפותלים. המסלול בו הם עוברים חוצה חמישה מצבים רגשיים: אובדן, חיפוש, חלום, התאהבות וגיבוש מצפון. בסוף המסע מחכים השמיים, הכוכבים, החלל… הרגשה של ניתוק בתוך ריקנות עמוקה ומוחלטת. הדרך עשויה לקחת אותנו אל מקומות שבהם הכל אפשרי, בהם העבר והעתיד מעצבים חלום בהווה, היכן שהאהבה היא בלתי נמנעת, דרך שבסופה אנו פוגשים את עצמנו.

סגנון המחול של שרון פרידמן מורכב מפולקלור ומחול עכשווי ישראליים. פרידמן, יליד חדרה, התבסס במדריד שם הקים את להקת שרון פרידמן בשנת 2006. כרקדן, החל את הקריירה שלו כשהצטרף ללהקתו של עידו תדמור בתל-אביב. בנוסף, רקד פרידמן בלהקת המחול הקיבוצית וורטיגו. בשנת 2000, החל לעבוד כיוצר עם קבוצת ‘מחול פראזה’ . ב-2004 הצטרף ללהקת מיומנה ככוריאוגרף ומנהל פרויקטים. יצירותיו הוצגו, בין השאר, בפסטיבל הקיץ בפריז וזכו בפרסים רבים, ביניהם פרס מקס היוקרתי לאומנויות הבמה לשנת 2015. המופע כולל קטע עירום.

ב’│ 13.8.18│ 21:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 285-225 שקלים – לאחר המופע – שיחה עם האמנים                                           ג’│ 14.8.18│ 19:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 285-225 שקלים

 

להקת המחול קור’סיה – ספרד- Cul de Sac

“הצעד הראשון יתכן ויתרחש יום אחד. רחוק ככל האפשר.” סמואל בקט, אלושם.

Cul de Sac מציגה חברה בנויה מדמויות יוצאות דופן המבודדות בין ארבעה קירות, כבולות למסגרת חברתית בחיפוש אחר

החופש שחי עמוק בלבם. בהשראת עולמו ויצירותיו של האמן הספרדי חואן מוניוס, זוכה הפרס הלאומי לאומנויות פלסטיות היוקרתי, אשר הלך לעולמו בשנת 2001, מטרתה של Cul de Sac היא לשקף את דמיונו של הפסל. ביצירה, דמויותיו האפורות והמונוכרומטיות של מוניוס קמות לתחייה וחוות מתחים בין האינדיבידואל לחברה, כמו המיצגים הזזים שיצר. כך, Cul de Sac מתייחסת לעולם קונספטואלי בו מוגבלויות פיזיות ומנטליות חוסמות את הרצון להגשמה עצמית המשותפת לכל בני האדם.

 

להקת המחול קור’סיה הספרדית מנוהלת על-ידי הכוריאוגרפים האיטלקים אנטוניו דה רוסה ומטיה רוסו. הלהקה הוקמה ביוזמתם של רקדנים צעירים ומוכשרים, יוצאי להקת המחול הלאומית של ספרד, בכוונה להשתמש בגופם על מנת להעביר מסר. הם חשים דחף פנימי עז לנצל שפה שמתעלה על גבולות התקשורת המילולית. היצירה משלבת אלמנטים מתוך קולנוע, צילום, ספרות ופיסול כאזכור לצורות התבטאות חדשות בסגנון תנועה ייחודי ולעתים משונה.

ה’│ 16.8.18│ 21:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 235-185 שקלים – לאחר המופע – שיחה עם האמנים.

 ו’│ 17.8.18│ 14:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 235-185 שקלים

 

מריה חונקל – ספרד- EMOTIONS (רגשות)

בליווי הרכב מוסיקלי

הפלמנקו תמיד מלא ברגש – הגיטרה, השירה הנוגעת ללב והריקוד הלוהט. כל אלה יוצרים חוויה שמזכירה לנו שאנו בחיים. ביצירה רגשות, מריה חונקל, בליווי זמרים וגיטריסט וירטואוזים, מציגה בפנינו מסע המחבר אותנו לעולם החושים. דרך שורשי הפלמנקו – מרטינטה, גואחירה, אלגריה וסולאה – היא לוקחת אותנו לעולם נשי מסתורי וחושני. כל רגע מביא עמו סגנון שונה. תשוקה ומסורת מתמזגים עם מחול ספרדי ורגשות טהורים.

מריה חונקל זכתה לכינוי “להבת האש” בזכות ביצועיה הלוהטים והנועזים. חונקל, ששורשיה באיים הקנריים, נולדה למשפחת בורול, שהפלמנקו זורם בעורקיה. היא למדה בלט ומחול ספרדי אצל מיגל נבארו, רוסלינה ריפול ודודתה טריני בורול. במדריד למדה לצד כוכבי הפלמנקו האגדיים לה טאטי, גואיטו, מרצ’ה אסמרלדה וסירו, ובנוסף לצד הרקדנית הקלסית דאגמרה בראון. חונקל רקדה בלהקות מנולטה, חוסה גרקו, גואיטו ו”פלמנקו בלז”, אתם יצאה לסבבי הופעות ברחבי העולם. בלוס אנג’לס, עבדה חונקל בשיתוף פעולה עם רקדנית ושחקנית הסדרה “Fame” דבי אלן. חונקל זכתה בפרס הלאומי לפלמנקו על שם אנטוניו גאדס כרקדנית הפלמנקו הטובה ביותר בפסטיבל Cante De Las Minas, וכמו כן, זכתה בפרס על הכוריאוגרפיה הטובה ביותר לסולו בתחרות יוצרי מחול ספרדי ופלמנקו ה-15 בתיאטרון אלבניז במדריד.

א’│ 19.8.18│ 21:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 285-225 שקלים – לאחר המופע – שיחה עם האמנים

ב’│ 20.8.18│ 19:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 285-225 שקלים

מריה חונקל

**

גם אמנים ישראליים משתתפים במסגרת יוקרתית זו : להקת רמנגר עם קרן פסח, להקת קומפאס של מיכל נתן המארחת את הרקדן הספרדי  אדריאן סנטנה והזמר קובי זרקו.

מחול עכשווי מקוריאה

יצירות זוכי תחרות הכוריאוגרפיה הבינלאומית בסיאול

בערב זה, יוצגו ארבע יצירות מחול מאת כוריאוגרפים מבטיחים מקוריאה, ביניהן היצירות: Sequence מאת Seouk Hun Ryu – סיפור על דממה, טינה וצער עמוק בביצוען של שמונה רקדניות; Uninhabited Island מאת Jae Woo Jung – יצירת סולו המספרת על חוויית בדידות נוראית; Sal מאת Jin A Kim – טריו בו אנרגיה אלימה מתפרצת, ומהרקדנים נשלפים קוצים כנגד העולם; ו- Sinawi מאת Jae Seung Kim – יצירה בה ארבעה רקדנים החושקים להגיע אל מהותה של ההרמוניה שבחוסר ההרמוניה תוך גיוון הדימויים בהם האל מיוצג דרך המחול – כל זאת על רקע מוסיקת סינאווי קוריאנית מסורתית.

יצירות אלה יוצגו בתל-אביב בעקבות שיתוף הפעולה בין מרכז סוזן דלל ומכון קוריאה לקידום מחול עכשווי, Modern Dance Promotion of Korea והתחרות הבינלאומית לכוריאוגרפיה בסיאול.

 

ה’│ 30.8.18│ 21:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 235-185 שקלים – לאחר המופע – שיחה עם האמנים

 ו’│ 31.8.18│ 14:00│ אולם דללמחיר כרטיס: 235-185 שקלים

 

עונת המחול הבינלאומית 2018

מרכז סוזן דלל, תא

מחירים בין : 120 שח – 285 שח

טל’ להזמנת כרטיסים: 035105656

להזמנת כרטיסים באתר המרכז 24/7 www.sdc.org.il

https://www.facebook.com/suzannedellalcentre?fref=ts

 

אולי תאהב\י גם:

מוסיקה הודית בחג ההולי-הודי עם הכנריות האחיות אקאראי

איטו אבירם

להקת המחול “ביילה ברזיל” – בביקור ראשון בישראל

איטו אבירם

אטרקציות ופעילויות בעמק המעיינות – אביב 2018

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן