Image default
ספרים פרוזה

ספר מתח ישראלי חדש: “למראית עין

למראית עין (2)

למראית עין הוא ספר מתח ישראלי ראשון, בהוצאת כינרת, על רצח בהתנחלות. ליעד שהם חשב שהוא יודע כל מה שצריך לדעת על המתנחלים. הוא יצא למסע ספרותי ואישי חזר מופתע ועם עלילהנפתלת, אקטואליתורבת–תהפוכות, שבמרכזהרצח בהתנחלות בורגנית מבודדת שנחקר ע”י שני חוקרים סמויים שמתפתח ביניהם רומן – היא שוטרת תל אביבית והוא בנו של רב היישוב שיצא בשאלה. למראית עין משרטט באמינות ובדייקנות את המתח בין ההתנחלות השקטה לעיר ההומה, בין תמימות לרשעות ובין קודש לחול.

ליעד שהם מנצל את ז’אנר ספרי המתח כדי לחקור ולעסוק בסוגיות בוערות בחברה הישראלית. ספרו הקודם, אם המושבות, עסק בשחיתות שלטונית, וזה שקדם לו, עיר מקלט, התעמק בבעיית הפליטים. בלמראית עין הוא מתמקד במתח בין מתנחלים לשמאלנים.

בכל גן עדן יש נחש…

זהו חורף קר במיוחד בגופנה, התנחלות מבודדת בהרי בנימין שעודנה מזועזעת מרצח לא מפוענח שהתרחש בה חודש קודם לכן. יואב, בנו של רב היישוב, חוזר כדי להציג בפני הוריו את ענת, בת זוגו החדשה, הראשונה מאז עזב ויצא בשאלה. אלא שפקד ענת נחמיאס איננה בת זוגו, אלא חוקרת במשטרה.ענת ויואב נפגשו רק לפני כמה ימים, כששלפו אותו מהקורס בשב”כ ותידרכו את שניהם באשר למשימה המסוכנת העומדתבפניהם — חקירת רצח סמויה.

לענת וליואב יש קצת יותר מארבעים ושמונה שעות לפני שכל האזור יעלה באש. עד צאת השבת עליהם להוכיח שלא מדובר בפיגוע על רקע לאומני, למצוא מי שנא את ראש הישיבה עד כדי כך שהטביע אותו באכזריות במימי מעיין קפואים, ולשכנע את אמא של יואב שהם זיווג משמים.

אלא שמסתבר ששום דבר ואף אחד הוא לא כמו שהוא נראה. בתיה השלווים של גופנה טומנים בחובם שקרים כואבים וסודות קטלניים. המתח בין יואב לבין משפחתו והקהילה שעזב גואה, העניינים בינו לבין ענת מתחממים, וכשהטמפרטורה בחוץ צונחת וסופת שלגים חוסמת את הדרכים, יואב וענת נותרים לגמרי לבד, תלויים זה בזו. האם יצליחו לגלות את האמת שמסתתרת מתחת לפני השטח, לחשוף את אלה המנסים לתמרן אותם ולהוציא לאור את מניעיהם האמיתיים, בזמן?

ליעד שהם הוגדר כ”ג’ון גרישם הישראלי”: עורך דין מצליח שהפך למחבר רבי מכר פורה. כל אחד משבעת המותחנים שלו נמכר בעשרות אלפי עותקים. הוא מסופרי המתח הישראלים הבודדים המצליחים בעולם: זכויות התרגום לספריו נמכרו לאחת ההוצאות הגדולות בעולם. וספריו זוכים להצלחה בכל המדינות הדוברות אנגלית, וכן בגרמניה, דנמרק, צרפת, איטליה ועוד.

ליעד כתב גם שני רבי-מכר לילדים, הגול הראשון שלי ואבא בונה עוגה, שעובד לסדרת טלוויזיה בשם “תמר הבלשית וקפטן יום שלישי״ המשודרת בהצלחה בניק ג׳וניור. ספרו עיר מקלט מעובד לסדרת טלוויזיה שתשודר על ידי יס.

יצא לאור בהוצאת כינרת.

 

 

אולי תאהב\י גם:

הספר “גשם” מאת מילה קידר – בצורת, אהבה, אמנות והיי-טק

איטו אבירם

ספר ילדים חדש על הגאון אלברט איינשטיין

איטו אבירם

הספר “נגד הטבע” מאת תומס אספדל – על אהבתו הנכזבת של גבר מבוגר לאישה צעירה

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן