Image default
בימה ומחול תרבות ובידור

סלאג – Slug – מופע המחול של “ענבל פינטו ואבשלום פולק” – כמעיין המתגבר

קרדיט לצילום – מיכל חלבין עודד פלוטניצקי-סלאג-2להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק

ראשית – חייבים לציין את התפאורה הזוהרת, תרתי משמע. אוקיינוס של נורות התלויות מהקיר כמו פיטריות הצומחות הפוך, ומטפסות כטפילים גם על הקירות, מעניק לבמה החשופה תחושה מיוחדת במינה ושובה את עינם של הצופים באולם מיד עם פתיחת המסך.

אנחנו לקוחות ותיקים של להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק, ומכירים היטב את אותם רגעים של איטיות חשוכה, בה מתנהלים חלקים גדולים מהמופעים שהלהקה מעלה על במה. היצירה מתחילה בלחש, בדומה לרגע שבו נוצר הזמן, עם בריאת העולם, והצופה, כמו בסרט אילם, אמור לחוש את ההד החוזר של קיומו.

לכן איננו מופתעים מהקצב האיטי, וכמעט מצליחים לשמור על ערנות גם ברגעי הדמדומים, כשתנועת הרקדנים האיטית כשל חלזונות חוברת אל המוסיקה המנסרת בעייפות ואל הנורות המקמצות בתאורה. אנו יודעים, אל נכון, מדובר במשבר קבוע וידוע אצלנו הצופים, שבקרוב יבוא לפתרונו ברגע שבו הקצב ישתנה, האורות ישובו ויציפו את הבמה והמוסיקה תחבור אל הרקדנים שיחלו להתנשף, להזיע, ולהציע לנו את אותו המחול המופלא שלו ציפינו כל כך.

המופע נקרא “סלאג” ומדובר ברכיכה או חילזון המייצג את תחושת הזמן את הגבול והבית. אבל  סלאג הוא גם קליע או כדור שנורה מכלי נשק. בכך בדיוק עוסק גם המחול שלו נחשפים הצופים. האינטרפרטציה של הזמן, כפי שהוא בא לידי ביטוי בתנועות מחול.

על הבמה הרקדנים מחברים בין אירועים שקרו בעבר, קורים בהווה ויקרו בעתיד. הם רוקדים מידע, רגשות, זיכרונות ועולמות. הזמן תלוי בנקודה שבה הוא נמדד ובמי שמודד אותו, וכל נקודות הזמן הן כשלעצמן מושג פילוסופי שנוי במחלוקת. האם הן קיימות או שמא גם הן אשליה תודעתית?

המפגש בין מושג הזמן לרקדנים, שהיו שותפים לתהליך היצירה, יוצר שפה בימתית מיוחדת. הזמן מחולל מפגשים של אהבה, תשוקה וחיים, בו בזמן שהוא גם מכלה אותם. הרקדנים מנסים בו זמנית לשלוט בזמן ולשמרו, אך גם לחיות בתוכו ובתוך הקונפליקט הטבוע בו.

היצירה משלבת עולמות שמזינים ומפרקים האחד את השני. מילים, מוסיקה ותנועה, וכולם מנסים למצוא את מקומן ומשמעותן בזמן – כמו בחיים עצמם.

כוריאוגרפיה, עיצוב תפאורה ופס קול : אבשלום פולק

עיצוב תלבושות: אבשלום פולק, מאיה לוי

עיצוב תאורה: יואן טיבולי

משתתפים: ג’רמי אלברז’, צבי פישזון, אריאל גלברט, נגה הרמלין, אופיר ינאי,  מרתה לואיזה ינקובסקה, קורדליה לנגה, עמית מרסינו, מורן מילר

מנהלת חזרות: דינה זיו

משך המופע הינו כשעה ללא הפסקה.

מוסיקה:: Hilary Hahn & Hauschka, Samuli Kosminen, Kronos Quartet & Kimmo Pohjonen, The Ink Spots, Hutch, Rudy Vallee & His Connecticut Yankees, Deanna Durbin, Victor Silvester, Ambrose & Anne Shelton, Steve Reich, Carsten Nicolai “Alva Noto”, Ryoji Ikeda

כמה מילים טובות על להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק: הלהקה נמנית על להקות המחול המובילות בישראל ויצירותיה השונות הקנו לה עד היום שם והערכה בישראל וברחבי העולם.  משנת 1994 מעלה להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק, יצירות מחול חדשניות, מקצועיות ומלאות דמיון המיועדות לכל פלחי האוכלוסיה.

ייחודם  של היוצרים בא לידי ביטוי בכל פרטי ההופעה כולל כוריאוגרפיה, מוסיקה, עיצוב תלבושות, עיצוב תפאורה ותאורה. בנוסף לתשבחות וההוקרות להן זוכה עבודת הלהקה בארץ – היא מוזמנת תדיר לייצג את ישראל בפסטיבלים חשובים ומרכזים תרבותיים מובילים ברחבי העולם. ללהקה, המקיימת תדיר הופעות מחול בישראל וברחבי העולם, צוות של 11 רקדנים / שחקנים.

אל לוח ההופעות של להקת המחול   טלפון לכרטיסים :03-5105656

אולי תאהב\י גם:

ההצגה “משרתם של שני האדונים” – צחקתי.

איטו אבירם

“פיניטה לה קומדיה” – סרט ישראלי חדש, או ניסוי קולנועי מוזר?

איטו אבירם

 “החדר האחורי” בתיאטרון הקאמרי – הצלקות המשפחתיות נחשפות

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן