איטו אבירם

סיפורה של החיטה – בגן הבוטני בשבועות

לשים, אופים ולומדים על החיטה, הקמח והפיתה… בשבועות 2019 לכל המשפחה בגן הבוטני בירושלים. ראשון 9.6.2019 בין השעות 10:00-16:00

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

שבועות הוא חג הקציר. לרגל החג המתקרב מזמין הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם ירושלים את הקהל הרחב להכיר את סיפורה של החיטה.

ברחבי הגן היפהפה, המצוי בשיא פריחתו עם מגוון צמחים ופרחים ייחודיים ונדירים בכל החלקות, יתקיימו סיורים רגליים לכל המשפחה שייצאו בכל שעה עגולה ביום ראשון 9.6 (שבועות) בין השעות 10:00-16:00.

במהלך הסיורים יכירו המבקרים את ההיסטוריה של החיטה, החל מגילויה על ידי הציידים וכיצד השפיעה על חייהם ועד להשפעת החיטה על חיינו כיום, המבקרים ילמדו כיצד מגדלים את החיטה, איך הופכת החיטה ומשמשת אותנו לאפיית לחמים ומהם סוגי החיטה השונים ועוד. לקינוח יכינו המשתתפים פיתות טעימות אותן יאפו על הטאבון.

הפעילות כלולה במחיר הכניסה לגן.

אורך הסיור כ40 דקות.

קצת על הגן הבוטני:

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הנו מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 150 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון.

בגן גדלים יותר מ-6,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות פריחות מרהיבות לאורך כל השנה. ‘שביל התגליות’ – פרויקט ייחודי וחדשני לילדים בגן מאפשר לילדים לשחק וללמוד באמצעות מתקני משחק ופעילות באיזורי המים, האדמה, הצמרות והשורשים על הקשר בין הצמחים שגדלים בגן.

כחלק מהשביל מוצב בגן פסל ייחודי באורך 50 מטר, של האמן הבלגי וויל בקרס שנקרא ‘השורשים שלנו’. הבנוי מאלפי ענפים של עצי אקליפטוס הבנויים כמיצג של עץ ענק שנפל, בו יוכלו הילדים להיכנס ולשחק.

לפרטים נוספים: הגן הבוטני 02-6794012

http://www.botanic.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *