איטו אבירם

גם בחגים: תערוכת יצירות סוריאליסטיות מקוריות של ס. דאלי בנמל ת”א

מאות יצירות מקוריות של סלבדור דאלי שלא הוצגו מעולם בישראל: ציורים, פסלים תכשיטים ועוד מוצגות בתערוכת “דאלי בנמל”. לאור ההצלחה התערוכה תימשך גם בחגי תשריי. האנגר 11, נמל ת”א

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

סלבדור דאלי בתל אביב

תערוכת “דאלי בנמל” היא שילוב נדיר של תערוכה ייחודית וחוויה תרבותית לקהל, מאות יצירות מקוריות של סלבדור דאלי שיוצגו בשטח של מעל 1100 מ”ר– ציורים, פסלים, רישומים, תכשיטים וצילומים שלא הוצגו מעולם בישראל. התערוכה מאפשרת הצצה אל תוך ראשו ועולמו של אחד האמנים הבולטים בעת החדשה– אמן שהצהיר על עצמו “הסוריאליזם– זה אני”.

ביקור בתערוכת “דאלי בנמל” יאפשר צלילה אל תוך העולם הקסום שברא סלבדור דאלי ביצירתו– עולם המשלב את החלומי והמטורף, הסימבולי והמיתולוגי– עולם שמתכתב עם המציאות ומשנה אותה בדרכו הפרובוקטיבית, הייחודית ולעתים ההומוריסטית של האומן- עיניים, שעונים, ביצים, שפמים ופילים, מוזות, גן עדן וגיהינום, חלום וטירוף, מודעות יתר ותת מודע.

במקביל לתצוגה המרתקת של יצירות מקור תאפשר התערוכה התנסות אינטראקטיבית של מציאות מדומה, המספקת למציאות רובד נוסף- עם הקרנות אינטראקטיביות, קטעי סרטים ואנימציות. מימד זה של חוויה וידע הופך את התערוכה לחוויה ייחודית וחד פעמית– ומעל לכל, הזדמנות נדירה להציץ אל מעבר למציאות– אל חייו ויצירתו של גאון…

סלבדור דאלי, אחד האמנים הפוריים ביותר במאה העשרים ומזוהה עם הזרם הסוריאליסטי. אישיותו המוזרה, המקורית, החושפנית והמוחצנת תרמה לפרסומו לא פחות מהדימויים המסקרנים שלו. ביצירותיו הבלתי שגרתיות של דאלי, בולט צירוף של תמונות חלום ביזאריות ומלאות דמיון, המצוירות בכישרון ומיומנות רבהומושפעות מאמני הרנסאנס הגדולים כמו גם מתורתו של זיגמונד פרויד. דאלי היה אמן רב כישרון ודמיון,יצירתו השתלבה באופיו האקסצנטרי והתיאטרלי והשפיעה רבות על אמנות המאה העשרים והמאה העשרים ואחת בציור, פיסול, צילום וקולנוע. דאלי הלך לעולמו ב-1989 ונחשב עד היום לאחד האמנים האהובים ביותר בעולם.

שעות פעילות התערוכה: ימים א’-ה’, שבת 10:00-21:00, יום ו’- 10:00-15:00. מחירון: מחיר מלא- 79 ₪,  1+1 לאומי קארד ואמריקן אקספרס.

מחיר מכירה מוקדמת לזמן מוגבל – 59 ₪.

רכישת כרטיסים: קופת תל אביב- 2207*  www.2207.co.il

חברת הפקה : גלים הפקות

 

 

 

לפרטים נוספים : מורן מאיר יחסי ציבור – moranmpr@bezeqint.net  052-4703225, 052-4676353

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *