Image default
לילדים מה חדש

מתחפשים לדבוראים ורודים דבש

מתחפשים לדבורים ביד מרדכי צילום- חגית מורדיש דרור לכבוד חג הפורים מזמינה מועצת הדבש להתחפש לדבוראים, להרגיש דבוראי ליום אחד ולהיות שותפים לתהליך ייצור הדבש. במסגרת פעילויות החג במכוורות ברחבי הארץ יוכלו הילדים לבקר בכוורת אמתית, להתחפש גם לדבורים ולפרחים, לאכול אוזני המן עם דבש, לטעום סוגי דבש שונים, להיפגש עם דבוראים וללמוד על עולמן הקסום של הדבורים ועל חשיבותה של הדבורה בהאבקת פרחי ירקות ופירות ההופכים למזון מן הצומח. 

מנכ”ל מועצת הדבש, הרצל אבידור אומר, “כולם מוזמנים לבקר במכוורות לאורך ימי החג, להתחפש לדבורים ודבוראים, ליהנות מפעילות חינוכית ומעשירה לכל המשפחה וללמוד על עולמן של הדבורים” אומר אבידור ומציין כי כיום פועלים בישראל כ- 500 דבוראים העובדים ומטפלים במאה אלף כוורות הפזורות ברחבי הארץ, מתוכן 60,000 כוורות מוצבות באזורי גידול חקלאיים ומשמשות להאבקה.

 המלצות לביקור בחג הפורים במכוורות ברחבי הארץ: 

דבורת התבור- שדמות דבורה

דבורת התבור חוגגת פורים עם תחפושות דבוראים ודבורים, איפור פנים, בגדי המלוכה של אסתר  המלכה, הכנת תחפושת דבורה ואזני המן בשוקולד דבש, יתקיים גם משתה כיד המלך עם הכנת שוקולד דבש אינדיאני, מילוי אוזני המן ותה צמחים מתוק, הכנת תחפושת של דבורה, נר דונג ריחני ושלט לחדר. יתקיים סיור במכון רדיית הדבש ובמצפה דבורים ייחודי לצפייה בייצור הדבש בשידור חי, כל זאת באווירה פורימית עם שלל תחפושות.

כל ילד שיבוא בתחפושת מלאה של דבורה יכנס ללא תשלום (אחד למשפחה).

זמני פעילות: 24-26 במרץ, בין השעות 9:00-17:00 כניסה אחרונה ב- 15:00.

עלות: 49 ₪ לילד, 37 ₪ למבוגר. המחיר כולל שתייה חמה ואוזן המן.

טלפון לתיאום: 04-6769598, 050-5637645 אתר:www.dvorat-hatavor.co.il

 

מכוורת אופיר- אלון הגליל

מרכז המבקרים במכוורת אופיר יחגוג את פורים עם טעימות לכל המשפחה של סוגי דבש ייחודיים הנעשים במקום, לכל אחד טעם וארומה שונה התואם את טעמי העץ והפרח ממנו הדבורה ניזונה.

בנוסף, ניתן לסייר ביקב יפתחאל הסמוך, לטעום מהיינות ולסייר בגלריה שבמקום.

זמני פעילות: פתוח באופן קבוע בימי חמישי בין השעות- 10:00-14:00 בשאר ימי השבוע בתיאום מראש.

טלפון לתיאום: צביקה 052-2824644 אתר: www.yfw.co.il

 

מכוורת הבוסתן- פקיעין

ג’מאל חיר הקים את המכוורת בשנת 1977 בכפר פקיעין ומזמין משפחות וילדים ליהנות בחג הפורים משילוב ייחודי בין אירוח כפרי דרוזי בחיק הטבע ופעילויות חינוכיות מגוונות להכרת עולם הדבורה. המבקרים ילמדו על תהליך ייצור הדבש, על ההיסטוריה של כפר פקיעין והעדה הדרוזית. במכוורת- סדנת יצירת נרות על ידי גלגול לוחות מדונג דבורים גולמי על פתיל מיוחד, קליעת סלים למלא בקבוקים בחול צבעוני, לבלות בפינת החי ופינת הליטוף, רכיבה על גמלים ועוד.

עלות: 15-25 ₪ לסדנא. כניסה לאתר ולפינת החי + סיור ללא עלות.

שעות פעילות:כל יום, בין השעות- 10:00-18:00.

טלפון לתיאום: 052-2477897

 

דבש מכמנים- איכות מהגליל

רוני ורוקי רק, זוג דבוראים, מזמינים לבקר במכוורת, לשמוע על– ‘טבע תרפיה’ ריפוי במוצרי הדבורים וליהנות מפעילות יצירת נרות דונג מעוטרים וסדנאות יצירה. בנוסף, סיור באתר “דרך התנ”ך אל הטבע”, כפר תנ”כי אקולוגי, סיור המשלב ביקור במכוורת, הפעלות והכנת כיבוד מהטבע, בסיור מבקרים במצפה מכמנים, בחאן האבן, בערוגות הבושם וטועמים טעמים מהמטבח העתיק.

עלות: 25 ש”ח למבוגר וילד.

שעות פעילות: כל יום, בין השעות 10:00-17:00, בתיאום מראש בלבד קבוצות עד 10 משתתפים.

טלפון לתיאום: 04-9881337, 052-2476768, אתר:www.honeygalil.co.il

 

יערת הדבש- אלוני אבא

ב”יערת הדבש” מזמינים משפחות וילדים להתחפש לדבוראים אמתיים עם חליפות עבודה וכובע מסווה, ולהשתתף בפעילות חווייתית הכוללת סיור במכוורת שנמצאת בסמוך למרכז המבקרים, צפייה בסרט על חיי הדבורה, צפייה בכוורת זכוכית וחיפוש המלכה, להתנסות ברדיית דבש עם חלות דבש אמתיות. במסגרת הרדייה הילדים מפעילים צנטריפוגה ידנית קטנה ורואים איך הדבש זורם מתוכה לחבית ומוזמנים לקחת כפיות ולטעום כאוות נפשם. לקטנטנים סרט ודפי ציור וצביעה.

עלות: למשתתף מעל גיל 5- 25 ₪.

שעות פעילות: 23-25 במרץ בין השעות 10:00-17:00בתיאום מראש בלבד.

טלפון לתיאום: 054-4437402

 

בית הדבש והדבורה- קיבוץ יד מרדכי

ב”בית הדבש” בקיבוץ יד מרדכי יחגגו את חג הפורים באווירה פורימית במיוחד עם הילדים המחופשים לדבורים, לפרחים ואפילו לפו הדוב שייהנו מביקור בבית הדבש והדבורה, שם יוכלו הילדים ללמוד על תהליך ההאבקה, למה הדבוראי לובש “תחפושת” כה מסורבלת, יצפו בעבודת הדבוראי, ילמדו על אורח חיי הדבורה, יצפו בדבוראי שיפתח לעיני הילדים כוורת דבורים אמתית, יטעמו דבש ישירות מהחלה ולסיום- יכינו נרות העשויים מדונג אמתי. בנוסף, תתקיים פעילות עם שולי הליצן עם מופע פורימי מיוחד של קסמים וליצנות.

זמני פעילות: יום שבת- 26.3 עלות: עלות כרטיס משולב לכל האתרים והפעילויות הנוספות בקיבוץ- 55 ₪ לילד 50 ₪ למבוגר. טלפון לתיאום: 08-6720559, 052-3923104 אתר: www.ym-tayarut.co.il

על הדבש והדבורים ופעילויות במכוורות- באתר מועצת הדבש www.honey.org.il

אולי תאהב\י גם:

מגדל דויד בירושלים: איך בורחים ממבוך האימים של “קרייזי מרי?”

איטו אבירם

כתבת ספר? אתר “למה לא?”, מציע הפקה ומכירה של ספרך ללא עלות!

איטו אבירם

חפשו את “המבוגר האחראי” בשדרות דוב הוז בחולון

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן