Image default
איפה לאכול בצפון מסעדות צפון

מסעדת “נחלים” – גורמה באצבע הגליל (לצערנו המסעדה נסגרה!)

במסעדת נחלים אפשר לשבת על שפת מים גועשים ולחוות טעימות קולינריות

7701380
מסעדת “נחלים”בלילה: מה שריחות, טעמים וקולות המים עושים ללב

אל ביקורנו הראשון במסעדת “נחלים”, אליה המליצו לנו להגיע, גלשנו היישר מהר החרמון בתחילת האביב לפני שנתיים. דווקא היה כיף על ההר. גילינו ש”ההמונים” מסתערים בעיקר על דונם אחד של שלג ממש בכניסה, ולעומת זאת ההר כולו פתוח לגלישה. עייפים, קפואי רגליים, מטורטרים ובעיקר – רעבים, הגענו אל מסחרי קטן, מין “ריש” של חנויות ובעיקר בתי אוכל. מסעדת נחלים קצת נחבאת לעין בפינה הדרום מערבית של המרכז. נכנסנו, ואת פנינו קיבל איתן איטח הבעלים שקיווה כי נבקש לשבת בתוך המסעדה, אך קיבל בהבנה את העדפתנו לחצות את האולם עם השולחנות הערוכים בקפידה ולצאת אל המרפסת הצופה אל החצבאני.

 

וכך מצאנו את עצמנו באחר-צהרים אביבי, רעבים על שפת נחל שוצף. מעט תענוגות יכולים לשוות לרגעים מעין אלה, שבהם רכות השמש האביבית נמהלת בריחות גורמה של מאכלים המועמסים על שולחנך. ברקע הומים המים וילדיך החופשיים כעופרים רכים שכחו את הרעב ומפזזים על הדשא.

 

רעשם של המים החופזים במורד החצבאני נשמע באוזנינו כמו פרק הסיום ב”שחרזדה” של רחמנינוב. האוויר בשוּם מִרֵיחות פריחה, והרי נפתלי עדיין אינם מצליחים להסתיר קרני שמש אלכסוניות. אנחנו, ביחד עם עוד כמה סועדים, מרוחים בתענוג על השולחנות או על הדשא, מניחים לחמשת חושינו להתענג על שלל הגירויים. איתן הציע לנו ללכת על ארוחת הטעימות הזוגית, הכוללת מגוון מנות אנטיפסטי, טעימה של חמש מנות מהתפריט וקינוח. הסכמנו, ולא התחרטנו על הבחירה.

 

nehalim nozule

 

האנטיפסטי היו טעימים ונוכחות הסלק האדום והבטטה הוסיפה לטעם המיוחד שפתח את התיאבון, שהיה פתוח במילא. פרוסות הלחם הטרי מצאו את עצמן מנגבות את מיצי האנטיפסטי, ומיד לאחר מכן גם את מיצי הקרפצ’יו בגבינת פרמז’ן, שמן זית אורגני וחומץ בלסמי.

 

בשלב זה הבנו כבר כי טעינו כשבדרך הערכנו שנגיע למסעדה עממית עם אוכל “כמו של מתנחלים”, אבל זה בוודאי בגלל השם, המזכיר ישיבה מפורסמת. המנות נחתו בזו אחר זו על השולחן, מפתיעות מגרות ובמידה הנכונה, כך שהתיאבון לא ייאטם אחרי מנה או שתיים, והבטן לא תתמלא ותחבל בלהיטותו של החיך להמשיך ולהיות מופתע במגוון הטעמים. שיפודי השרימפס בחלב קוקוס, ג’ינג’ר וכוסברה היו מעדן אמיתי, אולם כבדי העוף באניס תאנים, בתוספת פירה תפוחי אדמה היוו את ההפתעה האמיתית של הארוחה, למרות התחרות הנכבדת מצד מנות אחרות. כבדים כל כך נימוחים שטעמם התמזג כל כך טוב בטעם הפירה הזכירו לנו את הסרט הצרפתי “הזלילה הגדולה”. באותה ארוחת השחיתות המתמשכת והדקדנטית היווה הפירה את גולת הכותרת של הארוחה. עתה יכולנו להבין מדוע.

nehalim2

למרות שבחוץ השולחנות פשוטים ויש רצפת בטון  לעולם יעדיפו האורחים לשבת בחוץ.

 

עוד טעמנו פירות ים ממולאים וכאן נדרשנו כבר לתוספת כיכר לחם שנייה, כדי שהרוטב לא יילך לאיבוד. וכשהגיעו מדליוני הפילה ופירות הים בשמנת התעקשנו להזעיק את הילדים מגדות החצבאני, כדי שיצטרפו לחגיגה. אחרי שטעמו – הם כבר נשארו ליד השולחן ונזכרו כמה הם רעבים. בשלב הזה הגיעו מנות הילדים, אלא שאלה לא היו מוכנים להסתפק בתחליף הילדותי, ודרשו לחטט בצלחות של המבוגרים. קטנים עם טעם.

 

אכלנו לאט ולא מיהרנו. משפחה אחת שישבה לידינו סיימה לאכול, והעדיפה לקבל את הקינוח על ספות הסבה שעל הדשא. זה רעיון. אנו קיבלנו שני קינוחים מדהימים ובקושי התגברנו עליהם. איתן סיפר לנו שישנם לא מעט מבקרים קבועים, המגיעים למסעדה ממרכז הארץ רק בשביל לאכול ולחזור. הגיוני.

אגב, ממש בצמוד למסעדה ישנה חנות מעדנים השייכת גם היא לאיתן ובה תוכלו למצוא מוצרי גבינה ויינות ממיטב התוצרת של רמת הגולן וכמובן – צרפת.

 

לאחרונה הגענו פעם נוספת למקום, בשעת ערב מאוחרת. בחוץ היה מלא, בפנים היה מקום.  אין ספק שמי שבילה פעם אחת במסעדה הזו, על שפת החצבאני, תמיד ישמח לחזור אליה. גם אנחנו גילינו מחדש את תפריט הטעימות, משכנו כל ביס ונהיינו פתאום כל כך רומנטים. מדהים לגלות מחדש מה שנגיעות קולינריות נכונות בחיך, בשילוב עם שעת לילה רומנטית ופכפוך מים יכולים לעשות לאהבה… 

 

 

מסעדת נחלים: איטלקי, גורמה, דגים, מסעדת שף, פירות ים, צרפתי.

כתובת: מרכז מסחרי גן הצפון ליד תחנת הדלק לפני הכניסה לקיבוץ הגושרים.

טלפון: 04-6904875 פקס: 04-6959577

שעות הפעילות: א – ש   12:00 – 24:00, ויש גם עסקיות.

אולי תאהב\י גם:

מסעדת מורל באבירים – אל תסתכל בקנקן…

איטו אבירם

אירוח דרוזי והפתעות אצל נאיף שחאדה מירכא

איטו אבירם

מסעדת רוטמן – המרפסת של הגליל התחתון – המסעדה נסגרה.

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן