Image default
מה חדש

מופע המחול החדש “פוגה ” – בכורה השבוע בסוזן דלל

להקת מחול ענבל פינטו ואבשלום פולק מציגה בבכורה עולמית את “פוגה “,יצירה מהורהרת על עבר שמתעורר לתחייה, עולמות שהיו ואינם, צללים ודמויות שקורמים עור וגידים, זיכרונות שחוזרים להדהד בנפש כמו קול פנימי מרוחק.

היצירה החדשה בוחנת את גלגוליו של זיכרון דרך יצירת מניפה עשירה של תחושות, צבעים וקולות. ביצירה, שיתוף פעולה ראשון בין הכוריאוגראפית ענבל פינטו לבין הצ’לנית והזמרת הישראלית מאיה בלזיצמן, משחזרות שתי האמניות תמונות חיים שהיו, מאורעות שחלפו ודמויות שאבדו. הראש והרגש הופכים לזירת שימור של זכרונות כשאת החלל הריק שהותירו כל אלה, ממלאים שברי מחשבה ומעגלי תהודה, שמציתים מחדש למשך זמן קצוב, חוויות שנשתכחו אך לא נמחקו.

“דמיינו אולם אירועים ישן שפעל אי שם בשנות העשרים של המאה הקודמת.. התבוננו בריקנות הקיימת ודמיינו את מה שהיה ואיננו ..איך עוטה החלל הנטוש על עצמו את הזיכרון, שכמו תיבת תהודה נשכחת ממשיך להתנגן ממרחק הזמן…ההדהוד הפנימי הופך בן רגע לרטט, ויברציה שמקפלת בתוכה חיים שבאחת מתמלאים מחדש מול עיניי המתבונן”.

מאיה בליזיצמן, נגנית צ’לו, זמרת ומוזיקאית ילידת תל-אביב. בוגרת הקונסרבטוריון למוזיקה בתל-אביב ,בית הספר לאומניות ,תיכון תלמה ילין. יוצרת ומבצעת עצמאית ששיתפה פעולה עם שורה ארוכה של יוצרים ומוזיקאים בהם נינט טייב, דני סנדרסון, דיוויד ברוזה, נורית גלרון, מירי מסיקה, להקת רוקפור, יוני בלוך, יזהר אשדות, אפרת גוש, ריטה, שילה פרבר, אהוד בנאי. בלזיצמן מופיעה בין היתר גם בהרכבים מוזיקאליים המלווים את הפקות תיאטרון הקאמרי של תל-אביב ובמופעים משותפים עם המתופף מתן אפרת.

להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק נמנית על להקות המחול המובילות בישראל ויצירותיה השונות הקנו לה עד היום שם והערכה בישראל וברחבי העולם.  משנת 1994 מעלה להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק, יצירות מחול חדשניות, מקצועיות ומלאות דמיון המיועדות לכל פלחי האוכלוסיה.

ייחודם  של היוצרים בא לידי ביטוי בכל פרטי ההופעה כולל כוריאוגרפיה, מוסיקה, עיצוב תלבושות, עיצוב תפאורה ותאורה. בנוסף לתשבחות וההוקרות להן זוכה עבודת הלהקה בארץ – היא מוזמנת תדיר לייצג את ישראל בפסטיבלים חשובים ומרכזים תרבותיים מובילים ברחבי העולם. ללהקה, המקיימת תדיר הופעות מחול בישראל וברחבי העולם, צוות של 11 רקדנים / שחקנים.

“פוגה”

כוריאוגרפיה, עיצוב תלבושות וחלל: ענבל פינטו עיצוב תאורה: יואן טיבולי מוסיקה: מאיה בלזיצמן משתתפים: אלמוג בן-חורין, תומס וולסכוט, אופיר ינאי, מרתה-לואיזה ינקובסקה,                 מורן מילר, עמית מרסינו, צבי פישזון, ג’וי קמין. מנהלת חזרות: דינה זיו

14.4.2018 שבת בשעה 17:00 ובשעה  21:00

15.4.2018 יום ראשון בשעה 21:00

סוזן דלל: : יחיאלי 5, תל אביב יפו, 6514946

טלפון: 03-5105656

מחיר כרטיס-120-150 ש”ח

 

אולי תאהב\י גם:

ארכיאולוג ליום אחד במערות בית גוברין – פעילות משפחתית קצת אחרת

איטו אבירם

מקהלת מורן חוגגת 30 שנה בעונה חמה של מופעים

איטו אבירם

בחופש פסח: הצגות ילדים ב”מיני ישראל” – בכרטיס אחד!

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן