Image default
איפה לישון בצפון לינה

לן בגולן? עין זיוון! אירוח כפרי בקיבוץ או בבוסתן עצי הפרי באוהלים

בקתות האירוח ברמה גבוהה, כמו הגינון בשבילים.

 

עין זיוון
בקתות העץ פונקציונליות ומעניקות תחושה של בית קטן ונעים

התרשם וכתב: איטו אבירם

פעמיים הגענו ללינה הכפרית שבקיבוץ עין זיוון בצפון רמת הגולן. בשתי הפעמים נהנינו. בפעם הראשונה, לפני שנתיים, קיבלנו חדר משפחתי. זה היה בשעת אחר צהרים מופזת של יום סגרירי. בחוץ זרחה שמש פתאומית והיה קל לשלוח את הילדים אל מרחבי הדשא ופינת המשחקים, כדי שלא יפריעו לנו להתארגן בתוך החדר. אם יש יתרון בולט ללינה כפרית בקיבוצים – זהו הגדול מכולם. תחושת המרחב. הידיעה כי הילדים יכולים להרחיק נדוד בין השבילים, וגם אם חולף במקום הטרקטורון של החצרן, הרי שהוא לא ידהר עליהם, אלא יתחשב בהם ויאיט.

ein zivan grass
נוף הבקתות והדשא בקיבוץ: מילת המפתח בחופשה בקיבוץ – מרחבים!

ביחידה המשפחתית היה סלון קטן, חדר שינה להורים, מקלחת מרווחת ומטבח סמלי שבו קומקום חשמלי וכלי אוכל מינימאליים. לא היה מיקרו אבל מתחת לכיור מצאנו, לקראת הסוף, פלטה חשמלית. החדר היה צנוע למראה אבל אסתטי. שטיחון או שניים למרגלות המיטות היו עושים הבדל גדול לטובה. בטלוויזיה פעלו שלושה ערוצים ממלכתיים והיא היתה צמודה לתקרה, קצת גבוה מדי בשביל מטייל עייף בסוף היום.

כשסיימנו להתארגן הצטרפנו אל הילדים ובילינו את שארית שעות האור בשיטוט מכוייף בין בתי ושבילי הקיבוץ. אלה תמיד מזמנים הפתעות. למשל, על אחד העצים בשלכת מצאנו ילד כבן 12 שטיפס כל כך גבוה, עד שבעיני ילדינו דמה לציפור. הוא גם עורר בהם תשוקה עזה להתחיל לטפס על עצים וזה מה שהם עשו עד שירדה החשכה, אם כי לא הצליחו להגיע מעבר לצומת הענפים הראשונה של העץ, למזלנו…

ישנן כמה רמות לינה בקיבוץ, ובפעם השניה, שנה מאוחר יותר, כשהגענו שוב לעין זיוון, נהנינו מהגבוהה שבהן – בקתת עץ יוקרתיות שהיה בה ג’קוזי ופינוקים נוספים, כולל אפשרות לקבל ארוחת בוקר לבקתה. אגף הבקתות נמצא מצפון לחדר האוכל, מוקף דשאים ומאד קרוב לבוטיק השוקולד המפורסם דה-קרינה. לבקתה יש מרפסת עץ, ובתוכה שתי קומות שהשנייה שבהן – קומת סטודיו קצרה, שגם ילדים מעל גיל 10 צריכים להיזהר כשהם עומדים בה, לבל ייחבטו בגג. אבל ילדים חשים נפלא בקומה השניה, במיוחד כשהם יודעים שהוריהם יתקשו להגיע לשם כדי להציק להם.

לעומת הפרטיות היחסית של הילדים למעלה, להורים אין פרטיות למטה, כי מיטתם הזוגית ממוקמת בתוך חלל גדול של הקומה הראשונה, הכולל גם ג’קוזי (גדול ומשפחתי), סלון נאה ומטבח. אף כי אין מדובר בשטח גדול, הרי שזו קומה שמתוכננת מאד נכון, והכל נכנס בה היטב: מטבח, פינת אוכל, סלון, ג’קוזי ומיטה זוגית להורים. הכל – למעט פרטיות להורים. עם זאת התחושה הכללית היא שקיבלנו בית קטן ונעים. חדר השירותים מוצלח במיוחד, המקלחון בנוי היטב וזרם המים איתן ובכלל, התחושה היא כי מדובר בבקתות מושקעות ומפנקות, אף כי אינן מגיעות לרמת התפנוקים של צימרים מפנקים אפילו יותר באניעם, בנמרוד ובישובים אחרים בצפון.

הנוף של צפון רמת הגולן קסום. כבישי הגישה אינם רחבים, אבל נוחים ומתוחזקים כיאות. האווירה אירופאית. הכל ירוק, הפרות רובצות על נאות הדשא ומחייכות, השלוליות קורצות בשפעת המים ואתה, התייר בארצך, חש את לבבך גואה מחדוות המרחבים, הירוק והרוח הצוננת.

ein ziv heder
החדר פשוט אבל נוח – גם הכרית והשמיכה!

בלילה נהיה מאד קר. אך המזגנים והתנורים החשמליים שפלטו חום נעים ופעלו בשקט עשו עבודה נהדרת וסייעו לשינה נוחה ונעימה. השכם בבוקר התעוררנו לקולות פיצוצים שהרעידו את קירות החדר. כשנזכרתי בשירות החובה שלי, כמפקד טנק שבילה את רוב שירותו הצבאי ברמה, הצלחתי גם לספק הסבר הגיוני לאשתי, והיא ניסתה להמשיך לישון לצלילי צרורות הירי ומפצי פגזי הטנקים. אגב, הקיבוצניקים טוענים שהם כבר בכלל אינם שומעים את המוסיקה הזאת… שכמובן אינה נשמעת בסופי שבוע ובחגים.

שידרוג רציני לחדר האוכל: חדר האוכל עבר גם הוא שידרוג. וכך כתבנו על חווית ארוחת הבוקר לפני שנתיים“אכלנו ארוחת בוקר קצת ספרטנית: שהוגשה רק בין 8 ל- 9 בבוקר. מלחיץ. הצוות שעובד בחדר האוכל הקטן המיועד לאורחים בלבד היה יעיל, אפילו יעיל מדי. כשרצינו לקחת תוספות שונות גילינו שהצוות כבר פינה את הירקות, הגבינות והדג מלוח. לשאלתנו ענתה האחראית כי, למיטב ידיעתה, כל האורחים כבר הגיעו ואכלו, למרות שהשעה עוד לא היתה תשע. רק סיימה להסביר – וזוג אורחים נוסף נכנס, ותהה על אווירת החיסול שבשולחן המזון.” 

“עם זאת נציין, כי האחראית חזרה אלינו ביוזמתה עם פרוסות עגבנייה על צלחת וחיוך מעודד. היה טעים, אם כי נאלצנו לקחת כל אחד שלוש צלוחיות זעירות של ריבה כדי שכל אחד מאיתנו יוכל למרוח לעצמו פרוסה ביחד עם הקפה. היי, אתם, קיבוצניקים, אנחנו מבינים שאתם נפטרתם כבר מזמן מחדר האוכל, אבל אנחנו, האורחים, עדיין שבויים בקונספציה של הארוחות השיתופיות השופעות שבחדר האוכל הקיבוצי. אל תהרסו לנו את החלום!”

השנה, אולי בזכות הביקורת שלנו, הוזמנו לאכול בחדר אוכל חדש, אסתטי ורחב ידיים. האוכל היה בשפע והתחושה היתה שעתה נעשה הרבה יותר למען האורחים. אז מי אומר שהקיבוצניקים אינם יודעים לתת, כשהם מבינים שזה מה שצריך לעשות?!

בריכת השחיה הפתוחה בקיץ.

מספרי המטיילים הנופשים או מבלים בעין זיוון גדולים בזכות שפע החדרים, המחירים הנוחים והאטרקציות שבקיבוץ ובסביבתו. בימי שבת עוברים בקיבוץ בדרך זו או אחרת אלפי מטיילים. בעונת הקיץ עומדת לרשות האורחים בריכת שחיה חצי אולימפית ובריכת ילדים וכמובן גם כניסה לבוסתן בראשית.

אלה האטרקציות שתוכלו לבחור ביניהן בבואכם לקיבוץ:

בוסתן בראשית (בוסתן הגולן) -אתר קטיף ואטרקציות: קטיף דובדבנים, פירות יער, תפוחים אגסים וכמובן פעילויות לילדים טיול בעגלה עם טרקטור הכנת פאי ושאר פעילויות מפעילויות שונות. (אל הידיעה הנפרדת עם מחירים ופרטים נוספים אצלנו באתר).

אטרקציות מוזלות: האורחים גם נהנים ממחירים מיוחדים לטיולי טרקטורונים וטומקארים, טיולי עששיות ביער האלונים, רכיבה על סוסים, ביקור ב”לה קרינה” – מפעל השוקולד הייחודי המציע סדנאות “מתוקות” לילדים, שכולן חוויה, פינת חי, כניסה לחרמון בעונת החורף וגם בקיץ, טיפולים ועוד…

בסמוך לקיבוץ נפתחה אטרקציה חדשה – מחצבה שהושקע בה כסף רב כדי שניתן יהיה לבלות בתוכה ב”מסע בשכבות הגיאולוגיות” אל מרחק מיליוני שנים אחורה בזמן.

לן בגולן, אירוח כפרי כעשר בקתות מפנקות, או אירוח בחדרי לינה: 30 חדרים מחודשים הכוללים מטבחון, טלוויזיה, מזגן וחימום בעונת החורף, פינות מנגל נחמדות, מדשאות ירוקות, פינת משחקים לילדים ועוד.

בוסתן: נייד –  050-7254912 טלפון – 04-6993612

טומקארים וטרקטורונים:  050-9001070

חאן: נייד: 050-7578444 פקס: 04-6993611

טלפונים נוספים: טלפון: 04-6993610 נייד: 050-5430825

 

 

אולי תאהב\י גם:

מלון ישרוטל ספורט-קלאב באילת – לא רק לספורטאים

איטו אבירם

מלון נוף גינוסר צמוד לכינרת – ישראלי ומומלץ למשפחות ועכשיו: סי היימן בהופעה

איטו אבירם

קראון פלזה סיטי סנטר – חופשה עסקית בתל אביב

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן