Image default
גאדג'טים וצעצועים מעניין צרכנות

“הוברבורד” – סיפור על גלגלים עם סוף טוב ומדריך אישי לקנייה מוצלחת

הוברבורד אדום

שורה תחתונה: לפני כמה חודשים הותר יבואו של ה”הוברבורד” לישראל, וכל השוק עבר מהפכה. המחירים נחתכו בחצי ויותר, וכיום המכשיר נמכר בצורה מסודרת ברשתות השיווק השונות. אחרי שהמכשיר נמכר לאלפי ילדים ברחבי הארץ החליט לפתע משרד התחבורה כי הכלי יהיה מותר רק לרוכבים מגיל 16. היי, מה קורה פה, האם יש הבדל עקרוני בין רכב דו גלגלי עם פדלים, שיכול לדהור במהירות של עשרות קמ”ש ושנקרא אופניים, המותר לילדים בני 8 ופחות, ובין ההוברבורד? לדעתי זה לא כך, ואני גם לא חושב שמישהו יוכל לאכוף את הגזרה החדשה על אלפי הורים וילדים, שימשיכו להתיר לילדיהם לרכוב, בזהירות ועם קסדה, הן על אופניים והן על ההוברבורד. כל אלה הופכים את סיפורנו, ששייך כולו לתקופה “האפילה”, כשהמכשיר נמכר “מתחת לשולחן” לסוג של קוריוז…

לפני חצי שנה גילה אדר בן ה- 13 אצל בת כיתה שלו, את נפלאות הרכב הדו גלגלי הכי משוכלל, אך גם הכי מסוכן בעולם. בת הכיתה, רומי שמה, קיבלה את ההוברבורד שלה מארה”ב, כשעוד מותר היה להביא אותו ארצה כפי שהוא, בשלמותו. (כיום, כך מסתבר, מותר לייבא רק חלקים, ולהרכיב אותם בארץ).

אדר ניחן בשיווי משקל מצוין ובאהבה גדולה לגלגלים באשר הם. הוא רוכב על הכל: נעליים עם גלגלים, (להוקי), נעליים עם סכין (להחלקה על הקרח) לוחות עם גלגלים, (לכביש), סטריטר ואופניים, ועכשיו נעמד על ההוברבורד, ואחרי בערך שתי דקות כבר ידע לרכוב עליו קדימה, אחורה, בסיבובים ודרך מכשולים.

ההוברבורד, כפי שאתם רואים בעצמכם בצילומים, איננו יותר ממשטח מתכת קשוח, שגם ילד יכול להרים אותו וללכת אתו בין מדרכה לכביש, או מהבית אל הרחוב, שעליו אתם יכולים להניח רגליים. בעצם, זוג גלגלים שחוברו יחדיו. נשמע פשוט, אבל הטכנולוגיה המסתתרת בין שני הגלגלים לא פחות ממדהימה: מדובר במכשיר, שהוא פיתוח של ה”סאגווי” האמריקאי המפורסם. חיישנים, המחוברים למחשב משוכלל, קולטים את תנועת הגוף ונטייתו קדימה ואחורה, ימינה או שמאלה, ומתרגמים את זה לתנועה.

וכשאומרים תנועה, הכוונה ליכולת להניע אתכם (בתנאי שאינכם שוקלים יותר ממאה ק”ג), בין מהירות אפס ובין 15 – 20 קמ”ש, שזו רכיבה מהירה על אופניים. כל זאת, בעזרת שני מנועים חשמליים, אחד לכל גלגל. כך תוכלו לנסוע עד 30 ק”מ,, או במשך כשלוש שעות ויותר, וכל זאת – בתנאי שאתם לומדים לשלוט היטב במכשיר ולא נופלים בדרך.

ונפילות יש, גם יש. רומי, אחותו התאומה של אדר, הצליחה לעוף מההוברבורד של חברתה רומי (כן, זו שהכירה את המכשיר לכל ילדי השכונה) ואף נקעה את כתפה. ילדים אחרים חטפו חבטות, שריטות ופציעות לא פשוטות. אבל מה – אפשר להיות זהירים, להשתפר בהדרגה, כמוני למשל, ולהצליח ללמוד לרכוב ללא כל פגע. ככלל – מרבית הפציעות מהוברבורד מתרחשות בעת העליה או הירידה ממנו. לכן חשוב לקחת את נושא לימוד הטיפוס על המכשיר והירידה ממנו ברצינות רבה. 

אין שמחה כשמחתו של רוכב ההובר-בורד.
אין שמחה כשמחתו של רוכב ההובר-בורד.

לבסוף, אחרי שתמו כל הוויכוחים עם אמו של אדר, ומשהחלטנו לרכוש אחד, מכספי בר-המצווה של שלו, גילינו כי הובר בורדים למיניהם אינם נמכרים בחנויות אופניים או מכשירי חשמל. עוד גילינו כי רוב אלה שמפרסמים שהם מוכרים, הם אנשים לא אמינים שעדיף לשמור מהם מרחק. כך, למשל, ישנו אדם אחד (ותגלו זאת בקלות בדרך השוואת מספרי הסלולרי שהוא מפרסם במודעות בלוח “יד 2”) שהשתלט על הלוח, מפרסם את עצמו בכמה שמות (קובי הנפוץ מביניהם) והדרך לקנות ממנו מכשיר כרוכה במבצע בלשי כדי לאתר את ביתו (שכונת התקווה) ובעמידה מפרכת על המקח.

כך בילינו בנסיעות אל בעלי הובר בורד ברחבי הארץ שרוצים להיפטר מהם, או בין מוכרים שמבטיחים מוצר חדש, ומוכרים חתול בשק, בדרך מחתרתית מוזרה, מבלי להסכים להזדהות, ובכל פעם החלטנו שמוותרים.

בסופו של דבר מצאנו, למזלנו, באינטרנט, מוכר צעיר שהתגלה כתיכוניסט גבה קומה, ידידותי ובחור אמין. לנון שמו, (מזכיר שם של מישהו מוכר, לא?!). לנון הוא הבעלים של חברת “גרין-בורד“, שזו, בעצם, מעין סוכנות שהוא הקים בבית סבתו בנאות אפקה. ישנם סניפים נוספים: בירושלים, בתל אביב ובפתח תקווה, וכולם, כנראה, בבתים של חבריו של לנון. ה”זכיינים”.

גרין-בורד מוכרים מכשירים בשני גדלים: שמונה וחצי, ושש וחצי אינטש, ומשני מודלים: 2016 ו- 2017, שעולה 200 שקלים יותר. המחיר נע בין 2900 ל- 3750 ₪. אנחנו הסתפקנו בדגם הקטן של 2016, ואותו קיבלנו עם כיסוי בד, תעודת אחריות מודפסת שעליו חתם התיכוניסט שלנו ביד רמה וכך, ברגשות מעורבים, נפרדנו וחזרנו הביתה.

מאז חלפו כמה שבועות, ואדר רכב כבר עשרות, אם לא מאות קילומטרים על המכשיר, שמפגין אמינות מופלאה ויכולת של סוס. את רוב הקילומטרים הוא עשה, איך לא, מסביב לשולחן האוכל ובסלון הבית… אבל בהחלט גם בשכונה, ואפילו רחוק יותר.

אם יש לנו הערה הקשורה בטיבו של המכשיר, היא זו: מדוע הותקנה התאורה רק בצד אחד של המכשיר, כשבעצם, ניתן לעלות עליו ולנסוע משני הכיוונים? הרי בלילה התאורה חשובה לא רק מקדימה, אלא אף יותר – מאחור, ומצידו האחורי של המכשיר אין אפילו מחזירי אור…

ומעבר לכך – אנחנו מרוצים, תודה.

וזה מה שקרה לרומי, אחותו של אדר, כשניסתה אף היא את ההוברבורד של אחיה:

 

לנון – 052-4980-420  support@greenboard.co.il

אין שמחה כשמחתו של רוכב ההובר-בורד.

 

אולי תאהב\י גם:

לינה בדקה ה-90 בערבה ובדרך לאילת- הזמנת צימרים ברגע האחרון

איטו אבירם

 הספר: פרפרים בנובמבר – ספר מסע מהנה ושובה לב 

איטו אבירם

הסרט “פרא אציל” – מרתק, מאתגר וכואב

איטו אבירם

17 תגובות

לי פברואר 24, 2017 at 3:28 pm

כתבה יפה. אבל הייתי ממליץ לך להגיע לצעצועי מורן ( אנחנו רכשנו בראשון ) ולשלם חצי כסף ולקבל אחריות מחנות.

השב
מנהל אתר פברואר 25, 2017 at 7:42 pm

תודה על ההמלצה. אולם הכתבה נכתבה לפני שהתקבל התיקון לחוק, המאפשר את ייבוא מכשירי ההוברבורד. עכשיו כולם חכמים, כולם מוכרים בזול, ותתפלא לשמוע – גם לנון מ”גרין-בורד” הוזיל את המכשירים שהוא מוכר בצורה משמעותית. עדיין יש הבדל משמעותי באיכות ובנוחות הנסיעה בין מכשירים הנמכרים ב- 1500 ₪ או פחות, ובין מכשירים טובים ואמינים יותר, העולים מעל 2000 ₪ גם כיום.

השב
יאיר פברואר 26, 2017 at 2:06 pm

קודם כל כתבה מאד יפה שאפו!
רציתי לדעת אם בעקבות תיקון החוק בנוגע לייבוא ההוברבורדים יהיה אפשר להזמין הוברבורד מאייבי / אמזון ללא מכס?
תודה

השב
מנהל אתר פברואר 26, 2017 at 4:53 pm

מודה. אין לי מושג.

השב
שלום פברואר 27, 2017 at 7:30 pm

יש דרך נוספת ליצור קשר. אתר או משהו?
מחפש משהו איכותי במחיר סביר

השב
יורם מרץ 9, 2017 at 5:59 pm

בדיוטי פרי בחנות סקאל טויס נמכר ההובר בורד ב 200$ (פחות מ 750 ש”ח) עם אפשרות להשאיר את המוצר בשירות שמירת קניות ולאסוף כאשר נוחתים בחזרה בארץ.

המוצר כולל אחריות ועומד בכל הדרוש בחוק (משרד התחבורה ומוכון התקנים)

השב
אלון אפריל 15, 2017 at 1:16 am

קניתי בדיוטי פרי ואכלתי אותה עם מוצר זבל אשר לא סוחב בעליות וסוללה שמתרוקנת פחות משעה…

השב
אסנת מרץ 27, 2017 at 4:47 pm

רציתי לברר האם ידוע לכם אם יש בחוק הגבלת גיל לשימוש בהוברבורד?

השב
מנהל אתר מרץ 28, 2017 at 10:39 am

למיטב ידיעתנו אין.

השב
נבו אפריל 7, 2017 at 11:28 am

המגבלה היא מגיל 8 אבל בן דודי הוא בן 5 והוא רוכב על שלי זה קצת קשה לו ומומלץ מגיל 12 לפי דעתי אני בן 14 ולדעתי עדיף מגיל 12

השב
נעמי אפריל 8, 2017 at 3:16 pm

כתבה יפה (: לדעתי שילמתם המון כסף. חבל שלא חיכיתם קצת שהמחירים יוזלו.(: ):

השב
מורן אפריל 20, 2017 at 11:08 pm

לנו יש ולאחיינים יש סהכ 7 עובדים כמו סוס הילדים נהנים והאחיין הכי קטן בן 5 מעולה בזה
הם עזבו את האופניים והקורקינט ורכשנו עם הבלוטוס והשלט כל אחד ב1500 שח
נטען מלא שעתיים נוסע כ 4 שעות שווה כל שקל

השב
מישל אפריל 28, 2017 at 12:40 pm

יש לי שאלה איפה הכי כדאי לקנות איזה חברה הכי טובה ולא תתקלקל בתוך חודש?

השב
איטו אבירם אפריל 28, 2017 at 9:54 pm

אנחנו התרשמנו שהציוד ש”גרינבורד” מייבאת לישראל הוא איכותי. המכשיר אצלנו עובד קשה כבר כמה חודשים ואין כל בעיה. לעניות דעתנו, ככל שהמכשיר יקר יותר כן הושקעו בו חומרים איכותיים יותר. זה בהכללה כמובן. חשוב לקבל אחריות וחשוב שתהיה כתובת לאן לפנות במקרה שיש צורך להשתמש באחריות.

השב
חסוי יוני 2, 2017 at 5:10 pm

מתלבט אם לקנות

השב
סנדרה יוני 3, 2017 at 9:02 pm

שלום, קנינו הוורבורד בדיוטי פרי ומשום מה הוא לפעמים רועד ? מה זה אומר ?

השב
דוד יוני 28, 2017 at 12:44 pm

מכשיר מאד מסוכן! בכביש ובמדרכה. אסור מתחת לגיל 16, בצדק גמור.

השב

הגב לפוסט

דילוג לתוכן