איטו אבירם

להקת קרידנס קלירווטר רבייבד בתל אביב – ישישי ווסטוק לא שכחו לשיר

גם ציפי שחרור הצטרפה אל אלפי הישראלים שבאו לחוות את פסטיבל וודסטוק בתל אביב, בהופעתה של להקת הקאוור של קרידנס קלירווטר ריבייבל

הקטן גודל גופן הגדל גודל גופן גודל גופן הדפס עמוד הזה

וודסטוק הגיע להיכל התרבות בתל אביב, ונראה כי חלום של אנשים רבים התגשם. גם אני נכחתי בהופעה הראשונה של להקת המחווה  ללהקה האגדית “קרידנס קלירווטר רבייבל” עם הסולן שלה  פיטר ברטון, שהעניקה שתי הופעות בלתי נשכחות בתל אביב ובחיפה.

מדהים לראות איך חברי הלהקה, שרובם חוגגים שבעה ושמונה עשורים, הלהיבו את הקהל המפרגן בהיכל התרבות בהופעה שבה נכחתי.  נראה שכל  מי שהצר על שלא זכה לראותם לפני כמה עשורים על כרי הדשא של וודסטוק ארה”ב, הגיע להיכל להתבשם מניחוח השירים המיתולוגיים והאלמותיים של הלהקה.

ואמנם, הלהקה, ובראשה הסולן פיטר ברטון הפרוע, הופיעו בקלאסיקת רוקנרול אמריקאית אמיתית אשר מושפעת מן הבלוז והקאנטרי. בין השירים הרבים נשמעו השירים המוכרים  והנוסטלגיים-Have You Ever Seen the Rain, Lodi, Proud Mary, Fortunate Son, Who’ll Stop the Rain, Run Thru the Jungle.  ועוד.

Creedence Clearwater Revival או בקיצור CCR פרצה בסוף שנות ה- 60 תחילת שנות ה- 70. לאחר שמכרו 30 מיליון עותקים בארה”ב ו- 120 מיליון ברחבי העולם,  קיבלה הלהקה תעודת יהלום נדירה מ- RIAA ב- 2016. הלהקה המקורית התפרקה ב- 1972 ולאחר מכן כל אחד מהאחים שהנהיגו את הלהקה פתח בקריירת סולו.

כיום מי שמוביל את Creedence Clearwater Revived הוא הסולן והגיטריסט פיטר ברטון. להיטים רבים של  הלהקה המקורית הינם גרסאות מחודשות לשירי בלוז ורוקנרול משנות ה- 50 ותחילת ה- 60. חבריי הלהקה כיום הם: הסולן והגיטריסט פיטר ברטון, המתופף ג’ף המונד, שירה וגיטרה גרהם פולוק, על הבס אלן סגר.

תופעה מיוחדת הוא המתופף ג’ף  מונד בן ה-82 אשר תופף כילד צעיר  במרץ בלתי נדלה ועורר התפעלות  כאשר קם  והחל לתופף בכל שנקרה בדרכו על  הבמה ובהומור מקסים.

נראה שאף ליתר חברי הלהקה מחכים נכדים בבית, אבל למי אכפת. האנרגיה שהם פזרו על הבמה שקולה הייתה לאנרגיה של חמש להקות רוק צעירות  והקהל הגיב בהתאם, שאג, צרח והריע. מעט הצעירים שהיו באולם עמדו במעברים  ורקדו במלא המרץ.

אני מודה  כי בנעורי  חלמתי על וודסטוק של שנות  הפרחים והאהבה הסמים והרוקנרול פורץ גבולות. בשנות התשעים אף נסעתי לעיירה וודסטוק במזרח ארה”ב, לחפש את שרידי הפסטיבל האגדי הזה ולא מצאתי.

השבוע קרה נס – וודסטוק הגיע כמעט עד לפתח דלתי, בהיכל התרבות בתל אביב. כל הכבוד ללהקה שנגנה ושרה בעוצמה מחשמלת  את שירי הלהקה שייצגה יותר מכל  את הפסטיבל הבלתי נשכח.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *