Image default
ללא קטגוריה

להקת המחול Bodytraffic – אחרי ההפסקה התחיל הריגוש

להקת המחול בודי-טראפיק בישראל
להקת המחול בודי-טראפיק בישראל

 

להקת בודיטראפיק מלוס אנג’לס הגיעה לארץ בפעם הראשונה ואנחנו הגיינו במשכן אמנויות הבמה, כדי לצפות בתוכנית המגוונת של ארבע יצירות שונות ועכשוויות. שתיים מהן של כוריאוגרפים ישראליים חופש שכטר וברק מרשל, שנוצרו במיוחד עבור הלהקה.

על הבמה הופיעו עשרה רקדנים בהם גם המנהלות האמנותיות של הלהקה ליליאן ברבייטו וטינה פינקלמן ברקט. היצירה הראשונה היתה מאד ראויה מבחינת שמה הארוך: “ובחצות, הכלה הירוקה ריחפה מעל כיכר הכפר” – מאת ברק מרשל… וקצת מאכזבת מבחינת התוצאה. מדוע? – הרבה דיבורים של הרקדנים, דיאלוגים לא הכי שנונים, במיוחד זה שנוהל זה שעסק בנושא הקולינרי, וכן… גם קטעי מחול בהם נעשה שימוש רב מאד בתנועות ידיים החוזרות על עצמן שוב ושוב.

היצירה השניה – “אבק” – מאת חופש שכטר, היתה חשוכה מדי והאפלה הצליחה להסתיר חלקים ניכרים מתנועות הרקדנים. אז גם הגיעה ההפסקה, שאחריה הכל השתנה. ביצירה: “שוב, לפני שאתה הולך” – מאת ויקטור קוויג’אדה, התגלו הרקדנים במלוא עוצמתם. המוסיקה במקצב הלא זוגי חברה לכוריאוגרפיה מוצלחת במיוחד והתוצאה היתה שווה ביותר.

היצירה הרביעית – “ג’וי” של ריצ’רד שכטר, קטפה את פירות התלהבותו של הקהל ונשאה אותו הלאה, אל פסגות הנאה נוספות.  אין ספק שארבע היצירות מציגות את פניה המגונות של הכוריאוגרפיה העכשווית עם פסקול הנע בין אתני, לאלקטרוני ועד למוסיקת ג’אז אמריקאית פופולארית. החיבור אל האמריקאי-יהודי של אמצע המאה הקודמת בהחלט מדבר אלינו כאן, בישראל. גם יצירות הג’אז, חלקן מוכרות ביותר, גורמות לרגלי הצופים לזוע בקצב ולהתחבר אל הקורה על הבמה ביתר קלות.

111TomaszRossa-ODC-BODYTRAFFIC-Kollide

בודיטראפיק שותפה להפיכתה של לוס אנג’לס למרכז חשוב של יצירת מחול עכשווי. הלהקה הוקמה בשנת 2007 על ידי ליליאן ברבייטו וטינה פינקלמן ברקט. מאז הלהקה מופיעה בכל רחבי העולם. קרן הג’ויס למחול הגדירה אותה “הלהקה של העתיד”, ובשנת 2013 בחר העיתון “לוס אנג’לס טיימס” את מופעי הלהקה כאירוע התרבות הטוב ביותר באותה שנה.

רפרטואר הלהקה כולל עבודות של כוריאוגרפים רבים הפועלים היום בעולם המחול העכשווי בארצות הברית וגם כולל גאווה ישראלית, עבודות של יוצרים מוכשרים שהגיעו מישראל כמו חופש שכטר, ברק מרשל, גיא וייצמן ורוני חבר.

הלהקה הופיעה באולמות הבולטים ביותר למחול ברחבי ארצות הברית, מתיאטרון הג’ויס בניו יורק, פסטיבל ג’ייקובס פילו. ניו סיטי סנטר, פסטיבל “חוצפה” בוונקובר ועוד. הלהקה הופיעה עם התזמורת הפילהרמונית של לוס אנג’לס בניצוח גוסטבו דודמל. השנה תופיע הלהקה באולם הג’ויס בניו יורק, בסנטה מוניקה, בפסטיבל המחול האמריקאי בצפון קרולינה, ובפסטיבל ג’ייקוב פילו.

הלהקה נתמכת על ידי מספר גופים וקרנות התומכים במחול ובהם גם הקהילה היהודית בלוס אנג’לס, וזכתה למלגות ולתמיכה להעלאת יצירות חדשות. כמו כן, הלהקה מרבה לקיים פעילות תרבותית וחינוכית בקרב הקהילה.

ליליאן ברבייטו – המנהלת האמנותית של הלהקה, למדה מחול בג’וליארד. הופיעה בכל רחבי העולם כרקדנית עד שהחליטה להתבסס בלוס אנג’לס ולהקים את בודיטראפיק. היא גם מוזמנת באופן קבוע ללמד במרכזי מחול שונים בעולם, ומלמדת גם במחלקה למחול של אוניברסיטת לוס אנג’לס. היא אחת מחמישה עשר המורים בעולם שהוכשרו ללמד את השיטה “קאונטרטכניק” פרי יצירתה של אנוק ואן דיק. היא יצרה למעלה מחמישים עבודות עבור להקות שונות ובתי ספר בכל רחבי ארצות הברית.

מועדי הופעות:

16.10 יום ו’ 13:00, בית האופרה הישראלית, המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב

17.10 מוצ”ש 21:00, בית האופרה הישראלית, המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב

להזמנות – אתר האופרה.

טלפון לבירורים ולהזמנות: 03-6927777

מחירים:149-299 ₪. הפקה בישראל רפי בן יעקב.

 

 

אולי תאהב\י גם:

בעקבות מופע המחול של “אינ-פרפקט” – “רציתי לעזוב”… 

איטו אבירם

פסטיבל הג’אז הפולני מגיע למועדון גריי בתל אביב

איטו אבירם

PHOTO IS:RAEL – פסטיבל הצילום הבינלאומי ה-8 בכיכר המדינה. בואו עם הילדים!

איטו אבירם

הגב לפוסט

דילוג לתוכן